Setari Cookie-uri

cum sa fiu rece cu el?

buna
va multumesc pentru sfaturi insa am realizat ca nimeni nu m-a putut ajuta asa ca mi-am luat inima in dnti si am hotarat sa vorbesc serios cu el
vedeam ca il doare in 14 ca vb cu el sau nu
si am decis sa discut despre relatia noastra
am vazut ca nu are suflet,cu inima rece mi-a spus ca are alta si ca nu ma mai iubeste, si multe alte lucruri dureroase.am plans o noapte intreaga stiu ca imi voi reveni caci trebuie si mai stiu ca a treia sansa el nu o mai prmeste
daca stau bine sa ma gandesc intrebarea ce mi-o tot pun fara raspuns este bine sa dai o adoua sansa unui barbat? caci eu asta am facut si sunt cu constiinta impacata l-am iubit fara sa cer nimik in schimb ca asa e dragostea iubesti fara retineri aceea persoana la saracie,la boala la toate necazuriile si fericiriile si esti alaaturi de el de sufletul lui si ai grija de el sa i fie bine
nu regret ca l-am iertat pe o parte dar pe cealalta da caci din nou mi sa distrus sufletul
va dura mult sa -l uit sau poate niciodata caci incerc de multa vreme sa-l uit
sper sa ma ajute dumnezeu sa ne ajute pe toti cei raniti sa gasim sa fim iubiti asa cum iubim noi
imi este groaza de saptamaniile luniile ce vor urma o viata fara el,amintiriile ma chinuiesc,era el cum era si l-am acceptat asa cum era chiar i-am suportat inselaciunile,dar unde nu exista iubire oameni buni nu mai este nici o sansa si spun asta caci el nu m-a iubit
vorbesc in numele multor femei care se chinuiescsa si salveze relatiile si cu parere de rau am ajuns la concluzia ca nu va merge niciodata daca partenerul nu si da silinta nu iubeste.degeaba iti spui ca daca esti rece sau indiferent te va iubi nu este asa oameni buni
odata ce e scris ca el sa te iubeasac te va iubi si isterica si crizata sau indiferenta si rece oricum esti te va iubi
asa e iubirea fara compromisuri
stelele mi l-au adus pentru a doua oara in viata mea cat de scurt sinvoi ramane cu aceasta amintire
acum va cer un sfat cum sa merg mai departe
sau poate uitarea va venii de la sine,refacerea vietii va venii cu timpu
ceea ce stiu este ca nu-l urasc si daca va avea nevoie de ajutorul meu ii voi fii vesnic alaturi
va doresc sa fiti iubiti
aveti grija de voi


andjess
Postat pe 16 Martie 2009 23:02
nu am inteles de fapt de ce v-atii despartit prima data apoi a doua oara...te rog sa-mi spui mai multe caci si eu am trecut exact prin aceleasi clipe si o sa incerc sa te ajut...

Postat pe 17 Martie 2009 01:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce vrea de la mine... 122 De la: lusha_ubitik 27 Iulie 2011 22:00
Nu inteleg de ce asa brusc 38 De la: papusa_barbie 3 Iulie 2009 13:48
o poveste de viata..... 20 De la: anca_bm 11 Septembrie 2014 18:27
dilema 12 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:41
Va rog ajutati-ma! 14 De la: kudika170418 26 Aprilie 2010 00:21