Setari Cookie-uri

manichiura permanenta

eu sunt programata saptamana asta pentru "manichiura permanenta" - adik dupa ce ma da cu oja imi da cu un strat de gel si cica rezista oja vreo 2-3 sapt. sa vad dc chiar asa o fi... din pacate am auzit ca strica unghia acel gel, am intrebat manichiurista si mi-a zis ca numai acrilul strica unghia nu si gelul... stie cineva ceva? N-as vrea sa-mi nenorocesc de tot unghiile...
OanaTrifu
Postat pe 24 Iunie 2008 14:43
buna oana .eu fac asa ceva si nu iti recomand gel daca vrei sa nu ti se strice unghia foloseste acryl.Daca te intereseaza eu fac lucrarile la domiciliul clientelor.Uite adresa mea de mess maxim_simonalaura vorbim daca vrei pupix
ms_laura
Postat pe 30 Iunie 2008 10:04
eu am tips-uri cu acryl ..de apr 1 an...ma duc mereu la intretinere..si vreau sa-ti zic k arata fff bine..ce-i drept afecteaza unghia..dar ea se regenereaza cel mai repede..
criss_a
Postat pe 18 Iulie 2008 15:37
gelul nu ramane pe oja ,incearca dar imi vei da dreptate .....
30Dana
Postat pe 12 August 2008 20:54
HELLo, indiferent ce folosesti, acryl sau gel, pregatirile anterioare sunt aceleasi deci unghiile se deteriorizeaza in aceeasi masura,de nu manichiura nu v-a fi rezistenta ,
30Dana
Postat pe 12 August 2008 20:59
sunt deacord cu tine unghiile se deterioreaza din cauza ca nu respira nu au oxigen indiferent de gel sau acril, si daca folosesti geluri de firme diferite se formeaza radicalii liberi si asta inseamna cancer, gelul este ecologic fara miros si nu afecteaza cu nimic, am de doi ani unghii false si doua saptamani pauza si iar din nou traiesc si ma simt foarte bine cand imi admira cineva unghiile.

Postat pe 2 Septembrie 2008 01:36
Vreau sa va spun ca am avut facute unghile cu gel si dupa unghile mele earata dezastruos.aveam unghi destul de frumoase si de tari si acum arata f .rau si chear sunt sensibile si ma dor.daca nu aveti nevoie neaparat nu folositi aceasata technica.
aaaaa
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:37
Vreau sa va spun ca am avut facute unghile cu gel si dupa unghile mele earata dezastruos.aveam unghi destul de frumoase si de tari si acum arata f .rau si chear sunt sensibile si ma dor.daca nu aveti nevoie neaparat nu folositi aceasata technica.
aaaaa
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:37
Vreau sa va spun ca am avut facute unghile cu gel si dupa unghile mele earata dezastruos.aveam unghi destul de frumoase si de tari si acum arata f .rau si chear sunt sensibile si ma dor.daca nu aveti nevoie neaparat nu folositi aceasata technica.
aaaaa
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:37
si eu am unghii cu gel(vezi la avatar)...ce sa zic...am auzit si eu ca afecteaza dar arata super. problema e ca trebuie sa mergi mereu la intretinere daca le vrei frumoase pt mai mult timp. cred ca merita!

Postat pe 2 Septembrie 2008 12:29
salut.eu am manichiura cu gel de aproape 2 ani.imi place foarte mult, cu toate ca e cam scump.dar macar merita.nu stiu cum sunt unghiile mele pt ca de doi ani am avut mereu.dar momentan sunt multumita .
symo83
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:49
si eu am purta acest gel aproape un an.. e ok.. dar m-am plictisit si l-am dat jos. Unghiile mele au aratat dezastruos dupa..
acum si-au revenit.. dupa cateva luni bune

Postat pe 2 Septembrie 2008 18:56
eu am extensii de gel si arata foarte bine.tipa la care ma duc mi-a zis k i-au zis cliente de-ale ei k dupa c au renuntat la gel,unghiile au devenit mult mai rezistente,dar acum cred k depinde foarte mult si de gel,poate si de unghie.eu aveam niste unghii urate.eu ma simt foarte bine cu gelul si arata foarte bine
ave_alexu
Postat pe 5 Septembrie 2008 12:52
si inca o chestie care imi place foarte mult.tipa asta la kre ma duc eu face modelul din gel,nu din unghie....asa ca pot sa dau cu acetona pe unghie pana numai pot k modelul ramane acelasi...foarte mishto....si modelul te poate tine o luna jumate poate chiar mai mult (asta daca nu te plictisesti de model)sau depinde de cat de repede creste unghia naturala
ave_alexu
Postat pe 5 Septembrie 2008 12:54
acelasi lucru l-am avut si eu, alexu.. dar unghiile au fost distruse dupa ce am renuntat. Dupa cum spuneam, a fost acum cateva luni.. tu zici ca vor deveni mai rezistente
voi vedea

