Setari Cookie-uri

ce face femeia care nu se multumeste cu ce are ???

Buna!
Am tot citit pe aici intrebari si raspunsuri...
Eu am sa zicem o nelamurire...
Ce ai face daca :
Esti intr-o relatie de destul timp cu un tip super ok...devotat, sincer, la locul lui..ce sa mai ...e ceea ce ti-ai dorit ( singurul lucru care te nemultumeste...dar intr-o masura infinit de mica..este faptul ca e mai mic decat tine, el fiind un tip super, matur si hotarat).
Dar apare un amic, pe care l-ai considerat familist convins, ..pt care de la bun inceput ai avut o atractie inexplicabila..nu neaparat numai de natura sexuala..acesta se pare ca nu v-a considerat doar amica, prietena... exact acel gen de barbat care te poate fascina daca nu esti stapana pe tine.
Ai accepta un soi de relatie cu acest amic, pe care il admiri si pretuiesti, pe care te poti baza mereu, relatie care nu stii ce presupune de fapt...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:10
Nu,nu,nu, in mod sigur ca nu as accepta o astfel de relatie.
alice_cornelia
Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:21
de ce? care ar fi motivele? ca pana la urma nu faci nimic ilegal..poate imoral, cu toate ca nu a vb nimeni de sex...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:39
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:10:07Buna!
Am tot citit pe aici intrebari si raspunsuri...
Eu am sa zicem o nelamurire...
Ce ai face daca :
Esti intr-o relatie de destul timp cu un tip super ok...devotat, sincer, la locul lui..ce sa mai ...e ceea ce ti-ai dorit ( singurul lucru care te nemultumeste...dar intr-o masura infinit de mica..este faptul ca e mai mic decat tine, el fiind un tip super, matur si hotarat).
Dar apare un amic, pe care l-ai considerat familist convins, ..pt care de la bun inceput ai avut o atractie inexplicabila..nu neaparat numai de natura sexuala..acesta se pare ca nu v-a considerat doar amica, prietena... exact acel gen de barbat care te poate fascina daca nu esti stapana pe tine.
Ai accepta un soi de relatie cu acest amic, pe care il admiri si pretuiesti, pe care te poti baza mereu, relatie care nu stii ce presupune de fapt...

Pentru o femeie care stie intotdeauna ce vrea e cam greu sa accepte o relatie care nu stie ce presupune de fapt
Eu nu a s accepta pentru ca vreau sa stiu la ce sa astept de la relatia asta
yumy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:44
Pentru o femeie care stie intotdeauna ce vrea e cam greu sa accepte o relatie care nu stie ce presupune de fapt
Eu nu a s accepta pentru ca vreau sa stiu la ce sa astept de la relatia asta [/quote]


bine bine...eu stiu ce vreau...dar...o perioada de nebunii nu e acceptata???...retine..tipul e super..si pana la urma..doar o viata avem

Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:49
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:49:49Pentru o femeie care stie intotdeauna ce vrea e cam greu sa accepte o relatie care nu stie ce presupune de fapt
Eu nu a s accepta pentru ca vreau sa stiu la ce sa astept de la relatia asta



bine bine...eu stiu ce vreau...dar...o perioada de nebunii nu e acceptata???...retine..tipul e super..si pana la urma..doar o viata avem [/quote]
Tipul poate fii super , dar daca eu nu vreau acum o aventura cu el am toata viata la dispozitie pentru nebunii
yumy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:55
De la: rosemery, la data 2008-11-26 08:55:15
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:49:49Pentru o femeie care stie intotdeauna ce vrea e cam greu sa accepte o relatie care nu stie ce presupune de fapt
Eu nu a s accepta pentru ca vreau sa stiu la ce sa astept de la relatia asta



bine bine...eu stiu ce vreau...dar...o perioada de nebunii nu e acceptata???...retine..tipul e super..si pana la urma..doar o viata avem

