saloane bune in buc

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent saloane bune in buc: (4.2 din 9 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
mie imi place salonul igiena de la blocul perla - e ieftin dar fac treaba super buna!
alte recomandari?
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

De la: Ginutza03, la data 2008-06-24 14:52:42mie imi place salonul igiena de la blocul perla - e ieftin dar fac treaba super buna!
alte recomandari?
IN CEA CE TINE DE COAFOR VA RECOMAND MIC NEGRU SI URAT HAIR SALON
mirela_busteni Avatarul lui mirela_busteni

80 mesaje
Oras: sinaia

De la: Ginutza03, la data 2008-06-24 14:52:42mie imi place salonul igiena de la blocul perla - e ieftin dar fac treaba super buna!
alte recomandari?

un alt salon super ok e la Iancului (k pct de reper iesirea de la metrou spre stefan cel mare imediat pe partea stanga)
Nu este important sa castigi… este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
elena1981 Avatarul lui elena1981

9 mesaje
Oras: dej

Cel mai bun salon din Bucuresti este dupa parerea mea Chicsalon unde am realizat vreo 2 tratamente de slabire si anticelulitice care m-au multumit enorm.Chiar sunt profesionisti cei de acolo.Folosesc produse de calitate si toate tratamentele si serviciile de acolo sunt pe masura asteptarilor:)

1 mesaj

si eu am facut un tratament la chicsalon si chiar este un salon deosebit:).folosesc numai produse profesioniste si care au rezultate remarcabile.va recomand cu incredere chicsalon ca nu veti pleca dezamgite.va pup
andrada_talissa Avatarul lui andrada_talissa

13 mesaje
Oras: bucuresti

sau cine isi permite poate incerca centrul wellness&fitness larkoti...au mai de toate...puteti intra si pe site sa va convingeti e super,efecte garantate
b63msh Avatarul lui b63msh

79 mesaje

buna fetelor
eu ma duc la un salon de remodelare din dorobanti si sunt foarte incantata.au preturi mici si aparate de ultima generatie.Chiar am vazut rezultate....TARE NU??????
Fosta membra Kudika.ro
Buna fetelor!
Eu merg la un salon spa nou deschis din dorobanti, atmosfera foarte tare cu lumanarele parfumate, muzica relaxanta, oameni f draguti si preturi f accesibile, chiar daca e zona de fitze. Vi-l recomand si voua - wwww.palmsaloon.ro
Astept pareri!
b63msh Avatarul lui b63msh

79 mesaje

CE INSEAMNA IEFTIN????SI CE TI-AI FACUT????
Fosta membra Kudika.ro
www.yokohairstudio.com/ intrati aici !
_madalina_alexandra_ Avatarul lui _madalina_alexandra_

75 mesaje

HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
Hazel_eyes Avatarul lui Hazel_eyes

20 mesaje

buna fetelor! vreau sa imi fac o schimbare de look, si as vrea sa imi spuneti, cele care ati fost, despre yoko hair studio..ce preturi sunt, daca sunt profesionisti, daca e cineva anume acolo mai bun....si despre alte saloane..tot din bucuresti:D
elisa_me Avatarul lui elisa_me

271 mesaje

da.trebuia sa fie un topic in care fetele sa posteze niste saloane unde s au dus si le a placut sau unele unde s au simtit prost.se pare ca de fapt e plin de cateva fete care fac reclama la niste saloane unde ele lucreaza sau sunt ale lor sau ale cunostintelor lor.penibil.
Antonoei Avatarul lui Antonoei

1 mesaj

buna, eu va recomand salon ABBATE, care are doua saloane pe Cal 13 Decembrie, la Rosseti, in Dorobanti, si va pot spune ca sunt super tari.Sunt adevarati profesionisti.
banzytza Avatarul lui banzytza

17 mesaje

De la: Antonoei, la data 2008-11-30 12:20:17buna, eu va recomand salon ABBATE, care are doua saloane pe Cal 13 Decembrie, la Rosseti, in Dorobanti, si va pot spune ca sunt super tari.Sunt adevarati
profesionisti.

