Setari Cookie-uri

Eu Leoaica, El Sagetator...

Comform zodiacului relatia dintre un sagetator si un leu ar fi mirifica...dar pentru mine sagetatorul asta este foarte...superficial. Azi e aici ...maine nu e ...stiti voi..."ratacire sufleteasca". Prea "miseurpist", i se potriveste tare bine cuvantul asta. Simt ca in orice moment ar putea sa plece fara prea multa bataie de cap, ramas bun si fara sa se uite inapoi. Nu stiu cum este la voi, dar eu am nevoie de putina siguranta ca sa ma desfasor...dar sagetatorul asta nu are nici el siguranta, ce sa mai vorbim de a-mi ofere si mie
Si desi il stiu de 2 ani...de fiecare data cand ne intalnim imi lasa tot impresia aia de aventura de o noapte...e ca o lama cu doua taisuri
Tin la el, dar e foarte nasol sa traiesti cu teama ca poate a doua zi va pleca fericit in bratele alteia fara sa-i pese de nimic altceva decat de el. Pentru ca ei asa sunt construiti genetic...cand i-a lovit o fusta in cap...nu mai conteaza daca are familie sau cel putin iubita! Ei alearga dupa himere permanent.
Ii merge mintea aia in 1000 de locuri...de crezi ca in momentul urmator va face scurtcircuit.
Prin urmare, fetelor din zodia Leului dati-mi ceva sfaturi ca nu mai stiu ce sa mai fac, cu el. Este imatur adesea...seamana cu un spermatozoid orb ....... ........

Postat pe 23 Iulie 2008 10:28
Lady, nu trebuie sa crezi tot ce scrie in horoscop, sotul meu e sagetator si eu...leu. suntem casatoriti de 9 ani si avem o relatie care decurge de la sine, sagetatori fug atunci cand sunt ingreunati de probleme, pt ei totul se imparte la doi,ajung familisti convinsi, tandri si iubitori, ca fiecare are nevoie de momente de singuratate, lucru care noua leilor nu convine. Cert este ca nu trebuie sa te lasi amagita de iesirile lor, indruma-l, invata-l si fii tot timpul dispusa pt ideeile lui inovatoare. Datorita caracterului nostru puternic de cele mai multe ori ii facem sa se simta prea mici si neinsemnati. Bafta

Postat pe 23 Iulie 2008 12:36
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19031.html#

Postat pe 23 Iulie 2008 16:19
Eu sunt o tauroaica cu ascendent in taur...el sagetator..Am citit ca e incompatibilitate totala...Adevarul e ca nu prea ne potrivim...dar ma induioseaza dorinta lui de a se acomoda cu mine, flexibilitatea, tandretea..si darnicia....
Mai e careva ca mine.....??????
Ce ziceti...face casa un taur cu un sagetator???
zvb81
Postat pe 23 Iulie 2008 22:30
imi pare rau, dar va trebui sa fiu sincera.......am fost 3 ani si jumatate cu un sagetator, care era de un sarm nemaipomenit, avea toate calitatile din lume, dar doua defecte: insela si mintea. Relatia noastra s-a terminat spunandu-mi ca el nu va fi cu respectiva niciodata (cu care l-am prins), ca el pe mine ma vrea , dar sa ma schimb eu, pt ca il prindeam cu minciuna, el nu a avut curajul de a-si asuma responsabilitatea incheierii unei relatii care trebuia sa se finalizeze cu o casatorie, in urma a trei ani de convietuire in aceeasi casa, in acelasi pat.........Asa ca daca vrei stabilitate si maturitate, nu le vei gasi la un sagetator, el in permanenta va avea viata lui in paralel, mai evident sau nu, pt ca ii place sa "testeze" in permanenta puterea lui de atractie fata de femei
elenakarla
Postat pe 28 Iulie 2008 00:19
eu tot leoaica am stat cu un sagetator si tot asa mintea mult
sagetatori vor sa fie liberi
cred ca leoaicele se inteleg bien cu berbecii,gemeni,pesti,lei,varsatori cam atat
oricum anul asta le merge mai bien cu dragostea leoaicelor
mirey75
Postat pe 28 Iulie 2008 17:54
Mie nu imi merge nici macar "mai bine" :))

