Setari Cookie-uri

O carte care va poate schimba viziunea asupra vietii

Va recomand calduros sa cititi cartea lui JOSEF KIRSCHNER intitulata "Arta unei vieti fericite" .(sper ca e tradusa in limba romana eu citind-o in alt dialect )

Postat pe 25 Iulie 2008 06:02
Ratacirile fetei nesabuite,de Mario Vargas LLosa,o carte fascinanta despre perspectiva unei dragoste ce dureaza cateva decenii...
priscilla
Postat pe 31 Iulie 2008 09:11
"Conversatii cu Dumnezeu" de Neale Donald Walsch. Mie mi-au schimbat intreaga perspectiva asupra vietii.
dreamgirlG
Postat pe 10 August 2008 21:36
dreamgirl ... imi poti spune dsp ce e vb pls?
morticia_adams
Postat pe 15 August 2008 00:25
joana rise. cartile (sunt 3 la numar) sunt scrise prin autodictare, nu sunt singurele de acest gen si au forma de dialog intre dumnezeu si autor. desi la prima vedere pare ceva imposibil, te asigur ca citind nu vei mai avea nici o indoiala si vei primi raspunsuri la multe intrebari. cartile nu se gasesc in librarii, se comanda de pe www.editura-foryou.ro . da cautare dupa autor Neale Donald Walsch si citeste acolo comentariile altor cititori. eu am fost euforica multa vreme dupa ce le-am citit, m-am simtit usurata, eliberata de orice teama si mai puternica, m-au ajutat enorm mai ales ca abia trecusem printr-o despartire dureroasa. toate cele 3 volume costa 20lei in total, o suma infima pentru cat de mult te invata. le recomand tuturor, sunt cele mai bune carti pe care le-am citit pana acum.
dreamgirlG
Postat pe 19 August 2008 19:12
De la: dreamgirlG, la data 2008-08-19 19:12:44joana rise. cartile (sunt 3 la numar) sunt scrise prin autodictare, nu sunt singurele de acest gen si au forma de dialog intre dumnezeu si autor. desi la prima vedere pare ceva imposibil, te asigur ca citind nu vei mai avea nici o indoiala si vei primi raspunsuri la multe intrebari. cartile nu se gasesc in librarii, se comanda de pe www.editura-foryou.ro . da cautare dupa autor Neale Donald Walsch si citeste acolo comentariile altor cititori. eu am fost euforica multa vreme dupa ce le-am citit, m-am simtit usurata, eliberata de orice teama si mai puternica, m-au ajutat enorm mai ales ca abia trecusem printr-o despartire dureroasa. toate cele 3 volume costa 20lei in total, o suma infima pentru cat de mult te invata. le recomand tuturor, sunt cele mai bune carti pe care le-am citit pana acum.


Interesant,multumim dreamgirl
eu,pe tema aceasta am citit "Patericul mireniilor" nu mai stiu de cine este scrisa ca sunt la birou..dar e la fel cu intrebari si raspunsuri..Va pooop!lectura placuta!
dydy88
Postat pe 22 August 2008 10:00
@ dyanaa_88 : o s-o caut si eu. asa sunt scrise si cartile de care vb eu. ganditi-va cum e sa vorbiti cu Dumnezeu si sa-l puteti intreba absolut orice, iar El sa raspunda. chiar am de gand sa le recitesc, pentru ca in timp mai uit din informatii.
dreamgirlG
Postat pe 23 August 2008 12:59
eu am citit o carte care pot sa spun ca mi-a adus multe schimbari ,intr-o perioada cand chiar era nevoie de ele...cartea se numeste Secretele succesului si face parte din colectia carti cheie, este scrisa de Dale Carnegie.Poate ca multe dintre voi ati mai auzit de ea in timp ce altele va ganditi sa o cititi.Lectura placuta va doresc si ma bucur ca in zilele de azi mai sunt si persoane care citesc...
mari_zana
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:03
De la: mari_zana, la data 2008-10-12 23:03:05eu am citit o carte care pot sa spun ca mi-a adus multe schimbari ,intr-o perioada cand chiar era nevoie de ele...cartea se numeste Secretele succesului si face parte din colectia carti cheie, este scrisa de Dale Carnegie.Poate ca multe dintre voi ati mai auzit de ea in timp ce altele va ganditi sa o cititi.Lectura placuta va doresc si ma bucur ca in zilele de azi mai sunt si persoane care citesc...

si eu am citit secretele succesului
bestiuitza
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:11
alta carte interesanta dupa parerea mea si din care eu am invatat multe lucruri este" Barbatii sunt de pe Marte femeile sunt de pe Venus " scrisa de JOHN GRAY,face parte tot din cartile autoeducative si cele scrise in carte sunt probate.
mari_zana
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:41
Profetiile de la Celestine -James Redfield

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:02
Violette Leduc «Thérèse et Isabelle»

Postat pe 22 Octombrie 2008 04:09
"Calea Zen" de A. Watts

Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:07
Debbie Ford-Partea intunecata a cautatorilor de lumina
Neale Walsch-Conversatii cu Dumnezeu

Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:04
recomand "Legaturi primejdioase" a lui Choderlos de Laclos. s-au facut mai bine de 5 ecranizari de-a lungul timpului. e un roman sub forma de scrisori din sec. XVIII. si spuneti-mi cujm s afac sa nu mai apara reclama asta enervanta cu fructis din partea dreapta a ecranului, care acopera scrisul.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:49
Legea atractiei. esther si jerry hicks
Catharina
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:34
Toate cartile de care vorbiti sunt bune, in parte le cunosc, si interesante dar ...cred ca nici o carte nu este la fel de interesanta ca BIBLIA ORTODOXA (Noul si Vechiul Testament), este insasi existenta vietii noastre, CARTEA CARTILOR!

Postat pe 19 Noiembrie 2008 22:31
"Jurnalul fericirii" Steinhardt

Postat pe 12 Decembrie 2008 21:08
Cititi "CARTEA FARSELOR" DE Stuart Gordon.
Este un "demolator de mituri", din cele mai indepartate timpuri si pana acum.
FelixTomescu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 01:49
Eu va recomand " Practica gandirii pozitive" de Joseph Murphy
alina02
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:05
De la: Catharina, la data 2008-11-18 09:34:50Legea atractiei. esther si jerry hicks


Alta varianta a cartii despre Legea Atractiei este Secretul, Rhonda Byrne, dupa care s-a facut si un film documentar. Merita

Mai puteti incerca si Șocul viitorului de Alvin Toffler
kudika009949
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:50
Minciuni pe canapea - Irvin D. Yalom
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:03
- Conversatii cu Dumnezeu - Neale Donald Walsch
- Partea intunecata a cautatorilor de lumina - Dabbie Ford
- Profetiile de la Celestine (avand continuare cu "A zecea porunca" si "Secretul Shambalei" de acelasi autor)
s-au spus mai sus si sunt absolut superbe!!
as mai recomanda:
- Intrebari potrivite - Dabbie Ford
- Cartea despre femei - Osho
- Cartea despre barbati - Osho
- Camino - Shirley MacLaine
- Initierea - Elisabeth Haich
- Brick Lane - Monica Ali
- Deranj la Casa Alba - Christopher Buckley
- Iubito, eu ma micsorez - Pascal Bruckner
- El e cu minciuna, ea vorbeste-ntruna - Allan&Barbara Pease

am senzatia ca fiecare dintre aceste carti mi-a schimbat viziunea a cate unei "bucati" de viata...
wella
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:54
scuze, rectific: "A zecea viziune" (nu porunca!)
wella
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:57
Insemnari din subterana de F. M. Dostoievski
yumy
Postat pe 29 Aprilie 2009 07:25
De la: yumalai, la data 2009-04-29 07:25:39Insemnari din subterana de F. M. Dostoievski


tocmai ce am primit cartea asta cadou
despre ce e vb in ea?
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:43
Balzac si in special Victor Hugo(cu "Mizerabilii") mi-au schimbat viata.
beyonce_indragostita
Postat pe 2 Mai 2009 01:11
mie mi-a placut ion si Panza de paianjen
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:18
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:44
da "secretele succesului" sau "arta de a-ti face prieteni" (e aceeasi) este cartea care m-a schimbat si pe mine. de cate ori o recitesc mi se pare alta, si mereu gasesc un raspuns la o alta intrebare. lucrez in vanzari pot spune ca e cartea mea de capatai in ceea ce priveste job-ul si un dintre cartile "de suflet" . o recomand cu incredere si caldura. merita citita chiar si de cei ce nu sunt fani ai literaturii motivationale. se citeste repede si e si micuta.
lezis
Postat pe 19 August 2009 09:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la raul piedra am sezut si am plans.. 15 De la: luke_at_me 13 Iunie 2009 18:20
ce carte sa-i daruiesc celui iubit? 46 De la: hystria1 5 Octombrie 2010 10:37
Vand urgent carti noi si interesante...[f ieftin] 10 De la: LiveFromHell 20 Decembrie 2011 01:48
O carte care va poate schimba viziunea asupra vietii 50 De la: 29 Octombrie 2014 17:07
cartile 8 De la: litle_bell 31 Decembrie 2009 18:02