Setari Cookie-uri

dragoste fara sex?

nu concep dragoste fara sex ca femeia fara sex tare si bani mai vrea dragoste?

Postat pe 16 August 2008 06:49
Dragostea fara sex este acceptata doar daca partenerul barbat este impotent, sau daca varsta biologica nu mai permite nici daca s-ar vrea acest lucru, pana la urma iubirea invinge. Insa cand barbatul nu are aceasta problema, personal cred si sustin ca nu EXISTA dragoste daca nu se face sex , cand doi oameni se iubesc, amandoi simt si doresc sa faca sex cu iubitul/a , lipsa dorintei de a face sex, fie el si defectuos chiar, este un semnal de alarma pentru celalalt. De multe ori este bine sa se intrebe , fara rusine , ce se intampla.
rimina
Postat pe 16 August 2008 13:47
exista sex fara dragoste,exemplu cel mai bun e atunci cand o persoana casatorita are amant(a)....exista relatii multe bazate doar pe sex....exista casatorii fara dragoste.......totul posibil.....

Postat pe 27 August 2008 20:18
mmm! parerea mea e ca nu se poate fara sex.
cum a zis Celia,exista sex fara dragoste...dar dragoste fara sex...nu rezista nimeni!
Anuska_26
Postat pe 29 August 2008 11:22
Oricat ar fi de bun,frumos destept daca n-are "jucaria" degeaba. Cand se intampla din cauze medicale si batranetii si el ti-e sot asta e mai sunt degete,limba face el ceva si pentru mine,daca nu are deloc sau n-am nici-o legatura cu el....imi pare rau. Mie imi cam place sa ma joc!
ana_lili36
Postat pe 29 August 2008 13:03
sunt casatorita cu sotul meu de 13 ani si pot sa spun ca cele mai naspa perioade le-am avut din cauza abstinente sexuale.Din diverse motive sau situatii, am avut parte de perioade mari de absenta sexuala .ceea ce vroiam sa va spun, este, ca dupa parearea mea sexul este foarte important intr-o relatie, indiferent de cata intelegere si prietenie existe intre cei doi.eu chiar consider ca lipsa sexului este sau creeaza probleme mari intr-un cuplu.
gianiz
Postat pe 27 Septembrie 2008 17:38
eu am o relatie de aproape 3 ani ,il iubesc enorm de mult ,si el pe mine dar cand vine vorba de sex...el e direct si la subiect adik trece peste preludiu si mai termina si repede,ceea iar eu nu apuc sa simt decat putina placere nicicum nu ajung la orgasm.am vorbit despre asta de multe ori q el o data chiar ne/am si despartit dar ne/am impacat pt ca ne iubim si nu putem sta unul fara altul.aqm dupa ce ne/am impacat e la fel doar ca sunt eu mai indiferenta,ceea ce e foarte prost,stiu.pai,dragostea,eu cred ca face parte din armonia unei relatii si nu poate fi vorba numai de sex dar daca nu e relatia nu mai are radacini.AQM SPUNETI-MI VOI CE AR TREBUI SA FAC EU IN SITUATIA MEA?
sweet_heart
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:14
De la: fr33todi333, la data 2008-10-26 10:14:18eu am o relatie de aproape 3 ani ,il iubesc enorm de mult ,si el pe mine dar cand vine vorba de sex...el e direct si la subiect adik trece peste preludiu si mai termina si repede,ceea iar eu nu apuc sa simt decat putina placere nicicum nu ajung la orgasm.am vorbit despre asta de multe ori q el o data chiar ne/am si despartit dar ne/am impacat pt ca ne iubim si nu putem sta unul fara altul.aqm dupa ce ne/am impacat e la fel doar ca sunt eu mai indiferenta,ceea ce e foarte prost,stiu.pai,dragostea,eu cred ca face parte din armonia unei relatii si nu poate fi vorba numai de sex dar daca nu e relatia nu mai are radacini.AQM SPUNETI-MI VOI CE AR TREBUI SA FAC EU IN SITUATIA MEA?
sweet_heart
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:18
Hmmm...si eu am o relatie de 3 ani...este totul perfect,mai putin partea sexuala! Nu se culca cu mine, nu simt ca ma doreste... si ce este foarte ciudat ca el s-a ingropat in munca. Seara este prea obosit sa mai vrea altceva decat mangaieri si alintari...aaa ba da de mancare,dar trecem peste Am incercat sa discut cu el, am incercat sa aplic diverse metode din articolele despre relatii si sex din kudika, insa fara nici un rezultat: Ma respinge nervos,imi reproseaza ca nu il inteleg. Specific ca el o sa faca 25 de ani in scurt timp,este francez,s-a mutat in romania pentru mine...! Stam impreuna de jumatate de an. A fost prima iubire adevarata. este adevarat...poate suntem prea tineri pentru o asa relatie. Ce sa fac si cum sa invie mortul????
syllvy
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:52
De la: onnyta, la data 2008-04-10 10:38:56cam greu de raspuns la intrebarea asta.
il iei de manutza si il duci la doctor. daca nu se poate rezolva, atunci chiar ca e o problema.
nu cred ca poate rezista o astfel de relatie.



