Setari Cookie-uri

Manele VS Rap

nu mi se pare cine stie ce cocalari.com,deci ma limitez la I love pitzipoanca

Postat pe 9 August 2008 02:51
prefer orice alt gen de muzica dar nu populare sau simfonica doar de bach restul huaaaaa manele , si tot ce inseamna kitsch oriental,cineva a zis d balada a lui emil lassaria , ehe e altceva aia dar oarecum e muzica bune ,have a nice day all
blue07scorpion
Postat pe 22 August 2008 14:42
Hai nu fiti rai si recunoasteti. La un chef, dupa ce te-ai ametit un pic si toti lancezesc care pe unde apuca, nu iti vine sa asculti "OOOOOOOOOOOf viata meeeeeeeeeeaaaaaaaaa" sau "Suparat, suparat sunt, Doamne, iarasi, suparat" si sa realizezi ca ai doua variante: ori cauti ceva cu ce sa-ti tai venele, ori te-apuci de plans cu sticla de bere in mana in timp ce urli versurile alea?
Lucia1971
Postat pe 30 August 2008 23:54
De la: carela, la data 2008-07-29 11:36:42 Asta cu lumea buna ...ce sa zic.. .Eu nu ascult niciodata manele si nici muzica populara si sa stii asta n-are legatura cu lumea. Pur si simplu nu-mi place .nu ascult nici muzica simfonica... dar imi place" Balada"
Ascult orice alta muzica daca imi incanta auzul
FIECARE CU GUSTURILE LUI


ok, din punctul meu de vedere ai perfecta dreptate.
Te sustin si pot adauga ca ascult cu placere manele, mai ales la petreceri (ma refer la manelele ritmate, cu muzica antrenanta, si versuri rostite corect, si care au un mesaj "petrecaret"),
Ascult si Rap tot in aceleasi conditii ...
MISSILVY
Postat pe 31 August 2008 23:43
lucia hell noo.. in niciun caz sa nu aud manele la aparty-urile unde ma duc , de fapt , noi suntem mai multi , care asculta electronica deci nici macar rapp :)) so...e diferenta majora intre una cu alta , sa fie d capul lor cu manelele lor ritmate ca stiu sa le serveasca ...so ... paaaa , vezi ca t am intrebat ceva pe private :))
blue07scorpion
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:26
ASTA-I UN TOPIC?????
Anissia27
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:33
Nu. E un subiect de discutii interminabile.
Lucia1971
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:46
Pfuai De Mine ! Si de mine :))) Ma uimitzi voi pe mine cand va aud. Of
Eu ascult orice gen de muzica, ce-i drept nu-mi pun castile pe urechi si ascult manele, dar cand ma duc la o nunta, la un majorat, sau alte petreceri interminabile unde se pun manele, chiar nu ma deranjeaza si chiar nu stau pe scaun ca o "Angelina Jolie" cum pretindeti voi ca o faceti .
Si cei care zic ca nu asculta manele...cum spuneti ca in TOATE manelele se vorbeste de femei, bani, si altele ?? daca voi nu ascultati asa ceva???
Sabrina_Nede
Postat pe 2 Septembrie 2008 19:43
categoric rap, poate si din cauza ca traiesc intr-o lume a rappului, prietenul meu fiind negru, dar nu as asculta manele niciodata, nu am ascultat si nu voi asculta....
numai bine si iubiti-va mult
yohana_maria
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:26
rapul se aseamana cu unele manele p alocuri...vezi 50 cent :) in mel lui se canta despre ce canta si gutza coada de maimuta :)) sex bani masini femei etc etc etc

