Setari Cookie-uri

cat de sexi poti sa te imbraci

ca sa nu fii fluierata, sa n-auzi comentarii idioate, de macaragiu cu 4 clase, sau sa nu te creada lumea o 'usuratica'? mi-am modificat, substantial, stilul vestimentar in ultimii 10 ani, ca nu-mi plac atitudinile misogine si sexiste ale barbatilor, in momentul cand vad o femeie imbracata putin mai sexi...si mi-am dat seama ca n-am nici o sansa sa explic, celor mai multi dintre barbati, si, de fapt, ar fi chiar pierdere de vreme, daca as incerca, si asa ca am renuntat sa-i fac sa inteleaga un lucru esential : ca, daca o femeie se imbraca sexi sau mai sexi, nu e musai pentru ca vrea sa atraga atentia...ca nu ne referim la alea voit sau foarte provocatoare...si ca daca vreau sa-mi iau o fusta mai scurta sau o bluza mai mulata, nu e fiindca vreau sa se binocleze toti la picioarele mele sau sa-si lipeasca privirea de decolteul meu, ci, pur si simplu, pentru ca imi place cum arat, si ma simt bine asa...in pielea mea...asa ca ziceam ca fusai obligata sa-mi schimb mare parte din vestimentatie, nu prea mai port fuste scurte, decat rarisim, pantaloni mulati sau bluze cu decolteu mai mare...si am trecut la tinute sport, in timpul liber, sau bisnis, la job, sau casual, pe strada...dar uneori ma enerveaza tare lucrul asta...si-as vrea sa le scot cativa dinti din gura alora care tot fluiera, claxoneaza, sau fac comentarii cretine cand vad o femeie sexi pe strada...ce naiba, chiar atat de necivilizati sunt barbatii in romania?

Postat pe 22 Februarie 2008 20:11
da,sunt foarte neciopliti unii barbati.dar din cauza lor crezi ca merita sa nu te imbraci asa cum iti place si cum te simti tu bine?pur si simplu incearca sa-i ignori.pe mine uneori chiar ma amuza cat sunt de ridicoli,dar au fost si cazuri in care m-am luat in gura cu ei (ceea ce nu e tocmai potrivit pt o d-ra care are pretentia ca este educata:)).comentariile si fluieraturile nu o sa poti sa le scoti niciodata din obiceiurile unora dintre barbati,asta e modul lor de a-si manifesta admiratia,fie ca ne place,fie ca nu...asa ca, imbraca-te cum iti place tie.hainele cele mai faine sunt si cele mai provocatoare.
simonaj
Postat pe 23 Februarie 2008 09:06
Mie imi place sa ma imbrac sexy ,asta neinsemnand vulgar ...si chiar ma scot din sarite acei "porci" care mai mai ca saliveaza uitandu`se la tine sau mai arunca cate o remarca de 2 lei. Asa cum ei au ceva in pantaloni mai mare decat noi , asa avem si noi ceva pe piept mai mare decat ei :))) asa k dak noi nu ne benoclam cand vedem un barbat intre picioarele lui , nu vad de ce ei ar face`o in decolteul nostru in stil obsesiv! Dar , din pacate nu cred k se vor schimba vreodata , sunt ghidati de instincte primare ce mai :D Oricum , cand ies seara cu iubitul meu imi place sa fiu un pic mai sexy , ma simt bine k il am pe el langa mine si asta imi da incredere , si cred k si el se simte bine dak unii barbati ma mai privesc...sentimentul ala de "e a mea" :)) Oricum good point Iulia , ce ai postat e o problema mare a femeilor din zilele noastre care dak uneori se imbraca ca sa se simte femei , unii misogini dupa ce ca saliveaza le mai categorisec drept fiind altceva!
Kittynelle
Postat pe 23 Februarie 2008 14:32
Recunosc ca ma incadrez cu brio in categoria barbatilor "misogini" care se holbeaza cu bala in coltul guri, la o domnisoara care arata intr-un mare fel. In apararea mea vreau sa mentionez ca: 1.remarcile mi le pastrez pentru mine,2 nu fluier- doar admir de la distantza un exponat frumos postat in vitrina(asta daca nu am ochelarii murdari :D)3. nu scot diferite onomatopee cand le vad, 3 am inceput sa le admir dintr-o singura privire :D. Da este adevarat, ca ne uitam la bustul unei femei, care este mai voluptoasa, dar acest aspect are o explicatie: Suntem niste copii mici, infometati:D. Dar avand in vedere ca stiu cum e sa fii tratat ca o bucata de carne, deoarece exista astfel de exmplare si printre femei, cat si printre homosexuali, va inteleg(greu de crezut dar am aptit-o de mai multe ori). Dar avand in vedere ca ce e frumos si lui Dumnezeu ii place(aici nu e vb de mine deoarece eu unu mi-s antipatic sinu am suport :p), de acum inainte o sa ma uit mai discret dupa domnishoarele rapitoare, care imi apar in cale, gata sa-mi fure sperantza si rasuflarea. Multumesc ca m-am nascut in Romania, unde pot sa-mi bucur ochiu numai de splendori. :D Nu e vina nostra, ca sunteti asa dragute si frumoase :D Va pup dulce pe toate pentru ca existati si ne indulciti amarul.
smecta
Postat pe 24 Februarie 2008 20:38
iulia,nu au importanta hainele,cand ei sa ai parte de comentarii sau altceva,le poti avea si cand esti imbracata pana-n gat,haina groasa ,fular la gat -as putea spune ca am observat unele fete (?) cu fustita de o palma si nu se ia nici dracu de ele, in schimb exista persoane care daca au fusta si peste genunchi,tot "au parte" de fluieraturi si comentarii,asa ca...
lief
Postat pe 25 Februarie 2008 11:15
ai perfecta dreptate, lief...problema mea este ca nu suport comentariile tembele si saliva curgand din gura...si asa e, se-ntampla si cand iei o bluza mulata si cand esti infofolita de nu ti se vad decat ochii...in ziua in care m-am maritat, mi s-a intmplat ceva de genul asta...m-am suit in taxi, sa merg acasa la maica-mea, sa ma-mbrac mireasa...si eram intr-un trening mai ponosit si cu o sapcutza pe cap...taximetristul ma vede si ma-ntreaba daca-s fata sau baiat. imi dau sapca jos, ii zic ca-s fata, si azi ma marit...la care el, ce crezi? zice ca daca tot ma marit, asa, una mica, de final de celibat, n-as vrea sa fac cu el?

