Ce carti citeste femeia secolului XX?!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Ce carti citeste femeia secolului XX?!: (3.3 din 4 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
trenderitzaG Avatarul lui trenderitzaG

4 mesaje

M-am tot intrebat in ultima vreme, in primul rand daca oamenii mai au timp de citit, in general. Si daca mai au timp, daca mai citesc si isi mai cumpara carti.
Recunosc ca eu citesc destul de rar si am deja o lista destul de lunga pe care trebuie sa o termin, spre rusinea mea.
In ultimul timp am citit tot mai multe carti specializate si chiar as vrea sa va recomand una: Buzz Marketing, scrisa de Mark Hughes.
O recenzie aveti aici (www.bookblog.ro/management-marketing/buzz-marketing/)
Si o kestie foarte tare. pe www.trender.ro/blog/campanie-de-word-mouth-publica-trender se dau 50 de carti Buzz Marketing + cupoane de reducere la comandarea cartii online + alte surprize "citibile". :-)
E un fel de campanie de promovare prin Word of Mouth Marketing. Fetele mele stiu! :-)
Raporteaza abuz de limbaj
www.trender.ro/blog Prima comunitate adresata consumatorilor obisnuiti
angelaviorica Avatarul lui angelaviorica

60 mesaje
Oras: bistrita

Prin cartile pe care le citesti nu scrie si ca suntem in secolul XXI?
Angica
Greenie Avatarul lui Greenie

204 mesaje
Oras: bucuresti

mai e cineva pe aici??? :))

va recomand FRUCTUL INTERZIS - scris de NEDJMA
este o femeie araba care a scris primul roman erotic.
cautati pe net, si in librarii, o sa va placa! ;)
http://avonromania.blogspot.com
Fosta membra Kudika.ro
Memoriile unei gheise...in rest recitesc carti vechi fiindca ce e nou pe piata...vezi aia de mai sus erotica...nu ma intereseaza absolut deloc..mi se pare o porcarie si punct genul ala de carte..unde fac sex aa cum sa ii zic tot virtual e_???In fine cert e ca nu prea gasesc ceva care sa imi placa...so...autorii vechi clasici dupa mine raman cei mai tari nu porcariile astea moderne alde Cartarescu...l-as impusca pe ala apropo:)))

204 mesaje

impusca-te pe tine

204 mesaje

alina18pink Avatarul lui alina18pink

5 mesaje

Eu circul foarte mult cu metroul in ultimul timp si asa m-am reapucat de citit...spre rusinea mea, nu am timp pentru a citi mai mult.
Va recomand Cartile lui dan Brown "Codul lui Da vinci" si "Ingeri si Demoni", sunt convinsa ca o sa va placa si nu o sa le mai puteti lasa din mana.
Am mai citit de curand Paul Coelho "Alchimistul" si "Veronica, se pregateste sa moara", ultima sincer nu am mai terminato pentru ca mi se parea mult prea deprimanta.
Astept acum sa cumpar colectia Adevarul....

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

De la: BERBEACA, la data 2008-11-05 12:08:08Memoriile unei gheise...in rest recitesc carti vechi fiindca ce e nou pe piata...vezi aia de mai sus erotica...nu ma intereseaza absolut deloc..mi se pare o porcarie si punct genul ala de carte..unde fac sex aa cum sa ii zic tot virtual e_???In fine cert e ca nu prea gasesc ceva care sa imi placa...so...autorii vechi clasici dupa mine raman cei mai tari nu porcariile astea moderne alde Cartarescu...l-as impusca pe ala apropo:)))

offf
Fosta membra Kudika.ro
De la: greenie, la data 2008-11-05 16:14:06 impusca-te pe tine

