Setari Cookie-uri

ce inseamna sa iubesti? sau ce simti cand iubesti?

am o relatie foarte frumoasa cu cineva de cateva luni si nu imi dau seama sub nici o forma daca ma iubeste sau nu... la inceputul relatiei era foarte , foarte gelos( si acum mai este dar cred ca incearca sa se mai stapaneasca pentru ca ne-am certat de cateva ori foarte rau din aceasta cauza). imi spune ca nu vrea sa ma piarda, dar niciodata nu mi-a spus te iubesc(el spune ca asa este felul lui , ca nu poate sa spuna)... se poarta foarte frumos cu mine, ne facem planuri impreuna, dar cand l-am intrebat la o discutie mai serioasa daca ma iubeste mi-a spus ca asa crede, dar nu stie cu siguranta ce este iubirea! ma obsedeaza raspunsul lui si ma tot trezesc gandindu-ma ce inseamna sa iubesti... daca nu ai "fluturasi" (nici asta nu inteleg), inseamna ca nu iubesti?
deya_22
Postat pe 27 Februarie 2009 16:45
sunt barbati carora nu le place sa spuna te iubesc....
important e ca e cu tine.. si daca tu esti fericita cu el..... altceva n`ar trebui sa mai conteze..
in fine tu stii cel mai bine ce e intre voi...
Diavolyta_
Postat pe 27 Februarie 2009 16:49
te iubesc-ul asta mi se pare o expresie prea comuna..multi o arunca in vant fara sa simta...asa k mai importante sunt faptele prin care demonstreaza asta...
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 16:52

nimeni nu poate spune ce simti, cum te simti ....cand iubesti
partea interesanta este ca ITI DAI SEAMA cand iubesti

_fantoma_
Postat pe 27 Februarie 2009 16:53
De la: vas25, la data 2009-02-27 16:53:16
nimeni nu poate spune ce simti, cum te simti ....cand iubesti
partea interesanta este ca ITI DAI SEAMA cand iubesti




un simptom ceva poti sa imi spui??poate imi dau si eu seama...daca iubesc sau nu.. sau daca doar ma insel
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 16:57
fain raspuns. asa i-am spus si eu ca atunci cand iubesti simti, adica stii ca iubesti, iar atunci el m-a intrebat daca eu pot spune ce e iubirea si ca el nu stie daca ma iubeste sau nu pentru ca nu stie ce inseamna sa iubesti(adica am dedus eu ca o definitie a ce simti)
deya_22
Postat pe 27 Februarie 2009 16:57
dar ce stie?
Diavolyta_
Postat pe 27 Februarie 2009 17:04

simptome.....

fluturasii in stomac....adica, ca si cum ai astepta sa se intample ceva cu sufletul la gura
cand te gandesti la persoana respectiva, inima iti bate mai repede
cand te gandesti la persoana respectiva, simti ca ti se pune un nod in gat

poate ca mai sunt, dar nu le pot descrie
deasta am si zis ca ITI DAI SEAMA cand iubesti, esti altfel

iar faza cu spusul " te iubesc ", barbatii de obicei spun mai rar
dar si cand o spun , o spun din tot sufletul
si nu mai incercati sa-i faceti sa spuna " te iubesc ", nu o vor mai spune deloc
_fantoma_
Postat pe 27 Februarie 2009 17:08
da mai ales daca le spui sa`ti spuna :))
cam timizi baietii astia :P
Diavolyta_
Postat pe 27 Februarie 2009 17:09
De la: vas25, la data 2009-02-27 17:08:01
simptome.....