Postat pe 6 Septembrie 2008 02:25
ity spun eu care este cea mai frumoasa manichiura!cea naturala fara atata gel si ce alte prostii care s-or mai inventat!am o prietena cu urm ocazie ii voi face o poza sa va dem cat de frumoasa poate fii unghia naturala!e adevarat nu creste in doua ore ca si in cazul gelullui dar credeti-ma scutiti enorm de multi bani pe tratamentele de dupa!UNGHIA TREBUIE SA RESPIRE ASA CA NU RECOMAND NICI GEL NICI NIMIK ALTCEVA!POOPIK FETELOR!
angyk_mik
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:51
eu am ales extensia de gel pt k nu ma pot bucura d unghiile mele naturale...se exfoliaza foarte nasol si tot timpul und m duceam eram cu pila in geanta pt k mi se rupeau foarte des...era foarte nasol...macar cu gel sunt mai tari si mai rezistente....acuma fiekre cum crede
ave_alexu
Postat pe 6 Septembrie 2008 23:36
ity dau eu un tratament pt unghiile care se exfoliaza asa de tare!pui intr-o ceasca de ceai jumatate ulei daca se poate de masline si jumatate otet si tii jumatate de ora fiecare mana!fa tratamentul asta si ity garantez ca se va imbunatati starea unghiilor tale!poopik fetelor!
angyk_mik
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:35
am auzit si eu de acest tratament numai k era numai cu ulei de masline incins(atat cat suporta unghia)si am auzit k intareste unghiile
ave_alexu
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:02
De doua saptamani mi-am pus si eu gel pe unghii...nu stiu daca trebuia...am unghi frumoase dar totusi mi-am pus gel sa fie mai frumoase.Acuma parca imi pare rau...ii drept ca arata bine dar...asta e.Imi spune si mie cineva cum se da jos gelul asta...prin pilire?Doare?In cat timp mi se vor reface unghiile mele?Acuma il mai tin un pic...ca totusi parca imi place.
butterflylili
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:47
pai ,pentru inceput trebuie sa iti cu7mperi o pila foarte aspra(mai dura,as zice)care e speciala pt gelu asta d unghii....eu miam luat o pila din asta d la tipa la kre m duc eu s imi fac unghiile,k ea le aduce din ungaria.si trebuie s pilesti pe unghie drept,deci nu in diagonala(adik s nu dai cu pila p unghia ta naturala k e pericol s "o gauresti"si chiar sa te doara)....dai cu pila pe unghie pana ajungi la unghia ta naturala(nu te doare pt k eu knd m duc la intretinere imi da si mie cu pila asta si nu doare chiar deloc) si apoi dai cu pila k si knd ai pili unmghiile tale(pilesti k s iei si din lungime).o sa vezi k o s fie ok.....succes,iti tin pumnii
ave_alexu
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:03
De la: OanaTrifu, la data 2008-06-24 14:43:28eu sunt programata saptamana asta pentru "manichiura permanenta" - adik dupa ce ma da cu oja imi da cu un strat de gel si cica rezista oja vreo 2-3 sapt. sa vad dc chiar asa o fi... din pacate am auzit ca strica unghia acel gel, am intrebat manichiurista si mi-a zis ca numai acrilul strica unghia nu si gelul... stie cineva ceva? N-as vrea sa-mi nenorocesc de tot unghiile...


uite eu folosesc manechiura cu gel si sunt foarte multumita si te tine mai mult de 3 saptamani.... si vreau sa spun ca nu mi-am stricat ungiile....da ..cu acrilic mi-am facut o singura data si nu am fost multumita, nu-mi voi mai face, recomand gelul...

Postat pe 10 Septembrie 2008 23:12
si eu recomand gelul la tota lumea...sunt foarte multumita....si arata foarte bine...pt a vedea poze cu unghiile m,ele m,ergeti la profilul meu la poze sectiunea unghiui sau cevba d genu astept impresiile voastre...unghiile cu gel au un aspect sanatos si foarte frumos
ave_alexu
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:05
Si eu ma gandeam sa imi fac manichiura permanenta. Si la fel ca pe forum multe persoane au pareri diferite ba ca nu afecteaza unghiile , ba invers.Eu am vorbit cu 3 manichiuriste si au spus ca afecteaza unigia ( mi-au recomandat sa nu ptr. ca am unghii frumoase si sanatoase ) Dar ma gandesc ca asa sunt mereu aranjate...
Mai astept sa vad ce pareri aveti voi si vad ce fac.
Eu am folosit ulei incins ptr. unighii . Dar era de floarea soarelui ( acum cred ca e un trend cu uleiul de masline). Iti face unghiile roz si tari.

