Setari Cookie-uri

prietena cea buna&fostu iubit!

ce ai face dc prietena ta cea mai buna s-ar intalni cu cel pe care il iubesti? Chiar dc v-ati certat si peste o perioada afli k ei se intalneau pe ascuns, mai ales k ea stia absolut tot ce simti pt el si k pt tine mai exista speranta de a te impaca cu el..si cel mai urat e k tot ce vb cu mine se ducea intr-o fuga la el si ii spunea tot ce am vb eu de el si astfel isi bateau amandoi joc de mine si de sentim mele.Cum pot fi unele atat de invidioase, perverse si numai dpa interes? chiar nu sunt in stare sa-si gaseask singure pe cineva?
sweetadryana
Postat pe 11 Iulie 2008 12:46
Draga Adryana, aceasta persoana nu este prietena ta cea mai buna, nu-ti este nici macar prietena. Asa ceva nu se face nimanui!prietenia se bazeaza pe incredere si sprijin reciproc si e de neconceput ca ea te-a mintit si s-o apropiat de iubitul tau! eu as rupe orice relatie cu o astfel de persoana, sincer!ai grija la cum iti apropii prietenele de iubiti, ca am auzit tot felul de lucruri neplacute legate de asta
roombuu
Postat pe 11 Iulie 2008 13:19
le trageam un glont in cap la amandoi!
serios vorbind, daca aflam ca imi fac chestia asta le plateam cu aceeasi moneda. nici dracu nu-i mai scotea din ghearele mele!

Postat pe 11 Iulie 2008 13:22
De la: roombuu, la data 2008-07-11 13:19:52Draga Adryana, aceasta persoana nu este prietena ta cea mai buna, nu-ti este nici macar prietena. Asa ceva nu se face nimanui!prietenia se bazeaza pe incredere si sprijin reciproc si e de neconceput ca ea te-a mintit si s-o apropiat de iubitul tau! eu as rupe orice relatie cu o astfel de persoana, sincer!ai grija la cum iti apropii prietenele de iubiti, ca am auzit tot felul de lucruri neplacute legate de asta


Asta am si facut..nu mai vreu sa aud de ea...mi-am dat seama k state alanga mine numai pt interes venea la mine manca bea fuma si numai pe banii mei, o stiu din copilarie si e bine k nu mai sta in cartier cu mine si nu mai am nici o leg cu ea...nu am crezut vreodata k ar putea sa-mi faca sa ceva...asta e viata, la inc am avut un sc, ii visam intr-una, ma inchidema in mine si imi era greu s mai am incrdere i cineva..insa timpul a vindecat o part edin rana...akum cand mai vb cu pritenii de ea k ca o necunoscuta, nu ma mai intereseaza si nu mai vreau sa aud nik de ea...nu merita...pt mine nu mai exista!chiar k ea nu mi-a fost un prieten ci mai degraba un dusman! asta e amincv din asta si viatat merge inainte...di tecutul tb sa ramana akolo..dar chiar simteam nev sa vb si sa ma destainui!!!
sweetadryana
Postat pe 11 Iulie 2008 13:35
OFFFFFF!!!!!! asa am patit si eu,am divortzat din cauza unei asa zis prietene,e trist cand se intampla asa.

