Setari Cookie-uri

femeia capricon barbatul leu

as vrea sa vad cum se ptrivesc

Postat pe 14 Iulie 2008 13:58
Se potrivesc bine,dar au caracter diferit...............

Postat pe 15 Iulie 2008 17:46
Pana la urma,eu cred ca nu are rost sa tii cont de zodie........depide de suflrtul lui si sufletul fetei.De exemplu eu sunt capricorn .......dar leu e zodie buna.....dar e putin asemanator cu taur.....

Postat pe 15 Iulie 2008 17:52
Sunt capricorn...si am avut o relatie de 10 ani cu un leu ..si ceea ce pot spune este ca...viata alaturi de un leu..poate fi oricum..dar in nici un caz plictisitoare...in acesti 10 ani am trait o adevarata aventura...este adevarat ca leul este puternic, vrea sa domine, sa detina controlul in tot si toate...dar nici capricornul nu se lasa mai prejos... a fost o adevarata lupta..o lupta frumoasa si o experienta din care am avut multe si foarte multe de invatat:stiu ce inseamna sa fiu iubita cu adevarat, sa fiu rasfatata, sa fiu regina lui...Femeia iubita de un leu, este divinizata...si nu glumesc deloc...din punct de vedere afectiv...am atins apogeul...am simtit cu adevarat ce inseamna sa fi regina...din toate punctele de vedere.Dar ca in orice relatie..au fost si scantei mari intre noi...care pana la urma s-au transformat in discutii aprinse in contradictoriu care au avut ca finalitate despartirea...
Concluzia: intre un capricorn(femeie) si leu (barbat)..nu poate exista intelegere decat daca unul dintre cei doi cedeaza..ptr ca amandoi vor sa conduca, sa detina controlul...ori in timp..s-a demonstrat ca acest lucru..e imposibil...Cel mai intelept...a cedat...si nu regret nimic...suntem cei mai buni prieteni acum
agurida
Postat pe 25 Iulie 2008 11:54
am fost..si cred ca inca mai sunt indragostita de un leu..intr-adevar ies artificii din combinatia asta..si pozitive, dar si negative...s-a rupt relatia din cauza orgoliului..al meu...al lui..;el e impulsiv, eu sunt incapatanata...el risca...eu sunt perseverenta...am crezut ca a dovedit ca ma e cu adevaratg indragostit...dar indiferenta lui m-a contrariat...nu stiu ce sa cred..s-a prefacut atat de bine cand spunea ca e indragostit...sau se preface acum cand spune ca nu a simtit nimic...in ceea ce ma priveste, fata de el sustin varianta a2-a, eu chiar l-am iubit...dar daca asa vrea...asa sa fie...eu nu o s cedez...e o vanatoare aici....si chiar daca el e leul...eu nu o sa fiu animalutul speriat care sa se lase capturat, demonstrandu-i astfel superioritatea de felina...e singurul pentru care am riscat...e insa egoist si crede ca i se cuvine totul...niciun barbat din alta zodie nu se poarta cu o fe,eie capricorn asa cum o face un leu...
madworld
Postat pe 3 Septembrie 2008 03:35
Femeia capricorn???
Brrrrrr...NO WAY!