Postat pe 25 Februarie 2008 19:56
eu cred ca a fi sexy tine mai mult de atitudine, nu trebuie sa ai neaparat bluza decoltata, fusta scurta sau dres plasa....Poti fi sexy oricum ai fi imbracata, depinde cum stii sa te pui in valoare, prim felul cum mergi, cum te misti, cum privesti....si cel mai important: sa ai incredere in tine! Va doresc sa fiti sexy in fiecare zi!

Postat pe 25 Februarie 2008 20:57
depinde cine ma vede
iubitul poate s aspuna ca sunt imbracata sexy si in pantaloni de treining.
pysoyas
Postat pe 27 Iunie 2008 11:31
hai sa fim sincere...femeile dintotdeauna au vrut sa atraga atentia,sa scoata in evidenta frumusetea prin goliciunea ei,sa fie admirate de sexul opus....de asta au si aparut mini fustitele,bluzele decoltate si pantalonii super mulati....au aparut ca raspuns la necesitatea femeilor....,necesitatea de a obtine unele lucruri nu cu ajutorul mintii ci cu ajutorul trupului( un mod mult mai usor)....femeia se imbraca dupa cum vrea sa fie inteleasa si primita in societate...femeia este o fiinta desteapta si vicleana de felul ei,si stie foarte bine cum prin vestimentatie sa-si atinga scopurile...daca o femeie se imbraca foarte sexy si provocator, ea stie cu siguranta ca va avea parte de priviri,fluieraturi,propuneri..etc si nu trebuie sa invinovateasca barbatii,ca cica ar lua-o de usuratica,pu ca asta exprima....daca o femeie vrea sa impuna respect fata de persoana ei,ea stie cum trebuie sa se imbrace si sa se poarte ca sa oblige barbatii s-o respecte...iar despre faptul ca femeia chiar si imbracata din cap pana-n picioare,poate starni admiratie si atentie,este cat se poate de adevarat,doar ca admiratia si atentia unui barbat pu o femeie imbracata cu cap,este diferita de admiratia fata de o femeie imbracata vulgar,superprovocator....nu trebuie sa ne plangem ca suntem fluierate pe strada,singure alegem ce atitudine fata de noi sa creem prin vestimentatia noastra...unele femei adora sa fie vanate pe strada... .....iar altele vor sa hotarasca sa se lase vanate sau nu....

