Setari Cookie-uri

BINE DE STIUT PTR VOI BARBATII...

Tinarul rege Arthur a fost invins si inchis de monarhul regatului vecin. Monarchal ar fi putut sa-l omoare, dar a fost miscat de tineretea si idealurile lui Arthur. Asa incit monarhul s-a oferit sa-i redea libertatea in schimbul raspunsului la o intrebare foarte dificila. Lui Arthur i s-a dat un an pentru a afla raspunsul la intrebare; daca dupa trecerea perioadei de un an el nu avea raspunsul va fi condamnat la moarte.Intrebarea cu pricina era: "Ce vor cu adevarat femeile?"
O astfel de intrebare ar lasa perplex chiar si pe cel mai invatat dintre barbati, iar pentru tinarul rege Arthur era o chestiune imposibila Dar cum tot era o optiune mai buna decit moartea, a acceptat propunerea monarhului de a avea raspunsul pina intr-un an. S-a intors in regatul lui si a inceput sa intrebe pe toata lumea: pe printesa, pe preoti, pe intelepti. A vorbit cu fiecare dar nimeni nu a putut sa-i dea un raspuns satisfacator. Multi oameni l-au sfatuit sa consulte pe batrina vrajitoare - ea era singura care i-ar fi putut da un raspuns. Dar pretul era mare - pentru ca vrajitoare era faimoasa in regat pentru preturile
exorbitante pe care le cerea. Dar ultima zi a anului sosi si Arthur nu avu incotro, decit sa mearga la vrajitoare. Ea accepta sa-i dea regelui raspunsul la intrebare, dar Arthur trebuia sa accepte pretul ei mai intii: vrajitoarea a cerut sa se casatoreasca cu Gawain, cel mai nobil dintre cavalerii Mesei Rotunde si cel mai bun prieten al lui Arthur. Tinarul Arthur a fost terifiat la auzirea cererii vrajitoarei. Ea era cocosata si hidoasa, avea doar un singur dinte, mirosea ingrozitor si scotea sunete dubioase. Nu intilnise niciodata o creatura mai respingatoare. In consecinta a refuzat sa-si forteze prietenul sa se casatoreasca cu ea si sa indure asa o povara. Gawain auzind care era propunerea vrajitoarei, a vorbit cu Arthur si i-a spus ca nici un sacrificiu nu era mai mare decit viata regelui si ocrotirea Mesei Rotunde. Asa incit nunta lor a fost stabilita si vrajitoare a dat raspunsul la intrebarea lui Arthur: "What a woman really wants is to be in charge of her own life.(Ce vrea cu adevarat o femeie este sa fie stapina pe propria-i viata)"
Toti au stiut ca vrajitoarea a grait adevarul si viata lui Arthur a fost crutata. Si ce nunta au avut Gawain si vrajitoarea! In timp ce Gawain era gentil si curtenitor ca intotdeauna, batrina vrajitoare nu a ezitat sa-si etaleze relele maniere, facindu-i pe toti sa se simta prost. Seara nuntii sosi. Gawain sfortindu-se, intra in dormitor. Insa ce priveliste il astepta! Cea mai frumoasa dintre femei era intinsa pe pat!
Stupefiat Gawain intreba ce s-a intimplat. Mindretea de fata replica: de vreme ce el a fost atit de dragut si gentil cu ea pe cind aparea ca o vrajitoare, ea va arata jumatate de timp ca o vrajitoare si cealalta jumatate va fi o frumoasa femeie. Si-l intreba care din cele doua aratari vrea el sa fie ziua si care noaptea? Ce cruda intrebare! Gawain se gindi: in timpul zilei o frumoasa femeie sa se mindreasca cu ea prietenilor, dar in timpul noptii, in intimitate o hidoasa vrajitoare? Sau sa prefere pe batrina vrajitoare in timpul zilei, iar noptea pe cea mai frumoasa dintre femei cu care sa imparta multe momente intime?
Tu ce ai alege ?

Raspunsul lui Gawain urmeaza imediat dar nu-l citi pina nu faci alegerea ta...
ALEGE inainte de a citi rapunsul lui Gawain!







Nobilul Gawain a replicat ca o lasa pe ea sa aleaga.
Auzind asta ea a anuntat ca va fi frumoasa tot timpul pentru ca el a respectat-o indeajuns incit s-o lase sa
fie stapina pe propria-i viata, sa ia propria-i decizie.

MORALA -" If your woman doesn't get her own way, things are going to get ugly! (Daca nu-i lasi femeii tale sansa la propria alegere (in fiece lucru), lucrurile vor lua o intorsatura urita!)"