:))) ehh nu poate rezista ba poate rezista o relatie fara sex si inca cum am 17 ani iar prietenul meu la fel suntem de un an jumate impreuna si nu am facut dragoste folosesc termenul acesta deoarece "sex" este dezgustator si in plus de asta am hotarat amandoi ca nu vom face acest pas decat peste 18 ani ... fara cearta fara nimic si ne merge foarte bine chiar ... :) vedeti ca se poate?
andreea121
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:55
da...posibil, din cauza imprejurarilor...dar e o diferenta ca de la cer la pamant intre dragoste si sex

Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:03
sexul conteaza f mult intr-o relatie...dak nu e atunci nici aia nu mai e relatie!sexul e un fel de a-ti arata sentimentele si e un bun medicament antistress si de ce sa ne ferim de el knd e ataaaat de benefic si de placut? I love sex!
angel_in_disguise
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:30
adevarat!! problema asta o am eu! eu il doresc prea mult si vreau mai des( noi o facem o data la 2 ,3 zile si doar un numar si am discutat cu el problema asta si mi-a spus k sexul e mai reusit atunci knd nu intervine oboseala(el lucreaza),stresul,at ambii parteneri vor fi satisfacuti! dar eu vreau mai mult pt k un barbat se va simti tot timpul bine dar o femeie mai greu sa ajunga la orgasm de la un numar! de multe ori ma gandesc sa-mi caut ,,amant,,! voi ce credeti?
mariamadalina20
Postat pe 6 Decembrie 2008 11:22
De la: HANESCUANA, la data 2008-05-29 17:25:16BUNA PT MINE PARTEA CU SEXUL SA DUS CAM DE UN AN CIND EU SI SOTUL MEU NU AM MAI AVUT TIMP DE LUCRU ASTA SI ASA A RAMAS ORCUM STOM INPREUNA SI DORMIM INPREUNA SI UITE CA SE POATE



se va sfarsi totul cat de curand,iti spun din proprie experienta,am rezistat cam 2 ani.
pt sanatatea ta in primul rand nu renunta la sex.
adistefi1970
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:28
De la: gianiz, la data 2008-09-27 17:38:17sunt casatorita cu sotul meu de 13 ani si pot sa spun ca cele mai naspa perioade le-am avut din cauza abstinente sexuale.Din diverse motive sau situatii, am avut parte de perioade mari de absenta sexuala .ceea ce vroiam sa va spun, este, ca dupa parearea mea sexul este foarte important intr-o relatie, indiferent de cata intelegere si prietenie existe intre cei doi.eu chiar consider ca lipsa sexului este sau creeaza probleme mari intr-un cuplu.


subscriu
adistefi1970
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:30
De la: gianiz, la data 2008-09-27 17:38:17sunt casatorita cu sotul meu de 13 ani si pot sa spun ca cele mai naspa perioade le-am avut din cauza abstinente sexuale.Din diverse motive sau situatii, am avut parte de perioade mari de absenta sexuala .ceea ce vroiam sa va spun, este, ca dupa parearea mea sexul este foarte important intr-o relatie, indiferent de cata intelegere si prietenie existe intre cei doi.eu chiar consider ca lipsa sexului este sau creeaza probleme mari intr-un cuplu.


subscriu
adistefi1970
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:30
De la: aditza70, la data 2008-12-06 23:28:31
De la: HANESCUANA, la data 2008-05-29 17:25:16BUNA PT MINE PARTEA CU SEXUL SA DUS CAM DE UN AN CIND EU SI SOTUL MEU NU AM MAI AVUT TIMP DE LUCRU ASTA SI ASA A RAMAS ORCUM STOM INPREUNA SI DORMIM INPREUNA SI UITE CA SE POATE



se va sfarsi totul cat de curand,iti spun din proprie experienta,am rezistat cam 2 ani.
pt sanatatea ta in primul rand nu renunta la sex.


