Setari Cookie-uri

fericirea unei femei

Credeþi cã fericirea unei femei este legatã exclusiv de existenþa unui bãrbat în viaþa ei sau nu? Fericirea poate avea ºi altã sursã în afara dragostei? Aºtept opiniile voastre.

Postat pe 4 Iulie 2008 14:18
Are legatura cu prezenta LUI, dar nu e exclusiv singura sursa de fericire, nu e nici macar cea mai puternica.

Postat pe 10 Iulie 2008 12:47
Dupa parerea mea, fericirea unei femei poate fi "cauzata" de mai multi factori: o vizita la cosmetica sau un salon de masaj, shoping-ul, familia... etc...etc... Nu neaparat in ordinea asta... Dar cireasa de pe tort este de fapt barbatul. Desi sunt o feminista 100%, trebuie sa recunosc ca au si barbatii astia un rol in viata noastra. Sunt, de fapt, completarea noastra, asa cum noi ii completam pe ei (evident ca noi trebuie sa acoperim un gol mult mai mare... )
Lucia1971
Postat pe 11 Iulie 2008 09:28
da, barbatul e singura si unica forma de fericire a femeii!

Postat pe 11 Iulie 2008 10:17
da spuse geo, care e femeie ... si stie mai bine
Josie
Postat pe 13 Iulie 2008 21:56
barbatii sunt cireasa de pe tortul fericirii unei femei ...nicidecum fericirea insasi ... hai fetelor daca 1 an nu aveti un iubit ..asta inseamna ca acel an sunteti nefericite? Eu una nu as fi nefericita
seiyra
Postat pe 13 Iulie 2008 21:57
adevarat ca sunt mai multe fericiri pu o femeie...shopping-ul,vizita la cosmetolog,masaj,coafura......dar intr-un final toate acestea femeia le face pu EL.....iar privirea arzatoare, complimentele LUI..si o noapte pasionala de amor ..sunt ceea ce fericeste si-i da arpi unei femei... ......femeile sunt inprevizibile,o floare,un compliment facut de un necunoscut in metrou,o pereche de pantofi noi,o prajitura de ciocolata mancata la 12 noaptea....o barfa la telefon cu prietenile.......sunt mici fericiri pe care nici nu le observam,dar ne aduc zambetul pe buze...iar barbatul iubitor si grijuliu are grija ca aceste fericiri mici sa nu sa se termine....

Postat pe 15 Iulie 2008 21:34
Barbatul din viata ta e doar o componenta pentru ca o femeie sa se simta fericita , in niciun caz nu constituie fericirea suprema.Pana in momentul in care voi avea propriul meu copil , cea mai importanta fiinta pe aceasta lume va fi mama mea , mai importanta decat iubit sau sot ,iar fericirea ei este interconectata cu fericirea mea ceea ce automat anuleaza postul lui geo care debordeaza de 'inteligenta si prufunzime' cum ca barbatul sta la baza fericirii unei femei. pe aici s`a vorbit doar de micile bucurii gen cosmetica , shopping etc .Nimeni nu a mentionat ca fericire pentru o femeie poate insemna a fi implinita din punct de vedere profesional , a avea o cariera impresionanta in domeniul pe care l`a dorit...asta poate fi fericire in viziunea mea , atunci cand obtii ceva depunand eforturi si facand sacrificii ...atunci intr`adevar poti zambii cu tot sufletul.
Kittynelle
Postat pe 16 Iulie 2008 14:56
da sigur cum sa nu fie barbatul fericirea femei....barbatii nu aduc fericirea iubita...ei o intretin:))nu numai un barbat poate frace fericita o femeie...sunt foarte multe lucruri care aduc fericirea:)
yohana_maria
Postat pe 29 Iulie 2008 11:22
d'acord cu pufilici!
morticia_adams
Postat pe 12 August 2008 00:35
De la: , la data 2008-07-04 14:18:48Credeþi cã fericirea unei femei este legatã exclusiv de existenþa unui bãrbat în viaþa ei sau nu? Fericirea poate avea ºi altã sursã în afara dragostei? Aºtept opiniile voastre.