Postat pe 6 Martie 2008 16:23
no offence, dar eu n-am avut rabdarea sa citesc, e muuuuuuult prea lung postul....deci nici o sansa sa-ti raspunda vreun barbat, ca n-o sa-l citeasca nici unul!

Postat pe 11 Martie 2008 14:30
mie mi-a placut f mult,am citit tot !cat adevar ....!
lief
Postat pe 11 Martie 2008 14:34
super tare

Postat pe 11 Martie 2008 15:37
Adevarat.Numai ca sunt putini barbati care fac asta, din pacate.Majoritatea incearca sa faca femeia sa traiasca dupa regulile lor!Foarte rau pentru cele care permit asta.

Postat pe 11 Martie 2008 17:33
Da, ce frumos suna.Asa si noi barbati visam multe, cum am vrea o femeie sa fie, dar niciodata nu e deajuns.asa cum nici la voi un barbat nu e deajuns

Postat pe 12 Martie 2008 20:52
Ei, na!Nu suntem perfecti!Adevarul e ca ne-am plictisi daca ar fi asa.Noi perfecte, ei perfecti, unde ar mai fi frumusetea?
Important e sa ne acceptam unii pe ceilalti asa cum suntem.

Postat pe 13 Martie 2008 10:10
ah,asta e scuza vesnica a barbatului,cand vine vorba de cum sa fericeasca o femeie,ise arata si pe degete cum si el....."da,dar si noi vrem multe"....dar sa oferiti ,sa faceti o femeie fericita v-ati gandit ??ca voi cand vi se pun pe tava de multe ori alea multe dati cu picioru,sau calcati in picioare totul,si pe urma mai aveti si pretentii ca nu vi se ofera,numai cand pierdeti realizati !
lief
Postat pe 13 Martie 2008 12:10
tare rau!!!!!!!!!!!!!!!asta e de aratat prietenilor nostri!!!

Postat pe 14 Martie 2008 16:21
(Daca nu-i lasi femeii tale sansa la propria alegere (in fiece lucru), lucrurile vor lua o intorsatura urita!)"

corect....
cu conditzia ca femeia aia sa fie precum vrajitoarea aia.
adik..intzeleapta..:P

Postat pe 19 Martie 2008 12:19
Bun. Femeia inteleapta, dar barbatul????

Postat pe 19 Martie 2008 20:22
da,mi se pare corect(intr-o anumita masura totusi),numai sa nu se ajunga in extrema cealalta,in care barbatul sa nu mai aiba dreptul la libera alegere.calea cea buna cred ca e undeva pe la mijloc,amandoi sa beneficieze de aceiasi libertate pe cat se poate mai echitabil,pt ca echilibrul perfect este cam o utopie.nu sunt de acord cu principiul "my way or the highway".fiecare trebuie sa mai lase de la el(ea) pentru a se ajunge la un numitor comun.asa vad eu o relatie care functioneaza.
razz
Postat pe 9 Mai 2008 16:18
femeia trebuie sa isi considere barbatul stapanul ei!

Postat pe 11 Mai 2008 03:46
spuse un barbat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!prietene bag seama ca tu vezi numai rosu.

Postat pe 11 Mai 2008 10:46
uaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!
mai sint si barbati care cred asta in secolul in care sintem??
mai peperos, tu ori esti misogin din cale afara, ori esti ignorant!
:))) ce amuzant.....:)))))))))

Postat pe 11 Mai 2008 18:14
ha ha ha... cat am mai ras...cand de fapt e de plans,nu imi vine sa cred ca un "barbat" de 25 de ani poate scoate un asemenea porumbel pe gura.... vai de soarta celei care va sta langa tine...sau de a ta ca spune bine vorba ceea : orice sac isi are petecul...sa ai una sa te stapaneasca ea pe tine ...in lume sa fii cocos numa cu numele si atunci sa vezi tu ce inseamna sa spui asemenea aberatii...
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Mai 2008 18:44
da' de ce trebuie sa-l consider pe barbat stapanul meu? M-a cumparat cumva? Ma intretine el? Care sa fie cauza pt care eu sa il consider stapan? Ori poate ca ar trebui sa il consider stapan doar pt simplul fapt ca l-as folosi in scopul perpetuarii speciei? Mai lasa-ne mai, pepeross, cu prostiile astea.
amme22
Postat pe 11 Mai 2008 23:07
FOARTE FRUMOS!!!!!!!!!!!FELICITARI:)

Postat pe 12 Mai 2008 01:57
Nu voi intelege niciodata barbatul care tine cu tot dinadinsul sa se simta stapan pe cea care-i este jumatate. Oare atunci cand o ia de nevasta se duce si o cumpara din targ? Nu-i inteleg nici pe cei care dupa ce o inseala se mai si lauda in stanga si-n dreapta.
Femeia de langa tine te reprezinta. Este a ta nu a altuia.Daca razi de ea, de tine razi.Daca o inseli, pe tine te inseli.Si apoi daca ai fi un barbat adevarat din toate punctele de vedere, cu siguranta ai fi stapanul inimii ei pentru totdeauna si te va trata ca pe un rege.

