Setari Cookie-uri

credinta

ce stiti despre dumnezeu?

Postat pe 4 Martie 2008 11:12
cand o sa-l vad o sa-ti spun :)))

Postat pe 4 Martie 2008 16:19
Stiu doar ca EL a fost singurul care a fost langa mine atunci cand mi-a fost cel mai greu..si, ca fara EL nu exista speranta, iubire...de fapt fara EL nu exista nimic pe pamantul asta.Dar noi am uitat complet de El, din pacate...
deea_elena
Postat pe 4 Martie 2008 20:13
stiu ca ma iubeste.

Postat pe 4 Martie 2008 20:27
Dumnezeu e in fiecare dintre noi, isi indreapta privirea asupra noastra atunci cand ii cerem ajutorul si ii pasa de ceea ce facem. E langa noi se bucura cand ne bucuram, se intristeaza ca gresim si nu ii cerem parerea. L-am descoperit pe Dumnezeu in viata mea, si simt ca mi-e alaturi.

Postat pe 4 Martie 2008 21:11
Eu cred in Dumnezeu,imi este frica de El,insa nu mia am incredere in preoti.Mie mi se par niste oameni care vor sa scoata bani din orice si care abuzeaza de haina pe care o poarta.Poate nu toti sunt asa,insa cei de pe la mine din oras,sunt cam profitori.
isabella17
Postat pe 5 Martie 2008 17:32
ca exista si nu ne lasa niciodata la greu , eu l-am simtit alaturi de mine de multe ori.eu am trecut acum trei ani o increcare foarte grea,si numai prin credinta m-am facut bine, ii multumesc din tot sufletul ca e langa noi in clipe grele.

Postat pe 5 Martie 2008 17:41
FRUMOASA INTREBARE...DAR ATA DE PROFUNDA...OARE STIM CU ADEVARAT CE ESTE DUMNEZEU?!?...EL INSUSI SE NUMESTE IN DIFERITE MODURI...ALFA SI OMEGA , INCEPUTUL SI SFARSITUL , ATOTPUTERNICUL , VIERUL , CALEA , VIATA , APA VIE , CEL CE SUNT ,ETC...EL ESTE CEL MAI PUTERNIC DIN UNIVERS...ESTE FACATORUL TUTUROR VAZUTELOR SI NEVAZUTELOR...SI TOTUSI NIMENI NU L-A VAZUT...E O PUTERE SFIRITUALA NEVAZUTA SI UNEORI ATAT DE APROAPE...DECI...AR FI MULTE DE SPUS...
INSA CEL MAI IMPORTANT ESTE SA CREDEM IN EL SI SA FACEM VOIA LUI...AMIN!:)
sincera
Postat pe 6 Martie 2008 00:49
da stiu ca el exista a fost cu mine tot timpul lam simtit in toate ma ajutat in toate

Postat pe 6 Martie 2008 04:21
dumnezeu este totul..inceputul si sfarsitul,este pretutindeni,atotvazator,atotstiutor,iertator....si facatorul de minuni....il iubesc cu toata suflarea mea si stiu ca si el ma iubeste...

Postat pe 6 Martie 2008 18:26
DA DUMNEZEU EXISTA SI CRED CA FIECARE DIN NOI LA SIMTIT MACAR O DATA IN VIATA LUI. HAIDETI SA FIM CINSTITI CU NOI INSINE SI SA RECUNOASTEM PREZENTA PERMANENTA SI PROTECTIA LUI ASUPRA NOASTRA.DUMNEZEU A FOST VAZUT DE MOISE PE MUNTELE SFINT.DUMNEZEU ISI FACE PREZENTA NUMAI PRIN MIRACOLE. EL A ADUS PE ACEASTA LUME CEL MAI FRUMOS SENTIMENT ,,IUBIREA '' DACA SI NOI AN PUTEA IUBI PE OMUL DIN FATA NOASTRA DOAR 1 MINUT AM SCIMBA CEVA PE LUMEA ACEASTA! CE ZICETI? HAIDETI SA INCERCAM CU STIMA OMACA

Postat pe 7 Martie 2008 16:18
Dumnezeu e-n toate.E inceputul si sfarsitul.EL este cel ce este.Nu poti spune ce este Dumnezeu,pentru ca nu-l poti definii.Dumnezeu este singurul Dumnezeu.
As putea pana maine sa-ti scriu ce este Dumnezeu si poimane,etc...n.Dar ce cred eu ,nu-l defineste in totalitate pe Dumnezeu.
Teama mea sa nu facem un subiect de dragul subiectului.Da, ca sa poti iubi pe omul de langa tine, trebuie mai intai sa te iubesti pe tine.El e iubire,deci pot fi si eu.Cel ce iubeste mult i se iarta mult.Eu personal il stiu mereu langa mine:zi de zi,ora de ora,minut de minut...Si daca iubesc pe ce-l de langa mine fac doar ce trebuie.Atat!
OCTAIA
Postat pe 14 Martie 2008 22:50
credeti ca acesta nu este un subiect? definindul fiecare pe dumnezeu il putem cunoaste si mai bine .fiecare fiinta din aceasta lume ore nevoie de dumnezeu si-l poate cunoaste prin marturiile noastre. DUMNEZEU SA BINECUVINTEZE PE FIECARE DIN NOI PACATOSII

Postat pe 15 Martie 2008 10:07
ai dreptate!Teama mea e ,sa nu facem discutii de dragul discutiilor.Pot sa zic despre mine ca am avut parte de mult bine din partea LUI.Zile cand nu stiam ce drum sa apuc,ce voi face maine, sau ce va fi cu viata mea.Si primeam lumina in fiecare zii.Am avut multe binecuvantari din partea donmului.Si stiu ca am resit de multe ori dar mai stiu ca am fost sincera si-mi cer iertare,si stiu ca El este asta vrea de la noi:sa fim dupa inima Lui.
SA FIM DEMNI DOMNUL DUMNEZEUL NOSTRU .MILA VREA EL DE LA NOI,SI IUBIRE.Si chiar daca ne dam trupurile sa fie jerfite ,facem doar ce trebuie sa facem.
FERICE DE OMUL CU PACATUL IERTAT!
OCTAIA
Postat pe 15 Martie 2008 13:47
Nihil sine Deo
kudika080124
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hellooo 7 De la: kudika059182 13 August 2009 17:15
cine spune ce e bine si ce nu??? 15 De la: dontworibehapi 30 Aprilie 2009 08:49
ne nastem sau devenim oameni? 16 De la: luulya 7 Martie 2009 18:59
Am fost adoptat de la un centru de copii sau nu? 10 De la: kudika434599 23 Aprilie 2012 21:12
parfumuri originale cumparate online 1 De la: anamiy 18 Aprilie 2008 19:13