Postat pe 15 Septembrie 2008 20:53
Rapul e foare usor accesibil si manelistilot.Probabil un raper "adv." nu va asculta sau inghite maneaua dar ce-i mai multi manelisti asculta rap.Cei mai multi manelisti asculta Parazitii.
fluturas_
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:10
aoleo mai....ce am ajuns...auzi la ei..pfffuuuaaaa..mai oameni buni..ati auzit si voi de 2pac, g-unit, flo -rida si multi altii....cum poti zice ca rappul se aseamana cu manele....manelele sunt niste tiganii, si partea proasta e ca toti romanii, aproape toti, se injosesc in a asculta tiganiada asta. Poate ca un manelist asculta rap....dar intrebarea e ca intelege muzica?....
peace and love
yohana_maria
Postat pe 17 Septembrie 2008 12:58
De la: yohana_maria, la data 2008-09-17 12:58:58aoleo mai....ce am ajuns...auzi la ei..pfffuuuaaaa..mai oameni buni..ati auzit si voi de 2pac, g-unit, flo -rida si multi altii....cum poti zice ca rappul se aseamana cu manele....manelele sunt niste tiganii, si partea proasta e ca toti romanii, aproape toti, se injosesc in a asculta tiganiada asta. Poate ca un manelist asculta rap....dar intrebarea e ca intelege muzica?....
peace and love


nu se aseamana instrumental..si nu tot rap-ul..nu gen 2pac etc...tradu in romana mel de-alelu 50, snoop si vezi cum sunt

Postat pe 17 Septembrie 2008 18:45
Nici nu tre` sa traduci..asculti doar Cheloo-In zgomot de masele supte
fluturas_
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:15
da e adevarat, in unele melodii 50 cent si snoop canta despre femei, dar nu in felul in care canta guta si nush ce alti manelisti, poate eu am parerea asta pt ca nam ascultat in viata mea manele, si sunt prea prinsa in lumea asta a rapului, nu condamn pe nimeni care asculta manele, fiecare e liber sa asculte ce ii place, nu sunt impotriva manelelor, dar nu imi plac, am avut in romania prieteni care ascultau manele, dar aici traind in preajma unor oameni ce asculta numa rap, mam conformat, si acum zgomotul manelelor mi se pare iritant. Dar mi se pare o aberatie ca romanii sa fie asa prinsi in manele, uitandu´si in acelasi timp de cultura noastra si lasand unii lautari sa le spele creierii, pt ca sa nu uitam 80% din romanii asculta doar manele...
peace and love
yohana_maria
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:31
De la: yohana_maria, la data 2008-09-19 11:31:23da e adevarat, in unele melodii 50 cent si snoop canta despre femei, dar nu in felul in care canta guta si nush ce alti manelisti, poate eu am parerea asta pt ca nam ascultat in viata mea manele, si sunt prea prinsa in lumea asta a rapului, nu condamn pe nimeni care asculta manele, fiecare e liber sa asculte ce ii place, nu sunt impotriva manelelor, dar nu imi plac, am avut in romania prieteni care ascultau manele, dar aici traind in preajma unor oameni ce asculta numa rap, mam conformat, si acum zgomotul manelelor mi se pare iritant. Dar mi se pare o aberatie ca romanii sa fie asa prinsi in manele, uitandu´si in acelasi timp de cultura noastra si lasand unii lautari sa le spele creierii, pt ca sa nu uitam 80% din romanii asculta doar manele...
peace and love



si in romania ce muzica ascultai ?

Eu ascult elctro/minimal,prietenul meu asculta hip-hop,amicii mei (unii) asculta manele,altii rock. Asta nu m-a facut sa-mi influetnteze gusturile.
fluturas_
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:06
De la: butterfly_k22, la data 2008-09-18 16:15:30Nici nu tre` sa traduci..asculti doar Cheloo-In zgomot de masele supte

Esti nebuna, fluturas! Supte sau rupte?
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:35
De la: Lucia1971, la data 2008-09-19 19:35:39
De la: butterfly_k22, la data 2008-09-18 16:15:30Nici nu tre` sa traduci..asculti doar Cheloo-In zgomot de masele supte

Esti nebuna, fluturas! Supte sau rupte?


