Setari Cookie-uri

Cine imi recomanda un film bun?

mi-a placut LAKE HOUSE si m-a impresionat MEET JOE BLACK....
imw25
Postat pe 30 Iulie 2008 18:26
Cateva care mi-au placut :
-Podurile din Maddison County
-Sweet november
-Autumn in New York
-Great Expectations
-The notebook
-A good Woman
-Atonement
-Love in the Time of Cholera
-Pride & Prejudice
-Pacientul englez
-Forrest Gump
-Prime
-The Devil Wears Prada
-In the mood for love
*-Amantul
*-Lolita(1991)- sau varianta din 1962,a lui Stanley Kubrick (ecranizare dupa "Lolita" lui Vladimir Nabokov)
*-Henry & June (inspirat din viata lui Henry Miller si a lui Anais Nin)
Ultimele 3 sunt poate "controversate" pt. unii,erotice, dar faine.
Asteapta sa fie vazut "Silk"(l-ati vazut?cum e?) si as vrea sa vad "Carrington", cu Emma Thompson, dar nu-l gasesc.
mussika
Postat pe 3 August 2008 23:44
Eu am vazut acum recent The covenant....super tare filmul..mi-a placut mult...pey,ar mai fi The prestige,Iluzionistul,Hancok...Step up,It's a boy girl thing...mai multe ce merita vazute;)
alexandra06
Postat pe 3 August 2008 23:50
Recent am vazut un film ro-francez "Je vous trouve tres beau". Cu Medeea Marinescu. Superb. Realitatea romaneasca da viata unor filme artistice deosebite.

Postat pe 4 August 2008 10:53
Serendipity,Definitely maybe,The notebook.toate sunt bune
ayda4ever
Postat pe 8 August 2008 01:01
Of...s-au cam spus toate filmele pe care vroiam eu sa le spun... As mai adauga Closer,Eyes wide shut,Sliding doors,The bucket list,Mulholland drive-o ciudatenie de film,Armagheddon(desi cred ca l-ai vazut)Butterfly effect,toata seria Hannibal,Requiem for a dream...si restu de mai sus.

P.S. Pt Just_meG-am facut dansul de final din Step up 1
sweetpink
Postat pe 8 August 2008 01:21
Am vazut chiar ieri un film foarte bun.. Atonement.. vi-l recomand

Postat pe 8 August 2008 02:46
Elizabeth (1998), Elizabeth :Golden age, The Fountain, Into the wild, The fountain, Little fish, Notes on a scandal, Bucket list, The other boleyn girl, The tudors (serial) recent am vazut Sens& sensibility (serial ,pe youtube) Pride and prejudice (tot youtube) :)) stiu ,e hilar dar nu m-am putut abtine.
andrea007
Postat pe 8 August 2008 04:58
Unul dintre filmele mele preferate este Premonition - cam trist, dar m-a impresionat mult. Altele ar fi: The lake house, Autumn in New York, Message in a bottle, It had to be you, The notebook - filme de dragoste, recunosc ca astea imi plac cel mai mult.
brigitte_k22
Postat pe 8 August 2008 08:29
The notebook este extraordinar; mie mi-au placut foarte mult laguna albastra si intoarcere la laguna albastra...mai vechi dar dragute, de relaxare!Just like haven;The man in the moon...tot mai vechi dar interesant, the yanks....il matrimonio alla italiana, foarte tare filmul, eu l-am vazut pe caseta la institutul italian, poate il gasesti totusi si de odc....sau Solo voglio dormirle adoso, de dragoste....
nicolcris22
Postat pe 8 August 2008 08:40
si sa nu uit :.......
"ORIENT EXPRESS"- filmul lui Sergiu Nicolaescu, ecranizare dupa romanul "Printul"-Tudor Teodorescu Braniste...este memorabil
si ar mai fi "MARGO" cu Cristina Cioran...asta trebuie sa-l vedeti cu fetele ...e ciudat, amuzant, trist...e o combinatie rar intalnita...mie mi-a placut

Postat pe 8 August 2008 08:47
iti recomand "P.S. Ilove you" e pur si simplu supeeeeerb moama, ce-am mai plans knd l-am vazut....
sweet_butterfly
Postat pe 8 August 2008 09:52
sunt pasionata de filme.acum depinde ce genuri va plac. eu nu le suport p astea statice-gen closer
good will hunting e un film superb cu matt damon- a luat oscar
fight club- nu mi plac bataile, dar realizarea si ideea filmului nota10
se7en- cele 7 pacate distrugatoare- cu morgan freeman
matrioska
Postat pe 8 August 2008 10:58
Sunt multe multe filme bune si n-as vrea sa ma apuc aici de enumerat. Dar as dori sa va recomand ceva foarte dragut, de vara..."Wall-E", noul film de la pixar. Mi s-a parut super dulce. N-o sa va para rau daca il vedeti. Va pup
irinaandreia
Postat pe 8 August 2008 11:24
Filmele sunt pasiunea mea..De fapt o mare colectie de filme de toate felurile..Dintre filmele aparute recent m'au impreionat Cloverfield- un film horror cu niste efecte speciale de admirat. Superbad- daca iti plac comediile cu adolescenti.O comedie romantica super tot din 2008 ar fi "Over her dead body" cu Eva Longoria. Dintre filmele mai vechi, iti recomand acelea de Quentin Tarantino . de ex: Four rooms, From dusk till dawn ,Grindhouse si altele. Si inca un film super ar fi "Zombie strippers" am ras cu lacrimi ..apropo ..e comdie neagra. Sper dintre filmele pe care ti le'am enumerat, sa gasesti ceva ce iti place.
juggernaut
Postat pe 8 August 2008 13:03
Ca tot veni vorba de filme, poate cineva stie cum se numeste un film pe care l-am vazut de mult, cred ca sunt vreo 10 ani :)si tare as vrea sa-l revad...este de groaza, cu diavolul, cu niste tineri care incearca sa adune niste pietre , smaralde cred ca erau si daca le strangeau ei, diavolul nu reusea sa capete forta si sa puna stapanire pe pamant.In rolul diavolului este un tip blond, tuns bros, mai lung, pana la maxilar......si incearca sa-i prinda si sa-i omoare pe tineri( fata si baiat care avaeu puterea sa stranga pietrele si sa lupte impotriva diavolului.)Trebuie sa adaug ca diavolul se dadea drept om in societate si femeile erau lesinate dupa el....pe una chiar o arunca de pe o cladire dupa ce se saruta cu ea.Ma poate ajuta cineva, stie cineva despre ce e vb? Thank's....
nicolcris22
Postat pe 8 August 2008 13:41
Legaturi bolnavicioase - film romanesc, drama
Anaconda - thriller, Jennifer Lopez
Blonde ambition - comedie, Jessica Simpson
Legally blonde - comedie, Reese Whiterspoon
40 days and 40 nights - romantic, comedie
Killing me softly - drama, dragoste, thriller
Tristan and Isolde - romantic
The break-up - comedie, dragoste
If only - romantic
Closer - drama, dragoste
The phantom from the opera - musical (nu total, cam 50-60%)
Bridget Jones's diary - comedie, dragsote
Dangerous Beauty - Este tradus ca Frumoasa Venetianca, dragoste
Sweet Novemvber - drama, dragoste
Into the blue - Jessica Alba, Paul Walker
Keeping mum - drama, umor
Monster-in-law - comedie, dragoste
alexandra_blonda
Postat pe 8 August 2008 14:04
Trilogia "The Godfather" !!!
suchardina
Postat pe 8 August 2008 17:49
Da, s-au amintit cam toate filmele bune, nu cred ca am vazut mentionat insa "I am Sam", cu Sean Penn si Michelle Pfeiffer. Un film extraordinar dupa parerea mea, trist dar... extraordinar. Dintre filmele vechi o sa revad mereu cu mare placere "Pe aripile vantului" (l-am vazut de f multe ori), iar dintre filmele romanesti mi-a placut f mult "Filantropica". Ar mai fi multe dar acestea sunt preferatele mele.
MonicaLoh
Postat pe 8 August 2008 19:21
nea marin miliardaru'

