Setari Cookie-uri

balanta + rac=???

sunt rac cu ascendent in rac si are dreptate cineva aici pe forum cand zice ca balantele se plictisesc repede. se zice ca dupa 30 de ani esti mai influentat de ascendent decat de zodia ta personala si sa stiti ca exista adevar in aceste spuse. dupa 30 de ani e adevarat vezi si viata cu alti ochi, mai maturi, dar depinde si de zodii. pana cand sa ma apuc de studiat astrologia si foroscoapele nu banuiam si nici nu ma gandeam de ce sunt asa de pretentioasa, de ce ma plictisesc repede de o relatie care simt ca scartie, de ce nu accept orice compromis, de ce nu accept orice gogomanie spusa pe ici pe colo si de ce ce uneori sunt atat de hotarata uneori cu riscul de a supara o persoana si sa mai si tin supararea o viata. asta e rac cu ascendent in balanta. e adevarat balanta e echilibrata, se preocupa de persoana sa si de aspectul ei fizic, dar in combinatie cu racul e si in stare sa treaca peste cadavre daca stie ca are dreptate. dupa parerea mea poate fi o combinatie buna daca lasa fiecare de la el, dar si balanta si racul au accese de furie, uneori deranjante pentru cei din jur care din pacate trebuie sa ii suporte neavand incotro... daca se supara pe rand si apoi stau sa se gandeasca fiecare unde au gresit sau de ce au facut acel gest sau acel pas ar putea fi bine. daca voi va puneti intrebarea daca rezistati asa separat - 2 entitati diferite de mine ce sa mai zic - acolo unde suntr 2 in 1 cum se spune la un loc si se supara in subconstient cand unul cand celalalt. dar intr-un fel e bine ca balantele sunt mai ambitioase decat racii, si uneori nu dau inapoi ca racii si mai vin si ele cu picioarele pe pamant tragandu-l si pe rac dupa ei. racul e mai sfios, mai molcom... racul daca e ranit se intoarce isi linge rana si asteapta apa la moata pentru a se razbuna si ani de zile, dar si cand se razbuna, vai si amr de cel care l-a ranit. unde scuipa nu mai linge... cam asta e cu convietuirea celor doua zodii pe scurt, ca daca am sta sa analizam tot comportamentul nici la batranete nu am termina dragilor... bizu
mitzura
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:38
OK. Va rog ptr a 1000-a oara: nu mai impanziti forumul cu astfel de "topicuri". Faceti unul gen "zodii" si postati acolo toate nelamuririle si problemele voastre existentiale. Nu puteti face asta? vreti sa-l fac eu? VA ROG FRUMOS!!!!
e enervant sa caut subiecte de discutie si sa dau numai peste asa ceva, iar astea ocupa ordinea prioritatii afisarii topicurilor. e chiar enervant!
incerc sa va intaleg preocuparea ptr astfel de subiecte ( am spus ca incerc , nu neaparat ca si reusesc)... da, fiecare are dreptul sa se exprime liber, dar va rog mult faceti un topic compact si va intruniti acolo. ar fi o dovada de respect fata de restul utilizatorilor!
va multumesc anticipat!
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:44
De la: Andreea87, la data 2008-08-13 17:17:46 the_girl, racii sunt foarte complicati si-si schimba dispozitia si starea de spirit la fiecare minut...trb doar sa-l cunosti si-ti va fi mai usor sa te descurci...cunoscandu-l vei afla k ai o mare influenta asupra lui, desi nu va recunoaste niciodata asta..
da da intradevar....... ai mare dreptate si mie mi se intampla ....sunt balanta si el rac....dificila relatia...dar ne iubim si ne certam mereu
alybog
Postat pe 2 Septembrie 2008 23:12
Eu nu inteleg o treaba si pace:daca nu-ti convine titlul unui topic, ce cauti frate sa-l deschizi?! Iti pierzi max o sec ca sa citesti titlul la fiecare topic si daca nu te intereseaza ce cati sa intri?!
Ma rog, sa revenim.Eu sunt rac si am avut o relatie cu o balanta la un moment dat in viata mea. Deci a fost exact cum scrie la zodiac, ce ascendent, ce alte alea? Aproape imposibil de supravietuit!Am reusit cu chiu, cu vai si cu sfortari majore sa-l parasesc, cu toate ca il iubeam taaare mult (in momentele alea am suferit teribil, acum ma amuz teribil, ce ti-e cu viata asta, dom-le!). Oricum, in afara de faptul ca e adevarat, era un tip sensibil, romantic, fermecator as putea spune, genul care face "impresie" in societate si destul de sufletist de felul lui , ca si calitati sa zic, rareori in viata mea ulterioara am cunoscut un om atat de capricios, neserios, impulsiv, nedrept.Imi facea viata un calvar, cu scene din te miri ce i se nazarea, ca se scula el cu fata la cearsaf, fara motive reale, ii sarea tandara si se bosumfla si imi facea reprosuri ca l-am jignit (chiar daca, doamne iarta-ma, ziceam ceva fara cea mai mica intentie de a-l face sa sufere. Am rezistat cam un an si ceva, dupa care mi-am zis ca ajung la balamuc, daca nu plec. Pt ca oricat de dulci si de rapide erau impacarile, ajunsesem sa stau sa-mi controlez fiecare fraza , ca sa nu care cumva sa i se para lui ca nu s ce am vrut sa zic si sa nu-l jignesc care cumva.Chestia e ca am si o colega de serviciu balanta si se aseamana extraordinar de mult cu el.Si colega mea, la fel ca si el, isi cere scuze dupa ce-i trec nebuniile, ca ei sunt oameni sufletisti in fond, da cat sa-i suporti?Si cand ma gandesc ca eu credeam despre mine, ca un rac ce ma gasesc ca sunt prea sensibila, prea susceptibila, prea orgolioasa,prea dificila, am constatat cu stupoare ca se poate si mai rau... in acelasi timp insa am alti doi prieteni, (un el si o ea, balante)care sunt complet diferiti:sunt rezonabili, intelegatori, calmi. Probabil talgerele de la balanta lor sunt in echilibru, in timp ce la iubitul meu erau stricate rau.Bine cam neseriosi si astia doi, daca ma gandesc bine, genul pe care nu te prea poti baza, asta cam ar fi caracteristica la toate balantele din viata mea.Asadar...sa ai noroc de o balanta echilibrata, ca altfel o sa fie vai de steaua voastra.
monalisa2000
Postat pe 2 Septembrie 2008 23:37
ce caut??? vaut sa inteleg de ce mama naibii nu va uitati pe google!!!!!
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:03
Anissia, relax! Suntem pe un forum...vb despre ce vrem noi. Dk ne plecare sa discutam pe marginea experientelor avute de fiecare participant/a...care e problema ta?
Zi frumoasa tuturor,
Oana
karella
Postat pe 5 Septembrie 2008 13:47
tu te uiti? si atunci de ce mai deschizi si topicurile noastre? nu ai pe cine iti varsa nervi? ascute un creion pana se micsoreaza cu o ascutitoare care rupe varfur!
mitzura
Postat pe 6 Septembrie 2008 16:48
ok, am inteles.... concluzia mea e ca sunteti cam ...limitate!
pa!
Anissia27
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:55
forum-urile de aia sunt facute ca oamenii sa discute intre ei.....daca tie nu iti convine lucrul acesta , atunci cnd cauti ceva pe google si iti gaseste si scrie FORUM!!! nu intra pe el, k numa postezi aiureli....si daca tot faci asta fii si tu in ton cu subiectul respectiv, de pe acel forum...;)