Postat pe 30 Iunie 2008 14:06
Extraordinat Cleopatra ... din ce tabara esti ?!?! ...a, de fapt esti dintr`a treia , a musulmanelor , cu val pe cap si cu fusta pana in pamant ...si emiti opinii conform orientarii tale religioase pe care ne`ai declarat`o si redeclarat`o pe forum.Nu e nevoie sa fii imbracata in fusta la fund si in bluza decoltata si transparenta ca sa iti auda urechiusele fel si fel de remarci cu tenta sexuala de`a dreptul jignitoare din parte unor reprezentanti de seama ai sexului 'puternic' (ha). Poti sa fii imbracata la un taior decent cu fusta conica pana la genunchi gen 'office' ...si sa te fluiere transpiratul, care in loc sa termine bordurile lui videanu , mai nou strazile lui oprescu , sta cu mana in sold si striga dupa tine , eventual mai dandu`i si altui coleg un branci ca 'uite mah ce buna e aia'.Deci daca tu spui ca e vina femeilor si merita un astfel de comportament , gandeste`te inca o data draga mea , si incearca sa privesti situatia nu ca o femeie ce merge la plaja acoperita , ca una la fel ca majoritatea. Acest topic nu a fost deschis de Iulia pentru femeile alea care fac trotuarul si sunt imbracate ca atare , ci pt toate femeile care se imbraca adecvat pentru activitatea care si`au propus sa o indeplineasca la mom acela (sa faca piata , sa faca jogging , sa semneze acte etc). Din cauza mentalitatii de acest gen (ca a ta) se simt si unii barbati indeptatiti sa continue cu lipsa de respect fata de femei. Am avut parte de fluieraturi , tipete si limbaj de 2 lei si cand am fost imbracata in trainning ,in palton iarna sau la volan , cand nu prea se vede vestimentatia ... asadar ceea ce afirmi tu , este total deplasat si f gresit ca poti sa gandesti altfel.Nu putem sa mutam legile arabe si moda lor aici ca sa "nu le mai dam motive barbatilor sa nu ne respecte" (ai vrea tu) ...dar putem sa nu incurajam un astfel de comportament si mai mult decat atat , sa gasim si scuze. come on...
Kittynelle
Postat pe 1 Iulie 2008 00:50
Sunt de parere ca nu vestimentatia, ci atitudinea unei femei o face sa fie atragatoare in majoritatea cazurilor. Asa se explica de ce, dupa cum bine a punctat pufilici, de nenumarate ori suntem fluierate atunci cand suntem imbracate in haine sport sau in toiul iernii, la volan.

Postat pe 1 Iulie 2008 01:07
femeile mereu atrag atentia barbatilor
unii percep notiunea de sexy diferit ,
femeile vor sa fie mereu sexy in general atunci cand vor o noua cucerire , sau cu partenerul.
pysoyas
Postat pe 1 Iulie 2008 11:16
De la: NAMASTE, la data 2008-07-01 01:07:35Sunt de parere ca nu vestimentatia, ci atitudinea unei femei o face sa fie atragatoare in majoritatea cazurilor. Asa se explica de ce, dupa cum bine a punctat pufilici, de nenumarate ori suntem fluierate atunci cand suntem imbracate in haine sport sau in toiul iernii, la volan.
..
de acord!!
dolcedoll
Postat pe 9 Iulie 2008 12:35
de acord cu Puffilici! si in completare : am vazut fetite de 2 lei cu fuste pana la fund,nu se lua nimeni de ele (curios?) si am vazut femei imbracate f decent dupa care se striga (cu rochie mai jos de genunchi de ex ,nu strimta,etc) asa ca...mai ganditi cand afirmati ceva
lief
Postat pe 10 Iulie 2008 16:38
eu ma imbrak sexy,imi place si ma simt bine , iar in legatura cu fluieraturile si comportamentul grosolan al baietiilor ...ma lasa rece .....nu le dau importanta ....intr'adevar sunt deplasate si obraznice comentariile lor dar asta e Astia Sunt nu aveam ce sa le facem ,nu avem cum sa-i schimbam ..asa k trebuie sa ne obisnuim cu ei !
mushata
Postat pe 22 Iulie 2008 00:27


