Setari Cookie-uri

Anemie, cadere de calciu sau ceva mai grav ?

Astazi mi s-a intamplat o chestie neobisnuita la scoala: eram in picioare, chipurile sa raspund dar numai profesorul vorbea, in fine , dupa vreo 20 de minute, mi s-a facut greata, inima a inceput sa imi bata foarte puternic, imi era foate sete, simteam ca nu mai pot tine pe picioare, transpiram puternic si am crezut ca o sa cad daca mai stau in picioare.. asa ca am cerut voie sa ma asez, si dupa ce am baut doua guri de apa mi`am revenit.. pana acuma nu am mai avut nicio problema.. care sa fie explicatia ?? multumesc pentru raspunsuri
BiuL
Postat pe 4 Martie 2009 14:41
Parerea me e ca ai avut o cadere de calciu sau de glicemie...si mie mi se mai intampla...in primele 2 zile de ciclu sau vara cand e foarte cald....sau daca nu mananc cum,cat ce trebuie....iti sugerez sa-ti cumperi de la farmacie plicuri cu calciu(se dizolva in apa) si sa iei niste vitamine...recomand un mini tratament cu Magne B6...oricum ca sa fi sigura mai bine faci niste analize. BAFTA!
Risha
Postat pe 4 Martie 2009 14:48
avand in vedere ca ti s-a facut sete, as spune ca e glicemia... dar nu sunt medic... si eu am mai avut caderi de calciu si nu mi s-a facut sete deloc... sau poate erai doar foarte deshidratata
oricum, ar fi trebuie sa te duci la doctor pentru analize, noi nu suntem medici
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2009 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Miopie 9 De la: raluca_stroia_t 20 Martie 2009 12:38
EPILARE 2 De la: kudika062019 21 Septembrie 2009 17:16
buna 2 De la: deelisha 16 Mai 2009 21:15
buna 2 De la: mahy33 29 August 2009 22:28
TIGARA ELECTRONICA 3 De la: creatanicoleta 27 Iulie 2009 16:13