Scuze, nativelor in capricorn, dar eu una nu am reusit niciodata sa inghit un capricorn...sunt atat de reci si materialisti...si vor intotdeauna sa domine, sa te puna intr-o postura proasta, doar pt a parea ei mai buni...
E o zodie cu multe defecte....
LilyB
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:37
Sa vedeti si invers, femeia leu si barbatul capricorn :|
bruneta20
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:25
dar feleie leul barbat capricorn?...
janncyy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:52
Da! Barbatul leu m-a facut sa ma simt langa el ca o printesa, iar el s-a ridicat pana la rangul de zeu! E o personalitate complexa, un paradox: intre sensibiliatate si siguranta pe sine, intre caldura sufleteasca pe care o emana si duritatea privirii... Timp de doi ani nu am reusit sa-l cunosc, a pastrat permanent o doza de mister care m-a fascinat continuu si care a tinut loc, nu de putine ori, momentelor in care ni s-a intamplat sa ramanem muti, fara subiecte de discutie, unul in fata celuilalt. Cred ca i-am simtit sufletul, dar nu l-am cunoscut total. Nu regret, dar ma simt neputincioasa si muritoare in fata imposibilitatii de a duce cunoasterea lui pana la final.... (sunt femeie capricorn.)
iulyka
Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:49
Draga LilyB,capricornul pe care l-ai intalnit tu era din pacate un exemplu negativ al zodiei in tema,asa cum se gasesc in toate zodiile.Sa stii ca educatia are o mare influenta asupra caracterului oricarei persoane.Cu totii avem laturi negative si pozitive,depinde doar cum se modeleaza fiecare pana la maturitate.Ceea ce ai scris tu sa sti ca am intalnit si eu(o femeie capricorn extrem de rautacioasa egoista,invidioasa...),dar pt ca si eu sunt capricorn si nu pot(nu stiu)sa fiu rea nici macar cu cei care sunt rai cu mine am simtit nevoia sa te contrazic,mai bine spus sa iti explic ce cred eu.Multumesc ca ai citit mes.meu>
mirela1976
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:24
Hmmm...De asta si eu sunt curioasa! Eu sunt leoaica si sunt de aproape un an cu un capricorn!Ne intelegem foarte bine!El ii calm iar eu sunt mai vulcanica si incapatanata..dar ne respectam si ne iubim:)II primul barbat din viatza mea cu care pot discuta despre ce vreau...si pot fii sincera total...pt ca ma intelege si ma accepta asa cum sunt..asa cum il inteleg si-l accept si eu...Fiecare om are defectele lui! Dar sincer depinde de om nu de zodie:)!!!voi ce parere aveti despre o relatie intre femeia leu si barbatul capricorn???
Tym
Postat pe 18 Februarie 2009 12:08
nu tin cont de zodii dar as vrea sa va intreb cn e mai rau?capricornu sau leu?
anika18
Postat pe 3 Martie 2009 12:57
capricornul este incapatanat si cum s-a spus mai sus depinde de educatie,etc...poate fi o incapatanare productiva,terminandu-se cu ceva bun,dar sunt polemici multe....ex.eu sunt capricorn iar fratele meu este leu,intr-o asemenea relatie ne intelegem perfect,umor f. mult avem amandoi.....sotul meu este un taur si pot spune ca este mai incapatanat decat leul, cand i se pune ,,pata'' ca el trebuie sa fie,in acel moment trebuie lasat in pace,iar apoi aratandu-i cu argumente,dovedindu-i ..eheee. ..eu ma intreb cum este rel. dintre capricorn femeie+barbat,pt. ca am o cunostinta capr. barbat si-l vad f. ciudat??
danike
Postat pe 4 Martie 2009 13:28
Lili, se pare ca ai o ciuda anume pe cineva, te rog nu vorbi despre capricornii in general dai dovada de rautate
ana_hika
Postat pe 13 Iulie 2009 09:25
Apropo de asta, am avut si eu o relatie cu un leu, nu a durat mult, o luna si ceva, era frumos atunci cand amandoi eram bine dispusi si glumeti, dar cand venea vorba de contrazicere..... era dezastru Ne bateam prea tare
ana_hika
Postat pe 13 Iulie 2009 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu, el fecioara 46 De la: lil_mariuk 3 Decembrie 2012 12:26
fobii 31 De la: pickard 16 Ianuarie 2011 16:03
femeia balanta- cu barbatul varsator 10 De la: kudika103699 15 Iulie 2011 18:49
EU CAPRICORN SI EA BALANTA 3 De la: marmotzela 25 August 2010 09:19
Cat de compatibili sunt femeia rac si barbatul taur?? 6 De la: emma2o 24 Martie 2011 13:54