Tipul poate fii super , dar daca eu nu vreau acum o aventura cu el am toata viata la dispozitie pentru nebunii [/quote]

corect..am toata viata la dispozitie...dar peste 2 ani o sa ma casatoresc..copii, probleme, etc....macar acum am mai mult timp si ceva mai multa inconstienta...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:12
eu nu ma marit peste 2 ani, mai peste 5-7 asa:)pana atunci mai fac si cate o nebunie
yumy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:42
De la: rosemery, la data 2008-11-26 09:42:02eu nu ma marit peste 2 ani, mai peste 5-7 asa:)pana atunci mai fac si cate o nebunie



FELICITARI PT SPIRITUL LIBER..EU INCA AM DUBII CA AS FI POSIBILA DE ASEMENEA NEBUNII...DA OM VEDEA:)

Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:31
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 10:31:29
De la: rosemery, la data 2008-11-26 09:42:02eu nu ma marit peste 2 ani, mai peste 5-7 asa:)pana atunci mai fac si cate o nebunie



FELICITARI PT SPIRITUL LIBER..EU INCA AM DUBII CA AS FI CAPABILA DE ASEMENEA NEBUNII...DA OM VEDEA:)

Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:31
daca ai o parere atat de buna despre adulter si, cum scrie acolo...nebunii , parca, de ce mai pui intrebarii !!!?

Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:35
De la: geo32, la data 2008-11-26 10:35:30daca ai o parere atat de buna despre adulter si, cum scrie acolo...nebunii , parca, de ce mai pui intrebarii !!!?


nu am o parere buna despre adulter..chiar nu sunt pro...nici nu m-am gandit o secunda ca tipul ar putea sa faca asa ceva...dar stii cum e...tentatia..nu neaparat sexuala...si pana la urma nu e vb de adulter..cel putin nu din partea mea..el daca vrea..eu ce sa ii fac...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:02
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 09:12:19
De la: rosemery, la data 2008-11-26 08:55:15
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:49:49Pentru o femeie care stie intotdeauna ce vrea e cam greu sa accepte o relatie care nu stie ce presupune de fapt
Eu nu a s accepta pentru ca vreau sa stiu la ce sa astept de la relatia asta



bine bine...eu stiu ce vreau...dar...o perioada de nebunii nu e acceptata???...retine..tipul e super..si pana la urma..doar o viata avem

Tipul poate fii super , dar daca eu nu vreau acum o aventura cu el am toata viata la dispozitie pentru nebunii


corect..am toata viata la dispozitie...dar peste 2 ani o sa ma casatoresc..copii, probleme, etc....macar acum am mai mult timp si ceva mai multa inconstienta...[/quote]


Si apoi vrei sa te casatoresti peste vreo doi ani cu tipul ala super ok, matur etc,
Lillix
Postat pe 26 Noiembrie 2008 22:32
Eu nu am inteles care-i nelamurirea ta pentru ca tu deja stii ce vrei ...un strop de aventura ,asta vrei si esti constienta de faptul ca amicul iti poate oferi ceea ce doresti.

Deschizand acest topic speri ca cineva sa-ti spuna go for it ca sa nu te simti cu musca pe caciula sau nu stiu ce alte motive ai putea avea de ceri parerea noastra.

Din pacate partenerul tau nu-ti satisface toate necesitatile, motiv pentru care ai inceput sa-l observi pe amicul respectiv....eu zic sa fii atenta la ce-ti doresti ....s-ar putea sa te fascineze tipul mai mult decat crezi si atunci nu stiu ce o sa faci cu relatia ta stabila

Sfatul meu ar fi sa-ti urmezi instinctele ....oricum ,al tau nu se va transforma peste noapte in ceea ce-ti doresti