SEE YOU THERE

Postat pe 28 Iulie 2008 10:43
daca ma imbrac sexi si am sa pun pozele la profil o sa fie raportate asa ca mai bine ma imbrc pana in gat si sa nu uit si de fular.

Postat pe 28 Iulie 2008 10:52
fiecare fata are un ceva al ei "sexy".. problema intervine kand ei percep acel ceva si interpreteaza sa fie sexy sau e vulgara?..asa sunt ei,e bine sa atragi privirile baietilor kand mergi cu "el" de mana dar pana la o anumita limita..deci fetelor fiti sexy ka sa va simtiti in prmul rand voi bine,asta conteaza
bebina
Postat pe 29 Iulie 2008 17:38

Postat pe 4 August 2008 14:18
Mai fetelor, o femeie sexy e sexy si in trening.... Iar barbatii, astia sunt, si, asta e modul lor de a-si exprima admiratia.
Adica, ce sa-i ceri tu lui nea Gheo de pe santier? Asta e modul lui de exprimare!
Ce ramane de facut...il ignori!
Mie mi s-a intamplat de atatea ori, ca nici nu mai tin minte...
E adevarat ca iti vine sa-i pui capul acolo unde-i sunt picioarele idiotului, dar...pana la urma..il ignori...si iti zici in sinea ta:
"Mare e gradina ta Doamne..."si continuarea o stiti si voi.

Bine, toate astea sunt valabile pentru cele care nu au incurcat tinuta de zi cu cea de discoteca...
slyd
Postat pe 4 August 2008 14:23
cine stabileste limita intre sexy si vulgar?nimeni,doar tu poti sa tragi linie...asa ca te poti imbraca asa cum vrei atata timp cat te simti bine in pielea ta...
adela_popescu26
Postat pe 12 August 2008 23:10
eu am avut (ne)norocul sa ma inzestreze natura cu un bust mai mult decat generos, asa ca de mult prea multi ani aud pe strada fluieraturi, icnete, urlete, sa-si suceasca "porcii" gaturile, sa se impiedice, sa provoace accidenta, sa le scape cafeluta din mana in pauza dintre doua borduri mentionez ca obtin aproximativ aceleasi reactii si atunci cand port decolteu pana la buric in club si atunci cand am guler la bluza pana sub ochi...si asa m-as opri uneori sa le studiez reactia dupa ce i-as informa ca sanii sunt, de fapt, doar niste glande sudoripare supradezvoltate =)) in fine, cert e ca dupa atata (amar de) ani in care mi-au auzit urechile mai multe decat mi-ar fi putut produce vreodata imaginatia, am ajuns sa ma amuz...mi-am dat seama ca asta este doar modul lor "animalic" si instinctual de a se manifesta, ca sufera blocaje mentale prea puternice ca sa aiba niste reactii civilizate si ca, una peste alta, sunt ai nostri, p-astia ii avem si cu astia defilam...mai bine facem haz de necaz si ne bucuram de perioada asta in care inca mai reusim sa atragem atentia oricarui barbat de pe strada...pe la 60 ani cred ca o sa imi lipseasca asta =))

P.S. Nu vreau totusi sa ma gandesc la cum o sa se holbeze barbati-miu la fundul secretarei/ colegei de birou/ vecinei de la 2 etc si ce comentarii o sa lanseze, la unison cu prietenii lui
shadowgirl
Postat pe 13 August 2008 21:41
Sotul se uitã atent la sotia sa si-i zice:
- Rochia ta cea nouã este prea îndrãzneatã. Se vede totul prin ea.
- Ei si? O femeie cinstitã n-are nimic de ascuns...
supermiki
Postat pe 14 August 2008 11:51

