Setari Cookie-uri

Intrebarea mea..

Sunt noua pe Kudika si am o rugaminte la voi fetelor.Am cunoscut de curand un barbat cu extrem de multe calitati la prima vedere , si fizice si materiale si spirituale, tocmai de acees imi este teama sa incerc sa il cunosc mai bine , m-as indragosti mult prea usor si poate parerea mea nu coincide cu realitatea.Va rog sa-mi spuneti CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII DIN ZODIA GEMENI , sunt convinsa ca multe din voi ati cunoscut barbati in aceasta zodie.Multumesc anticipat pentru ajutor!

Postat pe 6 Iunie 2008 00:20
Daca nu gusti macarea nu ai de unde sti daca iti place. Aspectul este inselator de multe ori. Gusta draga si vei vedea. Si lasa in pace zodia ca te incurca mai rau. Eu cunosc doi barbati in zodia gemeni si sunt total diferiti in comportament.

Postat pe 6 Iunie 2008 10:29
lasa zodiile deoparte si analizeaza omul si comportamentul lui.sa generalizezi: toti gemenii sunt:...., e aberant!caracter, educatie, comportament astea ar trebui sa incline sau nu balanta in favoarea sau defavoarea lui.bafta!

Postat pe 6 Iunie 2008 10:46
ma lovesti in amintiri............;am o veste proasta pentru tine.toti barbatii din zodia gemeni pe care iam cunoscut sint dualisti si nu pot avea o relatie cu o singura femeie.intimplarea a facut sa cunosc multe personaje de acest gen deoarece am lucrat mult intre barbati.fostul meu sot era tot gemeni si spunind ca ma iubeste si sint viata lui a facut un copil cu alta femeie maritata si ea la rindul ei.oricum nu pot afirma ca sint toti la fel si poate nu am cunoscut exceptiile!au sarm ,sint cuceritori si mint mult!

Postat pe 23 Iunie 2008 19:51
nu prea cred ca zodia iti poate indica,daca sa iubesti un barbat sau nu....cauta raspunsul in adancul tau,daca este acea scantee,atunci lasa sa se aprinda focul....mai bine sa regreti ca ai incercat decat sa regreti ca nu ai incercat.....cat despre zodii,o fi o farama de adevar....dar nu putem generaliza,si zice ca toti babatii gemeni sunt la fel...in general despre gemeni se zice ca sunt persoane fatarnice,sau cu identitate dubla....in familie pot fi buni familisti dar in societate,burlaci desavarsiti....

Postat pe 23 Iunie 2008 22:24
Da,barbatii gemeni sunt ei cum sunt,dar nu uita ca ei sunt sau nu compatibili cu alte semne.Deci conteaza si ceea ce esti tu si deci daca sunteti sau nu compatibili.Vezi tu,in combinatie cu alte semne,unele caracteristici ale zodiilor ies in evidenta iar altele se estompeaza.Dupa parerea mea,barbatii gemeni sunt spirituali,au simtul umorului,sunt activi,le place sa fie in centrul atentiei,le place sa riste.Daca nu sunt in plan spiritual la acelasi nivel cu partenera,sentimentele lor raman superficiale ,vor vedea relatia ca pe un joc,iar daca intampina greutati(partenera este prea posesiva,geloasa,prea terestra,fara simtul umorului)renunta cu usurinta la relatie trecand la alta fara a studia prea mult in prealabil sansele noii relatii.(ii place sa riste).Situatea poate fi diferita in cazul in care considera ca partenera are toate calitatile pe care le apreciaza el la o femeie si ca sunt copatibili in plan spiritual si intelectual.(planul fizic nu este chiar atat de important pentru ei.Ei vad erotismul mai mult ca pe o joaca,acesta trebuie sa fie mai degraba distractiv).In cazul in care considera ca au o partenera potrivita ,pot deveni fideli,foarte dedicati relatiei si pot surprinde foarte tare prin seriozitate.Spun toate astea pt ca am mai multi amici gemeni,eu fiind berbec ne intelegem bine ,ne apreciem calitatile,dar sentimentele nu capata o profunzime prea mare tocmai diferentelor de.(Eu sunt mai posesiva si destul de orgolioasa).I-am vazut insa pe unii dintre ei care au avut norocul sa intalneasca persoana potrivita si din acel moment au devenit parteneri model.
eka
Postat pe 24 Iunie 2008 13:31
acelasi lucru e valabil si pt femei gemeni: o colega de a mea, umbla mai in fiecare luna ba cu unul ba cu altul si cu 2 deodata, nu se mentin relatiile prea mult la ea, si o face si cu 2 deodata , daca unul e ocupat merge la celalalt, mi-a marturisit ii place f mult sexul, n-ar putea trai fara el, in toate formele, in toate pozitiile, ma rog, lista ei e lunga, doar distractie cu cat mai multi barbati, ii stralucesc ochii cand pronunta termenul de sex, traieste doar pt sex!