Vis a vis de sex.....stai linistita ca va apare si el,cand te bagi intr-un joc de asta in general se termina cu scantei si sincera sa fiu ....chiar nu cred ca tu vei fi exceptia de la regula


iris_4_ever
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:34
bine a zis Iris...iti cauti alibi pe aici pt a-ti face curaj ca sa il inseli pe iubitul tau.yo zic mai bn dak nu esti multumita cu relatia ta,si ai ajuns sa cauti fericire in alta parte sa sa iti reconsideri pozitia fata de partenerul de viata pe care il vrei si viitor sotz.iti garantez yo ca dak il inseli o data,nu va fi si ultima.
si ca raspuns direct la intrebare:cauta in alta parte,asta face!si il lasa si pe celalat sa isi vada de viata lui,sa isi gaseasca alta care sa ii fie fidela!
razz
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:38
De la: razz, la data 2008-11-27 00:38:19bine a zis Iris...iti cauti alibi pe aici pt a-ti face curaj ca sa il inseli pe iubitul tau.yo zic mai bn dak nu esti multumita cu relatia ta,si ai ajuns sa cauti fericire in alta parte sa sa iti reconsideri pozitia fata de partenerul de viata pe care il vrei si viitor sotz.iti garantez yo ca dak il inseli o data,nu va fi si ultima.
si ca raspuns direct la intrebare:cauta in alta parte,asta face!si il lasa si pe celalat sa isi vada de viata lui,sa isi gaseasca alta care sa ii fie fidela!


nu imi caut domne alibi ca sa am curaj..sunteti chiar haiosi cu asta...o sagetatoare sa isi caute curaj ..sunt suficient de matura si stapana pe mine sa nu recurg la asa ceva...pur si simplu am vrut doar sa vad ce parere aveti, avand in vedere ca am avut ceva relatii de lunga durata si nu am calcat nici macar o data stramb...asa ca ma puteti incadra la "boboc"
...si nu ma mai puneti la zid..parca cine stie ce as fi facut...
de parca voi ati fi perfecti...

Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:43
"un soi de relatie"...adica?ce anume ar implica relatia?
eu nu as face asa ceva,mai ales daca barbatul de langa mine e tot ceea ce am vrut,si daca e mai mic,ce?asta stiai de la inceput
si nu ar fi corect sa ai o relatie cu amicul,nu vorbesc de sex,nu ar fi moral
parerea mea...
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:01
De la: fluffy, la data 2008-11-27 10:01:52"un soi de relatie"...adica?ce anume ar implica relatia?
eu nu as face asa ceva,mai ales daca barbatul de langa mine e tot ceea ce am vrut,si daca e mai mic,ce?asta stiai de la inceput
si nu ar fi corect sa ai o relatie cu amicul,nu vorbesc de sex,nu ar fi moral
parerea mea...


ms frumos pt parere..la moralitate ma tot gandesc si eu
si habar nu am ce ar implica relatia..avand in vedere faptul ca nu am mai facut asa ceva pana acum..mai mult decat sigur ca nici nu voi afla :))..nu ma vad facand asa ceva..

Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:44
cred ca esti doar curioasa...pentru ca nu ai facut asa ceva pana acum,de asta.mai ales ca esti matura si sigura pe tine,nu ar tb sa faci asa ceva pentru tine nu pentru altcineva
eu,nu as face asta nu pentru iubitul meu ci pentru mine,nu fac asa ceva si nici curiozitatea nu ma incearca

cred ca intai termini o relatie si apoi treci mai departe,nu in paralel si nu inselare.
cred ca asa gandesti si tu...
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:00
De la: fluffy, la data 2008-11-27 11:00:16cred ca esti doar curioasa...pentru ca nu ai facut asa ceva pana acum,de asta.mai ales ca esti matura si sigura pe tine,nu ar tb sa faci asa ceva pentru tine nu pentru altcineva
eu,nu as face asta nu pentru iubitul meu ci pentru mine,nu fac asa ceva si nici curiozitatea nu ma incearca

cred ca intai termini o relatie si apoi treci mai departe,nu in paralel si nu inselare.
cred ca asa gandesti si tu...


