Setari Cookie-uri

de ce oare?

Vad din ce in ce mai des ca multe femei maritate au o relatie extraconjugaala. De ce oare?Ce cauta ele ?Ce le lipseste oare?

Postat pe 6 Iunie 2008 10:42
?????????????????????

Postat pe 6 Iunie 2008 10:53
intelegerea, atentia, comunicarea, tandretea.... lista lunga.....

Postat pe 6 Iunie 2008 10:54
Probabil ca o casatorie nu inseamna chiar intodeauna o implinire deplina, din mai multe motive. Probabil depinde de asteptari, desi, pe de alta parte, poate ca si asteptarile, aspiratiile sunt iluzorii. E complicat, dar e o realitate.
floaredecolt26
Postat pe 6 Iunie 2008 16:48
pai sunt cateva explicatii la faza cu nevestele infidele..unea e aceea pe care o stim toti, ca barbatii ori din nesimtire ori alte relatii extraconjugale ori alte minuni de situatii, nu mai acorda atentiei sotiei. din contra, ii gasesc nod in papura la orice, le pute tot..kestii de astea. A doua explicatie ar fi ca femeile se marita cam la plesneala in ziua de azi. goana dupa soti e atat de mare incat in momentul cand se gaseste unul sa o ceara de nevasta accepta fara sa ezite, kiar daca nu are calitatile pe care ea le apreciaza in mod normal..si bineinteles dupa ceva timp isi da seama ca a gresit o...ca exista altii mult mai pe gustul ei...sa dea divort nu prea ii convine ca ramane fara statutul de femeie maritata, statut care ii confera o anumita siguranta..si cred ca mai e o categorie de femei infidele, cele care se considera foarte emancipate, foarte indreptatite sa calce stramb, femeile care nu prea dau 2 bani pe viata de familie, egoiste, care isi iau acolo un sot mai fraier de care sa fie sigure si in rest sa si faca viata cum au kef..cred ca si femeile astea"dure" din ultima categorie au un sambure de dezamagire sentimentala la origini..
lucy
Postat pe 24 Iunie 2008 15:59
pai crezi ca sunt niste femei cuminte?eu nu cred eu nu le suport pe femeile care sunt maritate si isi inseala sotul,eu unu nu as face asa ceva niciodata.pt ce sau mai maritat daca cauta alti?eu pe astea le consider niste c.........

Postat pe 30 Iunie 2008 19:08
nu trebuiesc considerate "curve" cele care cad in patima infidelitatii,binenteles ca nu este nici de inteles de ce unele chiar o fac,cred de cele mai multe ori se intampla,poate din plictiseala sau obisnuinta ceea ce este mai grav,dar in momentul in care te "lasi dus de val" fara sa te gandesti la consecinte asta se numeste din greseala,iar apoi risti sa ai mustrari de constiinta,sa te dai cu capul de pereti si sa te intrebi de unul singur"de ce am facut-o?" dar faptul este comis iar timpul nu poti sa-l intorci ca sa poti schimba ceva si parca atunci doare si mai tare.
alb_bastru
Postat pe 2 Iulie 2008 11:47
Vad ca barbatii sunt mai rationali de data asta. Sunt o multime de motive din care un barbat sau o femeie ajung sa insele.Iar tie,mary lyly,nu iti doresc sa ajungi vreodata in randul c......,in randul femeilor care dint-un motiv sau altul ajung sa insele.Nu are rost sa mai insir si eu motive,au facut-o altii inaintea mea si au facut-o bine.Viata iti va demonstra multe....
ELADA36
Postat pe 2 Iulie 2008 13:02
De la: marianamariana28, la data 2008-06-06 10:42:49Vad din ce in ce mai des ca multe femei maritate au o relatie extraconjugaala. De ce oare?Ce cauta ele ?Ce le lipseste oare?


si u vrei rspuns???
raspunsul e fffffff simplu,p u l a
scorpyoW
Postat pe 7 Iunie 2009 22:00
nu stiu sa'si tina casniciile si barbatii aproape astfel incat ei sa le ofere tot ce au nevoie ca sa nu caute la altu ... da bine,ar fi multe de zis aici...
inna_1688
Postat pe 9 Iunie 2009 12:21
De la: marianamariana28, la data 2008-06-06 10:53:53?????????????????????



