Setari Cookie-uri

femeia-berbec/ barbat taur

stie cineva ceva? despre compatibilitate

Postat pe 21 Iulie 2008 22:32
Hmmmz pai poti cauta pe Google pentru mai multe informatii privind compatibilitatea


uite aici un articol gasit de mine,sper sa iti foloseasca:





Berbec-Taur. Foc si Pamânt. Greu, greu, greu...

Te-ai îndragostit de un Taur? Nu cumva îti place stabilitatea? Taurul este foarte diferit de tine, cu picioarele pe Pamânt, îi place siguranta, riscurile îl sperie de moarte, schimbarea e pentru el un cutremur. Ca sa nu mai zic ca n-are nervii tai de otel, iar asta ar putea cauza cam multe conflicte!

Principalul dezavantaj al relatiei cu un Taur consta în faptul ca acesta este îîîîînceeeeeeeeeeet în tot ce face. Nu în sensul rau, ci doar ca e mai calculat, mai greu de urnit, mai senzual în a face dragoste, sau mai lent în luarea deciziilor. Nici nu mai e nevoie sa-ti spun cât o sa te calce pe nervi chestia asta, fiindca Berbecul traieste si actioneaza cu viteza gândului, a spiritului pur. Cred ca deja intuiesti.

Taurii de ambele sexe considera mâncarea ca pe un fel de preludiu perfect al actului sexual, asa ca iata o idee, daca vrei sa mergi mai departe. Dupa ce s-au stins luminile, ai sa descoperi o fiinta atât de senzuala si iubitoare si tandra, încât parca-parca ai vrea sa te schimbi un pic. Dar n-ar fi rau sa treci si tu într-o viteza mai mica, pentru a te putea bucura de tot ce poate oferi Taurul când face dragoste. Stilul tau este rapid ca fulgerul, iar campionul zodiacului la mângâieri (Taurul este o zodie atasata de forme, atingerea fiind importanta pentru el) s-ar putea sa-ti schimbe ideile despre dragoste.




SimplePlan
Postat pe 24 Iulie 2008 23:16
Eu sint berbec, el e taur, relatia merge de 5 ani, eu iau deciziile intr-o secunda, el le cintareste, eu ma reped la orice, el ma tempereaza Vreau la mare-mergem, vreau la munte- mergem, vreau...facem, cam asa e o astfel de relatie. Vei vedea ca el e calm, mult prea calm pentru firea ta, si tocmai asta iti va placea atit de mult. Eu nu am fost niciodata stabila din niciun punct de vedre, pina la acest taur...acum, aceeasi casa, acelasi job, aceiasi prieteni, acelasi iubit. Imi ofera siguranta pe care n-am avut-o niciodata, si-mi spune ca-i colorez viata. Daca el nu are nicio problema cu capriciile si mofturile mele, de ce sa nu mearga? Totul e roz! In plus, e deschis la toate ideile mele, vedem locuri noi si-mi ofera libertatea de care am atita nevoie...ies cu fetele, plec singura pe la mare/munte/strainatate/parinti/filme/teatru/opera cind am chef. Trebuie doar sa-i spun pe unde sint, cu cine si cam cind estimez ca ma intorc (partea asta cu intorsul nu-mi iese mereu, ca, de obicei, ma cam lungesc). Chiar daca au trecut 5 ani, cind ma enervez mai arunc cu ce pica in el, il trimit la ma-sa, dar e de o noapte, apoi vin risetele, impacarea si tot asa...important e ca nu ma plictisesc. Uneori trebuie sa-i zic cam mult ca-l iubesc, cred ca-i dependent de asta, dar imi place
andra13gabriela
Postat pe 7 August 2008 11:14
De la: SimplePlan, la data 2008-07-24 23:16:15Hmmmz pai poti cauta pe Google pentru mai multe informatii privind compatibilitatea


uite aici un articol gasit de mine,sper sa iti foloseasca:





Berbec-Taur. Foc si Pamânt. Greu, greu, greu...