Postat pe 27 Iunie 2008 22:16
Daca tu ai cunoscut o femeie in zodia gemeni si este asa cum o descrii,draga mea as vrea sa te contrazic la faza asta.Eu sunt o geamana si nu sunt deloc asa.Am o relatie stabila,in toamna am nunta....si mai sunt multe alte calitati.Acum depinde si mediul unde cresti,educatia de acasa si caracterul,ca fiecare avem unul.Sau nu?Este adevarat ca ne place sa fim in centrul atentiei,avem simtul umorului foarte bine dezvoltat...Iar eu despre mine ca sunt o geamana pot sa-ti spun ca pun foarte repede suflet intr-o prietenie,dar uit foarte greu.Iar fata de persoana iubita ma dedic total lui.Si nu l-as insela nici cu gandul.Trebuie sa cunosti mai multe pers.de aceeasi zodie sa-ti dai o parere.
ramo77
Postat pe 27 Iunie 2008 22:27
da, cunosc mai multe din zodia aceasta, dar eu n-am generalizat la toate femeile din aceasta zodie, doar am vb despre "una", nu era sa vb despre 100, nu?...stiu ca prin mesaje se mai poate interpreta multe gresite, mai e si exprimarea fugitiva la momentul respectiv dar in fine...toate astea sunt in functie de educatie, mediul, familia, viata, religia, etc...ZODIA, dupa parerea mea NU CONTEAZA deloc, important e sa fi TU INSATI si sa traiesti cum iti place tie!

Postat pe 28 Iunie 2008 13:44
dar ce conteaza atata zodia?de ce nu incerci sa il cunosti mai bine?si sa se spuna k cei din zodia gemeni sunt nu stiu cum,trebuie neaparat sa fie si el la fel?fiecare om e diferit si special in felul lui....si daca ai zis k ti se pare k are un caracter frumos...de ce sa dai cu piciorul din cauza unei tampenii? eu zic sa renunti la ideea asta k nu stii niciodata....poate o sa fie.....dragostea vietii tale...:D
alexandra06
Postat pe 28 Iunie 2008 14:03
EU ZIC SA LASI LA O PARTE PROSTIA CU ZODIILE SI DACA INTRADEVAR ITI PLACE INCERCA SA IL CUNOSTI.CU TOATE CA AI O VARSTA LA CARE POTI SA IEI SI SINGURA DECIZII DE GENUL ASTA,MI-I SE PARE MINORA SITUATIA TA,ASA CA FA CE-TI INDICA INIMIOARA TA.......CU TOATE CA POATE AR CAM TREBUI SA TII UNEORI CONT SI DE ZODII.DE EXEMPLU EU NICIODATA NU M-AM INTELES CU SCORPIONII.NICIODATA.PUPICI.

Postat pe 28 Iunie 2008 14:34
SI BAFTA.

Postat pe 28 Iunie 2008 14:35
nu cred ca trebuie sa te gandesti ca daca este ...nu stiu ce zodie nu va potriviti sau ...in fine. probabil ca si zodiacul are o farama de adevar dar nu stiu daca este cazul sa generalizam...incearca si vezi dupa aia cat adevar exista in zodii.

