Setari Cookie-uri

SI-A BATUT JOC DE TOATE!!!

Povestea mea deja o stiti, ciudat este insa k nu sunt singura cu care sa purtat asa. Au mai fost inca 2 victime ale lui, si cu siguranta vor mai fi. Ma straduiesc sa deschid ochii si sa nu ma mai gandesc la el, dar e greu chiar dc stiu tot ce a facut si cum sa purtat cu mine. Cel mai rau ma doare k nu am fost nimic pentru el, doar un personaj in scenariul sau macabru. Langa mine a trait momente pe care deja le mai traise, a fost in locuri unde mai fusese si mi-a spus lucruri pe care le mai spusese. Aceleasi minciuni si aceleasi cuvinde de iubire si acelasi fel de a termina ca si cum ai fost un gunoi in viata lui. Stateam si ascultam toate aceste lucruri despre el si nu-mi venea sa cred k e vb de aceeasi persoana langa care am stat 2 ani si care-mi jura iubire pana la moarte. E om sau animal, nu stiu. Cred k era mai bine sa aflu k ma inselat si atat dar nu sa stiu ca doar am facut parte din scenariul sau, si nici makr nu am foat prima... Acum incerc sa ma gandesc la tot ce a facut rau si sa uit momentele frumoase(care nici alea nu stiu cat au fost de adevarate). Incerc sa ma abtin sa nu-l sun, si sa ma gandesc k e doar o amintire placuta. Dar e greu sa sti k nu a fost nimic diferit in relatia ta si k tot el mai traise si nu doar o data. K fiecare fata primea aceleasi juraminte de iubire, aceleasi minciuni si crize si a primit acelasi final fara nici o explicatie iar apoi a fost inlocuita ca si cum nici nu ar fi existat. Cum sa uit un asemenea om, cum sa nu-mi mai amintesc de tot ce a fost frumos si sa nu-l sun, sau cum sa nu ma gandesc dc pt el a fost vreodata ceva frumos. Apropo, in vacanta ne-a dus in aceleasi locuri, chiar si camere. Sunt curioasa cem o sa-i faca urmatoarei, k sigur nu se va schimba, nu are sentimente. Hai k deja cred k v-am plictisit cu kt am scris, dar vreau un sfat.........
EuBebelusa
Postat pe 21 Iulie 2008 11:05
numara si tu pe degete momentele frumoase, apoi pe cele urate si vezi rezultatul final, daca merita suna-l, ceea ce nu prea cred, daca nu uital,nu cred ca merita sa te agati de o amintire, sunt frumoasa, dar sunt totusi amintiri. Inchide capitolul si simte-te libera sa alegi, chiar si la intamplare. Viata e prea scurta si nu-i bine sa te uiti inapoi.

Postat pe 21 Iulie 2008 11:14
ihhhhh..urat caracter..nu cred k merita sa-ti mai bati capul si sa te chinui...gandeste-te k poate experinta asta a avut si o parte buna,ai invatat ceva din ea...pe viitor ai grija mai mare cu escrocii astia sentimentali
criss_a
Postat pe 21 Iulie 2008 11:14
Asta nu e sanatos, sigur are probleme psihice, bine ca ai scapat de el, nu te mai gandi la el k nu merita. De ce sa-l suni? gandeste-te k el nu da 2 bani pe tine , gandeste-te la tot raul pe care ti l-a facut si astfel vei ajunge sa-l uiti usor ,usor. bafta si bine k ai scapat de un asemenea om, dak se poate numi asa/
Ana_stasya
Postat pe 7 August 2008 09:27
Cred ca a fost una inaintea voastra (poate chiar mai banala) cu care a trait prima data juramintele, excursiile si cu care a locuit in camera acea de hotel iar el acum repeta cu fiecare ce a facut cu prima. Barbatii traiesc in trecut ori eu nu mai inteleg, nici eu, nimic. Intesant subiectul tau!

Postat pe 9 August 2008 23:33
oooofff, de ce trebuie sa suferim noi din cauza unor persoane care nu dau nici 2 bani pe noi???? Sunt foarte dezamagita si foarte inversunata impotriva barbatiilor pentru ca am avut o relatie cu cineva cunoscut pe internet, era si casatorit si cand am zis gata sa terminat intre noi pentru ca vreau sa dau la facultate si sa imi fac un viitor al meu, sa fiu pe picioarele mele el a inceput cu amenintari la adresa mea, si el si sotia lui!!! Sincer imi e teama de ce mi s-ar putea intampla dar nu regret nici o clipa ca m-am despartit de el, era gelos, posesiv, si sincer nu stiu cum as fi putut sta langa el o viata intreaga, cred ca ma nenoroceam singura, imi puneam singura funia de gat. trebuia sa plec la el si i-am zis k nu mai merg ca m-am inscris la facultate si s-a suparat pe mine. Zilele astea trebuie sa apara in tara si mi-a zis k o sa ma faca de rusine in oras si o sa ma distruga, cred ca e cel mai bine sa il dau la politie daca se apropie de mine sau imi face ceva, voi ce credeti doamnelor? Se merita sa imi stric viata alaturi de o persoana ca el?am tinut la el si eram in stare sa imi las scoala dar vad ca faceam o greseala imensa, acum doar ura este in sufletul meu, scarba si dispret....Sunteti de acord cu mine? care vrea sa vb mai multe spuneti-mi si va dau adresa mea de mess, aveti grija de voi v-am pupat
scumpilici
Postat pe 10 August 2008 14:44
Cu siguranta ,NU....Nu renunta la ceea ce ai tu de facut pentru tine si viata ta pentru nimic si nimeni pe lume....Si eu am trecut printr-o intamplare asemanatoare ,asa ca te inteleg perfect...Nimeni pe lumea asta nu merita sa te sacrifici Si inca ceva...Uita de ura,asta nu e buna , nu te impovara....Multumeste doar pentru ceea ce ti-a daruit si bun si rau ,de restul va avea altcineva grija....Esti puternica!