pe calea 13 septembrie :)) te-ai grabit un pic :)

271 mesaje

De la: Antonoei, la data 2008-11-30 12:20:17buna, eu va recomand salon ABBATE, care are doua saloane pe Cal 13 Decembrie, la Rosseti, in Dorobanti, si va pot spune ca sunt super tari.Sunt adevarati profesionisti.

mersi mult.chiar acolo vroiam sa ma duc sa mi fac parul dar nu eram sigura 100% pentru ca nu am fost niciodata.stii cumva daca au preturi mari?
Fosta membra Kudika.ro
mergi la Abbate (intersectia 13 sept cu Sebatian) cu toata increderea si programeaza-e la Doinita (sapt. viitoare este dimineata). Este mai mult decat maestra. Este o recomandare facuta din toata inima.
ierdnamad Avatarul lui ierdnamad

43 mesaje
Oras: iasi

S.C. ANDREI COLLAGEN SRL
Mun. IASI,B-dul STEFAN CEL MARE SI
SFINT,nr.5,bl.A1-2,sc.B,et.8,ap.4
Tel.0332448180; 0770492583
J 22/2671/2008; CUI: 224422282
E-mail: andreidan51@gmail.com
Retail Pret: 195,00 RON

PUR COLLAGEN tip II
Să începem cu ceea ce se întâmplă cu corpul dumneavoastră la inaintarea in vârstă!... La douăzeci de ani și mai devreme de 20, există o mare varietate de hormoni de creștere care promovează această creștere a mușchilor, a ligamentelor și tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru această creștere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creștere sînt in scădere și se oprește cresterea, iar colagenul produs de către ficat este utilizat pentru promovarea sănătatii și mușchilor existenti, construirea de mușchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o rată de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnă că la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.

CONSECINTE:
-Saloanele de frumusete se vor preocupa de cresterea colagenului din dermis cu implicatii in diminuarea ridurilor,celulitei,coajei de portocala,etc.
-Articulatiile,scheletul osos vor intra in atentia medicilor de specialitate pentru a fi intretinute si ameliorate, consecinta a reducerii continutului de colagen din organism.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în țesuturi, acestea se deterioreaza și fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulația de nutriție și hidratare care are un efect dăunător asupra sănătății și, prin urmare, aspectului pielii și a altor celule.
Când țesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilă, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestă prin aparitia celulitei,atit la femei cit și la bărbați, în general, supraponderalii. Pentru că în organism este grăsime, este folosita ca o protecție si asta nu inseamna că persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompilează țesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor și grăsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriție și hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.In urma cercetarilor si documentarilor facute,putem concluziona efectele COLAGENULUI:
- îmbunătățirea condiției și texturii pielii.
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor și ridurilor
- Elimina durerile din articulatii, regenerarea treptata a cartilagiilor
- Creste potenta sexuala,regenereaza prostata
- Flexibilizeaza vasele, elimina depunerile de grasimi de pe organele interne(ficat, inima, intestine, etc)
- Este recomandat pentru recuperarea post operatorie
- Îmbunătățirea condiției părului si unghiilor,intareste sinii
- Reduce celulita in general, da sănătate țesutului muscular
- reducerea treptată a țesutului adipos, promovează noduri sanatoase
Dincolo de aceste îmbunătățiri estetice există, de asemenea, o îmbunătățire a bunăstării generale a articulațiilor și cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.

De ce este atât de eficient Collagenul tip II?

