Setari Cookie-uri

am gresit eu?

L-am cunoscut in lumea virtuala pe 8 februarie,a inceput frumos si la 1 intalnire pe 14 februarie am simtit ca suntem pe aceeasi lungime de unda.
Parea un om matur si care se conforma varstei sale(36 de ani aproape).
Cam pe 20 februarie,am descoperit ca el (inca) mai cauta pe acelasi site.
Am discutat omeneste si nu i-am reprosat,doar i-am spus pe un ton destul de categoric ca eu nu accept un asemenea comportament.
Asta s-a rezolvat,dar dupa inca 1 saptamana,fiind f ocupat cu problemele de serviciu si nestiind sa imi explice,eu am devenit la fel de categorica printr-un sms,iar el....s-a retras.Dar s-a retras 2 zile pt. ca apoi m-a sunat implorandu-ma sa ne vedem si sa discutam
M-am conformat si acest lucru s-a intamplat aseara...
Totul a fost ca la inceput si am ajuns acasa spre dimineata,urmand sa vb azi.
Asta seara a vrut sa ma vada,dar putin pt. ca trebuia sa mearga undeva...cu o problema.
Am rabufnit...a fost prea mult,ce treaba poate avea un om intr-o zi care nici nu mai conteaza ca e 1 martie ci e sambata,tot omul e liber.
Mi-a zis ca ma cauta maine...i-am zis ca nu mai avem ce discuta.
Nu caut remedii,nu dezleg mistere,dar ma intreb...oare am gresit eu?Unde?
conteaza
Postat pe 2 Martie 2008 00:10
eu cred ca te-ai cam pripit. va cunoasteti de prea putin timp si nu cred ca e cazul ca deja sa ii faci programul sau sa faci accese de gelozie. o sa il sperii. eu zic sa incerci sa il cunosti mai bine, sa vezi ce probleme are si daca intradevar ai motive, atunci da, da-i papucii.

Postat pe 2 Martie 2008 13:45
:) hai sa nu ne ascundem dupa degete ,"baiatul" mai are intalniri stabilitep e net,altfel isi facea programul cu tine sambata,de 1 martie ...dar intr-adevar ,daca iti place de el,nu rabufni,ai rabdare,totusi conteaza si in ce punct ati ajuns cu relatia,cat de stransa e
lief
Postat pe 3 Martie 2008 11:53
cam devreme pt a trage concluzii. sunteti abia la inceput nu poti avea mari pretentii sau asteptari de la el.personal nu am incredere in relatii incepute virtual(parerea mea!).e vina ta ca astepti de la el ceea ce, deocamdata, el nu-ti poate oferi.asteapta un timp si vezi cum evolueaza lucrurile.sa fi iubita!

Postat pe 3 Martie 2008 13:40
ca m-am grabit sau nu,ca m-am pripit sau nu...uite ca feeling-ul nu m-a mintit.
n-a mai dat nici un semn.nu-mi pare rau,ba dimpotriva,ma bucur ca "am scapat" de un om care nu ma merita.
ciudat e ca unii barbati nu stiu nici sa minta(oricum nu-mi doream asta...).
conteaza
Postat pe 3 Martie 2008 19:44
da,ai gresit tu,cu toata atitutdinea ta.pai cum poti sa-i impui cuiva cu care te intalnesti doar de cateva zile-nu luni,nu ani-sa se retraga de pe site, sa nu accepti ca poate omul ala chiar are si alte probleme...ai exagerat cu comportamentul asta si ai fost prea posesiva.pai omu ala a si fugit de tine.nimeni nu vrea langa el o persoana care sa-i controleze viata.si "relatia"-ca deocamdata e prea mult zis,relatie, e abia la inceput,nu il cunosti...sfatul meu e sa fii mai cumpatata in viitor
simonaj
Postat pe 5 Martie 2008 20:35
subscriu la comentariul simonei...ce ti s-a intamplat este datorita faptului ca l-ai speriat pe bietul om...nici intr- relatie indelungata, nu ne place si, evident, nu le place nici lor, barbatilor, sa ne simtim controlati, d-apoi, daca de la inceput, se-arata asa lucrurile....no comment...omul si-a luat talpasita ca s-a gandit, probabil, ca, daca dupa cateva zile, incerci sa-l bagi sub papucul tau, dupa cateva luni/ani, o sa-i faci viata un calvar...data viitoare zic s-o iei mai moale...

Postat pe 6 Martie 2008 07:05
nu stiu,mie mi se pare ca si el daca era interesat proceda la fel,adica urmarea sa vada daca ea mai cauta in continuare pe site...normal e odata ce te-ai intalnit cu cineva care iti place,sa nu mai cauti pe site,nu ?sau in orice alt loc...parerea mea e daca te placea cu adevararat nu fugea din cauza asta,eventual dadea o explicatie acolo ,dar nu a fost interesat de tine si nu i-a pasat,crudul adevar,dar eu cred totusi ca nu ai gresit ,incredere nu puteai sa-i acorzi dupa cateva zile,el insa trebuia sa fie prudent sa-ti castige increderea,ca asta tind sa faca 2 oameni la inceput cand abia se cunosc
lief
Postat pe 6 Martie 2008 09:21
Te-ai gandit la posibilitatea ca tipul sa caute o aventura pe internet?
Sunt o groaza de barbati care fac asta.
Poate si femei.
Poate nu a fost sa fie!
Lasa-l naibii si vezi de viata ta!
Te pup si iti doresc multa bafta.

