Setari Cookie-uri

cum sa fii un sot perfect

daca tot nu exista un articol pe tema asta, sa auzim pareri,mai ales de la cei ce pretind a fi barbati
lief
Postat pe 1 Aprilie 2008 16:37
nu cred ca mi-as dori un sot perfect pentru ca eu nu sunt perfecta , si m-as simti inferioara si mi-ar fi greu sa tin pasul cu el , e bun sotul meu. cu defectele lui care le fac acceptabile si pe ale mele , cu bucuriile pe care le impartasim amandoi si cu greutatile de care am trecut ........e bine asa si in primul rand e un tata perfect si atunci cand am nevoie de sprijin il gasesc la el !
olga43
Postat pe 1 Aprilie 2008 17:08
aloooooo! barbatii, unde sunt barbatii???? ca de la ei asteptam verdicte...

Postat pe 2 Aprilie 2008 10:39
olga,atunci pt tine e perfect,pentru ca te implineste acolo unde ai nevoie
lief
Postat pe 2 Aprilie 2008 12:27
eu una vreau un sot care:
- sa ma tina in brate cand sunt obosita sau suparata.
- sa tina cont de parerile mele.
- sa ma trezeasca dimineata cu o mie de pupici.
- sa fie langa mine sufleteste cand am probleme.
- sa ma certe atunci cand gresesc chiar daca eu nu recunosc.
- sa aiba grija de mine cand sint bolnava.
eheeee... si lista continua...
:)

Postat pe 2 Aprilie 2008 13:02
mai fetelor, barbatii astia cred ca nu stiu ce inseamna un sot bun. ca, vad ca nu se inghesuie nici unul sa-si spuna ideile. :)

Postat pe 4 Aprilie 2008 09:31
au orgolii de masculi feroce. era unu' aprov care i-si dadea si el cu parerea prin alte subiecte care priveau strict femeile... ma intreb pe unde o fi acum baiatul asta care ne poate lumina in nestiinta noastra?eu l-am intalnit la un subiect cu epilarea inghinala si mi s-a parut cel putin hilar ceea ce sustinea domnul mai sus mentionat.eheee, unde sunt barbatii cand ai nevoie de ei?, sau macar de opinia lor...?

Postat pe 4 Aprilie 2008 09:53
Sper ca fiecare din voi sa aveti o pers pe care o iubiti langa voi.. definitia sot perfect nu exista fiecare cauta ceva diferit fiecare pers indiferent de sex ce zici tu onnyta face orice pers care iubeste cu adevarat.Cere si ti se va da :)

Postat pe 6 Aprilie 2008 14:08
eeeee! uite si un barbat pe aici.
mai draga, nu ti se da intotdeauna ce vrei.
eu una, nu mai astept sa mi se dea! daca vreau, i-au. :)
ce zici? poate ne luminezi un pic.
ce considera un barbat ca inseamna 'un sot bun'? sau o 'sotie buna'?
poate mai aflam si noi cate ceva.

Postat pe 7 Aprilie 2008 10:10
unde-s parerile???? unde-s barbatiii???

Postat pe 7 Aprilie 2008 12:46
:) cred ca barbatii nu au raspuns la intrebarea asta.

Postat pe 7 Aprilie 2008 14:08
cam greu si imposibil.."sotul perfect"... va trebuii mai intai sa fie barbatul perfect si apoi sotul perfect, si asta cred io, ca este imposibil deoarece fiecare om are defecte,.. acum binenteles depinde si ce anume intelegi prin a fi perfect. Perfectiunea este perceputa diferit de fiecare in parte.
aly1987
Postat pe 7 Aprilie 2008 14:35
Pentru mine sotul meu e perfect...ne iubim pe zi ce trece tot mai mult si parca suntem tot mai fericiti.Ultima surpriza care mi-a facut-o a fost ca a cumparat o groaza de fluturashi si i-a ascuns prin toata casa si eu trebuia sa ii gasesc...a fost frumos...ii place sa ma vada cum dansez cand ma bucur...am eu un dans de acela comic.E chiar un fel de ceremonial de fericire:)).Imi doresc doar sa fim sanatosi ca sa ne putem iubi.
butterflylili
Postat pe 7 Aprilie 2008 15:35
Nu mai scriu nimic ca mi-au sters contul si nu iteleg de ce poate ma lamureste si pe mine cineva multumesc anticipat Perfecta e persoana care te intelege,care nu spune da draga numa sa scape de o discutie ,cu care poti comunica si te poate intelege in toate situatiile ,care te critica de si iti spune unde gresesti ,te iubeste neconditionat

Postat pe 7 Aprilie 2008 16:30
e, si ce te dai batut acum ca ti-au sters contul? suntem multi care ne-am trezit cu conturi sterse peste noapte si ne-am logat din nou...asa, de-ai naibii.