Eu cred cã întrebarea este puþin tendenþioasã, nu ºtiu dacã premeditat sau nu. E firesc ca 99% dintre femei sã rãspundã cu un NU hotãrât, mãcar din orgoliu dacã nu din convingere. Nu întâmplãtor existã pe acest forum topicul "Ia sã-i mai dãm dracului pe bãrbaþi!"
Dacã însã întrebarea ar fi sunat astfel: "Credeþi cã absenþa unui bãrbat în viaþa unei femei poate fi o sursã de nefericire pentru aceasta?", deºi în esenþã conþinutul ar fi asemãnãtor, rãspunsurile ar fi mult mai nuanþate.
adicon
Postat pe 12 August 2008 09:13
eu cred ca fiecare femeie percepe fericirea in felul ei......pentru minea fericirea e implinirea sufleteasca si faptul ca am tot ce am dorit de la viata!fericirea o vad o vad prin ochii copilului meu si ai barbatului de linga mine! poti sa ai cariera ,poti sa ai bani ......dar daca nu ai cu cine sa imparti totul la ce bun??????

Postat pe 12 August 2008 09:46
Bine pusa problema, Francia! Asa este!
Lucia1971
Postat pe 12 August 2008 12:42
De la: geo32, la data 2008-07-11 10:17:32da, barbatul e singura si unica forma de fericire a femeii!

bre, da' buna parere ai despre tine. ori ai intalnit cu adevarat dragostea?!nu pot sa neg. fericirea nu ar fi deplina fara persoana iubita. dar sa nu absolutizam... fericirea e o notiune complexa si elementele constitutive sunt multiple..

Postat pe 12 August 2008 19:12
Judecatorul intreaba martora:
- Sunteti casatorita?
Ea ofteaza. Judecatorul dicteaza secretarei:
- Nu e casatorita.
Apoi intreaba martorul:
- Sunteti casatorit?
Martorul ofteaza. Judecatorul dicteaza:
- Casatorit.
adicon
Postat pe 13 August 2008 09:15
sunt multe intelesuri...prin a fii fericita....depinde de la femeie la femeie...unele vad fericirea printr-un barbat...altele printr-o vizita la spa...sunt fel si fel de lucruri care ne fac fericite...dar este importanta si prezenta unui barbat...si intradevar dak un an de zile l-ai petrece fara un :iubit"asta nu inseamna k nu ai avut parte de fericire...:P
cata18
Postat pe 13 August 2008 13:33
pentru Adicon: esti casatorit?!

Postat pe 13 August 2008 18:00
pentru Adicon: esti casatorit?!

Postat pe 13 August 2008 18:00
Inocica, m-ai binedispus. Bravo, draga mea, esti tare!
Lucia1971
Postat pe 13 August 2008 18:23
fericire? orice te poate face fericit daca esti deschis s-o primesti,pe ea.....FERICIREA.
just28
Postat pe 13 August 2008 18:59
Offf...
adicon
Postat pe 13 August 2008 19:00
De la: adicon, la data 2008-08-13 19:00:10Offf...

da' cu fericirea cum stai?! sau nu mai e cazul sa intreb?

Postat pe 13 August 2008 19:14
cred ca fericirea difera in functie de persoana.. nu poti da o definitie generala a fericirii pt ca gresesti in mod sigur. Ce ma face pe mine fericita, nu-l face pe altul.. Faptul ca mie imi place ploaia pe tine te poate deprima.. Fara indoiala ca exista multe femei pt care fericirea este direct legata de prezenta unui barbat in viata lor..! La fel cum exista nimfomane pt care fericirea inseamna cat de multi barbati in viata lor.. sau alcoolici pt care fericirea consta intr-o sticla de vodca.. pictori pt care arta e fericire.. etc etc. De altfel, cred ca fericirea nu este legata de un singur lucru.. sau doua..

