Setari Cookie-uri

La ce varsta v'ati pierdut virginitatea?

nu cred ca are treaba varsta aici ....cel mai important e sa gasesti persoana potrivita(si cand sp asta nu ma refer sa iti gasesti un tip cu care sa te casatoresti o data ce ai facut pasul asta ) o persoana care sa iti ofere increderea necesara !! si fa-o atunci cand TU simti cu adevarat atunci te vei lipsi de reretele de dupa si vei savura totul cu intesitate maxima
ramona85
Postat pe 7 August 2009 16:26
De la: MidnightFist, la data 2008-07-12 03:24:55Poate ca e un subiect mai delict, cel putin pentru mine este pentru ca sunt adolescenta si ... cu toate ca am mai avut discutii de genu am o nedumerire. Care ar fi varsta medie la care nimeni nu m'ar judeca daca mi'as pierde virginitatea?
eu la 16 ani,nah,eu zik sa nu o faci prea devreme sa mai stai,o sati para rau,si o sa ai unele remuscari
dudu1992
Postat pe 7 August 2009 16:26
Eu mi am pierdut virginitatea la 16 ani, ma intalneam cu acel baiat de 2 luni, a fost superb cu sampanie,muzca in surdina absolut superb. Si cel m ai frumos e faptul ca si acum suntem impreuna si avem un baietel superb si sanatos de 1 an si 8 luni. Asa ca importtant e sa o faci cand simti si cand gasesti un barbat care sa tina la tine!
kudikaalex
Postat pe 7 August 2009 16:31
la 20 de ani cu un tip interesant , cu care fusesem de la 17 ani impreuna dar cu care nu aveam prea multe puncte compatibile la acest capitol.asa ca in ziua de azi am ramas amici buni, ne revedem cu placere la o cafea ori de cate vin in vizita acasa.cred ca a fost mai mult o decizie luata din curiozitate. nimeni nu a suferit dupa, mai ales ca mi s-a parut un pas absolut normal in viata, un episod care trebuia inceput.astazi cred ca intimitatea si compatibilitatea sunt foarte important intr-o relatie.atractia trebuie sa existe,nu poti sta langa o persoana ''de treaba'' dar a carei atingere nu o poti suporta nicicum.
ulterior nu am dat nici o socoteala nimanui.mi-am asumat acest pas,nu l-am negat si mi-am vazut mai departe de deciziile mele personale.parintii si cei din familie au inteles totul,poate si din schimbarile mele de comportament sau faptul ca noptile nu mai statea pe acasa.mi se pare absolut normal sa incepi un asemenea capitol la varsta la care incepi cat de cat sa te maturizezi si sa intelegi viata putin pragmatic.nu am nimic impotriva varstei de pubertate insa ma tem ca eventualele deceptii sau experiente mai dure nu pot fi tolerate si prelucrate asa cum ai putea sa o faci la 20 de ani de exemplu,iar consecintele uneori pot fi destul de dure, daca nu iremediabile.
laviniamariad
Postat pe 7 August 2009 17:28
cand vrei tu e foarte bine, totul e sa fie vand vrei tu ,cand esti tu pregatita si sa simti cva pentru acea persoana, k daca e cu sampanie si trandafiri conteaza mai putin. Eu mi am inceput o la 22 . live your life nu fa ce zice / face tot poporul
lady_co_my2
Postat pe 7 August 2009 19:40
iti aplaud axperienta avuta prima data(nu varsta ma intereseaza )
shania
