Setari Cookie-uri

Ce simtit cand va priviti in oglinda?

in liceu recunosc ca eram maniaca:))
numa cu freza-n oglinda stateam!
acum mi-e prea lene! stau atat cat e necesar...sa ma machiez, demachiez...d'astea!
ce i prea mult strica!
morticia_adams
Postat pe 23 Septembrie 2008 00:00
Depinde de stare: de stiu ca-s obosita si acest lucru s-ar vedea evit , dar tot la ea ajung ca sa ma binedispun ma machez bine si is ca noua
de stiu ca am ceva nou ce ma avantajeaza, tot verific
Oricum io zic ca nu tre sa fi neaparat narcisist ca sa petreci timp in fata oglinzii. Te poate ajuta de expl. ai anumite mimici cand faci anumite lucruri ce te dezavantajeaza, de te uiti in in oglinda le poti rectifica si eviti sa ai o fata " schinjuita" cand tu vrei de fapt sa exprimi fericire. Ce vrei limbajul gestual e important.De simti ceva si prin mimica oamenii inteleg opusul... uratel ce sa zic.
dafffne
Postat pe 24 Septembrie 2008 04:44
Eu nu concep viata fara oglinzi :))sunt un pic narcisista asa k nu ratez nici una :))
Pisikutzza
Postat pe 1 Octombrie 2008 03:31
cateodat cand ma privesc in oglinda ma vad f dragutza dar de multe ori mi se pare ca nu arat bine deloc
Alexandra0606
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:55
Nu cred ca avem de ce sa evitam oglinda,pana la urma nimeni nu e perfect.Eu una,va spun sincer,nu ma simt complexata de nimic.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 11 Noiembrie 2008 02:39
De la: addicted_to_love, la data 2008-11-11 02:39:39 Nu cred ca avem de ce sa evitam oglinda,pana la urma nimeni nu e perfect.Eu una,va spun sincer,nu ma simt complexata de nimic.

....BRAVO...
nico1234
Postat pe 11 Noiembrie 2008 02:46
De la: geo32, la data 2008-07-11 08:57:57ah, da, scuze!
corect era: tragea-mi-aso!

Geo, gresit, categoric gresit. Atunci cand te uiti in oglina spui: "mandru-s, Doamne, f.u.t.e.m.-as!"...
Lucia1971
Postat pe 12 Noiembrie 2008 19:36
ceea ce se reflecta din mine !!!!....adica nici un complex !!!.....doar POZITIVITATE !!!.....
etta
Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:05
cred ca daca o sa ma mai uit mult in oglinda o sa ajunga sa zic "oglinda oglindjoara cine e cea mai frumoasa din tara?"
yumy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:21
daca nu va iubiti p voi asa qm sunteti q defecte si calitati,nu cereti altcuiva sa va iubeasca.ca nu se va intampla.uitati-va in olinda si spuneti ,,sunt fumoasa asa qm sunt,,.asa am facut eu.ma uram pt cum suntdar am invatat ca daca nu ma iubesc eu nimeni nu o va face.asa cum aqm am un prieten care ma iubeste nespus d mult.succes!
sweet_heart
Postat pe 23 Noiembrie 2008 16:33
sunt momente in care m simt de-a dreptul divina...sunt momente in care m urasc datorita felului qm arat.. ...uneori imi doresc sa arat altfel,dar de cele my multe ori imi zic k poate u e o zi tokmy buna si o iau de la capat.. ..m simt de cele my multe ori multumite de felul meu de a fi,de felul meu de a arata,de a ma comporta,dar sunt momente,in care imi doresc sa evit oglinda p kre o consider dusmanul meu in acele clipe.cred k totul depinde de starea de spirit a fiecaruia.poopz
ankcroitoru
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:13
i love myself imi place sa ma uit in oglinda oriunde as fi...knd stiu k arat bine am mai multa incredere in mn...knd eram mai mica aveam cateva complexe...si akm ma mai nemultumeste cate ceva dar ma simt destul de bn in pielea mea si nu ma mai gandesc la asta!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:28
Cum sa evit oglinda ? Dimineata stau cam jumatate de ora.
Cateodata cand ma uit in oglinda vad un chip urat, iar altadata unul frumos. Asta depinde de cum te simti in ziua respectiva, mai ales cum te simti in pielea ta.
Maricruz
Postat pe 19 Februarie 2009 15:00
De la: , la data 2008-06-28 20:11:22Cochetati cu oglinda sau o evitati? Dimineata va priviti atent in oglinda sau evitati pt ca aveti complexe?


Mai mereu ma simt mai bine cand ma uit in oglinda, cu toate ca de obicei evit...nu ca as fi narcisita, chiar opusul...imaginea mea din minte e mult sub realitate si cand ma uit in oglinda mereu am o reactie de genul :" Hei, dar arat mai bine!"
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 15:05
inainte stateam in fatza oglinzii non stop,aveam in geanta vreo 2 3 oglinjoare pentru la scoala etc... acum ma uit fara sa vreau knd trec pe la baie,pentru k am o oglinda f mare si imposibil sa nu trec pe langa ea...de obicei knd plec undeva imi ia vreo 15 minute sa ma aranjez si seara sa ma DEZaranjez stau mai mult in oglinda knd ma imbrac,sa probez mai multe tinute.... in rest cu fatza termin repede...
SweetHappyButterfly
Postat pe 19 Februarie 2009 15:16
Ce simtit cand va priviti in oglinda?


eu simtit cand privit la oglinda...

