Setari Cookie-uri

Hai sa ne gandim si la preturi inainte sa ne gandim la moda...

De la: kitty_krieger, la data 2009-01-12 13:23:33Total de acord cu andreea_new, cu oana si cu tata_ioio

Imi cumpar des haine si incaltaminte de pe site-uri din state, pentru ca sunt mult mai ieftine, mai bune calitativ si mai frumoase. O, da! In occident poti sa-ti iei haine frumoase si bune calitativ la un pret de aproape nimic.

Cat despre brandurile, nu de lux, dar imediat sub, la noi sunt preturi duble fata de occident in orice perioada a anului. Nine West, de exemplu: o pereche de pantofi pe care o cumperi in Londra cu 100$, o cumperi in Buc cu 200$...fara misto! Iar reducerile.... in occident ajung si la 75% (real!), la noi, daca ajung la 20% (real).

Uitati un exemplu concret: am vazut la Debenhams doua maieute (set) de corp, care costau 40 de lei. Acelasi set, l-am vazut in Londra la Primark (cine stie magazinul, stie ca este cel mai ieftin din toata Londra, cat si cel mai cuprinzator), la 5 lire. Tot de la ei mi-am luat o pereche de colanti la 4 lire, in conditiile in care cea mai ieftina pereche de colanti pe care am vazut-o la noi este 50 de lei si nici nu se compara calitatea.


acum cea mai ieftina pereche de colanti e 13 lei...materiale...bumbac sau lycra...si mai e o a 3a varianta nu mai stiu din ce ptr ca nu mi-a atras atentia
kudika335366
Postat pe 29 Decembrie 2012 12:21
hai sa va spun eu ceva. lucrez pe vase de croaziera si am umblat in toata lumea. am vazut tari, oameni, magazine, preturi diferite, calitate diferita si in trecut am cheltuit o groaza de bani pe lucruri din strainatate si nu ajungeam niciodata sa ajung acasa cu bani de ajuns, in schimb ajungeam cu bagajele supraincarcate de plateam in aeroport de ma ustura. in fine, am invatat ceva! nu conteaza daca iei haine ieftine de la 13 lei, ci conteaza sa stii sa te uiti la croiala, cusaturi, nasturii sa fie dine cusuti, sa nu aiba ate atarnate, sa fie bine intarite, etc, sa fie din bumbac, sa fie probate si nu luate dupa ochi deoarece masurile nu se mai potrivesc si sa arate bine. daca stii sa le asortezi, sa le combini eu zic ca poti sa arati de milioane ca doar nu mergi cu eticheta pe afara
kudika477796
Postat pe 29 Decembrie 2012 15:36
De la: kudika477796, la data 2012-12-29 15:36:11hai sa va spun eu ceva. lucrez pe vase de croaziera si am umblat in toata lumea. am vazut tari, oameni, magazine, preturi diferite, calitate diferita si in trecut am cheltuit o groaza de bani pe lucruri din strainatate si nu ajungeam niciodata sa ajung acasa cu bani de ajuns, in schimb ajungeam cu bagajele supraincarcate de plateam in aeroport de ma ustura. in fine, am invatat ceva! nu conteaza daca iei haine ieftine de la 13 lei, ci conteaza sa stii sa te uiti la croiala, cusaturi, nasturii sa fie dine cusuti, sa nu aiba ate atarnate, sa fie bine intarite, etc, sa fie din bumbac, sa fie probate si nu luate dupa ochi deoarece masurile nu se mai potrivesc si sa arate bine. daca stii sa le asortezi, sa le combini eu zic ca poti sa arati de milioane ca doar nu mergi cu eticheta pe afara


Banii aia pe care i-ai investit in haine de firma sunt irositi. Puteai foarte bine sa le dai foc sau sa-i rupi si sa-i arunci la canal, deoarece hainele alea sunt la moda un sezon, apoi le poti arunca.

Exista si haine care nu sunt de cine stie ce superfirma si cu toate astea arata bine si nici nu te costa o caruta de bani, asa ca, daca te plictisesti de ele, dupa un an, doi, nu e cine stie ce pierdere, daca le donezi altcuiva.

kudika_32792
Postat pe 9 Iunie 2013 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
clik! 4 De la: bobo_ro_bosss 21 Iulie 2009 10:58
La multi ani, Ioana, Ion, Ionel, Ionela, etc..! 2 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:33
Va roggg!!! 5 De la: Bendish8u 15 Aprilie 2010 16:42
Hello!Vreau sa spun ca ideile de cadouri pentru Mos Nicolae,Mos Craciun sunt absolut minunate si reusite totodata!Daca ma poate ajuta si pe mine cineva sa imi spuna de unde se pot cumpara,de exemplu setul acela de la Philips,sunt foarte incantata de el!Va 4 De la: Dontyyy 3 Decembrie 2009 13:02
Castiga bani usor 3 De la: kudika442578 27 Septembrie 2011 23:03