Setari Cookie-uri

manichiura permanenta

eu folosesc gelul de unghii de aprox un an si jumatate si pot spune ca nu am nici o problema cu unghiile ..acum depinde si de natura unghiilor ..la unele gelul e indicat la altele acrilul ;)
roxana01
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:19
De la: mynamedana, la data 2008-09-02 12:29:17si eu am unghii cu gel(vezi la avatar)...ce sa zic...am auzit si eu ca afecteaza dar arata super. problema e ca trebuie sa mergi mereu la intretinere daca le vrei frumoase pt mai mult timp. cred ca merita!

eu nu am avut niciodata pt ca mi-e f frica sa nu-mi deteriorez unghiile si mai mult de atat ca si asa le am moi si exfoliante dar totusi..cum, se comporta dupa cateva sedinte???
kattuka
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:38
De la: ms_laura, la data 2008-06-30 10:04:12buna oana .eu fac asa ceva si nu iti recomand gel daca vrei sa nu ti se strice unghia foloseste acryl.Daca te intereseaza eu fac lucrarile la domiciliul clientelor.Uite adresa mea de mess maxim_simonalaura vorbim daca vrei pupix
sa inteleg ca esti manichiurista??? at vreau si eu sa te intreb...stii cumva ce pot face pt a avea unghiile frumoase pt le am f moi si exfoliante rau... si daca as recurge la met de unghii permanente care ar fi mai buna cu gel sau acryl??? pooop
kattuka
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:44
si eu folosesc gelul. Prima data lam folosit la pediuchiura iar apoi la manichiura.
ce am vazut este ca pe masura ce unghiile cresc se poate completa cu o oja in aceasi culoare (dacavrei sa rebunti la gel).
La picioare leam pilt ca sa il dau jos si arata destul de nasol o vreme. Nu cred ca unghiile se strica pt ca ele cresc si ce creset am vazut ca e ok.
Exista un dar... daca le faci doar cu gel se subtiaza intradevar. Niste prietene isi fac doar asa manchiura. Ziceau ca de la o vreme le dor unghiile. Slefuitul acela cu pila aspra o subtiaza foarte tare.
Eu cred ca cel mai bine e sa se faca pauze intre aceste manichiuri permanente. Arata bine e drept.
Eu le am de 3 saptamani facute si nu sa stricat deloc.
sivsoti
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:12
Mi-am dat si cu oja peste manichiura permanenta si am observat ca arata f bine. Chiar s-a sters si mai usor de pe unghii.
Oricum io nu am inteles de ce atunci cand a-ti dorit sa nu mai aveti manichiura permanenta nu v-ati dus la cuafor sa vi le dea jos? Si v-ar fi recomandat si un tratament pentru unghii.
dafffne
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:37
da..poti fii sigura ca iti vei strica unghiile...degeaba manichiurista ta iti spune k nu...cu gel nu...e imposibil.forma unghiiei tale va fii in valuri,cu striuri si foarte subtire...te asigur;)

Postat pe 1 Octombrie 2008 14:27
Exact asta am scris si altundeva. TOTUL este perfect pina in momentul când te-ai plictisit sa dai banii la salon si nu îti mai pui acryl sau gel.
UNGHIA naturala de subt stratul de gel sau acyl este "sticata" [subtire,
restul cuvintelor nu le stiu in rom.] NU aia care creste jos la pielita.
Dupa câteva saptamâmini sau luni, depinde cât de repede creste unghia, cînd unghia de subt manichiura permanenta a crescut iar unghia este din nou "normala" ;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:24
eu nu stiu ce sa zic...adevarul e k unghiile au un aspect sanatos cu manichiura permnanenta...nu mai trebuie sa stai atata cu pila tot timpul s ai grija k nu cumva sa ti se rupa vreo unghie sau sa ti se agatze
ave_alexu
Postat pe 2 Octombrie 2008 22:06
stiu ca ar putea sa cada ca "musca in lapte" post-ul meu fiindca nu este in tema dar am nevoie de voturi...asa ca o sa va rog sa intrati pe http://fatade10.procinema.ro/index.php?uid=27197
si daca considerati ca e ok sa-mi acordati un vot, merci anticipat.

Postat pe 22 Octombrie 2008 20:31
Comercializez produse necesare in extensia unghiilor naturale cu gel UV sau acril (tipsuri, gel uv, pudra acrilica, decoratiuni nail art, seturi de start manichiura profesionala. Pentru detalii contactati-ma pe yahoo mess unghiifalse_gel@yahoo.com

Pentru a vedea produsele: www.unghiifalse.20m.com
rovasr
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:11
Comercializez produse necesare in extensia unghiilor naturale cu gel UV sau acril (tipsuri, gel uv, pudra acrilica, decoratiuni nail art, seturi de start manichiura profesionala. Pentru detalii contactati-ma pe yahoo mess unghiifalse_gel@yahoo.com