Postat pe 11 Iulie 2008 14:09
Of... ce credeti ca eu sunt mai breaza?
Bineinteles si eu intru in randul vostru.
Din pacate nu sunt numai eu, tu, noi, sunt atatea cazuri, poate chiar prea multe.
Cateodata ma intreb de ce am o singura prietena, nici macar amice nu am.
Dar uite ca asta este unul dintre raspunsuri.
Oricum, fetelor, oricate prietene am avea, chiar de ani de zile, parerea mea este ca nu se discuta relatia personala cu o prietena, oricat de incredere ar fi ea, oricat de dezamagita ai fi, oricat ai avea nevoie de un sfat, de un sprijin, NU RISCA.
Am ajuns la concluzia asta pe propria piele si la tot ce vad in jurul meu.
Vreti sa va spun care este singura mea prietena? MAMA!
MH21TTN
Postat pe 11 Iulie 2008 17:02
e trist draga adryana cand se intampla asa ceva.faptul k s-a incurcat k iubitul tau sau fostul(oricum tu inca il iubeai) si pe deasupra are tupeul sa te barfeasca,spune multe despre ea ca persoana.nu merita nici unul dintre ei macar o lacrima a ta si cine stie,poate in curand va fi si ea pusa in aceeasi situatie ca a ta si atunci va intelege cat d mult doare.am trecut si eu prin ceva asemanator cu cea mai buna prietena,ii placea pe iubi al meu si cum eu ii destainuisem toate secretele,a incercat sa profite de ele k sa ma desparta de el.dar am avut nocor ca el nu o suporta,am ramas impreuna si scorpia nu a reusit sa ne desparta
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 18:09
Am patito si eu ...cea mai bvuna prietena s-a bagat in seama cu iubitul meu si mi-a ascuns lucrul asta . El imi tot spunea sa nu am incredere in ea ca nu e chiar asa cum pare ...ma tot avertiza dar eu nu il luam in seama credeam ca e gelos ..pana intr-o zi cand el s-a enervat si mi-a zis ca de fapt prietena mea cea mai buna se tot baga in seama la el ii trimite mesaje il suna ...il cauta.Am ramas masca si normal i-am zis ei ..ea a recunost dar a zis ca a facuto pentru mine ca cika el nu ma merita ca sunt prea buna pentru el , normal era el perfect pentru ea, am rupt orice contact cu ea..am scos-o din viata mea si mi-am vazut mai departe de relatie ..au trecut cam 8 luni de atunci ...am avut grija sa zic ce a facut 'prietena cea mai buna' unei fete careia ii placea barfa si aia a avut grija sa spuna la toata lumea ... ca o mica razbunare i-am distrus imaginea de fata buna onesta si admirata de toti
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 23:20
Si eu am patit ceva asemanator acum vreo 3 ani...dar inainte sa faca ceva.."Prietena mea" mi-a zis ce avea de gand sa faca si i-a parut rau...acum doar ne salutam daca ne intalnim pe strada...cel mai bn e sa le indepartezi...;)
seicaru_alice
Postat pe 12 Iulie 2008 23:41
crted ca m`as resemna si pur si simplu ei pt mine nu ar mai exista...........

Postat pe 13 Iulie 2008 00:01
Nu'sh cum pot fi unele fete atat d ipocrite! unele pers kiar nu stiu ce e aia PRIETENIE si nu realizeaza acum, dar mai incolo o sa-si dea seama k esti foarte important s ai asa cva. "Fara prietenie nu exista viata"

Postat pe 16 Iulie 2008 22:11
eu nu pot sa le inteleg pe fetele astea ,pt mine prietenii prietenelor mele ( 3 la numar si suntem prietene din gradinita) sunt unisex adica nu-i pot vedea ca si barbati .
witcher
Postat pe 18 Iulie 2008 11:07
hai k m-am si enervat!
cata nesimtire din partea unor asa-zise prietene!!mie nu mi s-a intamplat asta, dar dak s-ar intampla, cred k mor cu tipa de gat!
oricum am mai auzit cazuri d-astea, si din pakte se intampla tot mai des
iubitii prietenelor mele sunt diferiti si nu ma atrag in nici un fel...nu avem aceleasi gusturi in materie de barbati.
cat despre tine....trebuie sa mergi mai departe si sa ai grija in viitor, pt k nu poti avea incredere in nimeni in ziua de azi. mai bine mai putini prieteni sau deloc decat suferinta si tradare din parte lor!