Peace woman!!! Enjoy life, because its too short to waste it with stupid things...;)
christel_kris
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:14
Depinde si de caracter.Eu sunt balanta, sotul este rac si suntem ca doua picaturi de apa.Ne-am inteles bine din primele zile de relatie, important e sa ghicesti ce-si doresce cel de langa tine si vezi daca-ti face bine sa-i oferi ce-i place, sau nu.

Cati



si bafta

Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:37
hello
eu sunt balanta,si imi place de un racusor. el are o relatie..mai dubioasa asa,adica eu nu stiu cand se intalnesc ei,pt ca sta deseori pe internet,in pozele lui nu apare,are blog si nu apare nimic de la ea,are filmulete si nu e prezenta. in schimb are pe hi5 un 5 cu better half,din 2006 :)) deci poate are,dar e ascunsa bine
ce e ciudat la el,isi schimba dispozitia repede,nu stii la ce sa te astepti de la el,cateoadata este foarte deschis si f sincer,dar cateodata nu are dispozitia de a discuta cu mine,si uneori cred ca minte,ca sa nu para nepoliticos.
deci,cum sa-l cucetesc?:D
dorina_77
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:34
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:42
am avut recent o relatie cu o balanta, eu sunt rac, a durat doar o luna, foarte schimbatori, si mereu m-a comparat cu fosta, desi nu-mi zicea eu mi-am dat seama. si mereu cantareste.. si raci is dracosi, dar sunt cazri in care zodiile ciar daca n use potriveau au trait multi ani impreuna! succes la toti!
Sweet_Rodica
Postat pe 1 Ianuarie 2009 02:08
Aveti nevoie de astrograme ca sa aflati lucruri despre voi si despre relatia voastra... Eu zic sa incercati comunicarea...face minuni si aflati cum stau lucrurile cu adevarat si scapati de faza cu paranoia... Discutati cu partenerul numai asa aflati cum este si ce vrea. Ce atata parca ati fi adolescente...COMUNICARE face minuni. Ia ganditi-va aflati din sursa sigura tot ce va intereseaza. Eu sunt cu o balanta si sunt rac..si ce conteaza...tot ce am vrut sa aflu despre el am aflat comunicand.
tomznot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:47
seu sunt balanta si am avut prietenul rac dar a fost un dezastru total.....m-a inselat in ultimul hal si pe cat l-am iubit pe atat il urasc si acum dupa 1 an jumate de cand ne-am despartit nu ii mai pot zice pe nume....era un dezastru...bn nu tre sa te iei dupa ce am patit eu dar nu prea e buna combinatia rac+balanta
ella907
Postat pe 13 Februarie 2009 16:06
Eu sunt balanta......sunt bun tandru romantik sincer comunicativ un bun sfatuitor si fak pe plak persoanei iubite....asta astept si eu in schimb si ....persoana iubita sa se gandeaska de 2 ori pana spune ceva pt ca balanta cum sunt eu cel putin am tendinta sa ma supar repede dar trece repede dak nu e important motivu....Am intrat pe forum sa vad daca ma potrivesk cu un Rac dar tot gasesk diferite pareri si pe forumuri si pe site-uri cu horoscop.....am impresia k pana la urma caracteru mediu in care traim anturaju toate astea ar face o relatie sa mearga intre doua persoane indiferent de zodii( inafara de varsator cu care nu ma potrivesk delok e prea libertin/a , si doar ce stie el/ea e mai bine urask egoismul)nu ma plictisesk de relatii dak tin la persoana iubita si nu duk o relatie in alt stagiu dak nu tin la ea, sau nu continui mai mult de 2 sapt o luna relatia daca nu iubesk persoana, nu imi place sa fac sa sufere pe nimeni deci sper ca va-ti facut o parere despre barbatul balanta(apropo eu am 21 de ani) poop pe toti si toate cele bune, sa fiti iubiti !!!