Ba tu ori esti tuta ori nu sh care e problema ta cu ce imi place mie si ce nu ok???Sau probabil ca na tu esti muult prea inteligenta si prea moderna ca sa nu citesti cartarescu ca deh...e la moda sa citesti o carte in care sunt NUMAI si NUMAI aberatii...stii poate daca ai fi inceput sa citesti mult, de mica...ai fi stiut ce e o carte buna si de calitate...si acum ma intreb oare nu esti cumva una din aia pentru care conteaza ce zice lumea de un lucru anume si daca e de bine automat iti place si tie??Imi sustin parerea si cu cartarescu si cu cartile d'alde povestirile unei dame de nu stiu unde....PORCARII ieftine!!!!Ma rog ieftine, aici ma refer la calitatea lecturii...ca dupa ce ca sunt porcarii mai sunt si scumpe. Am luat prima carte de genul asta cand a aparut...dupa ce am ajuns acasa si am citit un sfert din ea...cu greu fiindca nu imi trebuie mult sa imi dau seama daca e ceva de capul unei carti....am aruncat-o direct la ghena , doar cu regretul ca am dat 300 si ceva de mii pe ea...
Fosta membra Kudika.ro
De la: Georgia99, la data 2008-11-05 18:26:41
De la: BERBEACA, la data 2008-11-05 12:08:08Memoriile unei gheise...in rest recitesc carti vechi fiindca ce e nou pe piata...vezi aia de mai sus erotica...nu ma intereseaza absolut deloc..mi se pare o porcarie si punct genul ala de carte..unde fac sex aa cum sa ii zic tot virtual e_???In fine cert e ca nu prea gasesc ceva care sa imi placa...so...autorii vechi clasici dupa mine raman cei mai tari nu porcariile astea moderne alde Cartarescu...l-as impusca pe ala apropo:)))

offf

Si tu ce zici acolo??

1 mesaj

De la: BERBEACA, la data 2008-11-07 08:14:29

offf

Si tu ce zici acolo??

daca tu nu esti in stare sa citesti o carte de cartarescu este problema ta. Nu ti se pare ca esti cam exagerata sa numesti ,,porcarie'' operele lui cartarescu cand tipul este super apreciat ? Te-ai bagat si tu la carti sa arati cat esti de culta, nuh ?

1 mesaj

De la: alina18pink, la data 2008-11-05 18:24:02Eu circul foarte mult cu metroul in ultimul timp si asa m-am reapucat de citit...spre rusinea mea, nu am timp pentru a citi mai mult.
Va recomand Cartile lui dan Brown "Codul lui Da vinci" si "Ingeri si Demoni", sunt convinsa ca o sa va placa si nu o sa le mai puteti lasa din mana.
Am mai citit de curand Paul Coelho "Alchimistul" si "Veronica, se pregateste sa moara", ultima sincer nu am mai terminato pentru ca mi se parea mult prea deprimanta.
Astept acum sa cumpar colectia Adevarul....

am reusit sa termin veronica, mi-a placut stilul oricat de pesimist este, fff bine ilustrata povestea.

204 mesaje

berbeaca, de fapt care e dilema ta???

daca spui ca ai cunostinte in materie de carti si nu iti place cartarescu, si nu doar ca nu iti place, dar l-ai si impusca daca ai avea sansa virtuala (ca phizic, nu prea cred ca ai avea tupeul si curajul pt asta) el cel putin a avut curajul sa scrie o carte vorbind despre femei si nu numai... dar ce stii tu in comparatie cu noi, muritoarele de rand, care aprecieaza o carte chiar si daca nu e pe placul sau, cel putin nu raspundem cu un astfel de replay usturator si lipsit de inspiratie.
m-ai atacat ca nu citesc si nu am cunostinte in materie de ce e vechi.. ei bine, cand eram mica nu'mi placea sa citesc carti, ma uitam la desene animate sau faceam concurs de sarutat baietii cu prietenele mele..
in timp am devenit mai curioasa despre misterele unor randuri scrise in cartile din diverta si anticariate.
dar cel putin eu incerc sa dau o tonalitate exprimarii mele, si nu scot cuvinte din gura ca si cum le-as scoate din alta parte.
cititul ar fi trebuit sa te ajute mai mult pana acum sa'ti pui in ordine ideile, astfel incat sa vezi si din alte perspective, nu te inchizi la cap cu replici taioase, ca nu'mi dai nici o satisfactie.
doar am pierdtul timpul exprimandu-mi pct-ul de vedere....
nu am sa ma mai repet. toate bune.

Fosta membra Kudika.ro
De la: Georgia99, la data 2008-11-07 10:14:37

offf

Si tu ce zici acolo??

daca tu nu esti in stare sa citesti o carte de cartarescu este problema ta. Nu ti se pare ca esti cam exagerata sa numesti ,,porcarie'' operele lui cartarescu cand tipul este super apreciat ? Te-ai bagat si tu la carti sa arati cat esti de culta, nuh ?

