Setari Cookie-uri

Va mai uitati la tv?

Dragelor, mai aveti timp de televizor? Eu, una, deschid tv-ul ca sa faca zgomot in casa, dar n-am mai vazut o emisiune sau film cap-coada de foarte mult timp. La voi cum este?

Postat pe 2 Martie 2008 13:19
eu am timp uneori...dar foarte rar...seara sa ma uit la cate un filmulet...:)
sincera
Postat pe 2 Martie 2008 13:36
cand eram mai mica ma uitam mai mereu la tv! acu ma uit ft rar :( nu prea mai am timp si de fapt , ca sa fiu sicera sincera , de cand cu PC-urile si INTERNETUL , petrec ft mult timp in fata " masinariei " :D

Postat pe 3 Mai 2008 22:42
Niciodata... Internet, filme si carti numai.

Postat pe 7 Mai 2008 21:57
nu am timp. Nici nu mai stiu cine e presedinte
amme22
Postat pe 7 Mai 2008 22:00
seara ma uit la stiri ca sa vad ce se mai intampla prin lume.

Postat pe 8 Mai 2008 09:29
stiri,Discovery seara inainte de culcare,sa nu fiu rupta de realitate,,,,a si am uitat ma uit la "Nasul"
wdy
Postat pe 8 Mai 2008 10:53
nu-i pierd pe carcotasi, ma uit la cristi brancu, filme nu am mai vazut de mult si ma mai uit la stiri. da amu' am tv la bucatarie si poate ma voi uita mai mult!!! adevarat ca ne cam omara timpul care incepe din ce in ce sa fie cat mai " inexistent"! da noi sa fim sanatosi ca restul....

Postat pe 8 Mai 2008 14:09
doar o data pe zi, mai bine zis noaptea la "Pagini de viata", la ora 23, in rest deloc

Postat pe 9 Mai 2008 20:38
Cam rar. Cand si cand sambata noaptea la emisiunea Eugeniei Voda "Profesionistii" la TVR1, si printre picaturi la Discovery History. Citind ce a scris vivi anna - cred ca singura solutie de sti ce se mai "produce" la TV ar fi sa instalez un receptor mic in bucatarie. Maine este sambata. Cred ca voi gasi timp si instalez unul. Macar dimineata cand pregatesc micul dejun tot pot sa urmaresc cate ceva. Deci, voi reveni la subiect. O noapte linistita.

Postat pe 9 Mai 2008 21:48
am implinit 4 ani fata tv in casa.

Postat pe 13 Mai 2008 16:24
televizorul a devenit somniferul nr.1
olga43
Postat pe 13 Mai 2008 18:50
In gura presei ..pentru tampiti la cap ca mine ..:)) cu Badea... ca e bine seara sa te culci cu zambetu pe buze ... dupa reprizele de circ politice...:))
Cate un film bun .. si mai nou ..cu toate ca nu sunt adepta filmelor siropoase...telenovele mai ales....e un serial bunicel ...pe kanal D... 1001 de nopti .. inveti multe despre cultura musulmana ..si povestea o cam stiti..
Cam atat...ca ce-i mult strica...:))
mia_mia
Postat pe 20 Mai 2008 22:06
niciodata nu ma uit la stiri..sunt dezgustatoare..mai urmaresc national geografic si discovery, din cand in cand..cate o emisiune de dezbateri pe teme spirituale..si cam atat. Mai mult il folosesc pt filmele inchiriate
oana81
Postat pe 21 Mai 2008 00:35
yo am stricat tv-ul :)) dar si cand funciona nu ma uitam decat odata pe sapt.Numai cand eram mica eram obsedata de tv.
simonik520
Postat pe 21 Mai 2008 02:29
Am tv-tuner deci mai dau drumul pt filme, imi plac cele de pe Hallmark. Dar in acelasi timp ascult si muzica si las si messengerul deschis.

