Setari Cookie-uri

O relatie...ciudata

Buna seara.Va urmaresc de foarte mult timp si sincera sa fiu, am avut multe lucruri de invatat de la toti membrii ,care au postat o problema si de la cei ce au oferit solutii.Din acest motiv am hotarat sa va scriu si eu.
El- un barbat divortat in jur de 40 de ani cu un copil.Fosta nevasta a plecat si a abandonat tot ce tine de familie.Este de etnie rroma, muzicant.Un barbat special, deosebit, tandru....
Eu- o tanara de 20 de ani, care se pregateste pentru o cariera.am avut si esecuri, dar si foarte multe realizari.
Ne-am intalnit, prin intermediul unor prieteni, am facut cunostinta si in momentul in care ne-am privit ochi in ochi am simtit ca s-a "aprins" ceva.
Ne-am intalnit, am vorbit.El isi doreste o relatie cu mine.
Acuma vine intrebarea mea....cum trebuie sa fie atitudinea unei tinere de 20 de ani fata de un barbat divortat?Ce implica si ce parere aveti de o astfel de relatie?Stiu ca poate suna usor ciudat, dar credeti-ma ca sunt atat de fericita, dar pe de-o parte putin confuza.
Multumesc
mitzubi
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:36
Nu-ti ingropa tineretea alaturi de un barbat care ar putea sa-ti fie tata!
La 20 de ani, viata abia incepe. Nu merita sa risti.
Pe de alta parte, un barbat fost casatorit, de 40 de ani, are tabieturi pe care vei fi nevoita sa i le respecti.
Viata e atat de frumoasa! Lasa-l sa-si faca menajul singur.
Mai devreme sau mai tarziu, inevitabil iti vei dori un barbat care sa gandeasca si sa simta la fel ca tine.
veta_13
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:38
dragostea nu are varsta...fa ce iti dicteaza inima

Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:41
Buna!! Sunt noua pe forum!! Eu am o varsta apropiata de a ta, am aproape 22 de ani!! Iti zic sa astepti, sa-l cunosti mai bine, sa fii tu sigura ca o relatie cu un barbat mai in varsta e pe placul tau!!
Gandeste-te ca peste 5 ani el va avea 45 si tu abia 25. Spui ca are copii, o relatie cu el iti va aduce mari responsabilitati!! Gandeste-te bine, tu decizi!! E viata ta!!!
carmen_
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:47
exact, dragostea nu are varsta. dar poate k varsta ta biologica este tot de 40 ;)
cu siguranta dak u ii vei accepta "mofturile" si el le va accepte pe ale tale, la varsta asta e destul de copt si va trece cu maturitate peste orice copilarie a ta;)
dak il iubesti nu tre sa-ti faci griji de varsta. va iubi, ce mai! nu poti dicta inimii sa iubeasca pe cineva de varsta cu u ;)
te poop, mediteaza cateva zile, si hotareste cu inima ta ce vei face ;)
10nails
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:57
Va multumesc fetelor pentru raspunsuri.MI-a picat efectiv cu tronc.E muzicant si asta, determina pe unii sa fie neincrezatori.Am simtit ca e sincer.E foarte atent si foarte sensibil.In plus e ravnit de foarte multe femei.Nici nu se pune problema de mutat, pentru ca inca suntem la ainceput.Uf....mi-e un picutz teama....:(
mitzubi
Postat pe 2 Februarie 2009 11:46
uuuu cat de mult retraiesc ceva din trecut cand citesc ce ai postat tu...:)
povestea este aceeasi numai ca varstele difera un pic...el 31 eu 17 el divortat cu un bebe de 2 ani....sotia a plecat si a lasat totul...bla bla..
tot muzicant...tot sarmant si dragalas...aceeasi scanteie din priviri...m-am indragostit...si inca foarte tare...a fost o relatie frumoasa de aproape 2 ani...in care el era totul pt mine...in care as fi facut orice..din care eram sigura ca o sa iasa ceva mult mai mult...cu bebele ma intelegeam iarasi foarte bine...si ma rog...nici un motiv nu aveam sa cred ca ne vom despartii...totul roz....
am plecat pentru o perioada in spania...pentru a incerca sa construiesc o viata acolo pentru familia mea formata din el si bebelu`..iar in scurt timp am aflat ca el s-a impacat cu fosta lui nevasta...
il iubeam exagerat de mult...ei erau totul pentru mine...dar m-am lovit de faptul ca ea a era mama lui bebe...fusesera atatia ani intre ei...si nu am putut face nimic...
am refuzat intentia lui de a ramane amanti..si am luptat din greu sa imi revin...
acum nu vreau sa ii cataloghez pe toti care se conformeaza cu tiparul si sa fac o generalizare....dar :( la mine nu a fost cu happy end... si asa ca un mini paratenza...nu stim motivele pentru care "sotia" lui a plecat...cum nici eu nu le-am cunoscut in relatia mea...dar te-ai simtii in stare sa ii oferi lui bebe o viata in care sa nu simta lipsa mamei lui naturale?iti spun sincer...eu spuneam un da hotarat...si m-am chinuit foarte foarte mult cu el...si in momentul de fata nu stiu daca as fi rezistat pana in prezent daca nu se rostogolea totul...mancare lui bebe permanent...camasi pentru nunta si pantaloni la dunga...curatenie in casa...mancare pentru noi doi...si scoala...e chiar greu...