Te-ai îndragostit de un Taur? Nu cumva îti place stabilitatea? Taurul este foarte diferit de tine, cu picioarele pe Pamânt, îi place siguranta, riscurile îl sperie de moarte, schimbarea e pentru el un cutremur. Ca sa nu mai zic ca n-are nervii tai de otel, iar asta ar putea cauza cam multe conflicte!

Principalul dezavantaj al relatiei cu un Taur consta în faptul ca acesta este îîîîînceeeeeeeeeeet în tot ce face. Nu în sensul rau, ci doar ca e mai calculat, mai greu de urnit, mai senzual în a face dragoste, sau mai lent în luarea deciziilor. Nici nu mai e nevoie sa-ti spun cât o sa te calce pe nervi chestia asta, fiindca Berbecul traieste si actioneaza cu viteza gândului, a spiritului pur. Cred ca deja intuiesti.

Taurii de ambele sexe considera mâncarea ca pe un fel de preludiu perfect al actului sexual, asa ca iata o idee, daca vrei sa mergi mai departe. Dupa ce s-au stins luminile, ai sa descoperi o fiinta atât de senzuala si iubitoare si tandra, încât parca-parca ai vrea sa te schimbi un pic. Dar n-ar fi rau sa treci si tu într-o viteza mai mica, pentru a te putea bucura de tot ce poate oferi Taurul când face dragoste. Stilul tau este rapid ca fulgerul, iar campionul zodiacului la mângâieri (Taurul este o zodie atasata de forme, atingerea fiind importanta pentru el) s-ar putea sa-ti schimbe ideile despre dragoste.







Asa, asa, mai spune-i ! :-))
Aaaa... si ai uitat sa spui: deoarece in toate trebuie si o contrabalansare- va potriviti!
G_I_JOE
Postat pe 12 August 2008 13:38
eu sunt berbec si iubitul meu taur.ne intelegem de minune,si intr-adevar eu sunt mai impulsiva si el mai calm,eu sunt agitata si el nu.ma tempereaza,ma calmeaza,dar ne intelegem de minune pantru ca am invatat amandoi sa lasam cate un pic...dar in pat suntem facuti unul pentru altul.suntem open-minded si incercam mereu ce ne trece prin cap.este un pic mai gelos ca mine,iar la capitolul asta eu sunt cea care las de la mine si il calmez.dar nu mi-a spus niciodata Nu,sau sa vreau sa fac ceva si sa ma opreasca...eu sunt fericita.
fluffy
Postat pe 13 August 2008 15:14
Hmm...am o relatie cu un taur de 4 ani si jumatate ... si sunt fericita pt. prima data ... pe langa faptul ca e singura persoana care ma intelege cu adevarat ... ma accepta asa cum sunt ... adica fff incapatanata... mi-a fost intotdeauna alaturi ... eu sunt fff energica ...el e mai calculat ...poate acesta e secretul relatiei...
Lady_R
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:25
eu sant berbec nascuta pe 30 martie iar sotul meu este sagetator nascut 12 decembrie si ne intelegem super iar zodiile ne spun ca santem compatibili.
roxafoxa
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:08
Doamne!!!!!!!!! Ptr Dzeu, incetati!
ce naiba, aveti o obsesie ??????
Anissia27
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:50
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-12 13:38:08
De la: SimplePlan, la data 2008-07-24 23:16:15Hmmmz pai poti cauta pe Google pentru mai multe informatii privind compatibilitatea


uite aici un articol gasit de mine,sper sa iti foloseasca:





Berbec-Taur. Foc si Pamânt. Greu, greu, greu...

Te-ai îndragostit de un Taur? Nu cumva îti place stabilitatea? Taurul este foarte diferit de tine, cu picioarele pe Pamânt, îi place siguranta, riscurile îl sperie de moarte, schimbarea e pentru el un cutremur. Ca sa nu mai zic ca n-are nervii tai de otel, iar asta ar putea cauza cam multe conflicte!