Există multe alte produse de colagen pe piață cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura.
PUR COLLAGEN TIP II derivă 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogată sursă naturală. Acest nutritiv esențial este folosit pentru "construirea de blocuri". Tot Colagenul de tip II este creat egal. Numai PUR Colagenul tip II poate livra necesarul de proteine al organismului la centrul de resurse și este garantat, standardizat să conțină niveluri de cea mai înaltă calitate, de tip II Colagen hidrolizat-proteine. Colagenul tip II este fabricat în conformitate cu standardele farmaceutice, in conditii de sterilitate maxima,produsul final fiind superior calitativ. Întregul proces de fabricație poate dura până la 3 luni, fiind creeat acest extrem de absorbant colagen de tip II.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important să se bea cel puțin 1 litru de apă pe zi pentru hidratare completă.
Ca regulă generală, adistrarea ar trebui să fie la 3 ore după masă, la 2 ore după o masă ușoară ( de exemplu: o salată) de 1 oră dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intră in stomacul dumneavoastră si atunci va fi defalcat în funcție de acizii din stomac și absorbit complet.
Puteți, de asemenea, să aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecă 1 la 2 capsule collagen cu o cremă sau gel aloe vera și se aplică pe piele timp de până la 20 de minute în funcție de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe săptămână.
* Aceste declarații au fost evaluate de Food & Drug Administration (USA). Acest produs nu este destinat pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boala.
Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583

1 mesaj

1 mesaj

salut fetelor sunt noua pe forum am incercat de curand un tratament pentru slabit la chicsalon in buucresti si am fost placut surpirnsa de rezultate.chiar nu ma asteptam.vazusem pe romantica o emisiune supravietuitorii si acolo aratu aparatul eximia care face minuni etc.si am zis ia hai sa il incerc si eu si sincer chair da rezultate spectaculoase pto spune.am pierdut 15 kg in aprx 2 luni si acum ma mentin .chair merita iar salon este ok
Fosta membra Kudika.ro
si cat ai platit pentru operatiunea aia??eu fac electrostimulare(nu in bucuresti) si dupa 2 sedinte se vad rezultate..zi mi si mie pls care sunt preturile pe acolo...
Fosta membra Kudika.ro
De la: elena1981, la data 2008-09-28 20:37:55Cel mai bun salon din Bucuresti este dupa parerea mea Chicsalon unde am realizat vreo 2 tratamente de slabire si anticelulitice care m-au multumit enorm.Chiar sunt profesionisti cei de acolo.Folosesc produse de calitate si toate tratamentele si serviciile de acolo sunt pe masura asteptarilor:)

Subscriu
Banshee on duty! Beware :)
Fosta membra Kudika.ro
keiko slim spa ,piata romana ,deasupra cinematograf studio , akolo am fost mi-a placut , fetele sunt super dragutze si profesioniste :) si tratamentele si procedurile chiar dau rezultate Succes si sa fiti frumoase mereu !!!
Banshee on duty! Beware :)
traiesteclipa007 Avatarul lui traiesteclipa007

37 mesaje

eu va dau un sfat cu Abate sincer ...aveti grija la vopsit si la umflatul bonurilor ;) mie mi-a atras atentia k nu a preparat vopseaua langa mine si nu am vazut cat pune iar la sf m-am trezit cu un super bon ... am platit cu 100 ron in plus fata de salonul unde ma faceam eu inainte ....si nu era diferenta de manopera sau ceva ...ci de la material asa k eu m-am lecuit de asa zisi profesionisti

271 mesaje

De la: traiesteclipa007, la data 2009-03-05 14:48:37eu va dau un sfat cu Abate sincer ...aveti grija la vopsit si la umflatul bonurilor ;) mie mi-a atras atentia k nu a preparat vopseaua langa mine si nu am vazut cat pune iar la sf m-am trezit cu un super bon ... am platit cu 100 ron in plus fata de salonul unde ma faceam eu inainte ....si nu era diferenta de manopera sau ceva ...ci de la material asa k eu m-am lecuit de asa zisi profesionisti

la care abatte ti s a intamplat asta?eu am de gand sa ma duc la cel de la universitate.daca cineva a fost acolo si i a placut rog sa posteze experienta.multumesc anticipat.