Postat pe 12 Mai 2008 15:07
foarte frumos spus rami ramo
alinacraciun
Postat pe 12 Mai 2008 16:25
peperos de pe ce planeta vii? sau din care veac? eu am un singur stapan (care nici nu stii cat de stapan imi este) copilul meu! prin natura fiintei noastre copilului nu prea ii refuzi nimic , fiecare durere a lui te doare si fiecare bucurie te ridica la cer;fara sa stie odata cu nasterea ei a devenit prioritatea nr.1 si stapana vietii mele.99% din ceea ce fac , ce zic si cum imi conduc viata mai departe este legata de viata ei. e singurul stapan pe care il recunosc si il iubesc; toti ceilalati (soti, prieteni, amanti sau cum s-or numi ei) sunt partenerii nostri intr-un contract, legalizat sau nu ,orice contract presupune cel putin doua persoane egale ca si datorii si beneficii , si orice contract se poate rezilia la un moment dat.
olga43
Postat pe 13 Mai 2008 18:59
este o poveste,si s-a putut gasi usor un raspuns,dar in realitate stiti cind isi dau seama cu adevarat barbatii CE VOR CU ADEVARAT FEMEILE?-Abia atunci cind nu le mai au ,si credeti-ma ca este sdevarat.

Postat pe 13 Mai 2008 20:45
paote ca respectivul nu si-a ascultat femeia cand trebuia. doar s-a prefacut ca o asculta.
asta e. in viata pierzi daca uiti sa il asculti cu adevarat pe cel de langa tine.e valabil si pt. femei.

Postat pe 13 Mai 2008 21:04
daca femeia mea ar fi gindit ca tine sigur nu as fi ascultat-o draga onnyta,pentru ca mesajul meu vine ca un semn de respect pentru femei si nu ca un comentariu pentru cei care participa

Postat pe 13 Mai 2008 22:11
adica? nu inteleg draga ashley ce vrei sa spui. explica!
nu inteleg ce vrei sa spui cu 'daca femeia mea ar fi gandit ca tine?'
iar tu, daca ai citi comentariile ai intelege mai multe despre femei.

Postat pe 14 Mai 2008 11:05
Daca nu intelegi ,se pare ca tu, ai o
problema cu intelesul.Asa ca eu nu pot sa-mi permit sa te comentez

Postat pe 14 Mai 2008 16:08
nu zau? :))))))) incerci sa spui ceva, dar de fapt nu spui nimic.normal ca femeile nu te inteleg.
comunicare! ai auzit termenul asta pana acum?
nu cred.

Postat pe 14 Mai 2008 16:38
interesant punc de vedere! stapan????? de unde ai picat baietas? s-a abolit sclavia de mult timp!de respecrt ai auzit?papeross esti lovit rau, da rau de tot! dc taceai filozof ramaneai!da cine te crezi ma baiatule sa fie femeia sclava ta si tu stapan?sa fi stapan la tine in batatura ca acolo o sa imbatranesti, singur si garbovit, ca nici dracu nu o sa vrea sa convietuiasca cu tine la cat esti de...civilizat!cuidat specimen!

Postat pe 14 Mai 2008 16:52
:)))) na ca m-a starnit!:))

Postat pe 14 Mai 2008 16:53
:)))))))) ce sa-i faci? asa au cate unii barbati idei din astea din epoca de piatra. si dupa aia se intreaba de ce fug femeile de ei.

Postat pe 14 Mai 2008 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DACA TOT E LA MODA RELIGIA..CE PARERE AVETI DESPRE BUDISM SI HINDUISM? 61 De la: valimoscalu1973 27 Martie 2010 08:11
ce nu am avut sau nu avem curajul de a spene partenerului/ei noastre 71 De la: SweetHappyButterfly 22 Februarie 2009 17:12
Am fost adoptat de la un centru de copii sau nu? 10 De la: kudika434599 23 Aprilie 2012 21:12
Pentru cei ce scriu pe forum 73 De la: kudika_nikole 22 Decembrie 2011 16:37
Cine are pareri sa le spuna! 1 De la: kudika_4649 9 Aprilie 2012 02:55