In general ma imbrac destul de cuminte. Atunci cand vreau sa fiu mai sexy si sa nu "cad" in vulgaritate, ma dezgolesc pr o jumatate de corp. Adica, fie port o bluza mai decoltata si niste blugi normali, ori o fusta mai scurta si o camasa sau ceva care nu arata prea multe din jumatatea superioara and so on...
Kathara
Postat pe 20 August 2008 00:14
eu cred ca totul este atidudinea.....desigur ca nu te poti imbraca ca o baba si sa te consideri sexi......pentru unii sexi inseamna sa-ti dezvelesti cat mai mult din corp(asta e deja vulgaritate)......insa eu cred ca........cu cat dezvalui mai putin....cu atat cel de langa tine e dornic sa vada mai mult......sexi nu inseamna sa te imbraci ca de pe centura....aia e vulagaritate....desi u singura iti trasezi limita intre vulgariatate si ce inseamna cu adevarat sa fii sexi...te pooop
butterly
Postat pe 20 August 2008 21:38
o femeie , o fata daca arata bine si stie sa isi puna in evidenta formele va atrage imediat atentia fie ca e imbracata vulgar, fie ca e mai decenta.acum problema e la "observatori" care totusi ar treb sa ramana cu observatul si admiratul, fara sa se exprime vocal.mai depinde si de femeie daca ii place sau nu; mai sunt si cele care nu numai ca mor de placere cand sunt admirate de toti pe strada dar le mai si raspund la avansuri.La toate ne place sa fim admirate dar in limjitele bunului simt,(cine n-are sa isi procure) !asa ca imbracati-va cum aveti chef si simtiti-va bine cu voi, doar asta conteaza.
c_r_i
Postat pe 21 August 2008 03:14
hey buna!sunt noua pe aici..... si vroiam sa va cer ajutorul nu prea stiu cu ce sa ma imbrac....pls hellllllllppppppp
ElenaElle
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:31
iulia,poti sa fii sexy si intr-o tinuta office si intr-una casual...totul depinde de atitudinea ta,de ceea ce emani ...iar cat despre atoitudinea barbatilor la o fusta scurta ... deh sunt barbati
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:37
De la: ElenaElle, la data 2008-09-04 14:31:42hey buna!sunt noua pe aici..... si vroiam sa va cer ajutorul nu prea stiu cu ce sa ma imbrac....pls hellllllllppppppp

da bine scumpa,dar ai vreun sti anume?aici drepinde si cam pe unde te"invarti"...la munca.,facultate...scoala,da-mi detalii si te ajut daca pot!pooop
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:39
Azi am luat-o razna. Nu ma invinovatiti , dar nu sunt de acord cu NICI UNA dintre voi !!
Eu consider ca nimeni nu se imbraca sexy ca se simte bine , si se imbraca pentru ea. Nu e adevarat . FALSSSS !!!
Ne imbracam pentru altii, nu pentru noi.
Daca pe pamant se raspandea un virus, si murea toata populatia, si ramaneai doar tu si maicata si magazinele toate deschise, te mai imbracai sexy si elegant??? te mai fardai?? te mai dadeai cu creme de ingrijire si alte minunatii ???
Iar cand stam in casa .. de ce nu ne punem margele ?? si de ce nu ne incaltam cu cei mai scumpi pantofi ?? si de ce nu stam 3 ore in oglinda sa ne fardam pentru a ne uita la tv?? si de ce nu stam in casa cu cea mai eleganta si frumoasa rochita ?? Nu ne mai simtim bine in pielea noastra sau cum ? De ce nu iesim pe strada in pijamale??
In fond ne imbracaam pentru altii...in nici un caz pentru noi..
Ca pe langa asta ..ne mai sta si bine..e partea a 2`a...
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 14 De la: kudika311399_silvia 6 Decembrie 2010 13:39
O parere la un costum 10 De la: kudika_946130 16 Decembrie 2013 08:42
poti ramane gravida doar de la o simpla penetrare? 18 De la: miss_darine 28 Noiembrie 2009 20:26
fetelor ajutati-maaa!! 2 De la: myrrwna 10 Mai 2009 10:52
Video chat 8 De la: elena39 28 Aprilie 2010 19:00