Postat pe 7 August 2009 21:00
Sunt atat de multe pareri .de experiente..mai placute sau mai putin placute..dar totusi aici e vorba de viata ta..de corpul tau..de sentimentele tale..Un sfat e intotdeauna binevenit dar ..DOAR TU esti aceea care trebuie sa iei decizia..NICIODATA sa nu cedezi in plasa anturajului..Poti sa fii foarte bine nesincera si sa-i duci in eroare-spunandu-le ca ai avut o astfel de experinta..Nimeni nu-ti poate pune la indoiala vorbele.NU? Oricum e bine sa mai astepti..persoana potrivita...sau anii in care vei avea destula intelepciune ..ani la care vei avea destula experinta care sa te scuteasca de a mai cere pareri,sfaturi..Ah! O singura fiinta este capabila sa te sfatuiasca ..numai de bine..pe tot parcursul vietii tale...MAMA!
lyheartly
Postat pe 7 August 2009 23:42
La 17 ani, pentru ca pur si simplu simteam nevoia; m-am simtit bine si nu m-am mai uitat inapoi de atunci. Nu regret ca am facut-o atunci, a fost la momentul potrivit pentru mine. A fost o experienta placuta, care mi-a schimbat perspectiva asupra relatiilor.
Cateva sfaturi ce poate iti vor prinde bine: nu lasa pe nimeni sa te judece din punctul asta de vedere, sunt alegeri personale. Motivele pentru care o faci pentru prima oara trebuie sa-ti fie clare in minte, sa te gandesti daca o faci pt ca iti cere inima sau trupul. Sa nu confunzi legatura fizica cu cea sentimentala, sexul nu inseamna iubire, si a face sex nu este acelasi lucru cu a face dragoste. Si protectia e pe primul plan
Multa bafta
Hummingbird
Postat pe 8 August 2009 07:53
sunt inca virgina si am ales sa mor asa.........
matracucu
Postat pe 8 August 2009 10:28
NU cred ca are varsta o prea mare importanta.....se presupune ca la 16 ani deja legal poti fi si sotie...
dar sa fie frumos, sa nu regreti...sa fie cu cineva care sa fie atent si sa tina la tine, chiar daca nu va ramane acelasi pentru restul vietii....daca intradevar VREI. asta e tot ce conteza.
angelfromheaven
Postat pe 8 August 2009 15:02
eu una mi-am pierdut virginitatea la o luna dupa ce am facut 18 ani..mi-am promis mie ca nu se va intampla my devreme...si asa a si fost..eram intr-o relatie stabila..il iubeam si ma iubea..si pt mine a fost pers potrivita cu care mi-am pierdut virginitatea...nu regret ca a fost el..regret doar faptul ca relatia sa sfarsit..sunt aproape 2 ani de cand ne-am despartyt dar eu inac my am sentimente pt elX:X:X:X:X..si voi avea mereu..eu ity spun ca esty singura care poate lua decizia de a face acest pas acum sau my tarziu...:*
kudika_alexia051568
Postat pe 8 August 2009 15:07
Scuzati-ma ca ma bag si eu:)) dar vreu sa va spun ca eu am 17 ani si inca nu mi`am inceput viata sexuala..si inca nu am de gand.
Am colege care imi spun ca sunt fraiera..dar parerea mea este acceasi pt ca nu am varsta si nici nu am o relatie cu cineva ca sa`l iubesc si sa ma iubeasca...
DanielaGoia
Postat pe 8 August 2009 15:21
Scuzati-ma ca ma bag si eu:)) dar vreu sa va spun ca eu am 17 ani si inca nu mi`am inceput viata sexuala..si inca nu am de gand