BARBATUL GEMENI-din cartea ASTROLOGIA EROTICA
este usuratic,visator
are caracter schimbator,variabil,cu calitati contradictorii
plin de curiozitate
are caracter duplicitar,incert,nehotarat
anxios,nervos,iritabil
nu ataca lucrurile frontal ,incercand sa le rezolve prin viclenie
aspectul negativ-minciuna si inselatoria dar cand influenta planetei este pozitiva poate fi dotat cu cel mai desavarsit spirit de dreptate
se plictiseste usor,nu este inclinat spre gandire profunda,nu recunoaste niciodata ca a gresit
in viata are perioade f.bune de prosperitate ,alternate cu altele de cadere,de saracie
este impulsiv,luand hotarari rapide fara a delibera prea mult
dualitatea semnului zodiacal poate determina oamenii exclusiv de generosi sau dimpotriva avari,incapatanati-poate fi sever,afectos ,generos sau dimpotriva prefacut,ipocrit,avar
f.instabil,infidel si f.curios
ii place legaturile amoroase pe care le schimba f.repede
nu este gentil din fire si atunci cand o face urmareste un scop
se imprieteneste cu persoane de care are nevoie in viata
este indiscret si barfitor
nu tine in secret are un comportament nervos.
Este vorbaret ,poate fi vulcanic,imprudent,incapatanat
Se indragosteste repede dar si repede ii trece

jordan
Postat pe 3 Iulie 2008 09:03
poate nu atit conteaza cit te ajuta sa-l mai cunosti un pic..zodia..anul..ora..dar si depinde cum a fost educat..de cine..cu cine..si asa mai departe..nu poti sa depinzi de toate astea..dar nu pot sa spun ca aceste cunostinte nu te ajuta..pe mine m-au ajutat,si ma ajuta in continuare..succese;)
dolcedoll
Postat pe 3 Iulie 2008 11:25
Sunt din zodia "gemeni" ºi, cu subiectivismul de rigoare, pot sã-þi spun cã, dacã ai cunoscut un bãrbat din aceastã zodie, poþi sã pãºeºti cu încredere mai departe. Trebuie însã sã fii pregãtitã pentru o existenþã mai puþin monotonã, pentru surprize, deseori plãcute. Nu e greu de þinut lângã tine un "geamãn" dar trebuie sã vii în întâmpinarea sa, sã nu ajungeþi la rutinã. Probabil cã apariþia rutinei (acasã, la serviciu) este cea mai msre nefericire pentru el ºi poate nu numai pentru "gemeni"...
Dacã totuºi singura grijã pe care þi-o faci în legãturã cu el este semnul zodiacal atunci stai bine.
adicon
Postat pe 4 Iulie 2008 12:21
sunt dintru oras in care locurile de munca sunt o problema m-am saturat de nesimtirea patronilor care profita de acest lucru si trateaza urat angajatii eu ma aflu in aceasta situatie lucrez la televiziunea locala stiu ca locul meu nu e aici pt ca eu sunt absolventa de drept dar nu am deocamdata alta alternativa iar seful meu profita de acest lucru si ma critica tot timpul este o situatie tensionata pe care sincer nu o mai suport si s-ar putea sa nu imi mai prelungeasca cotractul care imi expira peste 2 zile practic o sa ma trezesc peste