fluturasii in stomac....adica, ca si cum ai astepta sa se intample ceva cu sufletul la gura
cand te gandesti la persoana respectiva, inima iti bate mai repede
cand te gandesti la persoana respectiva, simti ca ti se pune un nod in gat

poate ca mai sunt, dar nu le pot descrie
deasta am si zis ca ITI DAI SEAMA cand iubesti, esti altfel

iar faza cu spusul " te iubesc ", barbatii de obicei spun mai rar
dar si cand o spun , o spun din tot sufletul
si nu mai incercati sa-i faceti sa spuna " te iubesc ", nu o vor mai spune deloc




hmmm....cunoscute simptome... mersi pentru elucidarea misterului din mine
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 17:12
nu stiu, chestia asta cu fluturasii este la inceputul relatiei si cred ca apartine de indragosteala, iubirea eu o inteleg altfel, mi se pare mult mai complexa si in plus de durata... eu am incercat sa ii explic ce inteleg eu dar nu stiu ori nu vrea sa imi spuna si punct, ori nu mai stiu
deya_22
Postat pe 27 Februarie 2009 17:17
De la: alexa_fugaru, la data 2009-02-27 17:17:09nu stiu, chestia asta cu fluturasii este la inceputul relatiei si cred ca apartine de indragosteala, iubirea eu o inteleg altfel, mi se pare mult mai complexa si in plus de durata... eu am incercat sa ii explic ce inteleg eu dar nu stiu ori nu vrea sa imi spuna si punct, ori nu mai stiu


fluturasii aia ii simti orikm si oriknd,si dupa mai mult timp
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 17:18
tin atat de mult sa stiu chestia asta pentru ca eu il iubesc enorm de mult si mi se pare barbatul visurilor mele din toate punctele de vedere, este perfect pentru mine si evident nu vreau sa il pierd , dar cu atat mai mult vreau sa stiu ca el este THE ONE...
deya_22
Postat pe 27 Februarie 2009 17:19
offf fluturasii astia eu ii simt si acum dupa 3 ani... chit ca ne`am mai certat.. ne`am mai impacat
da` mereu cand ma gandesc la el :x:x:x inima mea bate din ce in ce mai tare
nu mai zic cum sunt atunci cand e langa mine
cea mai happy :*
Diavolyta_
Postat pe 27 Februarie 2009 17:20
De la: alexa_fugaru, la data 2009-02-27 17:19:23tin atat de mult sa stiu chestia asta pentru ca eu il iubesc enorm de mult si mi se pare barbatul visurilor mele din toate punctele de vedere, este perfect pentru mine si evident nu vreau sa il pierd , dar cu atat mai mult vreau sa stiu ca el este THE ONE...


si crezi k noi stim daca va fi THE ONE sau nu??? ca sa tii un baiat langa tine eu cred k trebuie sa nu il stresezi,sa ii dai libertate,dar in acelasi timp sa fii langa el in toate.... sa il iubesti si sa il respecti in primul rand,cum se zice,la bine si la rau...
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 17:22
bun, am inteles unor barbati le este greu sa spuna cuvintele , atunci eu cum imi dau seama daca el ma iubeste fara sa il stresez cu intrebarea?
deya_22
Postat pe 27 Februarie 2009 17:25
De la: alexa_fugaru, la data 2009-02-27 17:25:31bun, am inteles unor barbati le este greu sa spuna cuvintele , atunci eu cum imi dau seama daca el ma iubeste fara sa il stresez cu intrebarea?


din comportament,gesturi,chestii pe care le face sa te vada fericita...raspunsul se afla la tine... eu cred k simplul fapt k esti cu el trebuie sa iti spuna ceva nu???
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 17:27
si e langa tine cand ai nevoie de el...
Diavolyta_
Postat pe 27 Februarie 2009 17:29
Iubirea nu poate fi definita , stii ca iubesti pur si simplu atunci cand iubesti , nu ai cum sa nu iti dai seama. Mi se pare o dovada de onestitate ca acest baiat a preferat sa nu spuna te iubesc daca nu e convins.Sunt vorbe mari care ar trebui spuse numai cand sunt simtite din toata inima.
Petek
Postat pe 27 Februarie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozia boala grea... 14 De la: aris2000 20 Octombrie 2013 11:52
gelozia 95 De la: amme22 26 Aprilie 2012 07:22
Probleme... 2 De la: MikeLuk 14 Septembrie 2013 13:24
relatii la distanta ....incepute pe net si concretizate .....intro mare iubire ???? 33 De la: kudika_963026 28 Aprilie 2014 14:41
Ajutati-ma sa ies din depresie 33 De la: kudika_990894 19 August 2015 12:34