Setari Cookie-uri

cine este de vina?

De la: acy_mik, la data 2008-07-14 17:04:37nu reusesc sa am orgasm.nu este vorba de faptul k nu am chef de sex,dupa mine as face-o zilnic,dar nu simt placere.simt ceva la inceput(bine k sunt momente cand nu simt nimik),dar in momentul in care ar trebui sa am orgasm si senzatiile pe care le simt(fie ele si putine)se mai intensifica un pic,in acel moment la revedere nu mai simt nimik.deci cand ar trebui sa fie cel mai bine,la mine practic dispare orice placere.am luat si un tratament,dar nu s-a schimbat nimic.unde este problema?la mine sau la faptul ca nu ma potrivesc k partenerul(care termina si prea repede,inainte ca eu sa apuc sa simt ceva)?intreb asta pt k el este singurul k care am avut relatii,deci nu stiu dc cu alt partener as reusi sa am orgasm

Scumpa mea, pentru o relatie reusita presupun ca trebuie ceva rabdare, si, mai ales NU trebuie neaparat o abordare "specializata"... De cand lumea, oamenii fac dragoste in modul cel mai simplu. Bucura-te de simplitate! De multe ori e mai eficienta. Apoi, rabdare! Nu aborda acest aspect din prisma finalitatii. Se intampla sa iasa ok sau nu. Mai exista si o data viitoare. Apoi, daca tu consideri ca anumite atingeri ar avea un efect extraordinar poti sa-i spui ce imbunatatiri ar putea aduce. Nu trebuie sa te invinovatesti si nici pe el nu trebuie sa-l invinovatesti - asta ar inrautati situatia. Cu totii avem momente si momente... Oricum, o buna activitate sexuala se ralizeaza cu preludiu care poate avea diferite forme functie de parteneri. Relaxarea si dorinta de a fi cu celalalt o singura persoana sunt primii pasi.
popa4mihaela
Postat pe 7 Februarie 2009 19:33
Din propria mea experiențã îți spun ca îți trebuie alt partener. Eu m-am confruntat cu aceastã problemã ani de zile pânã când am cunoscut într-adevãr pe cineva cu care mã potriveam perfect și aveam orgasm de fiecare data când fãceam dragoste. Ceea ce m-a uimit cel mai tare e cã nu mai simțeam plãcere în "valuri", cum le numeam, ci o plãcere continuã.
burry
Postat pe 7 Februarie 2009 19:40
scz.........poate nu am dreptate,dar....................incearca cu un alt barbat.Cred ca partenerul tau nu este suficient de indemanatic si nu te satisface pe deplin.Sa nu te superi pe sinceritatea mea.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Martie 2009 17:20
daca atunci cand esti pe momentul culminant el termina , asta e cauza....dar ca sa termini si tu mai repede, pana termina el ( doar nu tine 10 minute 1 nr ) sa nu te mai gandesti sa ajungi la orgasm, concentreaza-te la placere.Eu una am avut prieten inainte de acesta care sunt cu el, si nu reuseam sa am orgasm, dar cu actualul am descoperit...trebuie si baiatul sa isi dea silinta, sa te excite tare, sa nu isi dea drumul repede ( unii pot controla sa dureze mai mult ) dar si cu ajutorul tau...

Postat pe 14 Mai 2009 13:10
Am fost si eu cu un tip 7 ani..care avea un super penis...dar nu stia ce sa faca cu el...si chiar daca stiam eu ce sa fac cu el...cand mi-era lumea mai draga...termina...5-10 min. ..atat dura....Am inebunit 7 ani...si nici nu a vrut sa se trateze! Ce!? El se simtea bine..ce mai contam eu? Acuuum..sunt cu un super tip...stie ce sa faca in orice situatie, se poate controla si dureaza mult....Am orgasme multiple de fiecare data....E crimaaaaaa !
mony014328
Postat pe 18 Mai 2009 10:12
De la: acy_mik, la data 2008-07-14 17:04:37nu reusesc sa am orgasm.nu este vorba de faptul k nu am chef de sex,dupa mine as face-o zilnic,dar nu simt placere.simt ceva la inceput(bine k sunt momente cand nu simt nimik),dar in momentul in care ar trebui sa am orgasm si senzatiile pe care le simt(fie ele si putine)se mai intensifica un pic,in acel moment la revedere nu mai simt nimik.deci cand ar trebui sa fie cel mai bine,la mine practic dispare orice placere.am luat si un tratament,dar nu s-a schimbat nimic.unde este problema?la mine sau la faptul ca nu ma potrivesc k partenerul(care termina si prea repede,inainte ca eu sa apuc sa simt ceva)?intreb asta pt k el este singurul k care am avut relatii,deci nu stiu dc cu alt partener as reusi sa am orgasm



El trebuie sa te excite f f bine, dar si tu trebuie sa contribui...gandeste-te , simte, priveste ceea ce faci....Poate reusesti

Postat pe 2 Iulie 2009 16:04
cred ca nu stie tipul sa faca sex oral..fara suparare... cred ca nu te potrivesti la pat cu el. un barbat bun la pat stie sa te faca sa tremuri problema nu e la tine,e la el...si pun pariu ca nici nu pune accent pe preludiu.asa ca mi se pare imposibil sa ai din moment ce nu are rabdare cu tine. nu stiu ce sa-ti recomand,eu una mi-as schimba partenerul,pt ca mi se pare ca se gandeste numai la el.
dorina_77
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre ejacularea precoce 10 De la: ilovethisgame 2 Octombrie 2009 18:09
planning familiar 7 De la: kudika414141 1 August 2011 14:20
Sexul oral si anal-pro si contra 1464 De la: kudika029282 3 Octombrie 2010 09:52
Am si eu o problema mare!! 70 De la: Jong 21 Februarie 2012 17:40
mai tine cineva cont de religie inainte de a face sex? 70 De la: denis_3d25 31 Octombrie 2010 23:45