Postat pe 7 Aprilie 2008 17:10
:) of of... ce te suparasi si tu mai baiatule!
daca renunti asa usor.......
sunt o groaza de fete care au patit-o, dar au insistat! :)
FETELOR, RESPECTELE MELE.

Postat pe 7 Aprilie 2008 17:30
nu am renuntat am facut altul apropo ce ai cu noi baetii ?

Postat pe 7 Aprilie 2008 18:06
Poti avea vaga senzatie ca esti un sot perfect chiar daca ea nu-i multumita. Eu zic ca nu exista oameni(nici femei, nici barbati) perfecti, depinde doar de adaptare, modelare, intelegere...Intr-o casnicie consideri ca-i persoana perfecta daca exista intelegere, iubire, armonie...In concluzie, nimeni nu-i perfect!!!
serghey1976
Postat pe 7 Aprilie 2008 19:28
Pt ca tot m-ai intrebat cum sa fie sotia perfecta Sotia perfecta stie cum sa mentina familia unita. Este capabila sa aiba grija de propria cariera, de problemele casei, de copii si sa-si sustina sotul emotional. Sotia perfecta are multe roluri de indeplinit, iar ea le gaseste de fiecare data provocatoare si recompensatorii. Nu toate femeile isi doresc sa fie sotiile ideale, iar multe dintre ele vor incerca sa faca ceva diferit pentru a-si demonstra independenta.
Sotia perfecta este capabila sa rada la glumele nesarate ale sotului pe care le-a auzit in nenumarate randuri. Fara stirea acestuia, ea incearca sa le gaseasca de fiecare data amuzante numai pentru ca vin din gura lui si are resurse suficiente pentru a-si exprima de fiecare data un zambet
Are intotdeauna putere sa spele rufele, sa le calce, sa le aseze in dulap, sa spele toate vasele din chiuveta fara sa se simta ca o menajera, ea este chiar mandra de casa ei
Sotia ideala se va trezi in mijlocul noptii pentru a-si acoperi sotul cu patura. O face cu placere, fara sa se intrebe cum de s-a maritat cu o persoana care sforaie atat de tare si se dezveleste in timpul noptii. De multe ori, sta tacuta si il priveste dormind linistit fara ca el sa stie...
A invatat sa gateasca mancarurile si deserturile lui preferate. Cand el suna si o anunta ca nu va ajunge la cina, ea intelege si ii pune o portie de mancare in cuptorul cu microunde. Nu il judeca.
Nevasta ideala nu se gandeste numai la azi, ea nu tine cont de cine a contribuit si investit mai mult pentru ca relatia lor sa mearga. Pretuieste ceea ce are si mai presus de toate, prietenia infinita ce o leaga de sotul ei.
Atunci cand incearca sa isi indeplineasca toate `indatoririle` de mama si sotie, ea stie sa pretuiasca fiecare moment si sa traiasca clipa, pentru ca ele nu vor dura o vesnicie.
Uneori greseste, pentru ca nici chiar ea, sotia perfecta nu este perfecta, dar legatura puternica pe care o are cu sotul ei ii va ajuta sa treaca cu bine peste toate neintelegerile. Ei stiu foarte bine ca se au unul pe altul pentru intotdeauna si ca numai impreuna sunt mai puternici...`

Postat pe 7 Aprilie 2008 22:17
"Are intotdeauna putere sa spele rufele, sa le calce, sa le aseze in dulap, sa spele toate vasele din chiuveta fara sa se simta ca o menajera, ea este chiar mandra de casa ei" - Ete na , si barbatul ce mai face?! Doamne ajuta ca nu exista un tipar al sotiei perfecte , ca daca ar fi asta al tau ...nu m`as incadra niciodata. Si sa stii ca exista barbati ca al meu iubit , pe care nu ii doare mana sa calce , sa gateasca , sa spele o farfurie ...si care nu tin mortis sa rad la glume nepiperate...fiecare avem o personalitate si nu trebuie sa ne`o pierdem avand ca motiv iubirea pentru cineva...! Si sunt momente cand nu avem putere noi femeie dar si barbatii si totusi asta nu ne scade unul in ochii celuilalt. Sotia perfecta este femeia naturala de care te`ai indragostit si ai ales`o sa fie a ta pentru ca ti`a placut ea in esenta si in totalitate , nu cea care se controleaza ca sa faca parte dintr`o tipologie de nevasta careia chiar nu`i apartine!
Kittynelle
Postat pe 8 Aprilie 2008 01:23
mai baiat subiectul era altul, si cum nu ai avut raspuns la el te-ai abatut flagrant si ne-ai impartasit cum i-ti doresti tu sa te serveasca si sa fi tratat de femeia care va trai langa tine. eu te sfatuiesc sa-i faci de la-nceput o fisa a postului sa stie femeia care ii sunt sarcinile.in toata povestea asta relatata de tine rolul tau care este? SFAT: nu uita ca " sotia perfecta" e si ea o fiinta umana cu nevoi personale!ca din ce ai descris tu sotia perfecta trebuie sa rasunda nevoilor tale de confort, si sa-ti faca tie viata mai usoara, inclusiv menajul( da cu zambetul pe buze si mandra de activitatile ei casnice).sesizez o unda de misoginism.eu stiu ca in viata de cuplu sau familie se cam impart sarcinile. pe mine mama asa m-a invatat. si m-a invatat bine!!!!!