Postat pe 15 August 2008 20:51
sti cum se spune?un sut in fund, un pas inainte!chiar crezi k a fost ceva frumos?dupa cate ai aflat..cum ca a fost pana si in aceeasi camera cu tine si cu celelalte nu iti dai seama k e decat un gunoi...care nu merita nici macar 1 gram de atentie din partea ta...daca ai fi reactionat cu indiferentza la cele spuse de el la despatirea vostra sunt sigura k ar fi fost atras pana peste cap de comporatmentul tau..ar fi fost intrigat...dar nu-i nimik important e acum sa lasi totul in urma si sa o iei de la cap cu putin mai multa atentie..ca sunt sigura ca esti frumoasa si tanara si ai toata viatza inainte!multa bafta
ale_n
Postat pe 15 August 2008 20:59
si eu trec prin ce treci tu...am incercat sa uit,dar deocamdata mi-e f greu...mi-e foarte greu sa cred ca toate sentimentele care spunea ca le are pentru mine s-au dus pentru o alta fata.
baietii astia sunt lipsiti de imaginatie,fac aceleasi chestii cu orice fata,eu cred ca e obisnuinta...si el face cu ea aceleasi chestii care le facea cu mine,doar ca acum e mult mai atent cu ea,o scoate mai des decat ma scotea pe mine,pentru ea are bani,dar pentru mine nu avea niciodata...si mai mi se si lauda,ca s-a schimbat pentru ea.dar pentru mine de ce nu a fst in stare sa se schimbe??pe ea nici nu o cunostea,noi ne stiam de 3 ani...si ei i-a oferit totul,si mie mi-a oferit suferinta...problema e ca mai tin la el dupa toate acestea...dar el nu-mi apartine..si nici nu mi-a apartinut vreodata.fie care sut e un pas inainte,dar era necesar??
dorina_77
Postat pe 21 August 2008 22:31
Ptr. dorina: cred ca vrea sa te ataci, spunandu-ti ca s-a schimbat ptr ea. Ar trebui sa nu te mai intereseze de el, sa nu il mai asculti si sa iti vezi de viata ta. Daca te doare, lasa sa te doara, o luna, doua. Lasa timpul sa iti vindece ranile si dupa aia mergi mai departe. Esti prea tanara sa nu mai crezi in iubire. Doar ca nu ai gasit persoana respectiva. Si eu am trecut printr-o situatie de genul cand eram de varsta ta. Am suferit, am inghitit, ma prefaceam ca nu imi pasa. Rezultatul: m-am vindecat si pot sa iti spun ca si dupa ani de zile ii pare rau dupa mine si incearca si acum sa ma vrajeasca. Nu mai tine. O sa fie un moment si in viata ta cand vederea lui o sa te lase rece. BAFTA!
rosuveronika
Postat pe 23 August 2008 13:07
scumpa!!! IN VIATA SUNTEM SI INVINGATORI SI INVINSI...PIERZI CASTIGI NEGUSTOR TE NUMESTI...

