Setari Cookie-uri

Shopping online

Imi recomanda si mie cineva un site de imbracaminte/incaltaminte de unde se poate comanda online?de cateva zile caut sa`mi cumpar niste pantaloni skinny , negri, si niste papucei dragutzi dar nu gasesc.. ori sunt la preturi exagerate.. gen 400 ron .. ma ajuta cineva cu niste sugestii ? Multumesc!
blair
Postat pe 27 Aprilie 2008 17:02
ai incercat www.quelle.com.ro?eu sunt clienta de ani de zile, sunt prompti, calitatea e germana, preturile accesibile...atentie insa la marimea comandata...am vandut vreo trei costume...bafta

Postat pe 28 Aprilie 2008 08:13
nu inteleg shopingareala asta online ,unde este placerea de a merge la cumparaturi?Refuz sa cred ca o persoana este atat de ocupata incat sa nu poata sa mearga la cumparaturi,atunci nici cumparaturile nu-i sunt necesare pt ca nu are timp sa se bucure de ele,chiar nu gasesti pantofii care ti-i doresti ,? e greu de crezut,cauta in continuare,decat sa stai cateva ore in fata computerului sa cauti firme ,da o raita prin magazine
wdy
Postat pe 30 Aprilie 2008 10:16
pt mine shopingareala e terapie, nu m-as lipsi de placerea de a colinda magazinele.si mi se pare greu sa cumpar ceva ce nu pipai, vad, probez.da' ma rog, fiecare cu placerea lui.

Postat pe 30 Aprilie 2008 10:43
nu exista placere mai mare, decat cea de a merge la cumparaturi.eu una nu as putea sa cumpar ceva ce nu am vazut eu cu ochisorii mei.:)
pe mine una mersul la cumparaturi ma scoate din pasele proaste.

Postat pe 30 Aprilie 2008 10:49
www.ebay.com
razz
Postat pe 9 Mai 2008 15:52
Shopping-ul este de neinlociut! Indiscutabil. Dar si cel on-line are farmecul sau ca si doza sa de risc, intrucat trebuie sa cunosti foarte bine masurile si sa apreciezi exact posibilele proportii ale unei anumite croieli. Nu este simplu, dar nu imposibil. Si chiar distractiv. Daca nu sunt bune ca masura se pot returna. La 3w.quelle.com.ro asa cum s-a mentionat se pot cumpara lucruri chiar dragute si de calitate, iar masurile daca le apreciezi corect sunt fara gres, dar livrarea este cam greoaie, 2-4 saptamani intrucat multe nu sunt pe stoc. Rapid, in aceeasi zi sau de pe o zi pe alta se pot comanda la 3w.tarafashion.ro, sau 3w.nikki.ro. Acestea sunt verificate si sunt OK. Dar cred ca poti gasi multe altele in functie de gustul tau in materie de imbracaminte si daca cauti pe internet la magazine on-line. Succes! Desi o partida de shopping este de neinlocuit!

Postat pe 9 Mai 2008 19:14
intra la mine pe blog, in dreapta gasesti lista cu toate site-urile de pe care dau comanda. ai acolo si adresa mea de mail , astept un mail de la tine.

booshop.blogspot.com

alex
alexboo
Postat pe 10 Iunie 2008 18:11
Intr-adevar e placut sa colinzi magazinele, sa vezi ce modele au, sa probezi.. Dar inacelasi timp uneori e obositor. Iar diversitatea e foarte buna. Si eu am cumparat de la quelle, dar costumul i-a venit mai bine mamei. :)

Postat pe 10 Iunie 2008 19:16
asta este rau cand faci cumparaturi online,ca nu corespund marimile.
ramo77
Postat pe 11 Iunie 2008 14:11
Eu mai fac cumparaturi online , dar pe site`uri din state ca Victoria Secret si Macy`s si sunt de foarte buna calitate. Daca tot vrei sa cumperi online fa asta de pe site`uri straine , nu romanesti , gasesti lucruri de calitate la preturi ok.Evident ca iti trebuie Master Card.
Kittynelle
Postat pe 11 Iunie 2008 17:18
PUFFILICI unele site-uri nu trimit in romania din pacate sau taxele la vama sunt prea mari si ajungi sa platesti foarte mult,mai ales daca vine prin UPS. Aici pot interveni eu, pentru ca prin mine sunt trimise la new york produsele si de la new york vin cu un transport "special" sa zicem, astfel, comisionul depinzand de valoare, volum si greutate.