nush oricum nu noi cei de aici iti dictam viata....dar acesta este unul dintre episoadele vietii mele...poate iti va fi de folos putin
good luck
patricioasa
Postat pe 2 Februarie 2009 16:31
^ Stii ca daca faceti sex el ar trebui sa zboare la puscarie?
Kathara
Postat pe 2 Februarie 2009 16:34
De la: Kathara, la data 2009-02-02 16:34:38^ Stii ca daca faceti sex el ar trebui sa zboare la puscarie?


Ia zi-ne si de ce
iris_4_ever
Postat pe 2 Februarie 2009 16:38
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-02 16:38:38
De la: Kathara, la data 2009-02-02 16:34:38^ Stii ca daca faceti sex el ar trebui sa zboare la puscarie?


Ia zi-ne si de ce
confundarati..........fata are 20 de ani...........cealalta fata era minora(17).......dar si ea acum este majora............;;deci lasati lumea sa iubeasca..........
FRANNNCE
Postat pe 2 Februarie 2009 16:40
De la: mitzubi, la data 2009-01-28 19:36:43Buna seara.Va urmaresc de foarte mult timp si sincera sa fiu, am avut multe lucruri de invatat de la toti membrii ,care au postat o problema si de la cei ce au oferit solutii.Din acest motiv am hotarat sa va scriu si eu.
El- un barbat divortat in jur de 40 de ani cu un copil.Fosta nevasta a plecat si a abandonat tot ce tine de familie.Este de etnie rroma, muzicant.Un barbat special, deosebit, tandru....
Eu- o tanara de 20 de ani, care se pregateste pentru o cariera.am avut si esecuri, dar si foarte multe realizari.
Ne-am intalnit, prin intermediul unor prieteni, am facut cunostinta si in momentul in care ne-am privit ochi in ochi am simtit ca s-a "aprins" ceva.
Ne-am intalnit, am vorbit.El isi doreste o relatie cu mine.
Acuma vine intrebarea mea....cum trebuie sa fie atitudinea unei tinere de 20 de ani fata de un barbat divortat?Ce implica si ce parere aveti de o astfel de relatie?Stiu ca poate suna usor ciudat, dar credeti-ma ca sunt atat de fericita, dar pe de-o parte putin confuza.
Multumesc
daca vrei doar o aventura ............este ok...........dar atitea responsabilitati pentru nea lautaru..........nu se merita! un copil nu este un maimutoi de plus iar viata cu un lautar vesnic inconjurat de gagici nu este roza chiar daca acum pare fascinant! nu in ultimul rind vreau sa stii ca nici o femeie nu-si lasa barbatul de bun............... deschide ochii bine!
FRANNNCE
Postat pe 2 Februarie 2009 16:45
Eu ziceam de aia mica de 17 ani.

Dar acum ma dumirii ca zicea din amintiri.
Kathara
Postat pe 2 Februarie 2009 16:45
bleah...in loc sa pui si tu mana pe ceva mai proaspat,iei ceva uzat,care pe alocuri va incepe sa scartaie..
laura_mihai
Postat pe 2 Februarie 2009 16:47
da da deschide bine ochii cu lautarul.....mai tirziu ai sa vezi singura oricum...!
topsan91
Postat pe 2 Februarie 2009 17:04
De la: Kathara, la data 2009-02-02 16:45:28Eu ziceam de aia mica de 17 ani.

Dar acum ma dumirii ca zicea din amintiri.