"ioooi tu iar dau de tine" !
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Februarie 2009 16:44
Oglinda imi arata ce am visat mereu.O tipa faina,frumusica,ambitioasa si puternica.Si sunt al naibii de multumita!
deea_20
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:17
Ce simtit cand va priviti in oglinda?

simt ca ma indragostesc.... Moamaaaa da` ce secsy sunt
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:19
De cele mai multe ori vad o femeie multumita de ce a realizat in viata, dar uneori vad o pereche de ochi mari si tristi, iar zambetul care obisnuia sa ii lumineze fata e palid si sters...........

Si atunci nu ma recunosc caci eu mereu zambesc si sunt vesela , pana si ochii zambesc cu mine..........

Si atunci imi zic:; " ei fato e timpul sa iti revii"...............mereu sunt multumita de ce vad, chiar de sunt trista ..............
sun_shine
Postat pe 21 Aprilie 2009 13:56
N-am nicio problema in a ma privi in oglinda. Imi observ defectele,le pot prevenii. Imi observ calitatile,sunt mandra de ele. :)
fluturas_
Postat pe 21 Aprilie 2009 14:15
io o vad pe nevasta lu barbatumio ! si in oglinda din tavan tot pe ea o vad, cred ca e bine...
_oktober_
Postat pe 21 Aprilie 2009 14:23
De la: _oktober_, la data 2009-04-21 14:23:58io o vad pe nevasta lu barbatumio ! si in oglinda din tavan tot pe ea o vad, cred ca e bine...


okto mama ................ esti o mare catastrofa....................adorabila..............
sun_shine
Postat pe 21 Aprilie 2009 18:14
De la: voicu_monica2001, la data 2009-04-21 18:14:14
De la: _oktober_, la data 2009-04-21 14:23:58io o vad pe nevasta lu barbatumio ! si in oglinda din tavan tot pe ea o vad, cred ca e bine...


okto mama ................ esti o mare catastrofa....................adorabila..............



io catastrofa ? pe vremuri o vedeam pa soacra mea in oglinda....era tot timpul in spatele meu...de aia mi-am pus oglinda in tavan....ma temeam sa nu apara si in pat !
_oktober_
Postat pe 21 Aprilie 2009 23:06
ui iu iui ...vai de mine si de mine..eu cand ma uit in oglinda ma vad pe mine ...frumoasa, urata, cum m-a lasat Doamne Doamne...cui nu-i place sa nu se uite...mie imi place de mine si e suficient !
Defecte, calitati, nimeni nu e far' de cusur..ce rost are sa ne complicam viatza ...ar trebui sa conteze fiecare detaliu daca participam la vreun miss....asa..ne mai permitem mici ...''scapari''..suntem frumosi pentru ca suntem noi, unici, diferiti, imperfecti !!!
__LL__
Postat pe 21 Aprilie 2009 23:23
De la: _oktober_, la data 2009-04-21 23:06:51
De la: voicu_monica2001, la data 2009-04-21 18:14:14
De la: _oktober_, la data 2009-04-21 14:23:58io o vad pe nevasta lu barbatumio ! si in oglinda din tavan tot pe ea o vad, cred ca e bine...


okto mama ................ esti o mare catastrofa....................adorabila..............



io catastrofa ? pe vremuri o vedeam pa soacra mea in oglinda....era tot timpul in spatele meu...de aia mi-am pus oglinda in tavan....ma temeam sa nu apara si in pat !


sun_shine
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:01
ma simt bine
yumy
Postat pe 1 Mai 2009 08:03
Nici nu cochetez cu ea dar nici n-o evit.

O cert ca-mi da intr-una acelasi lucru!

Trebuie s-o...updatez :D
90701
Postat pe 17 Septembrie 2009 19:34
ma simt norocoasa
de-aia ma si uit asa des: ca sa nu fiu vreodata nemultumita de felul cum sunt si prin asta sa supar pe Cel care mi-a daruit atatea.
x_tina90
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:14
De la: , la data 2008-06-28 20:11:22Cochetati cu oglinda sau o evitati? Dimineata va priviti atent in oglinda sau evitati pt ca aveti complexe?


nu am complexe, nu sunt narcisista. ma uit doar daca e nevoie. si sunt mandra de ceea ce vad!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:18
Mie imi place ceea ce vad ori de cate ori ma uit in oglinda,sunt mandra de felul in care arat,si nu am complexe,in primul rand ma iubesc si ma respect,incerc sa am cat mai multa grija de mine.Da....imi place de mine..........
FLORY_DULCIK
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce m-a impresionat.... 456 De la: rondina 6 August 2015 09:12
locul si momentul nepotrivit... 11 De la: loveactualy 4 Aprilie 2009 19:10
Kitaro 10 De la: Alexandra09 16 Martie 2009 16:17
urgent !!!!! acum am nevoie de voi fetelor ... sa vad ce sfaturi stiti sa dati ,,, plss , din suflet va rog 18 De la: danatisianu 19 August 2009 21:08
sunt toate frumoase si misto dar ne trb si bani...asa ca hai sa mai facem ceva banuti...un venit pasiv..de care nu trb sa ne batem capul. 3 De la: kudika226898 11 Martie 2011 22:13