Postat pe 11 Iunie 2008 19:47
ah, dau in fiecare miercuri comanda zappos. pentru inceput ar putea un user de aici sa dea comanda la mine si sa anunte tot aici cum a decurs comanda

booshop.blogspot.com ;)
alexboo
Postat pe 11 Iunie 2008 19:50
alexboo , sunt ffff multe site`uri care livreaza in Romania , pt unele numai ca iti trebuie pay poll. Si mai mult de 60 d dolari pe toata comanda nu am platit , ceea ce e super ok avand in vedere ca aceasta comanda poate fi oricat de mare , deci nu depinde de valoare , greutate , etc. E fff convenabil , mai ales ca de fiecare data mai dau si niste pr comanda cu mn si impartim taxa.Partea proasta e ca vin in 2-3 sapt , dar te orientezi din timp sa iti iei haine pt sezon. De ce afirmi ca e avantajos la tn , eu una nu cred , ca altfel ce ti`ar mai iesi tie din toata afacerea? Banuiesc ca tu iti adaugi singur comisionul in funcdtie de valoarea produsului ceea ce nu e avantajos , pt ca eu singura imi pot cumpara oricat cu aceeasi taxa.Sunt convinsa ca nu pui comanda decat atunci cand se aduna mai multe produse de pe acelasi site , pt ca altfel nu`ti convine la pret.Deci nu stau lucrurile cum spui , dar ma rog , asta este "economia de piata" :P
Kittynelle
Postat pe 11 Iunie 2008 21:12
puffilici, am spus ca depinde de valoare,greutate, volum pentru ca m-m obijnuit sa primesc tot felul de comenzi de jante auto, chiloti sau margele, ba chiar si salupe. Eu am inchiriat un container la o firma de expeditie si tot ce intra in container este taxat cu 16% din valoarea de pe factura/invoice,etc plus o taxa per colet/pachet de 25$, iar transportul costa 15$primul kg si 5$/kg in plus. Momentan site-ul zappos este cel mai rapid in expediere, am format si un sistem destul de eficace, atunci cand am 15produse de la oameni dau comanda si pleaca un colet intreg, astfel cel mai rapid le-am primit in 8zile de la data comenzii.

Taxa pe care o aplic eu este de 30% din valoarea produsului, dar nu mai putin de 20usd in cazul produselor usoare(balerini,imbracaminte,accesorii) sau 25$ in cazul produselor cu o greutate mai mare(cizme,adidasi,etc...)

PS: chiar daca ai PAYPALL (nu paypool) nu toate site-urile trimit in romania.aici intervin eu,care pot aduce orice produse de la orice site din america.
Orice comanda are o factura, un document de insotire a marfii, asa ca sa dam un exemplu: la o comanda la victoriassecret de 700usd se plateste 89$transport, cand ajung in vama se plateste vama in functie de codurile taric(procentual din valoarea produsului), apoi tva-ul de 19% din suma produselor,transport si vama, plus taxa de 3$ din total celor de la UPS.

Toate informatiile pe care le-am postat aici le gasesti la orice oficiu vamal.

Ce-mi iese mie la toata afacerea asta? Ramane intre mine si site-urile de pe care comand...
alexboo
Postat pe 14 Iunie 2008 16:13
alexboo , nu ma ocup cu adusul de haine , imi fac comanda mie si eventual catorva prietene asa ca nu incerc sa iti fur clientele :)) 'pool' am acasa unde innot in costumul d la victoria`s secret :)) n`am scris asa ceva...deci poll , pall..lasa tu asta deoparte. Ce ma intereseaza pe mn daca nu toate site`urile trimit in Ro , cand sunt o gramada d site`uri care trimit aici si de pe care gasesc sa comand orice.Ce nu pricepi ca eu platesc maxim 60 de usd p toata comanda iar tu ceri 30% taxa pe fiecare produs :)) deci e mai avantajoasa comanda individuala cu propriul card decat apelarea la micile "afaceri" ale altora. in rest...bafta la comenzi :))
Kittynelle
Postat pe 14 Iunie 2008 18:00
eu nu obisnuiesc s acumpar d epe net
sunt prea pretentioasa .
pysoyas
Postat pe 26 Iunie 2008 12:46
Ma intereseaza si pe mine un site unde as putea comanda un ceas de mana si sa am CERTITUDINEA ca produseul este original.
Am patit=o, chiar daca pretul era apropiat e al celui original, sa primesc o chinezarie de maxim 10 lei pe piata din obor!
Ma poate ajuta cineva?
Va multumesc!
Eventual cu exemple concrete, nu de genul "cauta pe google"....