Postat pe 8 August 2009 18:09
eu am 17 ani...si ink sunt virgina..nu cred k conteaza varsta,,,eu zic k atunci cand te simtipregatita...nu trebe sa ti cont de o a numita varsta ca sa iti incepi viatza sexuala..eu mai astept
sm0keAlot
Postat pe 8 August 2009 18:58
Pe la 20... Imi doream mai repede dar nu ma bagau fetele in seama. + ca am luat teapa am stat cu o fata 1 an, am asteptat si n-a mai fost sa fie, i-a dat-o altul.
MrPig
Postat pe 8 August 2009 19:56
Cred ca cea mai potrivita dezvirginare e cea care se produce prima data in mintea unei fete, apoi actul in sine! Iar in ceea ce priveste actul, e de preferat sa se intample treptat, prin ruperea treptata a himenului, senzatie ce te scapa de o eventuala durere
isabdm
Postat pe 10 August 2009 15:01
De la: MidnightFist, la data 2008-07-12 03:24:55Poate ca e un subiect mai delict, cel putin pentru mine este pentru ca sunt adolescenta si ... cu toate ca am mai avut discutii de genu am o nedumerire. Care ar fi varsta medie la care nimeni nu m'ar judeca daca mi'as pierde virginitatea?


din cate am citit istudiile spun ca dupa 17 ani l;a fete si pe la 16 la baietzii.....yo am 17 ani,sunt inca virgina....nu cred k exista o varsta clara pt inceperea vietzii sexuale,ar trebui s-o faci cand te simti pregatita,nu pentru ca ceilalti o fac sau lauda sexul
Georgylyx
Postat pe 12 August 2009 16:26
De la: isabdm, la data 2009-08-10 15:01:59Cred ca cea mai potrivita dezvirginare e cea care se produce prima data in mintea unei fete, apoi actul in sine! Iar in ceea ce priveste actul, e de preferat sa se intample treptat, prin ruperea treptata a himenului, senzatie ce te scapa de o eventuala durere

ma primiti si pe mine la barfa ?
pabllo
Postat pe 12 August 2009 16:30
De la: sm0keAlot, la data 2009-08-08 18:58:18eu am 17 ani...si ink sunt virgina..nu cred k conteaza varsta,,,eu zic k atunci cand te simtipregatita...nu trebe sa ti cont de o a numita varsta ca sa iti incepi viatza sexuala..eu mai astept

parerea mea e ca tre sa ti un pic cont si sa nu incepi la 12-13 ani... ca e nasol dpdv medical
pabllo
Postat pe 12 August 2009 16:41
poi da..dar nha..pe unele le duce capa sa o faca la si 12, 13, 14 ani...
sm0keAlot
Postat pe 12 August 2009 23:26
capu..pardon:D
sm0keAlot
Postat pe 12 August 2009 23:29
io ink mi's virginica
Diavolyta_
Postat pe 12 August 2009 23:29
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-12 23:29:49io ink mi's virginica




plec in expeditie prin nordul tarii

vanator de comori ma fac
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 August 2009 23:41
De la: MidnightFist, la data 2008-07-12 03:24:55Poate ca e un subiect mai delict, cel putin pentru mine este pentru ca sunt adolescenta si ... cu toate ca am mai avut discutii de genu am o nedumerire. Care ar fi varsta medie la care nimeni nu m'ar judeca daca mi'as pierde virginitatea?


nu e nimeni in masura sa te judece,nimeni nu are dreptul.

fa ce simti tu,cand simti tu,ca asa macar,vei fi tu singura vinovata. e mai bine sa sti ca ai facut tu ce te-a taiat capul,in loc sa traiesti cu dubii.

io am scapat de labageala pe la 13 ani cu o tipa de 19

in acel moment ma simteam mascul feroce

dar cand ma gandesc acum... eram praf

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 August 2009 23:50
bine micne
cristiana_cris
Postat pe 13 August 2009 10:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-12 23:29:49io ink mi's virginica

si eu.... ... in urechi !!!
conteaza cand o faci , sa o faci cu cap..... si daca esti si daca nu virgin
pabllo
Postat pe 13 August 2009 12:22
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-13 10:50:36 bine micne



esti cu ochii pe mine ca pe butelie
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 13 August 2009 13:45
sa nu te pierd
cristiana_cris
Postat pe 13 August 2009 14:11
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-13 14:11:15sa nu te pierd


sa vezi ce fac io din coafura aia a ta cand te prind
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 13 August 2009 15:08
ce imi faci? prinde-maaaaaaaaaaa
cristiana_cris
Postat pe 13 August 2009 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femei casatorite 2 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 12:23
iubitul meu vrea sa facem...."dragoste" 18 De la: someone17 3 Iunie 2012 01:45
un sfat urgent va rog 30 De la: vanessa_bella1 24 Septembrie 2009 15:40
Exista prietenie intre femeie si barbat fara sex? 697 De la: vyoryca 14 Martie 2011 20:15
mai exista minuni? 2 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:25