Postat pe 29 Iulie 2008 17:17
buna am si eu o intrebare..sunt gemeni si as vrea sa stiu cu un sagatataor cum ma impac? nu am cunoscut niciodata un sagatator..ma puteti ajuta? multam fain...
oanisima
Postat pe 31 Iulie 2008 11:35
oanisima
Postat pe 31 Iulie 2008 11:36
si eu sunt sagetatoare si adevarul e k zodia asta nu e prea fidela si ma refer si la barbati dar si la femei. bine aku nu trebuie sa te iei atata dupa zodii dar dak chiar vrei atunci fa-i o astrograma sa vezi dak e un sagetator adevarat si dak e, atunci sa stii k nu-i prea plac relatiile stabile. din cate imi spui u despre el e intradevar un sagetator adevarat si ar trebui sa fi in garda k asta. eu nu vreau sa te speri doar sa iei in calcul si varianta mea

Postat pe 4 August 2008 21:03
Buna,
sunt andreea din bucuresti si mi-a atrast atentia articolul tau,eu sunt leu,el e sagetator si exact asa e ,am impresia ca in fircare clipa e altul,desi suntem impreuna de 2 ani si de cand ne-am cunoscut a fost vorba de o aventura,ea s a prelungit si acum suntem fericiti,dar cateodata am impresia ca suntem total diferiti ,nu imi ofera siguranta de care am nevoie,e tot timpul pe graba,dar cred ca asta ma si atrage la el,felul lui de a privi lumea,dar nu pot sti niciodata daca pleaca undeva sau ce face pt ca e cam imprevizibil,deocamdata s-a potolit cu altele si nu mai am probleme de genul asta dar tot timpul stau in garda,il verific si tot timpul am impresia ca ascunde ceva,dar nu am ce sa fac decat sa am incredere in el ,nu?
Sper ca la anul sa ne casatorim,locuim impreuna si e cel mai bun barbat,doar e al meu.........Mai e putin si e xiua mea,pe 19 august,si facem si 2 ani impreuna...sunt foarte fericita si vroiam sa iti dau dreptate ,e exact asa cum ai scris tu,eu leu el sagetator...dar ca compatibilitate e maxima,doar firile sunt diferite.....
andreea19
Postat pe 6 August 2008 12:50
doamnelor, chiar daca ascunde, stie ca are unde sa ceara ajutor.............si apropooooo LA MULTI ANI PT LEOAICE, SA NE MEARGA BINE ALATURI DE AI NOSTRI SAGETATORI!

Postat pe 6 August 2008 13:04
buna fetelor
si eu sunt tot leoaica si am avut un prieten timp de 2ani jumate care era sagetator. as putea s spun ca era aproape perfect, ne intelegeam de minune era trup si suflet pentru mine, era dedicat imi spunea orice amanunt nu cred ca m-a mintit niciodata cel putin ceea ce am verificat eu ulterior stiu sigur. era tandru, atent, iubitor poate putin cam distrat si nu prea lua viata in serios, de asemenea era si impulsiv nu le place s fie cicaliti si nu le place sa-i comanzi, pentru ca se stie ca femeile din zodia leului au asta in sange chiar daca o fac intr-un mod subtil. dar in rest ne intelegeam bine din toate punctele de vedere; sunt oameni foarte sufletisti si intelegatori daca stii sum sa-i iei; nici pe departe nu as putea s spun ca era afemeiat; poate asta depinde si de cat de mult te iubeste; infine.. pana la urma s-a terminat nu pentru ca nu ne mai intelegeam ci pentru ca viata ne-a despartit.

Postat pe 26 August 2008 14:47
pot s spun ca nu prea cred in zodii.. se spune ca barbatul fecioara nu face casa cu femeia leu, dar de 3 ani am un prieten cu care m-am si mutat de altfel de o jumatate de an si este fecioara. as putea s spun despre ei in comparatie cu sagetatorii ca sunt mult mai familisti si indiferent de ce "au parte" pe langa nevasta si casa sunt cele mai importante; totul pana aici. ne intelegem foarte bine si tot c facem, facem pt casa nu trage unul hais si altul cea. poate sunt putin cam dificili si exagereaza din anumite puncte de vedere dar pana la urma reusesti sa-i potolesti. cel mai mere defect al barbatului fecioara este acela ca este foarte gelos si din cauza asta poti s spui usor ca nu are incredere in tine. in rest nu e cum spune la zodii ca nu facem casa. fiecare om are defecte si calitati, intotdeauna calitatile unuia sunt defectele altuia si viceversa. cand esti cu cineva trebuie sa-i pui in balanta defectele si calitatile; daca cele din urma atarna mai greu decat defectele atunci cred ca merita sa-l iubesti asa cum este! pupici

Postat pe 26 August 2008 14:59
sagetatorii ca si alte zodii sunt precum substantele chimice... in combinatie cu unele fac explozie, in schimb cu altele pot sa faca lucruri extraordinare...