perfect adevarat..ma bucur sa aflu ca mai exista si alte persoane care gandesc ca mine...ms frumos pt parere

Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:12
nu ai pt ce...
cred ca ar fi pacat sa pui in pericol relatia pe care o ai pentru o simpla curiozitate...eu am invatat,in general din exparientele altora,mai ales a celor apropiati mie,ca e usor sa pierzi o relatie...mai greu e sa apreciezi ce ai si sa incerci sa mentii relatia macar,daca nu chiar sa o imbunatatesti...nu am o foarte mare experienta de viata,dar sunt multumita de mine,de felul in care gandesc,sunt prea legista si ce nu-mi convine mie nu fac nici eu la randul meu...si decat sa se ajunga la inselat,mai bine se termina amiabil si apoi trecem la alt capitol...daca ceva scartiie in relatie fac tot posibilul sa repar,nu ma arunc niciodata cu ochii inchisi in vreo posibila aventura...nu ma incanta deloc chestia asta,chiar mi se spune ca sunt prea "increzuta",pt ca imediat tai cheful omului si ii dau de inteles ca ce am nu dau nici pe o mie de alti barbati...si la noi comunicarea e super...vorbim de toate...ce vrem si ce nu,ce ne dorim si ce nu...
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:19
De la: fluffy, la data 2008-11-27 11:19:32nu ai pt ce...
cred ca ar fi pacat sa pui in pericol relatia pe care o ai pentru o simpla curiozitate...eu am invatat,in general din exparientele altora,mai ales a celor apropiati mie,ca e usor sa pierzi o relatie...mai greu e sa apreciezi ce ai si sa incerci sa mentii relatia macar,daca nu chiar sa o imbunatatesti...nu am o foarte mare experienta de viata,dar sunt multumita de mine,de felul in care gandesc,sunt prea legista si ce nu-mi convine mie nu fac nici eu la randul meu...si decat sa se ajunga la inselat,mai bine se termina amiabil si apoi trecem la alt capitol...daca ceva scartiie in relatie fac tot posibilul sa repar,nu ma arunc niciodata cu ochii inchisi in vreo posibila aventura...nu ma incanta deloc chestia asta,chiar mi se spune ca sunt prea "increzuta",pt ca imediat tai cheful omului si ii dau de inteles ca ce am nu dau nici pe o mie de alti barbati...si la noi comunicarea e super...vorbim de toate...ce vrem si ce nu,ce ne dorim si ce nu...


e incredibil..gandim exact la fel...
si eu merg pe ideea ca ce nu mi-ar placea mie..nu fac celor din jurul meu..pentru ca exista acolo sus cineva si o roata..care se tot invarte..
eu nu pot sa spun ca sunt nemultumita de ceva in relatia actuala...chiar nici nu m-am gandit ca vom ajunge sa ne fie atat de bine..mai glumim uneori si spunem ca ne-a pus Dumnezeu mana in cap unul altuia in momentul in care ne-am cunoscut
tipul celalat e fascinant din multe puncte de vedere ( era si inainte de a afla ca nu sunt doar o simpla amica pt el)..dar din pacate stii cum e...ne-am cunoscut prea tarziu..tentatia exista si probabil va exista mult timp..eu trebuie sa fiu sigura pe mine..pt ca pana la urma nu voi ramane decat cu un gust amar rau si nimic mai mult...ceea ce nu ma avantajeaza deloc..
oricum ma bucura faptul sa aflu ca sunt persoane care gandesc la fel ca mine..incepusem sa cred ca lumea asta e formata numai din femei care isi inseala barbatii macar o data in viata si barbati care o fac neincetat:))

Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:52
pe mine ma trec fiori numai cand ma gandesc la el...sa nu mai zic ca atunci cand ma priveste lasciv ma topesc...uite,aceste lucruri,ca si multe altele,sunt convinsa ca nu le voi mai avea cu nimeni...de ce as incerca sa-i fac rau lui dar si mie pentru ca sunt curioasa?si daca imi satisfac curiozitatea si acel mister al amicului nu e ceea ce credeam eu,adica e mister doar intr-o prima faza,cand deja se leaga o relatie nu mai e ce credeam eu,atunci ce fac?imi dau palme ca am calcat pe alaturi,ma simt vinovata si ma rog sa nu se termine relatia pe care o am din cauza curiozitatii mele...asta e problema,ma gandesc la consecinte intai si nu imi plac...
femei si barbati care inseala sunt...dar eu nu vreau sa fac la fel...
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:16

De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:10:07
Dar apare un amic, pe care l-ai considerat familist convins, ..pt care de la bun inceput ai avut o atractie inexplicabila..nu neaparat numai de natura sexuala..acesta se pare ca nu v-a considerat doar amica, prietena... exact acel gen de barbat care te poate fascina daca nu esti stapana pe tine.
Ai accepta un soi de relatie cu acest amic, pe care il admiri si pretuiesti, pe care te poti baza mereu, relatie care nu stii ce presupune de fapt...


De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:49:49
bine bine...eu stiu ce vreau...dar...o perioada de nebunii nu e acceptata???...retine..tipul e super..si pana la urma..doar o viata avem


De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 11:02:29[
nu am o parere buna despre adulter..chiar nu sunt pro...nici nu m-am gandit o secunda ca tipul ar putea sa faca asa ceva...dar stii cum e...tentatia..nu neaparat sexuala...si pana la urma nu e vb de adulter..cel putin nu din partea mea..el daca vrea..eu ce sa ii fac...


De la: chinaxxx, la data 2008-11-27 08:43:50
nu imi caut domne alibi ca sa am curaj..sunteti chiar haiosi cu asta...o sagetatoare sa isi caute curaj ..sunt suficient de matura si stapana pe mine sa nu recurg la asa ceva...pur si simplu am vrut doar sa vad ce parere aveti, avand in vedere ca am avut ceva relatii de lunga durata si nu am calcat nici macar o data stramb...asa ca ma puteti incadra la "boboc"
...si nu ma mai puneti la zid..parca cine stie ce as fi facut...
de parca voi ati fi perfecti...


De la: chinaxxx, la data 2008-11-27 11:52:58
oricum ma bucura faptul sa aflu ca sunt persoane care gandesc la fel ca mine..incepusem sa cred ca lumea asta e formata numai din femei care isi inseala barbatii macar o data in viata si barbati care o fac neincetat:))


Intrebarea ar fi cam cum gandesti tu de vreme ce spui initial ca te fascineaza un familist convins dupa care sustii ca o perioada de nebunii ar fi acceptata si urmeaza faza cu adulterul cu care nu esti de acord.

Familist convins = tip casatorit.

Nu te pune nimeni la zid , cu atat mai putin eu care ti-am spus sa-ti asculti intinctele ( bine , intelegi ce vrei de aici ) dar tinand cont de faptul ca ti-a raspuns cineva cu nu si tu ai pledat pentru ......am tras concluzia logica ca ai cauta un alibi ....te contrazici de la un mesaj la altul ....
Tu defapt ce vrei ?

Avand in vedere ca nu ai experienta e de preferat sa stai locului , amicul sigur are experienta si exista riscul sa te trezesti intr-o relatie cu el chiar daca tu sustii ca nu e vorba de sex aici ...totul se rezuma la sex mai ales cand e vorba de un tip casatorit.


iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:53
De la: Iris4ever, la data 2008-11-27 14:53:48
De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:10:07
Dar apare un amic, pe care l-ai considerat familist convins, ..pt care de la bun inceput ai avut o atractie inexplicabila..nu neaparat numai de natura sexuala..acesta se pare ca nu v-a considerat doar amica, prietena... exact acel gen de barbat care te poate fascina daca nu esti stapana pe tine.
Ai accepta un soi de relatie cu acest amic, pe care il admiri si pretuiesti, pe care te poti baza mereu, relatie care nu stii ce presupune de fapt...