Pentru a vedea produsele: www.unghiifalse.20m.com
rovasr
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:11
de la mine ai un vot cu toate k nu prea se intelegea ce ziceai acolo...oricum mult succes
ave_alexu
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:52
nu fa prostia sa-ti faci unghiile cu gel, abia am scapat de gel si sunt ff fericita , i-ti strici unghiile, devin foarte moi, dupa ce dai jos gelul..... sunt frumoase la inceput dar distruse, si te obliga la 2-3 sapt sa mergi tot timpul, si orice manichiurista o sa te indeamna sa le faci ...stim cu totii cum sunt false sa mai castige si ele un banut
PANTERRY
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:52
eu nu ma duc o data la 2,3 saptamani...eu ma duc o data pe luna,cateodata mai las si o luna jumate
ave_alexu
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:43
De la: dafffne, la data 2008-09-25 16:55:58Eu mi-am facut de 3 zile frenci permanent. Sunt multumita de rezultate... si intradevar iti trebuie si tie o pila pentru a le mai aranja. Mai raman mici imperfectiuni si dupa ce ti le face maniciurista.
Acum sa vad cum se manifesta in timp. Sa vad din cat in cat timp tre sa ma duc la intretinere. Nu e o regula sa te duci dupa 3 sapt cu at cand iti cresc si se vede innestetic ( langa cuticula) . Deasemenea tre sa le mai ingrijesti cu o sol cand iti creste cuticula. Bineinteles de aceasta nu e pronuntata la voi altfel tre indepartata.
SUNT F INCANTATA!
Va tin la curent




Daca iti raman mici imperfectiuni dupa ce ti le face manichiurista inseamna ca nu e profesionista! Asa ceva nu ar trebui sa se intample! Iti recomand sa ii zici de imperfectiuni si sa le repare ea...
mirek
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:51
de vreo 3 luni am si eu gel pe unghii...nu imi rezista nici o manikiura, oja imi sarea de pe unghii in 2 zile, ce mai, nu le aveam cat de frumoase mi le doream. mi-am luat inima in dinti si mi-am pus gel, de atunci sunt ft multumita....am si unghii frumoase, pot sa si spal vase fara teama ca imi sare oja, pot sa fac si treaba prin casa...si am manikiura perfecta 3 saptamani:) cred k afecteaza, e normal ca atunci cand il dai jos sa ai unghia afectata...acum cred ca depinde de unghiile fiecaruia cat de mult pot tolera si normal, de gelul folosit. succes!
boomboom
Postat pe 4 Februarie 2009 14:26
de precizat ca imi fac mereu french permanent, care tine perfect, si peste pot sa ma dau cu orice oja. in momentul in care sterg oja de deasupra, ma trezesc cu frenchul perfect:) e chiar linistitor:)
boomboom
Postat pe 4 Februarie 2009 14:28
si mie imi place asta foarte mult,k iti poti da cu oja peste french si knd il stergi ramane frenchul si eu sunt foarte multumita,acum de o saptamana iam spus tipei la kre ma duc sa imi lase doar gel transparent k si kind ar fi unghiile mele si arata super ok,puteti vedea la mine la poze
ave_alexu
Postat pe 5 Februarie 2009 12:09
http://www.acasatv.ro/noutati-acasa/emisiuni/la-povestiri-adevarate-madalina-are-nevoie-de-ajutor-pentru-a.html
dragalaspui
Postat pe 5 Februarie 2009 15:14
Eu mi-am dat jos acrilul in luna decembrie. Mi-am taiat unghiile scurte. O saptamana au fost moi , dar ulterior s-au facut k.
Multa bafta...
dafffne
Postat pe 5 Februarie 2009 17:40
cel mai bine e sa mergi la un salon unde pentru inceput iti pileste cu un aparat stratul de gel de la suprafata dupa aia trebuie sa stai cu unghiile intr-o solutie care iti topeste ce a mai ramas. nu face prostia de a ti le sa jos singura cu pile aspre sau cu dintii cum am mai auzuit. si te costa 30 de lei. eu asa fac cand vreau sa fac o pauza de la gel ca nu e sanatos sa il tii prea mult. odata ce le da jos iti aplica si un tratament la unghii
andreya_andrey
Postat pe 8 Februarie 2009 12:28
Cand am spus ca mi le-am dat jos nu inseamna ca eu ci manichiurista. Sti faza cu "m-am tuns ", "mi-am facut manichiura" nu inseamna in lb romana neaparat ca tu o faci ci poate include o persoana calificata.
dafffne
Postat pe 9 Februarie 2009 11:12
Aplicare UNGHII FALSE Bucuresti/Militari :

