Setari Cookie-uri

ce ziciceti, e posibil si daca da, e chiar de-a dreptul imoral?

E oare posibil sa iubesti, in mod diferit, desigur, pt ca e vorba de persoane diferite, e posibil sa iubesti doi barbati deodata? E oare o dereglare, o anomalie?! probabil da si veti rade de mine...
floaredecolt26
Postat pe 30 Mai 2008 19:14
Da, eu cred ca este posibil, dar trebuie sa alegi la un moment dat.Nu te poti juca cu sentimentele nimanui.
inteleg foarte bine ce simti
vera11
Postat pe 30 Mai 2008 20:20
Toate povestile astea imi aduc aminte de una din cartile lui Eliade, care mi-a marcat adolescenta. Unul din personajele sale Pavel Petru a incercat acest experiment pt ca el credea ca poate iubi 2 femei la fel. Sa va mai spun ca s-a sinucis la final? :) Morala pt mine e : fara complicatii, ca sa fim fericiti.

Postat pe 30 Mai 2008 22:03
Fericire vine din interior si daca acolo-ti lipseste linistea poti sa-ti iei adio de la ea. Oricum ai intrat pe un drum fara sfarsit, o alegere se impune.

Postat pe 31 Mai 2008 06:22
Ce frumos, la Eliade m-am gandit si eu, exista un personaj din Noaptea de sanziene, Stefan Viziru, care traiseste aceeasi iluzie, sfarsitul e sublim si tragic, in acelasi timp, insa aici e vorba de literatura, ori viata e altceva, sau nu e, totusi?
floaredecolt26
Postat pe 31 Mai 2008 12:32
eu zic sa vezi ce iubesti la fiecare in parte ,sa combini ceea ce ai obtinut si sa cauti alt barbat care sa le intruneasca pe toate....tu nu crezi ca e mai bine????....

Postat pe 31 Mai 2008 18:45
E excelenta ideea, dar de unde sa-l iau?!
floaredecolt26
Postat pe 2 Iunie 2008 14:28
Elle, nu cred ca viata e diferita de literatura. Inca gasesc de multe ori sacrul in profanul de zi cu zi. Aceleasi ipoteze, aceleasi urmari.

Postat pe 2 Iunie 2008 14:46
un barbat sa le intruneasca pe toate nu exista in realitate
lief
Postat pe 2 Iunie 2008 14:56
da , e posibil! eu imi iubesc sotul si fratele foarte tare!sunt 2 barbati, nu i asa? ai zis iubire diferita din cate vad eu.
lucy
Postat pe 24 Iunie 2008 16:02
Este posibil si nu este o anomalie, pentru ca fiecare iti ofera ceva diferit, iti satisface anumite nevoi diferite, fiecare iti ofera anumite lucruri de care tu ai nevoie, asa se explica, dar pana la urma va trebui sa te decizi, ceea ce va fi ceva mai greu...

Postat pe 24 Iunie 2008 20:56
da este posibil dar nu este corect asa ceva pt ca pana la urma trebuie sa renunti la unul si apoi o sa iti faci tu singura rau,

Postat pe 30 Iunie 2008 19:05
posibil este...dar nu cu aceeasi intensitate.intotdeauna unul va ocupa un loc mai important decat celalalt.si oricum, la un moment dat, chiar adca tu nu te poti decide intre cei 2, viata te va face sa te hotarasti.bine ar fi sa nu fie prea tarziu pentru a face o alegere si nu cumva s ramai fara niciunul.sfatul meu: analizeaza-le calitatile si defectele, felul in care fiecare dintre ei te face sa te simti si incearca sa iti dai seama fara care dintre ei nu te poti vedea traind.atunci vei stii exact ce trebuie sa faci, pentru ca asa cu 2 in paralel nu poate dura ;)
dreamingofhappines
Postat pe 7 Iulie 2008 22:20
Eu cand am fost in situatia ta am lasat timpul sa decida ... pur si simplu asteptam un semn ...ceva care sa ma faca sa aleg ... si in final am ales...nimic nu e intamplator
seiyra
Postat pe 8 Iulie 2008 03:02
o anomalie?nici vorba. te-ai gandit ca poate cei doi barbati formeaza barbatul perfect pentru tine? dar in final trebuie sa alegi cu inima si cu mintea, gandeste-te care dintre cei doi de face fericita cu adevarat, si ce iti spune intuitia, cu cine te vezi pe viitor?.....usor de spus, stiu, dar va trebui sa o faci intr-un final.


