Setari Cookie-uri

pretexte

am primit o invitatie de nunta de la o fosta "amica" si colega a prietenului meu. care credeti ca este cea mai potrivita scuza de a refuza aceasta invitatie?

Postat pe 7 Mai 2008 11:46
spune-i ca pleci in provincie ca ai o problema urgenta de rezolvat. hai ca nu e greu sa gasesti o scuza plauzibila, ce naiba, doar suntem femei, la asta ne pricepem!

Postat pe 7 Mai 2008 11:56
invitatia a venit ieri, iar nunta este peste 2 luni, asa ca faza cu plecatul in provincie nu tine:))

Postat pe 7 Mai 2008 12:40
o alta nunta! :)
spune si tu ca pe aceeasi data e nunta cuiva din familie.

Postat pe 7 Mai 2008 12:45
poate pleci la mare...in concediu...in vacanta...in doua luni gasesti tu ceva,nu stii niciodata ce se poate intimpla..asa ca ramane de vazut...
ginetta
Postat pe 7 Mai 2008 12:47
da-i link la forumul asta si o sa inteleaga ea :D
smecta
Postat pe 7 Mai 2008 20:46
smecta, ai venin pe limbuta!!!!!nu te poti abtine sa nu fi rautacios.:))
inventeaza si tu un botez, o cununie in familie ..ceva care se suprapune calendaristic cu invitatia... hai ca poti!

Postat pe 9 Mai 2008 15:37
eu m-am maritat anul trecut in septembrie si m-am ocupat doar eu cu sotul meu de absolut tot. am avut eu de-aface cu oameni care una mi-au promis si alta au facut si nu mi-a picat deloc bine. as fi apreciat daca ar fi fost sinceri si m-ar fi anuntat din timp ca nu vin ca sa nu platesc meniurile degeaba. lasand la o parte faptul ca oricum am iesit pe minus la nunta (in ideea ca nu am reusit sa ne acoperim nici macar 1000 de lei din creditul de nunta cu ce s-a dat la masa), faptul ca a existat o masa goala a fost si inestetic si mi-a ocupat si spatiu inutil (nu mai puteau scoate masa din sala pt ca stricau simetria salii). asa ca sfatul meu ar fi sa ii spui sincer ca nu poti ajunge fara scuze penibile (am avut chiar pe cineva care ne-a spus ca are de facut investigatii urgente ca s-ar putea sa aiba cancer!!! ca apoi sa aflam ca de fapt nu avea nici pe naiba).

Postat pe 9 Mai 2008 16:12
ii spui direct ca nu poti ajunge fara sa-i dai motive ca nici ei nu se asteapta sa vina toti si cu catva timp inainte poti sa-i faci o vizita si sa-i duci o mica atentie

Postat pe 9 Mai 2008 16:12
in felul asta te asiguri ca ramai in relatii bune cu ea, nu se stie niciodata cand mai ai nevoie de ea ;)

Postat pe 9 Mai 2008 16:14
pai in zilele noastre se fac invitatii cu confirmari.bineinteles ca anunti din timp!!!

Postat pe 9 Mai 2008 16:18
da, ideea cu o mica atentie e geniala. cred ca asa am sa fac!

Postat pe 10 Mai 2008 16:54
pur si simplu nu raspunde invitatiei,,,,,sigur va intelege

Postat pe 1 Februarie 2009 18:11
Pretext: Nu vreau sa merg! Scurt si la obiect!
Cassey_Tarot
Postat pe 7 Februarie 2009 00:12
Am sa-ti prezic inclusiv aspectele ce privesc sentimentele tale, inclusiv cele mai delicate sau urgente, totul despre starea ta actuala si cum se ve schimba, cat si modul in care sa ameliorezi situatiile in care te afli, dar si despre succesul tau profesional.

Prietenia si devotarea mea te vor ajuta sa treci peste dificultatile cu care te confrunti.

CASSANDRA
Postat pe 9 Iunie 2009 18:22
nu poti si gata ........simplu
monalisa81
Postat pe 9 Iulie 2010 23:11
Din moment ce fata aceea se marita (e ziua cea mai importanta din viata ei) si a trimis o invitatie, inseamna ca va considera prieteni. De ce trebuie neaparat sa te gandesti ca e "fosta"? Ca e o amenintare? Pentru ea e un moment unic si vrea sa participati si voi la el. Banuiesc ca nu a aparut asa din senin, dupa nu stiu cat timp de la despartirea de actualul tau prieten ci ati avut o relatie in tot acest timp. De amicitie macar.
Se pare ca doar ea credea asta.
rashela
Postat pe 9 Iulie 2010 23:25
De la: Cassey_Tarot, la data 2009-02-07 00:12:50Pretext: Nu vreau sa merg! Scurt si la obiect!


cheisiiiii

mitura
Postat pe 9 Iulie 2010 23:27
da draga. acum ca tot m'am maritat si eu acu ceva timp si stiu cum e cu invitatii la nunta hai sa'ti dau un sfat: daca nu vrei sa te duci la nunta spune'i ca nu iti permiti o cheltuiala atat de mare si da'i totusi niste bani, cat consideri tu. e urat sa refuzi cu o scuza de kkt, ea o sa se prinda, si poate ca o sa casatoresti si tu candva, si cand o sa vina invitatii sa zica "ma nu pot sa vin ca moare pisica" sau " da sigur vin" si tu platesti meniu, masa, tot ce trebuie si nu vor venin'o sa'ti pice bine. mai bine ai obraz!!! conteaza mai mult!!!
Shhh
Postat pe 9 Iulie 2010 23:30
a hahahha nici nu m'am uitat .stupid me!:))))))
Shhh
Postat pe 9 Iulie 2010 23:38
da-mi-o mie /o nunta nu strica/mai jucam si noi/
denis_roxana
Postat pe 30 Decembrie 2010 07:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne dorim sa ne casatorim dar.. nu se poate 6 De la: kudika_595 18 Iulie 2016 03:14
relatia dupa casatorie 17 De la: michelle24 27 August 2012 09:42
De ceva vreme ma simt tot mai singura 57 De la: kudika125543 22 Martie 2014 21:08
dupa casatorie 10 De la: kudika_5715 23 Aprilie 2012 20:50
propun un joc 7 De la: kudika419488 6 Martie 2016 00:44