acum depinde si de felul cum a fost educat si de cat de mult timp a avut timp sa-si traiasca viata si sa se sature de femei...pentru ca, belive it or not, se plictisesc si de femei ...si atunci cauta stabilitatea intr-o relatie... sagetatore fiind, iti pot spune ca de multe ori le place sa induca o stare de nesiguranta partenerului, pentru a fi siguri ca nu si-au pierdut libertatea inca...asta nu inseamna neaparat ca si inseala... este ca si cum ti-ar spune "inca ma mai am pe mine si nu iti apartin in totalitate"... pentru ca asta este, de fapt, una dintre marile lor frici ... sa se piarda pe sine...iar cand se simt liberi atunci se simt ei insisi...

intr-adevar, sagetatorul atunci cand se simte bine si iubeste preia initiativa... vine singur la "jug", ca sa zic asa...

acum tu ti-l cunosti cel mai bine, dar sfatul meu este sa te gandesti daca merita sa ai rabdare cu el...si daca da, ai rabdare ... ca lucrurile se vor aseza de la sine...
alisss
Postat pe 26 August 2008 21:59
De la: alisss, la data 2008-08-26 21:59:34sagetatorii ca si alte zodii sunt precum substantele chimice... in combinatie cu unele fac explozie, in schimb cu altele pot sa faca lucruri extraordinare...

acum depinde si de felul cum a fost educat si de cat de mult timp a avut timp sa-si traiasca viata si sa se sature de femei...pentru ca, belive it or not, se plictisesc si de femei ...si atunci cauta stabilitatea intr-o relatie... sagetatore fiind, iti pot spune ca de multe ori le place sa induca o stare de nesiguranta partenerului, pentru a fi siguri ca nu si-au pierdut libertatea inca...asta nu inseamna neaparat ca si inseala... este ca si cum ti-ar spune "inca ma mai am pe mine si nu iti apartin in totalitate"... pentru ca asta este, de fapt, una dintre marile lor frici ... sa se piarda pe sine...iar cand se simt liberi atunci se simt ei insisi...

intr-adevar, sagetatorul atunci cand se simte bine si iubeste preia initiativa... vine singur la "jug", ca sa zic asa...

acum tu ti-l cunosti cel mai bine, dar sfatul meu este sa te gandesti daca merita sa ai rabdare cu el...si daca da, ai rabdare ... ca lucrurile se vor aseza de la sine...




Multumesc mult pentru raspuns. Toate cele bune.

Postat pe 27 August 2008 17:53
nus ce sazic.si eu sunt leu si el e sagetator si multe din caracteristicile de mai sus enumerate de fete au fost indreptatite.conteaza sa stii pe ce stai la tine,de fapt e o siguranta egoista,caci o rpivesti numai din punctul tau de vedere nu al relatiei in sine,o relatie care inseamna doi.daca ai nelamuriri mai bine discuta cu el. nu il cicacli cu tot felul de intrebari ca sa intuiesti ceva.fii sinceraa si cu tine si cu el.comunicati lejer nu cu teama sa nu ii spui ceva k sa nu plece. la urma urmei sunteti oameni maturi. felul acesta va realiza si el care sunt sentimentele tale pt el si dk nu isi mai doreste relatia o va spune,sau poate astfel va stii ce sa faca sa o intareasca. asa k lasa fricile k de ce ti-e frica nu scapi.bafta in comunicare.
yyyooollll
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:11
eu sunt un sagetator... si vrea doar sa spun ca ai perfecta dreptate... :) Iron Maiden'S Gonna Get Us! ;))
iulia0222
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:00
eu sunt peste iar iubitul meu de 2 ani si 9 luni este sagetator...este putin cam greu sa ai o relatie cu un sagetator...este foarte incapatanat, nu-i place sa-l cicalesc ...si eu care nu-l intreb nici macar la cat vine acasa, sau cu cine a fost aseara, unde a fost(mai ales ca mai vine si pe la 2-3-4 dimineata) ...bine ca stam impreuna ......oricum tre sa ai rabdare de fier cu ei...
solo_o_moon
Postat pe 9 Octombrie 2008 08:51
nu stiu cum este el dar eu am stat cu un sagetator 16 ani , a fost cea mai frumoasa periora din viata mea,asa ca daca te iubeste si simti asta totul este ok , :sml-happy015
danutzza_stefi
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:26
esti leu si esti puternica. na lasa un lucru minor sa-ti dea peste cap viata. barbatul pe care-l cauti va sosi la momentul oportun. e un sfat al unei leoaice puternice de 40 de ani care nu a alergat dupa nici un barbat. lasa-i pe acestia sa vina la tine. fii prietena lor si atat. viata este mai mult decat o alergare. ia totul asa cum ti se ofera fii atenta atunci cand trebuie sa alegi. cauta compatibilitatipentru ca-ti este usor sa te casatoresti dar iti va fi foarte greu sa divortezi. santem oameni ce iubim oamenii, ne atasam de ei dar daca in casatorie nu esti multumit de ce ti se ofera vei suferi neavand curajul sa divortezi ca-ti va fi mereu mila dar nu de tine. tine minte si fii mandra pentru ceea
ce esti, ai totul pentru a reusi. un sfat matur: barbatii oricat de sfinti ii crezi sant totusi barbati. nu te astepta de la niciunul sa nu insele.important este sa te iubeasca, sa tina la familie si sa-ti fie in primul rand prieten. restu" aproape ca nu conteaza. in timp alta legatura se va crea intre voi, una mult mai trainica.abia am vazut cat de veche este intrebarea. oricum sfatul meu este pentru tine nu pentru relatia ta cu sagetatorul. fiul meu este sagetator. sant foarte mandra de el mai ales ca este un exemplar masculin reusit din toate punctele de vedere. foarte des ies scantei atunci cand am discutii cu el.personslitatea puternica a sagetatorilor care snat foarte constienti de atuurile lor intra in permanenta stare de conflict cu ceea ce tu consideri corect. au un suflet foarte bun si o gandire matura.
kudika058096
Postat pe 10 August 2009 13:39
sincer eu nu prea cred in zodii si in compatibilitati!!! eu sunt leu si sunt cu o balanta de 5 ani, zodiacu nu ne da nicio sansa...asa k fetelor traiti-va viata fara horoscop si compatibilitati k e mai bine
bruneagra25
Postat pe 10 August 2009 13:46
De la: bruneagra25, la data 2009-08-10 13:46:28sincer eu nu prea cred in zodii si in compatibilitati!!! eu sunt leu si sunt cu o balanta de 5 ani, zodiacu nu ne da nicio sansa...asa k fetelor traiti-va viata fara horoscop si compatibilitati k e mai bine