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Diavolyta_
Postat pe 9 Iunie 2009 12:23
Nu poti invinovatii o femeie ca inseala cum nu poti invinovati nici un barbat din acelas motiv "suntem simple animale care actionam instictiv" ar spune cineva, dar datoria fiecaruia persoane ca individ/a este sa caute ceva mai bun

Postat pe 9 Iunie 2009 12:37
De la: El_Angelo, la data 2009-06-09 12:37:00Nu poti invinovatii o femeie ca inseala cum nu poti invinovati nici un barbat din acelas motiv "suntem simple animale care actionam instictiv" ar spune cineva, dar datoria fiecaruia persoane ca individ/a este sa caute ceva mai bun


tu chiar tinzi sa devii un geniu neinteles!!
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 12:39
De la: geo_x, la data 2009-06-09 12:39:37
De la: El_Angelo, la data 2009-06-09 12:37:00Nu poti invinovatii o femeie ca inseala cum nu poti invinovati nici un barbat din acelas motiv "suntem simple animale care actionam instictiv" ar spune cineva, dar datoria fiecaruia persoane ca individ/a este sa caute ceva mai bun


tu chiar tinzi sa devii un geniu neinteles!!


O daaa :)

Postat pe 9 Iunie 2009 12:45
De la: El_Angelo, la data 2009-06-09 12:45:50
De la: geo_x, la data 2009-06-09 12:39:37
De la: El_Angelo, la data 2009-06-09 12:37:00Nu poti invinovatii o femeie ca inseala cum nu poti invinovati nici un barbat din acelas motiv "suntem simple animale care actionam instictiv" ar spune cineva, dar datoria fiecaruia persoane ca individ/a este sa caute ceva mai bun


tu chiar tinzi sa devii un geniu neinteles!!


O daaa :)



Geniule , ia zi, esti un animal captiv sau in libertate?
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 13:01
Depinde ce intelegi tu prin "animal captiv sau in libertate"

Postat pe 10 Iunie 2009 11:15
De la: marianamariana28, la data 2008-06-06 10:42:49Vad din ce in ce mai des ca multe femei maritate au o relatie extraconjugaala. De ce oare?Ce cauta ele ?Ce le lipseste oare?

ori nu ai stiut ori nu ai vrut sa stii, treaba asta cu inselatul e de cand lume nu de acum....acum ai aflat tu...si uikte spre ex eu imi insel barbatul din lipsa de ....,este tot timpul anului plecat in strainatate,vara cand are concediu ramane tot acolo ,este intr-o echipa de fotbal,(de unde nu vrea sa lipseasca)merge la pescuit etc...intr-un cuvant are viata lui acolo,si eu ce ra trebuii sa fac sa-l astept pe el sa vina in tara la doi ani odata :sml-tongue0023de divort nu se pune problema ,avem copii ani de casnicie 13,ne leaga atatea...asa am ajuns sa insel,cine ma poate condamna???
o_inima_pustie
Postat pe 15 Iunie 2009 14:43
doar ele stiu ce le lipseste..si bravo lor .ce crezi?ca barbatii lor nu le insala? sau nu le-au inselat niciodata ? ( poate sunt mici exceptii) Dupa fapta si rasplata

Postat pe 15 Iunie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubit VS Amant 76 De la: pattyy 25 Septembrie 2010 09:36
sotul meu ma inseala 107 De la: kudika_28853 18 Octombrie 2014 14:51
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
cate femei poate sa tina un barbat???? 46 De la: stardancer 13 Noiembrie 2009 00:07
??? 17 De la: Cristinakitty 25 Ianuarie 2010 22:23