noapte fara servici si sincer nu stiu ce o sa fac.sotul meu mi-a zis ca o sa trecem noi si peste asta dar mie mi se pare o problema majora avand in vedre faptul ca noi suntem la inceputde drum si vrem sa ne intemeiem o familie. poate ca voi o sa imi spuneti o sa iti gasesti alt job dar nu e chiar asa de simplu pt ca eu inainte de a ma angaja aici am stat 6 luni acasa si in acesta perioada nu am gasit nimic.de lucru.Sincer va spun cred ca sunt si ghinionista in privinta asta pt ca acum al doilea job prima oara am lucrat ca jurist dar doar 1 an cat am beneficiat de subventia pt absolventi dupa care am sperat ca o sa mi se prelungeasca contractul dar nu a fost asa a trebuit sa imi dau demisia pt ca nu ami avea cu ce sa ma platesaca.Acelasi lucru cred ca o se intample si acum sincer ma ingrozeste gandul ca o sa stau iar acasa dar de data asta cine stie pt cat timp.Asta e faci o facultate si ramani doar cu o diploma pe care nu poti sa o folosesti.
doina_anghel
Postat pe 4 Iulie 2008 23:08
fostul meu sot este geaman. la zodiac scria ca intre scorpion si gemeni se poate stabili o relatie neutra. ce-o fi aia? ca la noi numai neutra nu a fost. multe au fost intre noi si nu toate bune - altminteri nu se ajungea la divort - insa un lucru il stiu: ce strica la el nu tinea de zodie, ci de educatie, sau de lipsa ei... nu am reusit sa fim soti, dar e un prieten pe cinste si daca poate iti da o mana de ajutor fara sa stea pe ganduri. un personaj picant, dumnealui... e la a 3a nevasta si la al 3lea copil :D. si oricum nu mai e in grija mea. celalalt geaman care mi-a marcat viata e bunicul, dumnezeu sa il odihneasca. si nu exista ceva mai diferit de fostul meu sot decat bunicul. desi sunt nascuti sub acelasi semn. am prietene in gemeni si nu seamana una cu alta, fereasca sfantu'. un lucru insa il au toti gemenii pe care ii cunosc, femei sau barbati: un cult al prieteniei. cred ca un nativ gemeni nu stie sa refuze cuiva ajutorul. mama, ce mult am dat din tasta! scz daca v-am plictisit...
catalexis
Postat pe 7 Iulie 2008 19:17
o sa vorbim si despre gemeni la superlativ daca doresti intr-o zi sa imi acorzi 5 minute din timpul tau .....
pvlalina
Postat pe 7 Iulie 2008 20:50
Mai zicea cineva de rutina....Eu sunt Gemeni si nu suport monotonia intr-o relatie, iar cand simt ca partenerul nu ma intelege imi caut altul...intodeauna gemenii inseala pentru ca au nevoie de schimbari. Incearca sa-l surprinzi cu cate ceva mereu si va fi numai al tau!!
issa192
Postat pe 16 Iulie 2008 01:46
salut.as dori sa stiu mai multe despre barbatul varsator si daca exista compatibilitate femeie leu-barbat varsator.multumesc
stefanescu27
Postat pe 17 Iulie 2008 11:04
buna ,am si eu o intrb :P ash dori sa aflu mai multe despre compatibiltatea gemeni(el) - fecioara (eu)