Sad but true!
micky_ai
Postat pe 18 Iulie 2008 14:08
Mi-as face cruce ca si-au dat arama pe fata si m-am scapat de prieteni ca ei

Postat pe 25 Iulie 2008 05:31
ohoho, cate specimene din astea exista va-ti cruci. am avut si eu o astfel de "prietena". tipa flirtra de fata cu mine cu iubitelul meu. atat i-a trebuit!!! i-am spus "vezi usa, duuuuuuuuuu-teeeeeeeeeee!!!!". amin.
corina_uta
Postat pe 25 Iulie 2008 11:58
stii ce?nu merita nimic niciunul dintre ei;)nici macar un salut,nu te mai consuma pt nimic.am patit-o si eu dar pe mine nu ma deranja faptul ca ei se intalnesc pt ca eu pt fostul nu mai simt nimic,ma doare faptul ca am crezut-o pe ea prietena,asa mi-am dat seama ca nu este...pt ca daca era cu adevarat prietena mea la cat rau stia ca mi-a facut acel barbat nici macar nu-l saluta pe strada,eu asa cred.dar asta e...asa e lumea,in fata e prieten si in spate...e un proverb"fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur"asa e!succes!
angel_05
Postat pe 30 Iulie 2008 18:12
Umm... nu este cazul sa fi furioasa! si eu am patit acelasi ...tin sa cred ca inka imi este o buna prietena numai ca...am ajuns la concluzia ca nu stie ce este o prietenie frte stransa si nu cunoaste regulile ce stau la baza acesteia !este foarte usor de prostit sh actioneaza dupa cum ii dicteaza"constiinta"si nu inima !cea mai buna solutie este sa ii arati ca nu ai nevoie de prieteni falsi si sa o tratezi cu indiferenta sa vada ce a pierdut ! deabia in acel moment
"VA gandi " cu INIMA ! sh nu intr-un mod placut !

Postat pe 4 August 2008 22:20
Adryana parerea mea este ca nici unul dintre ei nu merita.chiar daca tu`l iubesti ..el daca s`a pretat la asa ceva cu "prietena" ta nu valoreaza doi bani. sincer nu stiu ce as face in locul tau dar cu siguranta as rupe legatura cu amandoi..se zice ca razbunarea e arma prostului dar daca as avea ocazia probabil i`as "rasplati" cu aceeasi moneda insa totul este cu doua taisuri in viata dar iti spun sigur ca roate se`ntoarce indiferent de situatie:)
Amaruie
Postat pe 6 August 2008 11:52
Da ce ai zice daca inaintea unui examen important din vitata ta,iubitul tau,cu care esti impreuna de 5 ani,vine si iti spune ca e cu prietena ta cea mai buna de 6 luni(care la randul ei are o relatie de multi ani)si cu care ai stat la aceeasi masa 6 luni si i-ai zis si bune si rele...?
sweetpink
Postat pe 6 August 2008 12:08
combinatia perfecta ...ti-ai da seama cat de mult te-a iubit el si cat de prietena iti este ea...si i-as elimina din viata mea...si le-as mai dori sa le mearga bine ca se merita..
beem
Postat pe 6 August 2008 12:16

