Setari Cookie-uri

venit suplimentar?

toti cred ca ne-mm intrebat la un moment dat cum sa ne mai descurcam cu banii.Salariile sunt asa cum sunt si cheltuielile cresc mereu .Ce putem face pt a avea un venit suplimentar?Un job part-time e greu de gasit,mai ales in orasele mai mici .Am incercat ca reprezentant vinzari produse cosmetice dar nu -ti ramine cine stie cat,am cautat ceva online dar nu se merita si acum as incerca munca la domiciliu dar nu am gasit nimic serios doar vorbe in vint si in general pacaleli .,Stiu ca in situatia mea sunt multe persoane asa ca va intreb ce s-ar putea face ,sau ce ati incercat si a mers ,sau pur si simplu daca aveti ceva idei sau vreti sa va spune-ti parerea.
marinela_diana
Postat pe 6 Iulie 2008 11:23
Diana...este un subiect bun de discutie si am sa revin cu ceva detalii mai tarziu....

tu spui de ceva suplimentar...dar ce sa mai spun de cei care nu au nici acel serviciu pe care altii il au?...pe cei de varsta medie???? si sincer stau si ma gandesc cum pot unele familii sa se descurce cu un singur salariu....taxe de plata..chirii..sa nu mai vorbesc de intretineri care sunt no comment...mancarea care pe zi ce trece se scumpeste tot mai mult...si cica mai vrem sa ne cumparam si ceva haine???...veniturile lunar sunt de RUSINE...DE MIZERIE.....si acei de sus...stau cu ea la soare si nu-i intereseaza...de populatie..doar la ei sa intre in buzunar si gata.....

Este de plans.. .sincer..in Romania....sa-ti gasesti un loc de munca este foarte greu..varsta si experienta.....care se cere...este prea mult..si cand te gandesti ce salariu....o iei la fuga....BATAIE DE JOC....

Am fugit sa-mi beau o cafeluta si mai revin......

Postat pe 6 Iulie 2008 12:41
maryamm tin sa te contrazic...... job-uri se gasesc cu gramada....vointa sa ai sa muncesti,cand traiesti de pe o zi pe alta accepti orice job si cand ai ocazia sa gasesti altceva mai bun pleci si pace buna,isa pe la noi inca se mai practica ....de aici vreau sa ies la pensie,rutina de zi cu zi ,etc.ma repet vointa de munca sa fie si de lucru se gaseste.acuma daca vii si imi spui caio am terminat o facultate si vreau ceva mai mult ...ba ma lesi!!!! ai nevoie de un job pt ca iti e foame si nu ai cu ce plati facturile???? munceste in prima faza unde gasesti ,intre timp continua sa cauti mai bine platit mai bun program ma lejer etc ...dar asta se rezolva in timp importat e sa ai un venit in prima faza.
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Iulie 2008 13:34
venituri suplimentare??? multe se pot face si fara sa trebuiasca sa faci ceva ilegal,un contract de colaborare cu o firma unde sa lucrezi exact atunci cand au nevoie de tine,ma refer la proiecte IT la imobiliare etc.....dece se poate,minte sa ai ca nu-ti sta capul pe umeri degeaba
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Iulie 2008 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu ce va ocupati timpul cand sunteti singure??? 14 De la: Dor_a 23 Iulie 2009 10:35
Banii se fac usor...?! 2 De la: silviu_m74 7 Iulie 2009 21:08
Ce ar trebui sa fac??? 20 De la: clau19 30 Decembrie 2009 21:30
Ce inseamna un Coafor bun ? 1 De la: jamaica 26 Februarie 2009 06:55
Facultati - nelamurire.. 23 De la: kudika195501 11 Ianuarie 2011 18:58