Supte mai ,dai un search pe dc si asculta melodia
Si daca mai asculti hip-hop asculta si Fakeri de la Parazitii.
Asta daca nu asculti manele.
fluturas_
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:55
Nu ascult nici rap, nici manele... Deci nu ma incadrez in peisaj...
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 20:43
atat timp cat nu asculti manele de incadrezi in ce peisaj vrei tu
fluturas_
Postat pe 20 Septembrie 2008 05:16
NU ASCULT NICI UNA NICI CEALALTA EU ASCULT MUZICA POPULARA GLUMESC LOL POPULARA DOAR LA NUNTI CA NU AM ALTCEVA DE FACUT SI TREBUIE SA O ASCULT...iAR CAT DESPRE MANELE PROBABIL A FOST O VREME A LOR ACUM TOATE MELODIILE SE REZUMA LA BANI, DRAGOSTE CARE DE CARE BEHAIE MAI MULT SI PLANGE MAI TARE DUPA TIPA CARE L-A PARASIT... DECI ASCULT CU TOTUL SI CU TOTUL ALTCEVA...INTR-UN TIMP IMI PLACEA BUG MAFIA DAR ACUM NU PREA II MAI ASCULT NICI PE EI...IMI PLACE MUZICA HOUSE ETC..

Postat pe 22 Septembrie 2008 11:45
ambele genuri de muzica sunt najpa...pentru ca ele se intrepatrund oarecum.si in general cei care asculta rap asculta si manele.nu generalizez, dar in majoritatea cazurilor asa se intampla.nu de putine ori am intalnit asemenea oameni,fosti colegi de liceu.sau paote erau inca la varsta la care nu s-au decis?
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:44
sunt ok ambele.nu sunt nici pro nici contra.fiecare asculta ce ii place si suntem liberi sa ne alege genul de muzica
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:45
eu am fost intotdeauna o hip-hop girl, de cand ma stiu am ascultat acest gen de muzica, nu asa de mult ca acum, dar am ascultat
Nu am ascultat manele niciodata, si nici nu voi asculta, pt ca nu este genul meu de muzica,este ceva iritant pentru mine.Dupa cum am mai spus, nu am nimik in potriva manelelor , dar nu imi plac, mi se par doar o tiganiada, melodii cantate de niste oameni care nu au nici macar 8 clase terminate.
peace and love
yohana_maria
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:28
Ascultam ceea ce ne place fiecare asculta ce vrea

Postat pe 23 Septembrie 2008 19:28
De la: , la data 2008-09-23 19:28:17Ascultam ceea ce ne place fiecare asculta ce vrea


In sfarsit cineva care a inteles ceva din topicu' asta
Stilll_MeG
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:52
azi am auzit o manea ,deci logic ar fii ca am ascultat o manea, nu de la aparatul meu nici de la telefonul meu ci de la al altuia.... ma scoateti din peisaj ca am fost rea si din greseala am fost torturata cu ascultarea unei manele???
era numa' una... "sa moara ma-sa" !!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 18:17
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 18:17:33azi am auzit o manea ,deci logic ar fii ca am ascultat o manea, nu de la aparatul meu nici de la telefonul meu ci de la al altuia.... ma scoateti din peisaj ca am fost rea si din greseala am fost torturata cu ascultarea unei manele???
era numa' una... "sa moara ma-sa" !!!




Pai,fiecare are dreptu' sa asculte/auda ce vrea
Stilll_MeG
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:38
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 18:17:33azi am auzit o manea ,deci logic ar fii ca am ascultat o manea, nu de la aparatul meu nici de la telefonul meu ci de la al altuia.... ma scoateti din peisaj ca am fost rea si din greseala am fost torturata cu ascultarea unei manele???
era numa' una... "sa moara ma-sa" !!!


ROBERTA_BRUNI
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:02
rap
veritasaga, mecena, arssura, testa, blaziny : sml-sign0173:
bulinaa
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Adina Chis 1 De la: kudika069208 17 Septembrie 2009 13:46
majorat si peri albi 11 De la: kudika312040 6 August 2010 13:01
Concert Metallica 7 De la: Metal_spell 24 Ianuarie 2010 20:54
Lectii de Vioara pentru Toate Varstele Boem Club 2 De la: kudika_970539 18 Ianuarie 2015 17:53
Dub Pistols la Bucuresti 1 De la: deliriiic 11 Octombrie 2011 16:36