Postat pe 6 Martie 2008 10:45
da, categoric ai gresit! nu poti sa faci si sa te comporti asa dupa cateva zile de cand v ati cunoscut. absolut nu!!!! daca ai vazut ca inca cauta pe site ul acela trebuia sa ai o discutie calma in care sa i explici ca acum te a cunoscut pe tine si ca normal este ca sa dea relatiei voastre o sansa inainte de a incepe cautari din nou.daca isi da seama ca nu merge intre voi atunci sa ti spuna si sa si continue cautarile.dar tu nu poti sa i ceri atentie 100% din primele zile, il vei sufoca si relatia se va termina inainte a de a incepe. ce barbat isi doreste sa fie cu o femeie agasanta? omula acela are o viata, are o meserie si un loc de munca, nu se poate sa stea cu tine 24h.samabata? multa lume lucreaza!!!
ai gresit si inca ff mult si chiar in momentul in care trebuia sa lasi lucrurile sa merga de la sine nu sa l sufoci. nu stiu ce sentimente are el pt tine dar daca nu sunt suficient de puternice nu stiu daca il vei mai avea inapoi. sfatul meu e sa incerci sa l mai suni inca o data, si sa stati de vb.si schimba ti comportamentul! nici un barbat nu va sta langa tine asa!
eptisam
Postat pe 6 Martie 2008 14:53
dragele mele,facand un rezumat al raspunsurilor voastre.constat ca vina imi apartine.ok,imi asum...
dar,va intreb si ma intreb,de ce sa fie prea devreme sa respecti omul de langa tine?
ideea e ca at cand m-a deranjat ca l-am vazut...cautand,i-am explicat f calm si cald,ca nu e asta problema mea,dar...ma deranjeaza.
nu am fortat,nu am presat.
ca a 2-a oara...a venit cu o minciuna de 2 lei cum ca se vede cu doamna x dupa program....am inghitit-o fara sa spun mai nimic.
cum ca dandu-i tel el...astepta pe cineva si mi-a zis ca ma va cauta el....iar am inteles si nu i-am cerut explicatii.
dar...ca de 1 martie zice ca are treaba si ne vedem a 2-a zi...a fost prea mult.

sa stiti ca acum sincer,eu poate am fost categorica,dar CORECTA. chiar am jucat cinstit si nu i-am impus ceva anume,numai i-am spus cand ceva m-a deranjat cum i-am zis si cand ceva mi-a placut.
probabil,desi nu am cerut amanunte,preferam "sa ma linisteasca" cumva.
consider ca nu eram pe aceeasi lungime de unda si nu a fost decat o experienta,un om care pana la urma a demonstrat ca este altceva decat a spus.
pt ca si comportamentul meu s-a modelat oarecum la actiunile sale.
conteaza
Postat pe 6 Martie 2008 23:57
nu te mai oftica - e un gagicar obosit dupa net,dupa cum povestesti,nu merita nici sa mai pierzi timpul sa te gandesti la el,nici ca putea fi vorba de vreo relatie,daca la inceput se comporta asa...mie imi e clar -ce vina sa-ti apartina tie ?ca ai crezut ca poate e baiat bun?ei as
lief
Postat pe 7 Martie 2008 16:13
Daca ar fi sa ma pun in locul tau si eu m-as fi ofticat cand miar fi spus ca are treaba pe 1 martie.Si nu conteaza ca-l cunostea de azi sau maine!E normal sa-ti doresti sa ai langa tine un barbat bun.Asa ca, cauta-l nu mai pierde timpul cu baietasi de genul "Azi am treaba si nu pot;Maine am facut pana!'(la creier)
:)

Postat pe 7 Martie 2008 17:45
eu cred ca nu trebuie avut incredere niciodata intr-un barbat crae are treaba in weekend,si mia ales de 1 martie,8 martie...si nici nu zice ce treaba are-ce rost ar avea sa ma mint singura...
lief
Postat pe 10 Martie 2008 10:11
eu sunt de acord cu lief si onnyta:) si in plus nici eu nu am incredere in iubirile astea incepute pe net...

Postat pe 10 Martie 2008 11:20
fetelor va multumesc.
sfaturile voastre m-au ajutat mult.m-au facut sa reflectez si sa analizez,desi poate nu mai era nimic de analizat.
ca sa fiu cu inima impacata,ca sa-l scot inclusiv din minte caci din suflet cred ca-l scosesem deja,i-am dat eu un tel....asa fara un scop,sa vad ce face.
nu a raspuns.m-am resemnat si m-am gandit ca fiin duminica(9 martie...poate era plecat).
l-am sunat si luni si cand am vazut ca tot nu raspunde mi-am zis:stop.....am putut renunta la orgoliu,nu pot renunta si la demnitate.
in 2 ore m-a sunat el si am vb destul....banalitati,despre cat e el de obosit si ocupat. a ramas sa mai vb,dar acum nu mai vreau......m-am lamurit,nu este nimic din ceea ce a vrut sa para.....
conteaza
Postat pe 11 Martie 2008 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a uita persoana / && a ignora sentimentele 7 De la: kudika_13850 8 August 2012 22:25
o intrebare?! 10 De la: kudika_929182 16 Iunie 2014 20:32
relatiile cu socrii 15 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 05:57
,,Uraturi '' de Noapte Buna!!! 28 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 20:39
Povestea mea.......... 14 De la: Boca 16 August 2010 18:58