Postat pe 13 August 2008 19:22
Nu rãspund la provocãri. Tema propusã se referã la fericirea unei femei, nu a unui bãrbat. Când se va deschide un topic despre fericirea bãrbaþilor... mai vedem.
adicon
Postat pe 13 August 2008 19:54
Femeia isi cauta fericirea in lucrurile marunte: o face fericita o floare, o vorba, o iesire la shopping, o discutie cu prietenele, etc. Pana acum ceva vreme nu credeam ca o femeie poate fi nefericita ca nu are langa ea un barbat cu care sa impartaseasca totul...am cunoscut pe cineva, o tanara, nefericita ca nu are iubit, nefericita ca e mereu singura desi pe celelalte planuri este implinita...apoi mi-am pus intrebarea:ce ar fi viata mea fara EL?:)si da ar fi mai pustie caci el imi reda zambetul pe buze, el ma face sa ma trezesc dimineata si sa am cui sa-i spun...TE IUBESC...sunt o norocoasa ca esti aici langa mine!de ce sa nu recunoastem ca toate ne dorim sa fim trezite cu un sarut, sa simtim ca e acolo EL, ca putem trece peste orice obstacol ALATURI DE EL...
alesandu
Postat pe 14 August 2008 16:20

Poate ca n-am eu organul fericirii atat de bine dezvoltat, dar cum naiba sa te faca fericita o vizita la cosmetica? A, multumita, da. Fericirea e un sentiment atat de complex incat e greu de obtinut.

Si cred ca cel mai repede e printr-un barbat.
Kathara
Postat pe 14 August 2008 16:48
Eu zic ca te poate face fericita si o vizita la cosmetica. Atunci cand scapi din mainile "criminalelor" care te chinuie cu orele punandu-ti ceara unde te doare mai tare sau tratandu-ti comedoanele...
Lucia1971
Postat pe 15 August 2008 13:14
cred si eu ca oftezi cand te afli printre atatea femei frumoase(stiu sigur ca este asa(asta e pentru adicon)
just28
Postat pe 17 August 2008 15:54
oana 81 sunt de acord cu tine...stiu ca esti o varsatoare...si gandesti matur sau poate chiar prea ...
just28
Postat pe 17 August 2008 15:57
OANA,AI DREPTATE FERICIREA NU POATE FI ACEIASI PENTRU TOTI SAU TOATE,EU DE EXEMPLU MA AXEZ FOARTE TARE PE VIATA SENTIMENTALA,DACA NU SUNT FERICITA IN CUPLU PARCA NIMIC NU-MI IESE BINE.CONSIDER CA STABILITATEA IN VIATA TI-O POATE DA O RELATIE SENTIMENTALA.CU ATAT MAI MULT,NU CRED CA AS PUTEA TRAI FARA SA AM O RELATIE...MA ROG...DE MURIT NU MOARE NIMENI DAR TRAIESTI EFECTIV DEGEABA DACA NU AI JUMATATEA TA SI DACA ESTI FERICITA DE O ZI DE SHOOPING SAU DE O VIZITA LA COSMETICA SAU MAI STIU EU CE DAR NU AI PE CINEVA ALATURI...FERICIREA NU E DEPLINA.PARCA LIPSESTE CEVA...NU?
luiza1982
Postat pe 18 August 2008 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
comportament diferentiat 31 De la: dianushka86 22 Octombrie 2009 12:32
Am si eu nevoie de un sfat dak se poate... 49 De la: zeita_zeita 7 Septembrie 2009 23:37
Vom avea un presedinte viril? 97 De la: afroditanca 17 Noiembrie 2009 17:17
Cum reactionez? 18 De la: Simply_i 4 Octombrie 2008 11:03
de ce unii barbati se comporta ciudat? 22 De la: valita76 23 August 2009 10:24