Postat pe 8 Aprilie 2008 10:10
speedryder,cum se face ca la sotul perfect ai scris 2 randulete ,insa la sotia perfecta o pagina ??sa inteleg ca pretentiile tale sunt mai mari decat ce ai de oferit ?sa iubesti neconditionat ziceai ?:)
lief
Postat pe 8 Aprilie 2008 10:45
atata vreme ca t barbatul face curat in casa si calca, da, sotia perfecta gateste,de ce nu ?:) poate asta a vrut sa zica,si n-ati inteles voi....ca doar deh...in timp ce sotia gateste cu zambetu pe buzew,sotu ce face ?face curat,da cu asporatorul,face balconul,spala masina,etc
lief
Postat pe 8 Aprilie 2008 10:47
mai draga, nu am nimic cu voi baietii.vezi ce usor e sa-ti dai cu parerea despre cum ar trebui sa fie sotia perfecta?
despre cum ar trebui sa fie sotul perfect insa, pauza...
:)

Postat pe 8 Aprilie 2008 10:58
unii barbati cred( cu tarie!) ca rolul femeii este acela de a gati, calca, spala, face piata,plati facturile...etc...iat rolul barbatului este doar SA EXISTE!

Postat pe 8 Aprilie 2008 11:01
bonus- aportul lui e : sa-si foloseasca ce are intre picioare...si de multe ori chiar cu altcineva decat sotia :)
lief
Postat pe 8 Aprilie 2008 11:10
mda! stai linistita lief, ca barbatii care considera asta pierd! ca s-au desteptat femeile! (unele)
iar barbatii care gandesc asa, tot ei au de pierdut.
ca pana la urma se satura femeia sa tot faca ea totul de una singura.

Postat pe 8 Aprilie 2008 11:38
Unii barbati fac tot ce pot sa ajute la treburile casnice uni gatesc altii spala ,cum nu exista sot perfect ........nici sotie perfecta,este doar un tipar.Sau voi credeti ca un sot care isi iubeste familia nu ar face tot ce i sta n putere sa ajute sotia la treburile casei ..Dar din pacate mai sunt si muti care nu se descurca cu bani si lucreaza de dimineata pana seara.VIVI ANNNA Rolul nostru e sa existam langa voi pt ca singuri nu am putea exista,sa incercam sa va facem viata mai buna mai frumoasa .

Postat pe 8 Aprilie 2008 11:49
corect! numai ca procentul barbatilor care isi ajuta femeia este foarte mic, in comparatie cu al celor care considera ca daca aduc bani in casa e de ajuns!
eheee, pana o sa dispara mentalitatile astea la noi e cale lunga!


Postat pe 8 Aprilie 2008 11:57
stai putin,dar ce,femeile nu aduc bani in casa ??acu sute de ani ele nu aveau voie sa munceasca,si ingrjieau de casa,intr-adevar,ca nu aveau alta treaba pe timpul zilei ! si daca barbatii de azi,dragutii de ei aduc asa multi bani,sa angajeze o menajera,sa spele ,sa faca mancare,curat,nu ???aaaaa,mai pardon,daca femeia se marita cu unu de o intretine si ea nu lucreaza,pe urma e considerata materialista,nu ??cum o dai nu e bine...
lief
Postat pe 8 Aprilie 2008 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parasit de sotie pentru un alt barbat 71 De la: kudika_973772 21 Octombrie 2016 14:50
Sunt toate soacrele la fel?.. Or fi.. Dar de ce sa le suportam?? 13 De la: LADY_BUGS 18 Iunie 2010 09:43
Rochie de mireasa 10 De la: lil_grace 9 Septembrie 2013 06:41
s-a schimbat dupa nici un an de casatorie 53 De la: alinutza1985 18 August 2009 08:40
Are un respect profund pentru parintii lui..... 8 De la: kudika012552 15 Martie 2010 16:46