Good luck!
micky_ai
Postat pe 12 Iulie 2008 14:35
nu mi se pare ceva anormal ! poate ca tu visezi la barbatul perfect... sh in mintea ta ar putea sa fie asa...sh asa ...sh invers..ma rog...! sh poate ca unul are acea calitate pe care ti ai dorit o dintotdeauna dar nici celalalt nu se lasa mai prejos ! incearca sa te gandesti care te multumeste cel mai mult sh care are cele mai...bune intentii cu tine! succes !

Postat pe 4 August 2008 22:28
eu cred ca nu iubesti pe nimeni... decat pe tine!
furios
Postat pe 7 August 2008 11:13
corect ....furios.....as mai adauga insa .....ca doar ii doresti ....nu ii iubesti.
ninushk
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:32
BITCH

Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:34
iubire? ce fel de om esti? poate e o indragosteala de amandoi..cand iubesti nu-l vezi decat pe unul..ai patru ochi si doua inimi? nu iubesti pe nimeni..
muntiny
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:57
imi voi spune parerea personala fara sa judec pe nimeni: eu inteleg ubirea intre 2 oameni. ii oferi toata inima si o primesti pe a lui.. traiesti prin el..iar ubirea nu poate exista in grup. adica sa ubesti pe mai multi... daca ai impresia k exista, eu cred ca nu e ubire, e orice altceva ..

Postat pe 4 Decembrie 2008 20:57
La unul singur tii dar nu poti sa ii iubesti pe amandoi asta e ideea pe care o ai tu in capul tau,gandeste-te fara care dintre ei nu ai putea trai?care ti-ar lipsi cel mai mult? si sa nu zici k amandoi k nu te cred.Oricum succes mult in alegeri si sper sa fie cea mai potrivita pentru tine
Lady_Gaga9
Postat pe 6 Decembrie 2008 14:33
nu stiu ce sa zic, nu mi s-a intamplat...
sa imi placa 2 tipi in acelas timp da (acum imi plac vreo 3-ma rog, n-o sa iasa nimic cu niciunul, am eu o presimtire)
nu stiu daca e posibil....pt ca e o diferenta in a-ti placea cineva si a-l iubi...iubirea implica mult mai multe...
ramo_88
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:01
Timpurile noastre moderne condamna femeia care are mai multe relatii.Nu-i corect.
Barbatii din cele mai vechi timpuri s-au gasit intodeauna motivatii,harem,mormoni,amante,cate neveste poti intretine,inca o nevasta daca prima e bolnava,etc.Istoria nu i-a condamnat,si le-a gasit chiar si circumstante.
Nu vad de ce te-ar condamna pe tine.Existenta a doi barbati pe care sa-i iubesti cu care sa faci si sex,nu vad ce rau ti-ar putea produce.
Totusi din motive de meschiarie e bine sa nu stie unul de altul,pentru a nu-i rani daca tii la ei.
Cu siguranta insa mai trebuie sa mai cauti deoarece sigur nici unul nu-i cel care trebuie.
In momentul in care il vei gasi pe cel necesar vei uita de ceilalti doi,trei si vei ramane doar cu el.
Pana atunci insa incearca sa-i descoperi pe toti cei care te atrag astfel incat cand il vei descoperi pe ales curiozitatea sa nu te mai ademeneasca.
Asa ca pana ce vei descoperi adevarata dragoste iti recomand sa te bucuri de cat mai multe iubiri si cat mai multe partide de dragoste.
Iti recomand cat mai putine logodne si o singura casatorie.
Asa ca fii discreta si satisfce-ti toate curiozitatile deoarece toti vor fi considerati curiozitati.Dar elimina-i repede pe cei care nu-ti produc orgasmul.
Dupa casatoria cu barbatul iubit nare sa-ti mai ramana dupa ce te plictisesti decat shopingul si ciocolata ca placeri adevarate
SUCCES
sahadrian
Postat pe 27 Februarie 2009 09:55
De la: etta70, la data 2008-05-31 18:45:21 eu zic sa vezi ce iubesti la fiecare in parte ,sa combini ceea ce ai obtinut si sa cauti alt barbat care sa le intruneasca pe toate....tu nu crezi ca e mai bine????....