Postat pe 1 Iulie 2008 05:00
De la: Puffilici, la data 2008-06-11 21:12:52alexboo , sunt ffff multe site`uri care livreaza in Romania , pt unele numai ca iti trebuie pay poll. Si mai mult de 60 d dolari pe toata comanda nu am platit , ceea ce e super ok avand in vedere ca aceasta comanda poate fi oricat de mare , deci nu depinde de valoare , greutate , etc. E fff convenabil , mai ales ca de fiecare data mai dau si niste pr comanda cu mn si impartim taxa.Partea proasta e ca vin in 2-3 sapt , dar te orientezi din timp sa iti iei haine pt sezon. De ce afirmi ca e avantajos la tn , eu una nu cred , ca altfel ce ti`ar mai iesi tie din toata afacerea? Banuiesc ca tu iti adaugi singur comisionul in funcdtie de valoarea produsului ceea ce nu e avantajos , pt ca eu singura imi pot cumpara oricat cu aceeasi taxa.Sunt convinsa ca nu pui comanda decat atunci cand se aduna mai multe produse de pe acelasi site , pt ca altfel nu`ti convine la pret.Deci nu stau lucrurile cum spui , dar ma rog , asta este "economia de piata" :P


imi dai si mie ex de niste saituri straine?as fi interesata...pooop
kattuka
Postat pe 28 Septembrie 2008 18:09
De la: alexboo, la data 2008-06-14 16:13:48puffilici, am spus ca depinde de valoare,greutate, volum pentru ca m-m obijnuit sa primesc tot felul de comenzi de jante auto, chiloti sau margele, ba chiar si salupe. Eu am inchiriat un container la o firma de expeditie si tot ce intra in container este taxat cu 16% din valoarea de pe factura/invoice,etc plus o taxa per colet/pachet de 25$, iar transportul costa 15$primul kg si 5$/kg in plus. Momentan site-ul zappos este cel mai rapid in expediere, am format si un sistem destul de eficace, atunci cand am 15produse de la oameni dau comanda si pleaca un colet intreg, astfel cel mai rapid le-am primit in 8zile de la data comenzii.

Taxa pe care o aplic eu este de 30% din valoarea produsului, dar nu mai putin de 20usd in cazul produselor usoare(balerini,imbracaminte,accesorii) sau 25$ in cazul produselor cu o greutate mai mare(cizme,adidasi,etc...)

PS: chiar daca ai PAYPALL (nu paypool) nu toate site-urile trimit in romania.aici intervin eu,care pot aduce orice produse de la orice site din america.
Orice comanda are o factura, un document de insotire a marfii, asa ca sa dam un exemplu: la o comanda la victoriassecret de 700usd se plateste 89$transport, cand ajung in vama se plateste vama in functie de codurile taric(procentual din valoarea produsului), apoi tva-ul de 19% din suma produselor,transport si vama, plus taxa de 3$ din total celor de la UPS.

Toate informatiile pe care le-am postat aici le gasesti la orice oficiu vamal.

Ce-mi iese mie la toata afacerea asta? Ramane intre mine si site-urile de pe care comand...


buna..nu am citit chiar tot dar sa inteleg ca poti aduce haine din afara..ce bine,...chiar sunt interesata...unde as putea sa ma uit sau cum mai pot lua leg cu tine???
kattuka
Postat pe 28 Septembrie 2008 18:11
De la: Puffilici, la data 2008-06-11 17:18:06Eu mai fac cumparaturi online , dar pe site`uri din state ca Victoria Secret si Macy`s si sunt de foarte buna calitate. Daca tot vrei sa cumperi online fa asta de pe site`uri straine , nu romanesti , gasesti lucruri de calitate la preturi ok.Evident ca iti trebuie Master Card.


Ador Victoria's Secret!!!!!!
Aproape jumatate din garderoba mea e de acolo.

Postat pe 28 Septembrie 2008 22:49
De la: , la data 2008-06-11 19:47:07PUFFILICI unele site-uri nu trimit in romania din pacate sau taxele la vama sunt prea mari si ajungi sa platesti foarte mult,mai ales daca vine prin UPS. Aici pot interveni eu, pentru ca prin mine sunt trimise la new york produsele si de la new york vin cu un transport "special" sa zicem, astfel, comisionul depinzand de valoare, volum si greutate.


Ba avem UPS, este exact la Aeroportul Baneasa. Si Victoria's Secret livreaza direct in Romania. Dureaza cam 2-4 spatamani. Si chiar recomand site-ul pentru ca sunt lucruri accesibile ca pret si de o calitate extraordinara. Iar daca nu-ti vin le poti returna si prin posta (ca sa nu dai pe DHL cat ai dat pe articol sau mai mult).

Postat pe 28 Septembrie 2008 22:51
pentru ceasuri www.watchzone.com De acolo mi-am luat eu ceas. Eu mi-am luat un Timex, dar au si Bulova si Swatch, Tommy Hilfiger etc..
si amazon.com livreaza unele produse oriunde in lume.

Postat pe 28 Septembrie 2008 22:58
De la: crista_galli, la data 2008-09-28 22:51:55
De la: , la data 2008-06-11 19:47:07PUFFILICI unele site-uri nu trimit in romania din pacate sau taxele la vama sunt prea mari si ajungi sa platesti foarte mult,mai ales daca vine prin UPS. Aici pot interveni eu, pentru ca prin mine sunt trimise la new york produsele si de la new york vin cu un transport "special" sa zicem, astfel, comisionul depinzand de valoare, volum si greutate.