1 mesaj

Nu stiu daca Ianna este cel mai bun salon din Bucuresti insa eu ma simt foarte bine acolo, sunt tratata cu multa atentie atat la cosmetica cat si la tratamentele corporale. Doamnele sunt foarte bune profesioniste si au si produse super - Maria Galland. Dupa 10 sedinte de tratamente anticelulitice combinate cu electro rezultatele sunt vizibile.
Fosta membra Kudika.ro
De la: traiesteclipa007, la data 2009-03-05 14:48:37eu va dau un sfat cu Abate sincer ...aveti grija la vopsit si la umflatul bonurilor ;) mie mi-a atras atentia k nu a preparat vopseaua langa mine si nu am vazut cat pune iar la sf m-am trezit cu un super bon ... am platit cu 100 ron in plus fata de salonul unde ma faceam eu inainte ....si nu era diferenta de manopera sau ceva ...ci de la material asa k eu m-am lecuit de asa zisi profesionisti

am recomandat acest salon pentru ca atat coafeza recomandata (DOINA) cat si restul staff-ului mi-au demonstrat ca sunt profesioniste chiar daca sunt tinere...nu am avut niciodata bonul pentru vopsit+spalat cu tratament hidratant la parul lung mai mult de 130 ron... vin cu o completare: produsele sunt de calitate si cateva fete din staff au premii internationale...nota 10 de fiecare data ...si nu sunt o clienta usor de multumit ...

1 mesaj

corect, nu poti sa generalizezi...sunt multe saloane abbate si nu inseamna ca in toate sunt stilisti foarte buni. depinde...mor cand aud ca x-uleasca se tunde la salon la cristi pascu sau la geta voinea, ca stie ea ca sunt astia doi buni...dar a tuns-o oare vreodata chiar geta? sau chiar pascu? e o porcarie sa generalizezi.
eu stiu un salon bun in zona eroilor, mai exact pe langa plevnei. am dat acolo de o coafeza foarte buna, katy. si cred ca pot spune ca e buna deoarece mi-a facut in decembrie un decapaj (parul meu era negru de 4 ani). am iesit un ciocolatiu superb, apoi am facut niste suvite blonde iar acum sunt deja complet blonda. excelenta tipa. m-a facut cu joico. si produsele sunt bune, asa e, dar si ea ca stilista este superba. salonul se numeste memories/ este frumos, clientele sunt tratate cu sucuri, cafea...preturile de bun simt nu doar la coafor ci si la cosmetica si la manichiura. deja sunt clienta lor de cateva luni, am incercat tot si nu pot spune ca am fost dezamagita de ceva. pot spuen ca e un salon frumos cu oameni foarte bine pregatiti.
traiesteclipa007 Avatarul lui traiesteclipa007

37 mesaje

nu vreau sa te jignesc insa ai o mentalitate specific romaneasca .... mergem la ala cu mai multe premii sau la ala ca apare la televizor ....ce zicea silvia referitor la getta si pascu
premiile ... aceste seminarii la care merg acesti stilisti sunt platite de ei sau de saloanele la care lucreaza ...deci indiferent k esti bun sau prost profesionist ai ocazia sa ajungi la aceste seminiarii dak ai banii necesari ;) in plus tu ca si clienta nici macar nu stii care premii chiar conteaza sau nu ... diploma obtii in urma fiecarui curs urma
eu nu vreau sa zic k abatte este un salon prost insa pe mine nu m-a convins sincer. poate sunt eu mai tipicara sau poate mi-am gasit stilista perfecta pt mine
nu trebuie sa fie aceeasi si pt tine trebuie ca fiecare sa fie multumita nu neaparat impreuna
Fosta membra Kudika.ro
ai dreptate..si chestia cu "...mentalitatea specific romaneasca..." mi-a placut... dupa cate stiu traiesc pe aici prin Romania de ceva timp si n-am sa gandesc niciodata ca un australian(ex.)...dar sa nu uitam ca "educatia ne-a facut ceea ce suntem"
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina: