Setari Cookie-uri

Cine imi recomanda un film bun?

DECI DACA VREI SA PLANGI ITI RECOMAND: THE NOTEBOOK, IF ONLY, A WALK TO REMEBER. DACA VREI SA RAZI INCEARCA; WHAT HAPPENS IN VEGAS, 50 FIRST DATES (CARE E UN PIC SI LACRIMOGEN).CA SI SERIAL SEX AND THE CITY SUPER TARE.MIE MI-AU PLACUT MAI MULTE, SI VECHI SI NOI.SUNT FOARTE MULTE SI E MULT DE SCRIS.DAR NU LE RATA PE ASTEA FIINDCA MERITA.
Adela_Oana
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:28
Mi-a plãcut mult "Flashbacks Of A Fool". Personajele sunt foarte sensibil creionate în complexitatea lor umanã, evoluând într-un ameþitor carusel al anilor care trec ºi a amintirilor care rãmân. Cinematografia e superbã ! E un film despre soartã, consecinþe, conºtiinþã ºi reîntoarcere.
ionutsk
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:56
Jumper,Juno,Si mai vechii de atata: CasaBlanca,pe aripile vantului, Sunetul Muzicii etc...

Postat pe 22 Septembrie 2008 09:04
''Pretty woman'' este vechi insa este super filmul.:X:X:Xaaa si Sex and the city 2008 este iarasi bestial.Am plans cand l-am vazut:((
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 10:42
un film foarte bun pe care vi-l recomand este "Control" in regia lui Anton Corbijn din anul 2007.
http://www.sensotv.ro/articole/620/Control.html

Postat pe 3 Octombrie 2008 16:21
Daca vreti un film cu multa caldura sufleteasca, umor si oameni in cautarea iubirii, va recomand Caramel.
http://www.imdb.com/title/tt0825236/
ionutsk
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:49
ionutsk iti urmaresc cu interes parerile,asa ca voi face tot posibilul sa vad filmele recomandate de tine!! sunt o sentimentala(romantica),tocmai de aceea cred ca macar ultimul imi va placea....Si ca veni vorba de romantism,pe mine m-a emotionat si filmul
,,Mesaj de departe,,
mell_30
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:25
De la: mell_30, la data 2008-10-12 01:25:57 ionutsk iti urmaresc cu interes parerile,asa ca voi face tot posibilul sa vad filmele recomandate de tine!! sunt o sentimentala(romantica),tocmai de aceea cred ca macar ultimul imi va placea....Si ca veni vorba de romantism,pe mine m-a emotionat si filmul
,,Mesaj de departe,,




aha, l-am vazut si eu aseara pe AcasaTv. nu il vazusem pana aseara dar e frumos. mi-a placut si mie.
Adela_Oana
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:29
al saselea simt, lady in the water, the village. au acelasi regizor. f bune!!! mi-e mi-au placut...

Postat pe 21 Octombrie 2008 11:07
(corinuta1010) Ai putea sa vezi "Mamma Mia",daca iti fac cu ochiul comediile romantice.E foarte bun,filmul!
Cassey_Tarot
Postat pe 22 Octombrie 2008 00:32
incearca PS: I LOVE YOU, ATONNEMENT, SAW 4, 27 DRESSES, THE HILLS HAVE EYES, sau A BEAUTIFUL MIND, PEARL HARBOR,
te pup si vizionare placuta!!
betterrr
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:09
De la: butterly, la data 2008-09-21 17:16:39enchanted..........jumper.......vrajitorii........si daca ne bagam la seriale:ghost whisper...:X:X:X


da,da Jumper l-am vazut si eu.E super! si imi place la nebunie de actor Hyden Christensen...A jucat si in Star Wars,filmul meu preferat,care l-am vazut de-atatea ori,si nu m-am plictisit de el.
Deci daca vrei sa vezi un film bun iti recomand Star Wars,toate cele 6 episoade sunt mishto.
lil_devil
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:25
AAA.si sa nu uit de AWAKE.Trebuie neaparat sa-l vezi.E tot cu Hayden Christensen si Jesica Alba.E vb despre unu care are nevoie de un transplant de inima,si in timpul operatiei el este constient de absolut tot de ceea ce fac doctorii,ii aude ce anume vorbesc,si in special simte durerea ingrozitoare,dar nu poate face nimic,nu poate sa se miste,datorita anesteziei.Am inteles ca asa ceva se poate intampla si in realitate.
O sa-ti placa sigur!
lil_devil
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:36
eu am vazut de curand Wanted. si mi s-a parut un film tare bun :)
gabry_ellla
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:57
Never Back Down, un film de nota 20. nu ezitati sa-l vizionati.Ai c invata de la filmu asta:)
rozse
Postat pe 27 Octombrie 2008 07:49
Divine Secrets of the Ya -Ya Sisterhood - cica ar fi comedie, dar am si avut nevoie de cutia cu servetele langa mine.
The Lake House - este o drama romantica superba
The Good Shepherd - superb, inspirat din Eliade... misto film.
Eu le recomand pe astea.
Vizionare placuta
sheeva
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:19
Din punctul meu de vedere cel mai bun film facut vre-o data este FACE OFF (Nicholas Cage si John Travolta). Altele: Meet Joe Black, Equilibrium, Legendele Toamnei, Gladiatorul, Scent of a woman...sunt multe filme exceptionale.


Felicia
Felicia_29
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:27
Deci,daca preferi un thriller psihologic poti privi Masinistul,pe mn una m-a impresionat ,sau Tacerea mieilor,formidabil,iar Anthony Hopkins e genial:X :sml-happy0044...Comedii super mi s-au parut Cassanova,Marie Antoinette(in aparenta nu e comic,dar dupa ce il privesti iti schimbi parerea),iar filme de dragoste Frumoasa venetiana:x,If only,The notebook,Sweet Nowember(Dulce Noiembrie),City of angels,Eternal sunshine of a spotless mind si Lolita,superba ecranizare a romanului Lolita(cat am mai plans la filmele astea:)) Parerea mea e ca merita sa le vizionezi.
isa_bella
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:16
Iar comedii romantice Cassanova,Marie Antoinette,Serendipity :)
isa_bella
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:18
ceva mai nou si interesant este TAKEN siRIGHTEOUS KILL....
otto_otto2000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:12
Acum mi-a venit in minte un film fain Frida l-a vazut cineva ?
misspis
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:39
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa l am vazut eu
Lillix
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:41
Eu l-am vazut. Dezamagire. Cartea e incomparabil mai buna dect filmul. Daca o sa o citesti o sa realizezi diferenta.
Maddy_moo
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:42
Nu am citit cartea din pacate, oricum de obicei asa este, cartzile sunt mult mai complexe, iar scenariile sunt doar adaptate dupa romane., si e si firesc sa fie asa. Exista insa si ecranizari foarte reusite. Avand in vedere ca nu am citit cartea , mi s a parut un film bine realizat, desi stiu ca nu respecta biografia pictoritzei Frida Kahlo.
Lillix
Postat pe 18 Noiembrie 2008 23:52
hai sa iti recomand cateva filme noi din 2008 pai ar fi asa "the edge of love","deception","what happens in vegas" cele care m'au surpins intr'un mod exceptional
bubbbb
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:18
ducesa e super fain ,pianistul,nopti in rodanthe,flawless......
sper sa nu ma fi repetat....
otto_otto2000
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:31
eu una am fost foarte impresionata de filmul IF ONLY ...nu sunt o fire prea siropoasa ca sa zic asa...este un film foarte bun cu toate ca este cam trist. bafta multa
elenya83
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:40
-The other boleyn girl
-Love me if you dare
-The love guru (o comedie delicioasa) am ras cu lacrimi :))
knd imi mai amintesc te anunt..k la kte filme am vazut nici nu mai stiu pe kre sa l recomand! o zi frumoasa!
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:08
the love guru, you don't mess with the zohan comedii super tari

Postat pe 4 Decembrie 2008 15:11
Deja vu si The hurricane - super tari cu Denzel Washington
Mr. and Mrs. Smith
Goya's Ghosts
Modigliani
Girl with a pearl earing - pt imagine
The city of god
The fall
The fountain - spectaculos
Idiocracy - faina ideea
El orphanato - un pic scary, dar fain
The others - e mai vechi, cu Nicole Kidman, super tare ideea
Cam astea imi vin acum in minte...si, dupa mine, toate merita vazute...
sushik
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filme documentare 45 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:52
El zorro blanco1978 2 De la: Kamy_Kamelya_1 8 Februarie 2016 13:44
Bine v-am gasit! 57 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:16
Cine imi recomanda un film bun? 350 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
Caut film... nu stiu cum se numeste. Poate ma ajutati... 21 De la: i_andra 12 Aprilie 2016 23:11