Postat pe 28 Mai 2008 13:05
de cand cu netul...pauza la tv...pur si simplu nu mai am rabdare sa stau in fata lui
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 13:24
SI EU MA UIT LA MIRECEA BADEA:))) Imi place de el...mia mia ai vazut replica Carcotasilor la adresa lui....ca sta cu parintii la 30 de ani ...e unu -0 pentru ei din puctul meu de vedere...cu toate ca el e baiat destept....In afara de asta ma mai uit la tv ca sa adorm:))) rusine sa imi fie:))
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 14:29
eu singura emisiune la care reusesc sa ma uit de la inceput pana la sfarsit e:"sos salvati-mi casa"....e o emisiune tare interesanta de la care ai multe de invatat.
In rest numa butonez telecomanda aiurea
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 16:08
nu am vazut emisiunea asta niciodata....:)
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 16:37
uita-te sambata de la ora 15:00 pe prima tv....chiar merita sa te uiti
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 16:52
Acum intrebarea se pune in legatura cu internetul.. cat timp petrecem aici si daca nu cumva suntem dependente, in asa fel incat sa furam timp de la activitati mai utile.

Postat pe 5 Iunie 2008 21:59
Mai Hania ..nu cred ca-si lasa vreo mamica copilul sa urla de foame..sa stea pe internet...Dependenta??Cu siguranta ca se poate...daca nu te poti dezlipi degetul de tastatura si ochii de pe monitor ..:)) Este un ajutor pentru unii ...un "viciu" pentru altii ..el inca-l consider un ajutor :))) (internetul) .
mia_mia
Postat pe 6 Iunie 2008 07:55
m-am uitat aseara ,cred ca in reluare la " copii spun lucruri trasnite".au reintrodus emisiunea in grila. recunosc m-a amuzat si mi-a placut.internetul da dependenta. de multe ori am stat pe net pana dimineata la 3-4 nesimtind cand si cum a trecut timpul, promitandu-mi ca : maine nu am sa mai fac!, dar " maine" am luat-o de la capat.asa ca.....

Postat pe 6 Iunie 2008 11:02
eu una nu mai am timp de tv si nici nu il mai consider asa interesant de cand cu netu asta...prefer sa fac altceva in timpul liber
zxcvbnm
Postat pe 6 Iunie 2008 16:26
am vazut acum 2 zile pe tvr 2 un film nemtesc - "Barfuss" - senzational... mi-a placut foarte mult, o comedie soft, foarte misto, nu tipul american de comedie "idioata" gen "american pie", care de altfel mi-a placut la vremea aia foarte mult:)) mie imi plac filmele nemtesti, olandeze, frantuzesti... foarte multe sunt super... pe tvr 2 mai sunt filme de genul asta in jur de 22.30....

Postat pe 6 Iunie 2008 19:27
ma uit la tv.nu trece zi fara sa nu l deschid,seara nici nu mai vb k nu pot sa adorm fara k televizorul sa nu fie aprins...pot sa zic k sunt dependenta d televizor...d la discovery la programe muzikle la stiri desene animate si telenovele ma uit la orice.chiar imi place sa ma uit la tv
ancootza
Postat pe 27 Iunie 2008 21:26
si eu ma uit la tv ori de cate ori am timp liber si vremea de afara nu-mi permite sa ies sa ma plimb sau sa cutreiar magazinele. in general ma uit cam in fiecare seara la cate un episod din lege si ordine pe hallmark:)
ileana_xs
Postat pe 9 Iulie 2008 09:40
as mai adauga ca ma mai uit si pe Discovery si Animal Planet, sunt lucruri foarte interesante de unde poti invata foarte multe...

Postat pe 9 Iulie 2008 18:14
cand chiar ma plictisesc sau nu mai am alternative ma mai uit dar ma plictiseste repede....in liceu nu gandeam la fel...acum sunt la faculta si nu mai am televizor in camera in care stau si am observat ca se poate si fara.stirile le citesc pe net la telenovele nu m-am uitat de mult si acum cand mai schimb canalele din an in paste nici nu mi se par asa interesante chiar ma intreb ce naiba ma pasiona atat sa le urmaresc
Lady_Gaga9
Postat pe 9 Iulie 2008 23:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut numele unui film!!!! 3 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:21
Unde pot sa gasesc o inregistrare mai buna a filmului Twilight?Pt ca tot ce am gasit eu sunt decat Cam-uri. 46 De la: lil_devil 19 Mai 2009 01:34
Pentru pasionatii de anime 2 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:19
titlu film 1 De la: kudika_14960 25 August 2012 21:41
nu gasesc un film ..........ajutor 10 De la: Stelute_Pe_Pamant_1 2 Septembrie 2014 14:47