dafffne
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:53
De la: ave_alexu, la data 2008-09-10 23:03:18pai ,pentru inceput trebuie sa iti cu7mperi o pila foarte aspra(mai dura,as zice)care e speciala pt gelu asta d unghii....eu miam luat o pila din asta d la tipa la kre m duc eu s imi fac unghiile,k ea le aduce din ungaria.si trebuie s pilesti pe unghie drept,deci nu in diagonala(adik s nu dai cu pila p unghia ta naturala k e pericol s "o gauresti"si chiar sa te doara)....dai cu pila pe unghie pana ajungi la unghia ta naturala(nu te doare pt k eu knd m duc la intretinere imi da si mie cu pila asta si nu doare chiar deloc) si apoi dai cu pila k si knd ai pili unmghiile tale(pilesti k s iei si din lungime).o sa vezi k o s fie ok.....succes,iti tin pumnii
lili_tudoran
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:42
Eu mi-am facut de 3 zile frenci permanent. Sunt multumita de rezultate... si intradevar iti trebuie si tie o pila pentru a le mai aranja. Mai raman mici imperfectiuni si dupa ce ti le face maniciurista.
Acum sa vad cum se manifesta in timp. Sa vad din cat in cat timp tre sa ma duc la intretinere. Nu e o regula sa te duci dupa 3 sapt cu at cand iti cresc si se vede innestetic ( langa cuticula) . Deasemenea tre sa le mai ingrijesti cu o sol cand iti creste cuticula. Bineinteles de aceasta nu e pronuntata la voi altfel tre indepartata.
SUNT F INCANTATA!
Va tin la curent
dafffne
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:55
De la: dafffne, la data 2008-09-25 16:55:58Eu mi-am facut de 3 zile frenci permanent. Sunt multumita de rezultate... si intradevar iti trebuie si tie o pila pentru a le mai aranja. Mai raman mici imperfectiuni si dupa ce ti le face maniciurista.
Acum sa vad cum se manifesta in timp. Sa vad din cat in cat timp tre sa ma duc la intretinere. Nu e o regula sa te duci dupa 3 sapt cu at cand iti cresc si se vede innestetic ( langa cuticula) . Deasemenea tre sa le mai ingrijesti cu o sol cand iti creste cuticula. Bineinteles de aceasta nu e pronuntata la voi altfel tre indepartata.
SUNT F INCANTATA!
Va tin la curent


Dafffne,

ti-ai facut cu acrylic ori cu gel?

gio_georgiana
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:26
eu am o pila din aia d care v-am zis si m fac km pana intro sapt d la umplere pt k vorba lui daffne in monm knd unghia naturala creste e pericol s intre aer sub gel si in timp s iti cada gelul d p unghie si s ramai doar cu unghia ta naturala.eu am patit-o si d acum am grija s mi le fac la timp
ave_alexu
Postat pe 25 Septembrie 2008 21:27
Gio Georgiana, eu le-am facut cu acril. Am intrebat-o pe manichiurista si mi-a recomandat acrilul, deoarece gelul putea sa faca un fel de bule.. nu am inteles exact dar fetei dinnaintea mea ii facuse cu gel dar constructie... asa ca am crezut-o pe cuvant ca asa arata mai bine.
Ce sa-ti zic arata natural sunt unghiile mele doar ca am manichiura permanenta. Nici nu se vede dedesuptul unghiei ca la constructie.
dafffne
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:18
De la: dafffne, la data 2008-09-26 22:18:40Gio Georgiana, eu le-am facut cu acril. Am intrebat-o pe manichiurista si mi-a recomandat acrilul, deoarece gelul putea sa faca un fel de bule.. nu am inteles exact dar fetei dinnaintea mea ii facuse cu gel dar constructie... asa ca am crezut-o pe cuvant ca asa arata mai bine.
Ce sa-ti zic arata natural sunt unghiile mele doar ca am manichiura permanenta. Nici nu se vede dedesuptul unghiei ca la constructie.


Dafffne,

si eu le-am avut cu acrylic facute.Intr-adevar sunt frumoase, insa refill-ul conteaza foarte mult pentru mentinere. Eu am renuntat l aacrylic dupa 4 luni de zile si mi-a trebuit 6 luni aproape ca sa mi se regenereze unghiile.
Am auzit ca gelul este mai putin daunator. Se aplica intr-un strat mult mai subtire decat acrylicul.

thanks ptr raspunsul tau,

pupici

gio_georgiana
Postat pe 28 Septembrie 2008 03:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
super manichiurista 21 De la: kudika073516 23 Octombrie 2011 17:45
Promotii : Tuns 20 de lei, coafat 20 ,manichiura 25, pedichiura 30, epilat lung 20, pensat 10, unghii false cu gel 100, bronzare organica 60, va asteptam la Salonul Magic Andreea Beauty Str. Gheorghe Manu, nr. 18B-Corp A, Parter(la 200m de Calea Victoriei 2 De la: BlondaX 11 Martie 2010 21:32
Unghii superbe 1 De la: kudika123399 23 Aprilie 2010 23:53
Aplicare unghii gel UV 4 De la: Eliza_Ilie_1 13 Aprilie 2013 00:34
Aplicatie UNGHIUTE CU GEL 1 De la: glamour_nails4u 16 Februarie 2011 09:04