Postat pe 8 August 2008 19:23
The Notebook este un film impresionant....pana si prietnul meu a recunoscurt k dak il vedea singur probabil plangea :P
andreea_peach
Postat pe 8 August 2008 19:57
De la: corinuta1010, la data 2008-05-28 16:41:05Acum sa nu fiti rele fetelor si sa imi spuneti ca pot sa ma uit pe IMBD la critici...Eu vreau sa vad pur si simplu parerea voastra....Nu caut ceva anume...poate sa fie vorba de un film din ani 30 sau un film proaspat lansat....



jack and jill vs the world
scumpici
Postat pe 8 August 2008 21:03
Neaparat de vazut KUNGFU PANDA, My life without me, The heartbreak kid, Made of honnor.
madutzaMik
Postat pe 8 August 2008 22:20
Si-acuma corina.. vreau te rog sa ne spui la care te-ai decis!

Postat pe 8 August 2008 22:44
De la: andreea_peach, la data 2008-08-08 19:57:12The Notebook este un film impresionant....pana si prietnul meu a recunoscurt k dak il vedea singur probabil plangea :P


offf foarte frumos..il recomand... cred ca l-am vazut de vreo 5 sau mai multe ori....atat de mult mi-a placut...

Postat pe 8 August 2008 23:08
De la: midnight555, la data 2008-05-30 04:53:31Eu azi am vazut: P.S. I Love You, e superb, putin trist dar frumos, merita vazut. Mai ales ca m-am regasit in unele parti, ceea ce m-a dus pana la lacrimi.
filmul e superb, dar nu ma asteptam s amoara gerard asa de repede mai ales ca pentru el am tras filmul
andreeabras
Postat pe 9 August 2008 00:36
phantom of the opera( varianta cu gerard butler) merita vazut oricand, e absolut superb , mai ales daca vrei sa iesi din atmosfera de oras. Un alt film absolut superb este Running Scared cu papuselul de Paul Walker, sau Alpha Dog cu papuselul de Justin Timeberlake( nu sunt comedii romantice cu accelasi fir narativ, in care difera foarte putine lucruri dar in final ideea este aceiasi, sunt filme interesante care chiar au ceva de spus, mai ales primul socheaza foarte tare)
andreeabras
Postat pe 9 August 2008 00:46
13 going on 30,The last legion,Gladiator,Troy,Piratii din Caraibe,Love story,Pe aripile vantului, The notebook, The Mummy 1,2,3, The Scorpion King 1, 2
alexya01
Postat pe 9 August 2008 13:57
alexya 01 nu mi a plakut king scorpion :)) sorry kiar sapt asta l-am vazut .the best was pirates of the caraibean 1, 2,3 arrrr:D:)) si jurnalul unie gheise:D see ya :P
blue07scorpion
Postat pe 10 August 2008 18:59
...si Frumoasa venetiana( Dangerous Beauty)...superb..uitasem de el

Postat pe 11 August 2008 07:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Filme horror 36 De la: greierash_is_back 5 Noiembrie 2009 01:21
Filme Romanesti-Noutati dar si clasice 81 De la: Apathia 19 Mai 2011 10:36
Unde pot sa gasesc o inregistrare mai buna a filmului Twilight?Pt ca tot ce am gasit eu sunt decat Cam-uri. 46 De la: lil_devil 19 Mai 2009 01:34
O melodie veche uitata!!! 12 De la: PopescuCS 18 Iulie 2018 22:57
FILM 1 De la: kudika_987521 19 Mai 2015 15:57