Setari Cookie-uri

................!!!!!!

mi-am gasit un prieten,ne intelegem destul de bine,pe el il intereseaza numai sa se simta bine,si de fiecare data cand ma intalnecs cu el ma intreaba de fosti mei prieteni....ce sa fac.......

Postat pe 5 Mai 2008 11:55
sa se simta bine,din ce punct de vedere?firesc ar fi sa se intereseze de tine,nu de fostii...
ginetta
Postat pe 5 Mai 2008 12:11
eu te sfatuiesc sa nu fii asa darnica cu detalii despre fostii. pana la urma fiecare persoana are un trecut.important este ce se-ntampla in prezent.

Postat pe 5 Mai 2008 12:26
pesemne vrea o virgina care sa stea la cratita ,scuze,asta e parerea mea
lief
Postat pe 5 Mai 2008 17:15
fugi de egoisti din astia , si nu mai povesti nimic din trecutul tau ca ti`l poate interpreta cum vrea el si mai tarziu sa foloseasca ce spui impotriva ta.
Kittynelle
Postat pe 5 Mai 2008 18:03
pot sa spun si eu parerea mea:cred ca fiecare persoana are micile sale secrete si totodata si el are dreptul sa te cunoasca pe tine,are dreptate Pufulici,daca il iubesti mult accepta-l asa cum este el ,joacate un pic cu el incearcal, vezi daca-ti spune si el din secretele lui,daca nu nu are rost sa te legi la cap ,viata este scurta si pe asta pe care o avem sa o traim in certuri si dusmanie
Grizzly
Postat pe 5 Mai 2008 18:32
Grizzly,eu nu cred ca il iubeste,adica,abia l-a gasit....sau cel putin asa am inteles eu....
alone
Postat pe 6 Mai 2008 17:12
Puffilici are dreptate, si eu am trecut prin asta, am fost sincera, am povestit prea multe, iar dupa cativa ani, totul s-a intors impotriva mea. Prea multe detalii il pun pe baiat pe ganduri! Mai bine ii spui in mare cu cine ai avut o relatie serioasa, iar restul (chestii de scurta durata etc,) il pastrezi ptr. tine.

Daca e gelos de acum, nu se va schimba in veci, dimpotriva, va fi tot mai rau...
Relatia mea dureaza de 10 ani, si mereu am discutii din cauza geloziei; daca nu gresesc acum, prietenul meu imi aminteste mereu de ce prostii am facut inainte...

Deci, ai mare grija, nu fi tu naiva si proasta...
Sinceritate da, dar fara detalii prea multe, altfel devii vulnerabila...

Postat pe 3 Iunie 2008 11:57
El iti impartaseste experientele anterioare? Intr-o relatie se impune sa fii sincer nu, insa transparent.

Postat pe 4 Iunie 2008 06:08
nu mia impartasit nimic,o saptamana cat am vorbit cu el de fiecare data imi spunea ce au facut prieteni lui,nu a fost sincer deloc,el vrea sa isi bata joc nu relatie seriasa,dar nu a reusit

Postat pe 4 Iunie 2008 11:52
fetito primeste un sfat sincer:renunta la acest specimen si cauta un om care sa te respecte si sa te iubeasca pentru ceea ce esti nu pentru ce ai fost.

Postat pe 4 Iunie 2008 12:49
eu zic sa ii dai peste nas ,sa ii spui cam asa :" am uitat de toti fostii mei de cand te-am cunoscut pe tine "si nu ii mai da niciun detaliu !
lief
Postat pe 4 Iunie 2008 17:05
E foarte interesanta aceasta preocupare a multora dintre dumnealor, domnii. Mereu ii preocupa ce a fost inainte...Prea multe detalii nu-si au rostul, e vorba de viata fiecaruia.
floaredecolt26
Postat pe 4 Iunie 2008 19:44
cred ca vorbeste frustrarea din ei,nu sunt siguri pe ei cand fac asta ,sunt complexati ca fostii au fost mai buni ca ei !
lief
Postat pe 4 Iunie 2008 20:29
Da, deja aceasta insistenta da de gandit. Poate vrea sa iti stie reactiile, cum te porti intr-o relatie, desi ar fi fost mai cinstit sa te intrebe ce ai face daca.. esti de acord cu... samd.

Postat pe 10 Iunie 2008 13:50
eu cred ca profita de naivitatea si de sinceritatea fetei
lief
Postat pe 10 Iunie 2008 15:39
pai trebuie sa ai o conversatie serioasa cu el si sa-l intrebi ce vrea de fap de la tine ca normal este sa-l intereseze de tine nu de foasti tai iubiti.daca vezi ca nu vrea sa vb numai de voi doi inseamna ca nu te vrea langa el,parerea mea!te pup si succes!

Postat pe 29 Iunie 2008 20:49
sau e gelos pe trecutul tau :D
Nu-i spune nimic, fii evaziva
amme22
Postat pe 29 Iunie 2008 20:54
Nu-i povesti nimic despre relatiile anterioare si nu-l pune nici tu pe el sa-ti povesteasca .Vb despre altceva muzica filme actori hobbys altceva .Asa se creaza o prietenie vb despre lucruri interesante despre voi despre ce va doriti nu despre relatiile anterioare si esecuri ....
Spune-i ca nu-ti place sa vb despre relatiile anterioare pt ca sunt anterioare si ca vrei despre relatia voastra acum . Daca continua sa te mai intrebe da-l dracu .

Postat pe 3 Iulie 2008 18:38
Vezi topicul "gelozia".
adicon
Postat pe 4 August 2008 09:07
e normal sa te intrebe de trecutul tau dar doar k fapt divers..nu e normal sa insiste atat..nu ii mai povesti nimik..se va folosi de ce ii spui tu impotriva ta..si cum adik sa se simta bine?dak doar asta cauta ar fi mai bine sa te gandesti de doua ori inainte sa mai iesi cu el...e egoist!
deiutza_20
Postat pe 30 August 2008 13:21
buna fetelor , eu am o dilema maxima ! Am avut o relatie , vreo 3 ani, la distanta dupa care m-am plictisit sa fac sex de 2 ori pe an si am renuntat la aceea relatie. Acum 3 saptamini ,am organizat o sedinta foto pt seful meu si am cunoscut un fotograf . Nu am " lesinat " cand l-am vazut desi este aratos insa el a inceput sa ma bombardeze cu tot felul de complimente , apropouri etc Zis si facut , am avut o intanlire , am pus-o de 1-9 partide si acum imi trimite cca 100 mesaje / zi dupa care urmatoarele 2 zile dispare ca magarul in Londra . Imi tot spune ca este ocupat , in fiecare vineri - duminica si ca datorita divortului ( fapt real confirmat de o amica ) este " praf " . Nu vreau o relatie romantica cu el , vreau o relatie de fucking amical dar in conditiile in care facem sex 1 / saptamina nu cred ca am evoluat prea mult de la ultima relatie ! Ce va spune intuitia voastra despre asa o relatie ? Accept orice fel de sugestii ...
nicoletass
Postat pe 10 Noiembrie 2008 07:42
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!
kudika172071
Postat pe 2 Septembrie 2014 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozie sau amageala de sine. 8 De la: lalina61 11 Iunie 2013 23:54
SE MAI POATE CONTINUA ASA??? 17 De la: kudika113088 8 August 2010 11:53
impas 19 De la: lili_r 4 August 2009 22:10
ce faci cand te pune sa alegi intre el si restul lumii? 41 De la: sweet_candycandy 20 Octombrie 2013 18:19
Cum il fac sa aiba incredere in mine? 14 De la: clau_clody 22 Iulie 2009 23:04