Treci mai departe...lasa tot in urma si traieste-ti viata....undeva acolo cineva este si te asteapta...
Swordfish
Postat pe 14 Octombrie 2008 09:44
fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugggggggggggggggggggggggggggiiiiiiiii cat te tin picioarele.te va distruge,fizic si psihic. 3 ani si jumatate, din care o despartire de 3luni,am pierdut din viata pentru un gunoi.pe care l-am iubit mai mult decat viata. m-a inselat cu fosta lui,m-a umilit, injurat,si apoi se punea in genunchi,cu doze mari de lacrimi sa isi ceara iertare.si am iertat,dar n-am uitat.am ajuns si eu un monstru,i-am spart capul in 2locuri.m-am simtit vinovata.am plecat in oras alta data cu fetele...si stii ce am facut prin asta??i-am dat o satisfactie atat de mare ca nu a cautat sa mi-l sparga si el.un barbat gelos, un barbat care traieste in trecut, si nu se poate desprinde de acel tyrecut,e un barbat periculos. un barbat care te umileste,te loveste,te ameninta,si apoi isi cere iertare, cu mii de lacrimi, e un barbat care te va baga in spital,te va innebuni.nu vei avea viata,prieteni,nimic. cand un barbat iti face toate mizeriile, cerand mereu iertare,ti-a prins slabiciunea.stie ca il vei ierta. si esti terminata pe veci. iti vei dori sa mori. ce a fost frumos?!a fost frumos pt tine, nu neaparat si pt el.Doamne,cand vad ce scriu unele dintre voi aici, ma gandesc ca toate l-au cunoscut pe adi.asa il chema(ca pt mine nu mai exista, de si si acum bantuie prin parc,vizavi de locul meu de munca). am crezut ca e unicat.si cred in continuare.nimanui de pe fata pamantului nu-i doresc sa-l cunoasca. este barbatul care iti face cafeaua dimineata,apoi la lucru scandal ca de ce trebuie sa vina cutare coleg la aceeasi ora cu tine, si jumatate de zi nu te mai scuteste de injuraturi,jigniri.e omulcare te face sa te simti straina in PROPRIA ta casa. nu a lui,a ta!si daca nu e colgeul,MEREU va fi ceva.si multe altele...nu mai vreau sa imi amintesc

Postat pe 14 Octombrie 2008 09:56
in alea 3 luni trebuia sa imi vad de viata.n-am reusit sa nu ma intoorc la el. se jura ca nici el nu a avut pe nimeni in acele 3luni. aici mi-am facut-o cu mana mea. nu am crezut nici o clipa,dar suna frumos. CEL MAI PERICULOS LUCRU e sa te minti PE TINE. da,un barbat e in stare sa spuna adevarul urat ca sa te atace, sa iti vada reactia, sa vada daca mai iubesti,apoi sa spuna exact asta. ca nu e adevarat, ca doar a vrut sa vada ce reactie ai. si tocmai ai afla adevarul spus in gluma, fara sa stii. si l-am adus in orasul meu.si i-am cautat de lucru.si in cateva luni m-a facut sa simt ca nu mai vreau sa traiesc macar o clipa.si cand am pus punct,au inceput amenintarile. in astfel de cazuri,parintii sunt cei mai importanti. ei te vor ajuta.sa apelezi la ei e ca si cum i-ai da lui cu ceva in cap. si prietenii,daca ti-au mai ramas cativa....

Postat pe 14 Octombrie 2008 10:15
No vedeti mai fetelor? Multe persoane se minuneaza ca nu vorbesc tot timpul cu sotul meu la telefon cand suntem la job, ca nu ma asteapta seara cu petale de trandafiri si covor rosu, ca nu imi aduce dimineata cafeaua la pat... Diciodata nu am pus pret pe aceste lucruri. Dar sa traiesc cu acelasi om timp de 14 ani, om care nu mi-a spus nici o vorba grea in tot acest timp, om care si acum, cand se ridica de la masa, imi saruta mana si imi spune "saru' mana pentru masa", om care niciodata nu uita cand avem o aniversare chiar daca in restul anului nu imi ofera nici macar coditza unei flori, dar nu uita sa ma sarute de "noapte buna" sau "la revedere", ei da! Asta e o chestie! SO, DATI NAIBII TOATE DETALIILE GEN FLORI ORI DE CATE ORI NE VEDEM, CAFELUTZE SI RASFATZ CAND AVEM CHEF, IAR IN REST BATAIE, INJURATURI, CUVINTE GRELE...
Lucia1971
Postat pe 14 Octombrie 2008 10:35
Cand vei creste putin mai mare, astfel de situatii te vor amuza si vei invata sa mirosi din prima aerele unui mofturos care a facut vocatie din a vinde cuvinte pompoase....Fac pariu ca esti isteata si simpatica, trebuie doar un strop de efort si......NU-L suna...te vei umili inutil in contextul in care locul tau nu este vacant...vrei firimituri? cu siguranta meriti mai mult
lorelay_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:07
Si in plus, vei invata sa minti la fel de frumos doar de dragul situatiei...sinceritatea a scazut ca pondere de ceva vreme
lorelay_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:11
Eu trec in acest moment printr-o situatie dificila. Un el a profitat de sentimentele mele pentru a obtine sprijin profesional.Inca suntem colegi la serviciu.E greu sa accept faptul ca iubirea mea l-a lasat rece.Ca eu n-am avut nicio valoare in fata scopurilor.Totul la el a fost mecanic.A aplicat principiul\'scopul scuza mijloacele\'.Il caracteriza, dar m-am amagit crezand ca eu o sa fiu o exceptie. N-am fost.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Friends with benefits?! 4 De la: kudika_8080 25 Octombrie 2012 21:30
ce ar trebui sa fac ... ??? 37 De la: ina85 10 Iulie 2011 15:48
Vreau sa ne impacam... 119 De la: pretty_her 9 Iulie 2013 09:37
am nevoie de ajutor 3 De la: Barbie30_ 19 Martie 2011 09:04
sunt confuza 3 De la: kudika_1018659 26 Septembrie 2016 07:27