-> unghii false gel , pret 100ron+model

-> protectie pentru unghia naturala ( aplicare gel ) , pret 50-70 ron+model

-> model french cu tips french , pret 100 ron

-> model french ,constructie de gel 100 ron

-> intretinere (2-3 sapt) -60ron+model;
inlocuire unghie rupta 7ron

-> aplicare strass 1-2ron/buc ,sclipici, flori uscate 5 ron/buc

-> inlaturare gel 40 ron

GEL-URILE FOLOSITE SUNT IMPORTATE DIN S.U.A , GARANTEZ CALITATE 100%
Te astept acum, vino sa oferi mainilor tale un look de invidiat odata cu venirea primaverii !!! OFERTA SPECIALA PANA LA 8 MARTIE: 10% REDUCERE ! TE ASTEPT!! 0726.467.402 ; id yah: nasty_kat2004. http://fashion-nails.hi5.com BUCURESTI-MILITARI
nasty_kat2004
Postat pe 13 Februarie 2009 18:07
buna:)am nevoie de un sfat....sunt din severin si nush unde mi-as putea face o manichiura asa cum imi place mie...adik pers respectiva sa inteleaga perfect ce vreau....stiti cumva pe cineva in severin care ma poate ajuta???...si un pret acceptabiil


ms

Postat pe 22 Martie 2009 18:38
eu cunosc pe cineva in brasov,mai exact in sacele care are tarif foarte ieftin...70 ron aplicare extensie si 50 ron intretinerea
ave_alexu
Postat pe 23 Martie 2009 20:01
Depinde foarte mult de unde mergi si cum lucreaza.De aceea sunt profesionisti si incepatori.Calitatea isi spune cuvantul.Iar de distrus,intradevar se distrug un pic unghiile,dar ele cresc.La fel ca paru,se regenereaza.Depinde de fiecare la ce e dispus sa faca ptr a arata bine.
kudika027824
Postat pe 20 Mai 2009 16:01
De la: kattuka, la data 2008-09-28 17:44:04
De la: ms_laura, la data 2008-06-30 10:04:12buna oana .eu fac asa ceva si nu iti recomand gel daca vrei sa nu ti se strice unghia foloseste acryl.Daca te intereseaza eu fac lucrarile la domiciliul clientelor.Uite adresa mea de mess maxim_simonalaura vorbim daca vrei pupix
sa inteleg ca esti manichiurista??? at vreau si eu sa te intreb...stii cumva ce pot face pt a avea unghiile frumoase pt le am f moi si exfoliante rau... si daca as recurge la met de unghii permanente care ar fi mai buna cu gel sau acryl??? pooop


unghiile cu gel se recomanda si persoanelor carora li se exfoliaza unghiile sau care si le rod. Eu le recomand pe cele cu gel;)
insa, dak nu eshti inca hotarata pt unghii false incearca un tratament cu ulei de masline extravirgin+vitamina A uleioasa si zeama de lamaie ;) faci o pasta din astea 3, iar dak nici asa nu merge.... shtii u mai departe ;))
10nails
Postat pe 8 August 2009 22:26
De la: ave_alexu, la data 2008-09-10 23:03:18pai ,pentru inceput trebuie sa iti cu7mperi o pila foarte aspra(mai dura,as zice)care e speciala pt gelu asta d unghii....eu miam luat o pila din asta d la tipa la kre m duc eu s imi fac unghiile,k ea le aduce din ungaria.si trebuie s pilesti pe unghie drept,deci nu in diagonala(adik s nu dai cu pila p unghia ta naturala k e pericol s "o gauresti"si chiar sa te doara)....dai cu pila pe unghie pana ajungi la unghia ta naturala(nu te doare pt k eu knd m duc la intretinere imi da si mie cu pila asta si nu doare chiar deloc) si apoi dai cu pila k si knd ai pili unmghiile tale(pilesti k s iei si din lungime).o sa vezi k o s fie ok.....succes,iti tin pumnii


cand ti-l dai jos, du-te la un salon unde se foloseste pila, nu freza. dureaza mai mult pilitul decat frezuitul si mai greu pt manichiurista, dar e mai bine pt unghiile tale.
si orice ar spune lumea pe aici: unghia este afectata fie ca-ti pui tipsuri sau doar gel me and my friends tried them all
daniella_s
Postat pe 27 August 2009 17:46
Mi-am facut din luna mai manichiura si cu gel. Sincera sa fiu imi place mai mult decat cu acril, deoarece sunt unghiutele mai subtiri, la acril se vedeau asa dodoloate si avand degetele subtiri ... ieseau prea mult in evidenta!
Acum ma gandesc daca sa le dau jos de tot si sa nu imi mai pun deoarece acum se poarta unghiile scurte si rotunde in culori inchise si mate. Ma mai gandesc exact ce sa fac...

dafffne
Postat pe 31 August 2009 13:33
buna fetelor. pun gel pe unghii 35-40RON in Pitesti-Arges.pentru programari contactati-ma la 0760 730 639, sau pe mess la id: o.O_lalaa92
Lalaa92
Postat pe 22 Decembrie 2010 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri Manichiura/Pedichiura Acreditate Bucuresti 1 De la: ferdystyleactive 5 Februarie 2012 15:19
unghii cu gel bucuresti 1 De la: kudika411321 4 Iulie 2011 20:18
Unghii False cu Gel ! 1 De la: zw33ty 25 Aprilie 2012 16:28
Aschii in partea superioara a unghiilor 3 De la: kudika_1042373 7 August 2021 18:25
DAIMONNAILS UNGHII FALSE CU GEL 3 De la: 10nails 2 Septembrie 2010 11:41