Postat pe 19 Iulie 2008 19:07
buna ,ma numesc alyna...am cunoscut o persoana in zodia gemeni...gemenii sunt persoane dulci atunci cand iubesc,atente,saritoare ,te ajuta cand ai nevoie,cu suflet mare sa zicem...si singurul meu sfat e sa incerci...incercarea moarte nu are..cum e vb..bafta...
alynamagic
Postat pe 21 Iulie 2008 00:48
mda asa este ,oricum eu am o relatie q un geaman de 1 an de zile ,am avut si certuri dar cred k dragostea dintre noi ne`a facut sa trecem peste , e greu sa ai o relatie q un geaman dar dk il iubesti ai sa cunosti si alte laturi ale lui :P dci succes

Postat pe 21 Iulie 2008 15:01
cred ca te inseli de gemeni ,nu toti sunt la fel ,sunt buni amanti draguti dulci dar cer mult si de calitate ceea ce fem. nu intel. asta ,nu ai reusit tu sa intri in rit. luisau nu ati fost compatibili,dar fereasca dumnezeu sa il calci pe coada.....ca devina rau si razbunator,te frige la primul colt

Postat pe 28 Iulie 2008 15:54
buna tuturor...eu sunt gemana si surpriza! sotul meu e geaman.
buna combinatie..jejejejeje..suntem impreuna de sapte ani si casatoriti de trei
inainte de a l cunoaste pe el am mai fost un geaman care era tatal fustangiilor, mincinosilor...etc...dual ca el..in fine
sotul meu e diferit de fostul.
concluzia: incearca sa l cunosti, si daca e un bun geaman, te vei simti cea mai frumoasa femeie, cea mai iubita, vei primi cadouri surpriza, e foarte romantic, spontan.......
mi a fost frica la inceput pt ca aveam o experienta negativa dar ca o buna geamana, am riscat(caracteristic zodiei) si am castigat.
avem coborasuri e drept dar ne completam -sincer- iar pe 24 decembrie vom fi mamica si taticul unui baietel (este innebunit dupa copii)
tu incearca.primul semn de la un geaman ca s a plicitsit de o relatie este ca evita partenerul gasind scuze banale...........tine cont.
poopici
Lunera
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:35
nu cred ca trebuie sa te gandesti atat de mult la zodie, vezi cum e, cat de om e, cat de compatibil cu tine. Despre zodie nu stiu prea multi barbati Gemeni...doar tata e Gemeni si e un tata foarte bun, e mereu pus pe sotii, optimist, nu-i place monotonia, intr-adevar, si mai in tinerete...a fost cam crai, este adevarat. Cu sotia, adica mama mea are o relatie de 34 de ani. Calm, intelegator, pasnic, atat ca mai calca stramb pe ici pe colo dar doar asa, de-o aventura. Fiind marinar, i s-au permis mai multe "scapari". Bafta si sa auzim de bine, fa pasul catre omul pe care-l placi.
bestiutza_a
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:36
Sunt noua pe Kudika si am o rugaminte la voi fetelor.Am cunoscut de curand un barbat cu extrem de multe calitati la prima vedere , si fizice si materiale si spirituale, tocmai de acees imi este teama sa incerc sa il cunosc mai bine , m-as indragosti mult prea usor si poate parerea mea nu coincide cu realitatea.Va rog sa-mi spuneti CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII DIN ZODIA GEMENI , sunt convinsa ca multe din voi ati cunoscut barbati in aceasta zodie.Multumesc anticipat pentru ajutor!

parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa-l cunosti mai bine si numai asa vei vedea daca doar pare perfect sau chiar este.cat despre zodii nu stiu ce sa zic,este un pik de adevar si in ele dar depinde de la persoana la persoana.succes!
angel_05
Postat pe 10 Octombrie 2008 13:34
Barbat cu prea multe calitati....oh....zau asa.....credca esti mult prea tanara....:(
_ikebana_
Postat pe 14 Octombrie 2008 17:01
Analuiza! parintii mei au fost: ea geaman, el fecioara. Ea egoista,incapatanata, orgoloiasa, dar gospodina, el altruist, inteligent, cu simtul umorului, familist etc. In concluzie, ma mir c-au stat casatoriti 30 de ani, caci s-au inteles ca pisica cu cainele , in afara de mine nimic bun n-a iesit din mariajul ala. Si...io-s infiata
90701
Postat pe 17 Octombrie 2008 15:49
greseala ai vazut prea multe filmee mai ea o pauza si mediteaza asupra zodiei daca ai judeca dupa cele 5 degete care le ai la o mana nu toate sant egale si sant ale tale doi barbatii sati dau exempu nu santla fel poate 1 la 100 gesturisi la ce vrei tu sa te gandesti sau poate nu stiu an ce anturaj ai cunosct u numai persoane nascute n gemeni aici te contrazic nu zodiea al face pe om sa greseasca cum spui u capacitatea de gandire proasta pe care o are sau educatiea cu care a crescut
kudika431261
Postat pe 27 Noiembrie 2012 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista compatibilitate cat de putina intre ea-gemeni si el-scorpion 25 De la: etta 30 Iulie 2009 02:49
Vot plz 1 De la: kidpink12 28 Noiembrie 2010 14:08
compatibilitate zodii 7 De la: Boca 6 Ianuarie 2010 10:30
o intrebare? 13 De la: Iubytzy_k 1 Aprilie 2009 13:25
femeia pesti si barbatul varsator 4 De la: dhoria 29 Martie 2014 15:04