Sper sa poti:P...adica si eu m.am gandit la asta,insa m-a mustrat constiinta. Acum doar incerc sa ma rup de relatie si sa fiu libera sa imi gasesc pe cineva compatibil. In fine, sexul tare e defapt sexul moale :)) si noi ramanem in definitiv la stadiul de 1 data pe luna:))
syllvy
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:52
De la: syllvy, la data 2008-12-07 16:52:59
De la: aditza70, la data 2008-12-06 23:28:31
De la: HANESCUANA, la data 2008-05-29 17:25:16BUNA PT MINE PARTEA CU SEXUL SA DUS CAM DE UN AN CIND EU SI SOTUL MEU NU AM MAI AVUT TIMP DE LUCRU ASTA SI ASA A RAMAS ORCUM STOM INPREUNA SI DORMIM INPREUNA SI UITE CA SE POATE



se va sfarsi totul cat de curand,iti spun din proprie experienta,am rezistat cam 2 ani.
pt sanatatea ta in primul rand nu renunta la sex.


Sper sa poti:P...adica si eu m.am gandit la asta,insa m-a mustrat constiinta. Acum doar incerc sa ma rup de relatie si sa fiu libera sa imi gasesc pe cineva compatibil. In fine, sexul tare e defapt sexul moale :)) si noi ramanem in definitiv la stadiul de 1 data pe luna:))


poate are probleme de potenta , sau alte probleme cu ciucurelu , ar fi bine daca ai sti exact ce il excita
gabi8ma
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:52
dragoste fara sex?

Postat pe 7 Decembrie 2008 22:54
Eu cred ca oricat de multa rabdare ar avea partenerul la un moment dat se satura sa astepte din partea celuilalt ceea ce ar fi normal intr-o relatie in care doi oameni se iubesc.De 2 luni locuiesc cu prietenul meu,insa e o situatie dificila pt ca el nu vrea sa se culce cu mine.
Am incercat sa il provoc intr-un fel sau altul,pe urma sa discut cu el sa vad ce se intampla,am primit diferite scuze,dupa ce s-au rezolvat asa zisele probleme,mi-a spus saptamana trecuta ca el nu simte atractie fizica de ceva vreme fata de femei in general.
Pe moment nu am reactionat,dar a doua zi am simtit o mare dezamagire.Ieri am avut ocazia sa vad ca de fapt el nu simte atractie fata de mine,am fost la un eveniment unde erau multe fete frumoase,am vazut ca simtea aceea atractie fata de femei.Eu nu sunt urata,atractie a fost intre noi,dar nu mai e si ma doare mult acest lucru,sa dorm cu el si sa stiu ca nu vrea nimic mai mult. Nu mai stiu ce sa fac,doar sa plec,i-am zis si lui ca vreau o pauza,a zis sa plec o saptamana si sa ma intorc.Eu cred ca odata plecata nu mai pot sa revin.
Il iubesc,dar situatia asta ma omoara.
Poate aveam nevoie doar sa ma descarc.Exista vreun remediu?
alina_20012
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:45
De la: mariamadalina20, la data 2008-12-06 11:22:47 adevarat!! problema asta o am eu! eu il doresc prea mult si vreau mai des( noi o facem o data la 2 ,3 zile si doar un numar si am discutat cu el problema asta si mi-a spus k sexul e mai reusit atunci knd nu intervine oboseala(el lucreaza),stresul,at ambii parteneri vor fi satisfacuti! dar eu vreau mai mult pt k un barbat se va simti tot timpul bine dar o femeie mai greu sa ajunga la orgasm de la un numar! de multe ori ma gandesc sa-mi caut ,,amant,,! voi ce credeti?




poi..mai mada`...sincer...chiar si dupa ce ati discutat pb asta...el continua sa se manifeste la fel?
nu mi se pare ca fiind ceva normal!!
pb e...cum reusesti sa rezisti tu! pt ca...organismul...mai ales la varsat ta...trebuie sa se si poata descarca!!
abstinentza poate provoca traume in timp!!
si...nu-ti spun asta pt a te speria ,pt ca-s convins ca ai mai citit si tu cate ceva...ca deh!...esti la varsta cand chiar e si necesar si...exista si o dorintza mai mare!!
intrebai aici...daca e cazulsa-ti cauti un amant!!...nu te sfatuiesc!!
mai bine...iti cauti un iubit (partener) adevarat!
cu care sa poti face tot ce-ti trece prin cap...si...chiar si dragoste in paralel cu...acel sex...nebun care dezlantuie patimi si...sarneste fluturashii din tomac!!
nu crezi ca e mai bine asa?
iti tin pumnii...si...sa auzim ca lucrurile s-au rezolvat!
ionpopescu_ro
Postat pe 25 Decembrie 2008 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pastila de a2a zi dupa avort? 24 De la: danyelica 19 Noiembrie 2009 14:19
Marimea conteaza ? 301 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:48
Eu in romania..ea pe alt continent ...ce sa fac? 11 De la: farida 25 Iunie 2010 10:19
preludiul pentru femei 29 De la: Tazmanian 12 Iunie 2009 00:52
helllpp e prea mult sa cer ajutor in casa? 23 De la: mariantonia 4 Martie 2009 10:19