Postat pe 6 August 2008 12:26
adryana, tipa asta e o bestie...nu poate fi prietena cea mai buna! un prieten, si inca unul adevarat, nu iti face asa ceva!!! e o javra!
alina_marian2
Postat pe 6 August 2008 12:38
sweetpink cred ca clacam! dar ce inima avea aia in ea frate?! cum de era in stare sa`ti asculte suferintele..dupa care sa se intalneasca cu el fara nici un pic de vina..nimic pe constiinta! mama cred ca disperam! ce oameni infecti in puii mei!
Amaruie
Postat pe 8 August 2008 09:43
a zis bine cineva mai sus...cea mai buna prietena ar trebui sa fie mama. dar uneori ti-e rusine de ea, sau n-o crezi in stare sa-ti dea sfaturi bune. sau...mai sunt si unele mama carora nu le pasa.
daca ai o mama buna, cred ca e aiurea sa nu vb cu ea ...
morticia_adams
Postat pe 13 August 2008 17:19
Am patit-o si eu. Am plecat din oras cateva zile si cea mai buna prietena "a avut grija ca el sa nu se simta singur". Nici macar nu a avut curajul sa imi spuna ca are o legatura cu el. Am observat din gesturi si in fine mi-au zis prietenii nostrii. I-am luat la rost si au recunoscut. M-am despartit de el, dar am ramas in relatii relativ bune cu amandoi. De ce? Sa ma pot razbuna. La un chef, unde eram cu toti prietenii, inclusiv ei doi, si altii pe care atunci ii cunoscuseram, am desavarsit razbunarea, sa zic asa. Cum? Am urmarit-o pe ea ptr ca stiam ca ea nu sta prea mult cu el, nu era genul de fata cuminte. Si ce credeti. Am prins-o cu unul sarutandu-se de mama focului pe casa scarii. Fostului i-am zis ca tre sa stam de vorba si l-am dus exact in... casa scarii... Nu au ramas impreuna, bineinteles. Ce concluzie poti trage din povestea mea? Multe. Una la mana: razbunarea uneori, nu e arma prostului cum se zice, ci un pansament ptr sufletul tau ranit. A doua chestie: sa fii mai rezervata fata de "cele mai bune prietene". Trei: fata aia nu ti-a fost niciodata cu adevarat prietena. Ce am facut eu in continuare? Am rupt legatura cu amandoi. Formal ne mai salutam, dar asa aproape nu mai las pe nimeni. Cel mai bun prieten al meu este chiar sotul meu, familia mea, cumnatele. Am si prietene foarte bune care mi-au devenit asa apropiate in timp. Fete care si-au castigat statutul de prietena pe parcurs, dovedind ca imi sunt intr-adevar alaturi neconditionat si fara nici un interes. Sa stii ca nu ma intalnesc cu ele zilnic, dar cand am nevoie de ele, imi sunt alaturi. Mai am si colectivul de la munca, care chiar daca este alcatuit din femei, nu este asa rau cum se spune sa lucrezi numai cu femei. Oricand am nevoie de un sfat pot apela la ele. Sunt femei trecute prin multe, cu greutati in urma lor, si cu experienta de viata. Sa stii ca, caracterul omului conteaza mult. Asa zisa prietena a ta, cred ca nu avea alta ocupatie decat sa te barfeasca si sa iti fure iubitul. Draga mea, crede-ma, va trece. Si nu merita o fata ca tine care isi pune sufletul pe tava sa iti faci probleme ptr "prietena ta". Uit-o si cautati alt cerc de prieteni. Cat despre iubitul tau: pai ala nu e barbat adevarat. E un las care se ascundea dupa fusta amicei tale sa afle ce zici despre el, in plus cred ca o foloseste si pe ea, cum te-a folosit si pe tine. Sa se spele pe cap cu el.
rosuveronika
Postat pe 21 August 2008 14:23
f urat din partea prietenei tale!!nu am decat cuvinte de rautate pt ea!! asa ceva nu se face..sa vb cu ea,sa ai incredere in ea si ea nesimtita(scz limbajul)sa se duca glont la ex tau si sa rada amandoi k nemernicii de tine..k sigur nu te laudau!!asa prietena mai bine lasa!!stii vb aia:mai bine singur/a decat cu vipere pe langa tine si una mai importanta fereste-te de prieteni k de dusmani te aperi singura ..multa bafta sa ai!

Postat pe 21 August 2008 15:50
Pai...tinand cont ca eram inainte de un examen foarte impotant din viata mea cand a venit si asa cu o nosalanta de nedescris mi-a spus ca e cu ea de 6 luni...am crezut ca imi fuge pamantul de sub icioare si ma tot gandeam daca nu se intampla vre-o minune sa mor asa pu si simplu sa nu ma mai trezesc!Am aflat ulterior ca de altfel toata lumea,ina afara de mine stia despre relatia lor...deci ca nu am nici un prieten...
Pai ce puteam sa mai fac?Am vazut ca nu mor asa ca m-am concentrat pe examen si am dat tot ce am avut mai un in el.Dupa o saptamana a trecut si examenul si m-a lovit...asa cu reactie intarziata...o depresie si un plans si o sfarseala...Am confruntat-o ca pe el nu am mai vrut sa il vad.Ea nu a recunoscut evident nimic...Si am plecat in vacanta,mi-am facut de cap o vara intreaga cu alte fete,dar a venit toamna...cu tristetile ei,a trebuit sa ma intorc acasa...si mi-am dat seama ca nu rezist psihic-oricum au fost mai multe motive,nu intru in detalii ca nu e la subiect,cert e ca am pus punct si am luat-o de la capat.Am plecat in alta tara...si acum e bine!Pot sa privesc in urma fara regrete si sa ma bucur ca sut cine sunt!
sweetpink
Postat pe 22 August 2008 16:30
De la: adryana22, la data 2008-07-11 12:46:25ce ai face dc prietena ta cea mai buna s-ar intalni cu cel pe care il iubesti? Chiar dc v-ati certat si peste o perioada afli k ei se intalneau pe ascuns, mai ales k ea stia absolut tot ce simti pt el si k pt tine mai exista speranta de a te impaca cu el..si cel mai urat e k tot ce vb cu mine se ducea intr-o fuga la el si ii spunea tot ce am vb eu de el si astfel isi bateau amandoi joc de mine si de sentim mele.Cum pot fi unele atat de invidioase, perverse si numai dpa interes? chiar nu sunt in stare sa-si gaseask singure pe cineva?