Pffff , a venit repede france sa te dumireasca
iris_4_ever
Postat pe 2 Februarie 2009 17:15
De la: mitzubi, la data 2009-01-28 19:36:43Buna seara.Va urmaresc de foarte mult timp si sincera sa fiu, am avut multe lucruri de invatat de la toti membrii ,care au postat o problema si de la cei ce au oferit solutii.Din acest motiv am hotarat sa va scriu si eu.
El- un barbat divortat in jur de 40 de ani cu un copil.Fosta nevasta a plecat si a abandonat tot ce tine de familie.Este de etnie rroma, muzicant.Un barbat special, deosebit, tandru....
Eu- o tanara de 20 de ani, care se pregateste pentru o cariera.am avut si esecuri, dar si foarte multe realizari.
Ne-am intalnit, prin intermediul unor prieteni, am facut cunostinta si in momentul in care ne-am privit ochi in ochi am simtit ca s-a "aprins" ceva.
Ne-am intalnit, am vorbit.El isi doreste o relatie cu mine.
Acuma vine intrebarea mea....cum trebuie sa fie atitudinea unei tinere de 20 de ani fata de un barbat divortat?Ce implica si ce parere aveti de o astfel de relatie?Stiu ca poate suna usor ciudat, dar credeti-ma ca sunt atat de fericita, dar pe de-o parte putin confuza.
Multumesc


Am inteles ca EL isi doreste o relatie cu tine dar TU iti doresti o relatie cu el ?

Personal nu cred ca-ti doresti pentru ca daca iti doreai nu mai stateai sa te intrebi ce atitudine ar trebui sa ai fata de un tip divortat .....e doar divortat nu lepros !

Daca chiar faci pasul ....inainte sa-l faci vezi cat de geloasa esti si intreaba-te daca vei fi in stare sa suporti noptile cand e la nunta inconjurat de femeile care-l ravnesc in timp ce tu stai sa inveti pentru examene

iris_4_ever
Postat pe 2 Februarie 2009 17:20
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-02 17:15:40
De la: Kathara, la data 2009-02-02 16:45:28Eu ziceam de aia mica de 17 ani.

Dar acum ma dumirii ca zicea din amintiri.



Pffff , a venit repede france sa te dumireasca
pai daca voi cititi dramele existentiale cu un singur ochi .........;venii eu cu al soacrei.......ca nu degeaba sint soacra ..........nu.?
FRANNNCE
Postat pe 2 Februarie 2009 17:27
Sincer sa fiu te compatimesc.Alegerea finala trebuie sa fie a ta si numai a ta,dar v-a trebuii sa ai foarte mare grija!Diferenta de virsta e si nu e o problema.Asa cum am vazut ca sa mai spus s-ar putea ca tu sa fi mult mai matura ca o fata de 20 ani,dar s-ar putea ca tu sa nu fi decit o visatoare ,o naiva usor de dus de nas.Ar trebui sa fi atenta si la trecutul lui...nevasta l-a parasit,dar de ce?Sincer sa-ti spun nu cred in dragoste la prima vedere(la prima vedere e numai atractia sexuala)! Incearca sa il cunosti cit mai bine inainte sa faci urmatorul pas.
puiu66
Postat pe 2 Februarie 2009 17:50
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-02 17:20:07
De la: mitzubi, la data 2009-01-28 19:36:43Buna seara.Va urmaresc de foarte mult timp si sincera sa fiu, am avut multe lucruri de invatat de la toti membrii ,care au postat o problema si de la cei ce au oferit solutii.Din acest motiv am hotarat sa va scriu si eu.
El- un barbat divortat in jur de 40 de ani cu un copil.Fosta nevasta a plecat si a abandonat tot ce tine de familie.Este de etnie rroma, muzicant.Un barbat special, deosebit, tandru....
Eu- o tanara de 20 de ani, care se pregateste pentru o cariera.am avut si esecuri, dar si foarte multe realizari.
Ne-am intalnit, prin intermediul unor prieteni, am facut cunostinta si in momentul in care ne-am privit ochi in ochi am simtit ca s-a "aprins" ceva.
Ne-am intalnit, am vorbit.El isi doreste o relatie cu mine.
Acuma vine intrebarea mea....cum trebuie sa fie atitudinea unei tinere de 20 de ani fata de un barbat divortat?Ce implica si ce parere aveti de o astfel de relatie?Stiu ca poate suna usor ciudat, dar credeti-ma ca sunt atat de fericita, dar pe de-o parte putin confuza.
Multumesc


Am inteles ca EL isi doreste o relatie cu tine dar TU iti doresti o relatie cu el ?