Da si acu hai cu toatele in cor ca maimutele sa spunem ca il iubim pe cartarescu daca e la moda si "ESTE SUPER APRECIAT", e ,de curiozitate vrei sa facem comparatii la cultura... mi-e jena sa fac asa ceva cu o persoana ca tine sincer, am vazut ce tip de comentarii lasi...dar hai ca ma plictisesc,ia spune-mi tu draga femeie elogiata de cartarescu...ce opere ai citit tu de acest "maestru" al cartilor...si ce ai inteles tu de acolo si de ce iti place!!! sa vad si eu o explicatie concreta..de ce iti place acest" scriitor" daca tot ii iei apararea atata!!Si NU AM SPUS CA NU SUNT IN STARE sa citesc...ca deh nu sunt cum spune fiinta de mai jos, incuiata la minte ...doar ca mi s/a parut asaaa cum sa zic delicat ...ca are un stil de KA..T./...dar cand Ka..t-u e laudat zici si tu ca iti place ca deh altfel esti incult....
Fosta membra Kudika.ro
De la: greenie, la data 2008-11-07 16:33:40berbeaca, de fapt care e dilema ta???

daca spui ca ai cunostinte in materie de carti si nu iti place cartarescu, si nu doar ca nu iti place, dar l-ai si impusca daca ai avea sansa virtuala (ca phizic, nu prea cred ca ai avea tupeul si curajul pt asta) el cel putin a avut curajul sa scrie o carte vorbind despre femei si nu numai... dar ce stii tu in comparatie cu noi, muritoarele de rand, care aprecieaza o carte chiar si daca nu e pe placul sau, cel putin nu raspundem cu un astfel de replay usturator si lipsit de inspiratie.
m-ai atacat ca nu citesc si nu am cunostinte in materie de ce e vechi.. ei bine, cand eram mica nu'mi placea sa citesc carti, ma uitam la desene animate sau faceam concurs de sarutat baietii cu prietenele mele..
in timp am devenit mai curioasa despre misterele unor randuri scrise in cartile din diverta si anticariate.
dar cel putin eu incerc sa dau o tonalitate exprimarii mele, si nu scot cuvinte din gura ca si cum le-as scoate din alta parte.
cititul ar fi trebuit sa te ajute mai mult pana acum sa'ti pui in ordine ideile, astfel incat sa vezi si din alte perspective, nu te inchizi la cap cu replici taioase, ca nu'mi dai nici o satisfactie.

Tu...n-are rost sa ma mai obosesc sa scriu prea mult...1 Nu am de ce sa dau O TONALITATE anume unui comentariu pe care il las pe un site amarat!! oricum vad ca numa crema societatii e pe aici...in ghilimele normal...asa ca de ce sa ma obosesc sa am O TONALITATE...cat despre scos cuvintele pe partea cealalta...ba daca tu esti obisnuita asa sa primesti aceasta critica...acu na nu trebuie sa ii acuzi si pe altii de asta...Si stai, stai fratee ...Aaaa Cartarescu "a avut curajul" da ce exista riscul sa te bata cineva daca scrii o carte despre femei???sau ce frate sunteti penale deja cu el...se vede ca va intereseaza doar ce e la suprafata ...si la fel iti las aceeasi intrebare> zi si mie ce iti place concret la el si la felul in care scrie fa/mi si mie o scurta analiza a unei 'opere' de-a lui. Ca sunt curioasa ce poti da..ca sa zic asa...Si sincer :)) de fapt oricum nu stiu ce v-ati atacat atat cand voi ati sarit cu gura cand prima data am zis ca nu il suport/....WTF nu am voie sa imi zic parerea sau ce??????
Fosta membra Kudika.ro
De la: greenie, la data 2008-11-07 16:33:40berbeaca, de fapt care e dilema ta???

A si da apropo nu am nici o dilema se pare ca voi aveti...o dilema de personalitate,....

1 mesaj

De la: BERBEACA, la data 2008-11-10 14:42:41
De la: Georgia99, la data 2008-11-07 10:14:37

offf

Si tu ce zici acolo??