ecce_cortex
Postat pe 27 Februarie 2009 19:50
parerea mea ramane ca in continuare ca nu poti iubi decat pe unul.
restul deja mi se pare poveste de adormit copiii. :sml-happy0065
problema e cum ii faci sa inteleaga ce simti fara sa creezi un hazard ....
nu stiu ce sa zic...trecutul ravaseste inevitabil vietile oamenilor.
in ceea ce ma priveste eu nu am indoieli in ce priveste sentimentele mele.
dar totusi....exista om de piatra7
intrebare: poti avea un viitor fara sa rascolesti trecutul....pana la ce punct poti renunta la trecut?
...intrebare de la cineva care si-a pierdut memoria de dragul de a putea lasa totul in urma.....
shut down the senses so you dont hear, so you dont see;
shut down your mind so you dont understant
erase your memory so you dont remember
dap....ushor, nu? egoist, nu7
de cate ori poti sa te abtii sa nu tipi ca sa nu intri in razboi?
cat timp sa tii in tine atatea lucruri care iti omoara sufletul?
eu cel putin nu mai sunt supraom de mult. si nici nu mai doresc sa fiu...nu cu pretul linistii celor "putini prieteni care mi-au mai ramas". m-oti fi inteles?
nu....aszta e.
...greshesti mereu, nu te poti abtine...
ma grabesc mereu, vbeste gura fara mine....i'm only human, people...only human

ecce_cortex
Postat pe 27 Februarie 2009 20:23
Probabil fiecare iti ofera ceva diferit, dar cu siguranta nu e iubire adevarata pentru nici unul.
my_melody
Postat pe 12 Martie 2009 08:53
Sunt foarte aproape de realitate cei care sustin ca nu iubesti doua persoane in acelasi timp si la fel de intens. E posibil asa ceva in cazul personalitatii multiple, cand fiecare din cei doi stimuleaza o anume latura a personalitatii cuiva... Sa cred ca e si cazul tau ? Tu stii...! Altminteri , e vorba doar de forme incomplete de iubire pentru fiecare din ei . Eu zic sa fii atenta si la felul in care iti raspund, la ce ofera fiecare si sa decizi care din ei merita sa fie iubitul ... poate ca nu e niciunul potrivit...
maria_zada
Postat pe 31 Mai 2009 19:55
EU CRED CA ESITI O VAGABOANDA ,SI NU IUBESTI PE NIMENI DOAR CA ATZI PLACE SA TE CULCI CU DOI SI CRED CA RISCUL ACESTE ,DE A FI PRINSA TE SATISFACE
rgl
Postat pe 31 Mai 2009 20:06
...daca mai spui ca e si o vagaboanda care face sex oral cu doi.... ...prietenii stiu de ce !
_oktober_
Postat pe 31 Mai 2009 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma va rog 74 De la: thegirlnextdoor 7 August 2011 09:39
Prinsa intre doua iubiri 36 De la: kudika320056 6 Septembrie 2010 17:18
hello 12 De la: _oktober_ 3 August 2010 21:42
de la un sot inselat 487 De la: kudika_1042310 19 Iulie 2021 14:28
Doresc un sfat! 13 De la: kudika442733 18 Iulie 2012 21:28