Personal nu cred ca-ti doresti pentru ca daca iti doreai nu mai stateai sa te intrebi ce atitudine ar trebui sa ai fata de un tip divortat .....e doar divortat nu lepros !

Daca chiar faci pasul ....inainte sa-l faci vezi cat de geloasa esti si intreaba-te daca vei fi in stare sa suporti noptile cand e la nunta inconjurat de femeile care-l ravnesc in timp ce tu stai sa inveti pentru examene




la nunta ca la nunta.....da sa vezi cand vine acasa in fiecare noapte pe la 3-4-5 mirosind a fum si alcool.......si cand peste juma de an iti dai seama ca tu nu apuci sa te 'iubesti' cu el, ca el nu prea e pe-acasa cand esti tu...si tot asa........

dar cand dragostea e mare........


si oricum, depinde de la muzicant la muzicant.........
dienuta_nou
Postat pe 3 Februarie 2009 08:59
parerea mea e k ar trebui sa fugi cat mai departe de el.....
eu nu cred k sotia lui l-a parasit de cuminte ce era.....si mai ales e si d etnie rroma....nu vrea sa se inteleaga k sunt rasista k sunt multi tigani ok;)......acuma depinde si cum e el....dar sfatul meu e sa nu t gandesti la o relatie cu el k o sa ai mult de suferit;)

kkt
Postat pe 15 Mai 2009 14:31
fi tu insuti...

Postat pe 20 Mai 2009 13:58
Buna ziua,
Sunt noua pe acest site, dar imi permit sa va un o intrebare
Ce poti spune despre un barbat , care divorteaza de sotie dupa 30 de ani de casnicie, cu doi copii mari, pentru o femeie pe care a cunoscut-o pe net?
Femeia i-a promis multe, e drept ca avea si posibilitati materiale, mult mai mari decat erau in familie.inclusiv ca divorteaza si ea.
Dupa divortul lui s-a razgandit iar el a ramas cu buzele umflate.
kudika022940
Postat pe 20 Mai 2009 14:40
Varsta nu conteaza, important e sa nu pui suflet pana nu il cunosti indeajuns,,faptul ca el are un astfel de job,,o sa fie o mika prob,,,mai toate week-end-urile o sa fie la munca iar tu nu o sa te poti bucura pe deplin de ele..Nici unul dintre cei ce sriem pe forum nu putem sti ce poate fi mai bine pentru tine,,...oricum esti tanara ce ai avea de pierdut,,,,?
cris007
Postat pe 22 Mai 2009 19:19
acum intervin eu radical
dar tigan, tocmai tigan!
gata am terminat
yumy
Postat pe 22 Mai 2009 19:22
Draga mea.....fiecare trebuie sati gaseasca jumatatea de virsta apropiata. Pacat dar o sa vorbim peste 1 an si o sami dai dreptate...............petrece tineretea alaturi de cei tineri ca este frumos..................SUCCES IN ALEGERE
lenuln
Postat pe 23 Mai 2009 22:03
va trebui sa iei o decizie rapida,parerea mea...fiindca cu cit mai mult comunicati cu atit mai greu de despartit....depinde ce vrea de la tine:mama pt copii si gospodina...o amanta in pat sau o aventura....cine stie...vezi si tu...trebuie sa stii mai bine...
intreaba prietenii ce shtiu despre el...cum e ca persoana...poate iti aranjezi gindurile
Kattyy
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:55
De la: kudika022940, la data 2009-05-20 14:40:23Buna ziua,
Sunt noua pe acest site, dar imi permit sa va un o intrebare
Ce poti spune despre un barbat , care divorteaza de sotie dupa 30 de ani de casnicie, cu doi copii mari, pentru o femeie pe care a cunoscut-o pe net?
Femeia i-a promis multe, e drept ca avea si posibilitati materiale, mult mai mari decat erau in familie.inclusiv ca divorteaza si ea.
Dupa divortul lui s-a razgandit iar el a ramas cu buzele umflate.

barbatul e prostutz...30 de ani pe ceva ireal...pt k netul e ceva virtual
Kattyy
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:58
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45
Ce ati vrea in plus sau in minus la caracterul \comportamentul prietenul vostru? 1 De la: r_girl 27 Mai 2009 15:23
nu sunt casatorita dar am deja amant... 51 De la: Barbie30 25 Iulie 2010 21:42
cine are amant si dc? 413 De la: 20 Decembrie 2014 03:16
fier de calcat vs. fier de calcat vertical 2 De la: mika76 12 Decembrie 2010 16:46