De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 08:49:49
bine bine...eu stiu ce vreau...dar...o perioada de nebunii nu e acceptata???...retine..tipul e super..si pana la urma..doar o viata avem


De la: chinaxxx, la data 2008-11-26 11:02:29[
nu am o parere buna despre adulter..chiar nu sunt pro...nici nu m-am gandit o secunda ca tipul ar putea sa faca asa ceva...dar stii cum e...tentatia..nu neaparat sexuala...si pana la urma nu e vb de adulter..cel putin nu din partea mea..el daca vrea..eu ce sa ii fac...


De la: chinaxxx, la data 2008-11-27 08:43:50
nu imi caut domne alibi ca sa am curaj..sunteti chiar haiosi cu asta...o sagetatoare sa isi caute curaj ..sunt suficient de matura si stapana pe mine sa nu recurg la asa ceva...pur si simplu am vrut doar sa vad ce parere aveti, avand in vedere ca am avut ceva relatii de lunga durata si nu am calcat nici macar o data stramb...asa ca ma puteti incadra la "boboc"
...si nu ma mai puneti la zid..parca cine stie ce as fi facut...
de parca voi ati fi perfecti...


De la: chinaxxx, la data 2008-11-27 11:52:58
oricum ma bucura faptul sa aflu ca sunt persoane care gandesc la fel ca mine..incepusem sa cred ca lumea asta e formata numai din femei care isi inseala barbatii macar o data in viata si barbati care o fac neincetat:))


Intrebarea ar fi cam cum gandesti tu de vreme ce spui initial ca te fascineaza un familist convins dupa care sustii ca o perioada de nebunii ar fi acceptata si urmeaza faza cu adulterul cu care nu esti de acord.

Familist convins = tip casatorit.

Nu te pune nimeni la zid , cu atat mai putin eu care ti-am spus sa-ti asculti intinctele ( bine , intelegi ce vrei de aici ) dar tinand cont de faptul ca ti-a raspuns cineva cu nu si tu ai pledat pentru ......am tras concluzia logica ca ai cauta un alibi ....te contrazici de la un mesaj la altul ....
Tu defapt ce vrei ?

Avand in vedere ca nu ai experienta e de preferat sa stai locului , amicul sigur are experienta si exista riscul sa te trezesti intr-o relatie cu el chiar daca tu sustii ca nu e vorba de sex aici ...totul se rezuma la sex mai ales cand e vorba de un tip casatorit.



vroiam doar sa stiu ce ai face tu sau altcineva..dupa cum am spus..nu sunt adepta aceastui tip de comportament...nici nu m-am gandit vreodata ca voi fi pusa intr-o astfel de situatie...m
faza cu sexul e relativa..nu tr neaparat sa se ajunga la asa ceva..iar experienta..din nou ceva relativ...si daca as fi avut n relatii de genul asta nu inseamna ca acum as fi actionat de o maniera sau alta...
o persoana poate fi fascinanta cu sau fara sot/sotie acasa...nu cred ca starea civila reflecta caracterul unei persoane

Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:58
Dap , asa e ai perfecta dreptate
iris_4_ever
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
....de ce sunt unii nesimtiti? 84 De la: just_laura 20 Mai 2009 12:41
actualul iubit..de 3ani vs. actualul iubit de 2 saptamani 29 De la: olga27 20 Ianuarie 2010 20:06
eu am prieten si el are prietena dar..... 3 De la: cantafabule 4 Septembrie 2009 18:50
Neincrederea in propria persoana 24 De la: kudika_21593 12 Decembrie 2012 21:05
Am o problema 10 De la: YoOnEe 6 Septembrie 2009 21:42