Draga adryana...aceasta nu mai e prietena ta cea mai buna..din moment ce se intalneste cu cel pe care il iubesti...stiu ca ti s-a mai spus asta..si ca iti spun ceea ce poate ai auzit de foarte multe ori... shy mie mi s-a intamplat ceva de genu' dar am trecut peste...mi-am dat seama ca nu merita niciunu preietenia/iubirea mea.
myka_yka
Postat pe 25 August 2008 18:09
asta e tipul femeii perverse care obtine ce vrea , cu orice scop, dar......iti garantez ca rel de durata nu o sa aiba impreuna

Postat pe 25 August 2008 18:15
Draga Adryana, multora ca tine li s-a intamplat aceeasi chestie, stai linistita. Si eu am avut o prietena, pe care am considerat-o ca fiind cea mai buna prietena a mea.Nu de alta, dar ne stiam din clasa a V-a cu ea, iar cu el din clasa a I-a!!! Am fost toti colegi de generala. Iti vine sa crezi? Acolo combinatie nefasta.. :)) Si eu am inceput sa ies cu tipul acesta, iar ea stia amanunte si multe detalii ale relatiei mele cu el,ma chiar incuraja.. ca de.. ne stiam toti bine, ieseam des toti in oras si cu alti prieteni. iar cand ne-am certat.. oare cine a fost pe faza?? la inceput am crezut ca ei 2 au avut doar o aventura, asa la o betie.. dar cand colo.. ei au avut o relatie, cel putin o tentativa de relatie. Iar cand eu m-am certat cu el, nu am putut sista de toate legaturile cu tot grupul nostru de prieteni comuni chiar nu vedeam dc ar trebui sa fac una ca asta si inca ieseam impreuna toti, iar ei erau deja "combinati"!! Iar dupa aceea dupa ce am aflat, si eu am stat sa ma gandesc mult.. oare au discutat despre mine? oare s-au amuzat pe treaba asta? dar stii ce? dupa un timp, iti dai seama ca nu merita efortul nici macar unul dintre ei.. pentru ca asa ceva nu se face nici macar unei cunostinte, cu siguranta nu de prietena ta cea mai buna sau de baiatul care cica a fost indragostit de mine inca din clasa I. Nu e asa? Nu merita sa iti mai bati capul pt asa ceva.. si stii de ce? pt ca mai devreme sau mai tz, o sa se intoarca roata.. Ai sa vezi :)
Lumiii
Postat pe 26 August 2008 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu cum sa procedez.....:( 50 De la: mobilemaimai_no1 4 Octombrie 2011 03:15
CU MINE CUM RAMANE? 61 De la: GRIGORESCU___ 15 Februarie 2012 13:13
ATI FI DE ACORD DE CU EXAMENE PSIHOLOGICE DRASTICE ANUALE IN RANDUL MILITARILOR,JANDARMILOR ,POLITISTILOR S.A 5 De la: one_size 30 Martie 2010 20:48
Buna!!! 4 De la: kudika_nikole 28 Noiembrie 2011 13:10
Bani !? 7 De la: rockk 4 Martie 2011 17:57