Principalul dezavantaj al relatiei cu un Taur consta în faptul ca acesta este îîîîînceeeeeeeeeeet în tot ce face. Nu în sensul rau, ci doar ca e mai calculat, mai greu de urnit, mai senzual în a face dragoste, sau mai lent în luarea deciziilor. Nici nu mai e nevoie sa-ti spun cât o sa te calce pe nervi chestia asta, fiindca Berbecul traieste si actioneaza cu viteza gândului, a spiritului pur. Cred ca deja intuiesti.

Taurii de ambele sexe considera mâncarea ca pe un fel de preludiu perfect al actului sexual, asa ca iata o idee, daca vrei sa mergi mai departe. Dupa ce s-au stins luminile, ai sa descoperi o fiinta atât de senzuala si iubitoare si tandra, încât parca-parca ai vrea sa te schimbi un pic. Dar n-ar fi rau sa treci si tu într-o viteza mai mica, pentru a te putea bucura de tot ce poate oferi Taurul când face dragoste. Stilul tau este rapid ca fulgerul, iar campionul zodiacului la mângâieri (Taurul este o zodie atasata de forme, atingerea fiind importanta pentru el) s-ar putea sa-ti schimbe ideile despre dragoste.







Asa, asa, mai spune-i ! :-))
Aaaa... si ai uitat sa spui: deoarece in toate trebuie si o contrabalansare- va potriviti!

Postat pe 5 Martie 2009 09:04
De la: andra13gabriela, la data 2008-08-07 11:14:34Eu sint berbec, el e taur, relatia merge de 5 ani, eu iau deciziile intr-o secunda, el le cintareste, eu ma reped la orice, el ma tempereaza Vreau la mare-mergem, vreau la munte- mergem, vreau...facem, cam asa e o astfel de relatie. Vei vedea ca el e calm, mult prea calm pentru firea ta, si tocmai asta iti va placea atit de mult. Eu nu am fost niciodata stabila din niciun punct de vedre, pina la acest taur...acum, aceeasi casa, acelasi job, aceiasi prieteni, acelasi iubit. Imi ofera siguranta pe care n-am avut-o niciodata, si-mi spune ca-i colorez viata. Daca el nu are nicio problema cu capriciile si mofturile mele, de ce sa nu mearga? Totul e roz! In plus, e deschis la toate ideile mele, vedem locuri noi si-mi ofera libertatea de care am atita nevoie...ies cu fetele, plec singura pe la mare/munte/strainatate/parinti/filme/teatru/opera cind am chef. Trebuie doar sa-i spun pe unde sint, cu cine si cam cind estimez ca ma intorc (partea asta cu intorsul nu-mi iese mereu, ca, de obicei, ma cam lungesc). Chiar daca au trecut 5 ani, cind ma enervez mai arunc cu ce pica in el, il trimit la ma-sa, dar e de o noapte, apoi vin risetele, impacarea si tot asa...important e ca nu ma plictisesc. Uneori trebuie sa-i zic cam mult ca-l iubesc, cred ca-i dependent de asta, dar imi place


diferenta: noi avem 9 ani...urmeaza bebelul, acte si uite asa trece o viata de om....nu te plictisesti niciodata, vorba Andrei si fiecare clipa petrecuta cu el trece ca gandul..

Postat pe 5 Martie 2009 09:06
dar despre relatia dintre o sagetatoare si un taur??? stie cineva daca merge???
marona32
Postat pe 23 Martie 2009 22:01
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:30
buna
Cassey
Postat pe 16 Mai 2009 10:29
Ma regasesc in totalitate in povestea ta. Eu berbec-el taur.
amalia_kys
Postat pe 27 Iulie 2013 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu,el scorpion?? 10 De la: ninushk 6 Iunie 2009 22:34
femeia taur - barbatul fecioara 22 De la: 1 Septembrie 2015 08:50
buna 4 De la: Celia_29 15 Aprilie 2010 17:19
Eu fecioara, El taur... 11 De la: Cassey 18 Mai 2009 22:23
Important! 2 De la: gigi_oprea 21 Ianuarie 2011 12:44