Ba avem UPS, este exact la Aeroportul Baneasa. Si Victoria's Secret livreaza direct in Romania. Dureaza cam 2-4 spatamani. Si chiar recomand site-ul pentru ca sunt lucruri accesibile ca pret si de o calitate extraordinara. Iar daca nu-ti vin le poti returna si prin posta (ca sa nu dai pe DHL cat ai dat pe articol sau mai mult).

Ah scuze, citesc doua cuvinte da, trei nu.

Postat pe 28 Septembrie 2008 23:05
Recomand cu incredere magazinul de arta digitala ARTDIGITAL.RO. Super magazin de tablouri.
Am vizitat, am cumparat si acum ma mandresc cu frumustete de tablou..
Bogdanv
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:25
Buna, multumesc pt informatia cu site-ul de ceasuri..Caut demult..Scuze ca am intervenit..Iti dau si eu un pont in schimb: viziteaza www.bijuterii-de-lux.ro ..poate te atrage ceva.

Postat pe 29 Septembrie 2008 17:12
Mersi Adina

Postat pe 30 Septembrie 2008 08:27
Eu una nu stiu decat de www.cosmetico.ro.Cosmetice si tot felul de accesorii pentru ingrijire. Livreaza acasa. Fara bataie de cap , stau linistita imi aleg produsele.Super tare e ca-ti livreaza si cadouri la ce adresa doresti .Daca vreau imi ataseaza si felicitare. Nu mai pierd timpul in trafic pana ajung intr un magazin sa cumpar de acolo.

Postat pe 7 Octombrie 2008 12:45
De la: wdy, la data 2008-04-30 10:16:09nu inteleg shopingareala asta online ,unde este placerea de a merge la cumparaturi?Refuz sa cred ca o persoana este atat de ocupata incat sa nu poata sa mearga la cumparaturi,atunci nici cumparaturile nu-i sunt necesare pt ca nu are timp sa se bucure de ele,chiar nu gasesti pantofii care ti-i doresti ,? e greu de crezut,cauta in continuare,decat sa stai cateva ore in fata computerului sa cauti firme ,da o raita prin magazine


Nu se compara placerea de a merge la cumparaturi cu online shopping.
Ce are una cu alta? Daca cineva cumpara online aia nu exclude mergerea prin magazine.
Mai exista unii si unele la care întradevar nu le place sa mearga.
Si intradevar exista si unii care intradevar nu au timp. Când lucrezi de luni pîna vineri de la 8 a.m. pîna la 8 p.m. nu mai ai chef sîmbata sa iesi la îmbîcseala prin magazine...

De obicei se pot compara preturile unui obiect din magazin si sa-l comanzi mult mai ieftin online. Aici ma refer la lucruri de calitate pe care le gasesti online citeodata cu 5-30/50% mai ieftin.

Exista destule marci si firme bune, care de ex. nu sunt în orasul unde locuiesti, deci le comanzi online.

Sau doresti lucruri mai deosebite cum ar fi un sutien marimea G. In magazine se cam termina la DD si modelele sunt ori de bunica ori nepurtabile. Deci le comanzi din USA ca DD este acolo mai normal...
Poti defapt sa-ti dau nenumarate exemple.

Mie îmi place sa comand hîrtia de wc, servetele, praf si gel de spalat haine, OB etc online din simplul motiv ca mie lene sa le car de la magazinul de dupa colt. Mai bine mi le aduce acasa, si mi le pune în fata usii. Si nu ma costa nici un cent în plus.










Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Octombrie 2008 12:46
Pai daca am zece minute libere la birou ..imi iau o cafea si o savurez alegandu mi cosmeticele cum spuneam mai devreme. Placerea consta in confort. Dat fiind ca sunt fidela unor branduri care sunt peste tot la fel, fie ca le iau din supermarchet, farmacie sau acest magazin online, prefer sa le cumpar de pe cosmetico.ro, magazin online si in timpul pe care l castig sa fac adevaratul shoping.Daca intelegi ce vreau sa spun. Sa probez pantofi, haine si alte accesorii :)

Postat pe 8 Octombrie 2008 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand jucarii 1 De la: almand19 7 Iunie 2011 16:42
Malluri 2 De la: bestiutza_ 8 Aprilie 2010 23:29
Esarfe si Batice 27 De la: lavkan 18 Iunie 2012 12:09
us polo assn CONSTANTA 1 De la: kudika_28892 1 Septembrie 2013 00:05
Lenjerii sexy 1 De la: Fiora 6 Noiembrie 2012 12:09