mdea esti un pic in afara leul e compatibil cu berbec,gemeni leu si sagetator.asa ca...
GreenScorpio
Postat pe 11 August 2009 16:27
De la: GreenScorpio, la data 2009-08-11 16:27:52
De la: bruneagra25, la data 2009-08-10 13:46:28sincer eu nu prea cred in zodii si in compatibilitati!!! eu sunt leu si sunt cu o balanta de 5 ani, zodiacu nu ne da nicio sansa...asa k fetelor traiti-va viata fara horoscop si compatibilitati k e mai bine


mdea esti un pic in afara leul e compatibil cu berbec,gemeni,balanta* si sagetator.asa ca...


am ascendent in leu si m am informat....
GreenScorpio
Postat pe 11 August 2009 16:36
De la: GreenScorpio, la data 2009-08-11 16:27:52
De la: bruneagra25, la data 2009-08-10 13:46:28sincer eu nu prea cred in zodii si in compatibilitati!!! eu sunt leu si sunt cu o balanta de 5 ani, zodiacu nu ne da nicio sansa...asa k fetelor traiti-va viata fara horoscop si compatibilitati k e mai bine


mdea esti un pic in afara leul e compatibil cu berbec,gemeni leu si sagetator.asa ca...

e compatibil numai in zodiac..eu sunt zodia leului am umblat si cu berbec si cu gemeni si cu sagetator....cu berbecu in liceu pt o per scurta pt k ii cam plac femeile si bautura, sagetatoru mintea la fiecare 2 cuvinte (lucru ce nu-l suport) iar gemeni sunt o zodie groaznik din ptc meu de vedere...am rezistat o luna langa el, era gelos, crizat mai rau k o femeie la ciclu, nimic nu-i convenea tot timpul trebuia sa-l impac pt k se supara din orice!!!! asa k...lasati-ma cu zodiacu asta cu compatibilitati k nu cred NIMIK!!! in schimb sunt cu o balanta de 5 ani...zodiacu nu ne prea da nicio sansa!!!! deci traiti-va viata in afara zodiacelor si a compatibilitatilor k sunt un mare BULLSHEAT!!! live your life...
bruneagra25
Postat pe 13 August 2009 09:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mersi! 11 De la: ETE_EU 13 Martie 2009 18:35
eu taur , el scorpion si maaari probleme! help 134 De la: yen 14 August 2012 14:05
Compatibilitate?! 2 De la: Full_Metal_Jacket 7 Aprilie 2009 14:04
Femeia Leu, barbatul Berbec 6 De la: anybody 7 Iulie 2009 11:43
Eu gemeni el leu :sml-confused0006: suntem compatibili? 8 De la: sandrab 21 Noiembrie 2010 22:21