Postat pe 17 Februarie 2009 00:59
sirena22
Postat pe 17 Februarie 2009 01:05
m-am saturat de topicuri de genu el e bou si el e vaca
sirena22
Postat pe 17 Februarie 2009 01:05
Buna ,eu sunt balanta si sotul rac.Vreau sa va spun ca avem momente cand ne intelegem perfect ,dar sunt si momente cu scantei.Racii sunt foarte orgoliosi,f.mandrii de ei,tu trebuie sa lasi mereu de la tine,ca altfel iese mai rau.Dar cu a spus cineva mai sus sunt niste scumpi,si eu m-am obisnuit cu el,stiu acum cum trebuie sa-l iau cand e suparat,deci totul e ok.Va pup
MickyAngel
Postat pe 1 Martie 2009 12:37
parerea mea...NU...am avut si eu o relatie cu o balanta, eu rac fiind...dar cu toate ca a durat aproape 2 ani de zile s-a ales praful pana la urma....parerea mea este ca balantele sunt mut prea posesive(cel putin asa a fost al meu:D:)...intr-o astfel de relatie pare la prima vedere k totul este ok, dar dak te uiti mai in adanc iti dai seama k nu e chiar asa...nu stiu ce sa iti spun , dar eu nu as mai fii niciodata cu o balanta.....prea multe certuri , prea multe gelozii si toate astea fiind mult mai multe decat momentele frumoase...ce-i drept la inceput totul este roz,dar pe parcurs se descopera toate....asta e parerea mea BALANTA CU RACUL NU SE POTRIVESC...oricum bafta!
lixale
Postat pe 24 Martie 2009 22:01
De la: sirena22, la data 2009-02-17 01:05:36m-am saturat de topicuri de genu el e bou si el e vaca



stai lin! m avut si eu o tentativa si poti vedea acolo... "FURIA FECIOARELOR"
Anissia27
Postat pe 25 Martie 2009 18:22
cel mai bn sa faci c iti dicteaza inima si sa ai mare incredere in Dumnezeu pt k nu cred in horoscop si cred c imi spune inima.
kudika098497
Postat pe 2 Ianuarie 2010 01:04
eu sunt rac si prietenul balanta si eu ma inteleg f bn cu el si ma cert f rar.prietenul meu este f calm,ii place sa imi fak totul p plac si sa-mi inteplinesk dorintele si chiar dak nu are d unde se imprumuta si tot imi face p plac si are f mare rabdare p knd eu nu am si eu sunt firea f rea pt k vreau kam totul sa se fak k mine si sunt c gura f mare dar el ma lasa in pace si nu imi spune nimik ma lasa sa vb singura. p langa asta ma supar si repede dar am si parti bune ajut p toata lumea mai ales pers iubita si imi recunosc mereu greseala.eu sunt d parere mai bn dau singura cu capul d cer decat sa mai iau dupa cineva. din greseli inveti
kudika098497
Postat pe 2 Ianuarie 2010 01:15
nu:)chiar deloc...
kudika451605
Postat pe 8 Noiembrie 2011 19:10
Si eu tot ascendant in fecioara, zodiac rac. :))
Raluq_Deea_1
Postat pe 21 Iulie 2014 21:09
Mai mult decat perfect.
Darius_
Postat pe 21 Iulie 2014 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea rac el pești 1 De la: kudika_943586 26 Noiembrie 2013 23:05
buna 5 De la: kudika338293 10 Decembrie 2010 09:47
Merge relatia dintre o femeie fecioara (cu ascendent in sagetator) si un barbat varsator ? 1 De la: kudika005416 31 Iulie 2009 15:30
hy 5 De la: bestiutza_relouded 9 August 2009 01:16
femeia taur si barbatul varsator...sanse vreodata? 33 De la: kudika009567 3 Februarie 2012 01:58