Da si acu hai cu toatele in cor ca maimutele sa spunem ca il iubim pe cartarescu daca e la moda si "ESTE SUPER APRECIAT", e ,de curiozitate vrei sa facem comparatii la cultura... mi-e jena sa fac asa ceva cu o persoana ca tine 0sincer, am vazut ce tip de comentarii lasi...dar hai ca ma plictisesc ia spune-mi tu draga femei elogiata de cartarescu...ce opere ai citit tu de acest "maestru" al cartilor...si ce ai inteles tu de acolo si de ce iti place!!! sa vad si eu o explicatie concreta..de ce iti place acest" scriitor" daca tot ii iei apararea atata!!Si NU AM SPUS CA NU SUNT IN STARE sa citesc...ca deh nu sunt cum spune fiinta de mai jos, incuiata la minte ...doar ca mi s/a parut asaaa cum sa zic delicat ...ca are un stil de KA..T./...dar cand Ka..t-u e laudat zici si tu ca iti place ca deh altfel esti incult....

1. nu te priveste pe tine ce scriu eu pe forum, nu stii ce scriu, nu stii daca ceea ce scriu este adevarat, poate ca eud oar vreau sa ma distrez cu fomei fripte ca tine.
2. probabil ca ai terminat scoala de mult timp si de aceea ai ramas in urma cu ,,trendul'', cu programa, ca iar imi sari in cap :)) intelegi draguta, nu se mai studiaza numai marii clasici . D'oh
3. ai auzit de curentele literare : modernism, neomodernism ? Se pare ca nu.
4. nu a zis nimeni ca citeste doar cartarescu, traiasca marele cartarescu, cel mai tare din parcare, URAAAA !!!! Nu a zis nimeni ca nu citeste si scriitorii clasici ! Nope...am zis doar ca este putin ciudat ca o persoana ,, citita'' asa cum esti tu sa isi dea cu parerea in asemenea hal despre un ,, prost'' care a scris niste carti, iar multi oameni le cumpara si apreciaza stilul abordat ( dupa parerea ta toti oamenii acestia ,,e prosti''.
5. De ce citesc cartarescu ? pt ca operele sale nu sunt comerciale, au un stil aparte, te transpun in atmosfera celor narate, te acapareaza, realizeaza un echilibru perfect intre sacru si prfan, realitate si irealitate, intre individul si universal. etc
6. Poti sa citesti macar ,De ce iubim femeile'' ( eu una mai recomand trilogia ,,Orbitor'', ,, Nostalgia'', ,, Travesti'', ,, Levantul''
7. De asemenea acest autor este f apreciat peste hotare ( doamne ajuta )
8. Pacat de varsta ta, cartarescu are mare lipici la tineri, dar deh, acum poti sa ai orice varsta, dar sufletul si caracterul spun tot, chiar si cum scrii si cum te adresezi.
9. Te pup dulce si imi face mare placere ca ti irosesti timpul sa citesti ceea ce scriu pe forum.

LOVE U PISI !!!

1 mesaj

Nu ai tu treaba cu personalitatea noastra, tu invata sa fii mai prudenta, rezervata, educata..lasa topicurile alea in care se face misto , alea sunt glume, asta e topic serios si tu ai un stil de 1, 2 lei !

LOVE U SO MUCH PISI !!!

P.S : scuze ca initial te-am crezut mai in varsta, m-am uitat apoi la profilul tau...God ! 21 de ani ???? de ani lumina poate

1 mesaj

daca vrei o sa iti fac si un rezumat al cartilor de cartarescu, iti trimit msj ;)
m21nico Avatarul lui m21nico

1 mesaj

Hello, nu cumva suntem in secolul XXI !!!!???????
In secolul trecut am citit cate ceva, dar nu pot sa
raspund la aceasta intrebare pentru ca e pusa prea la PREZENT !!!
Eu cu adevarat ma aflu in sec. XXI. Dar voi???????
ancutzicutza Avatarul lui ancutzicutza

1 mesaj
Oras: suceava

buna! hmm.. ute ce voiam sa iti spun: daca tot ai inceput "veronica se hotaraste sa moara", citeste-o pana la sfarsit.. e o carte de nota 11, crede-ma

1 mesaj

De la: ancutzicutza, la data 2008-11-10 21:02:14buna! hmm.. ute ce voiam sa iti spun: daca tot ai inceput "veronica se hotaraste sa moara", citeste-o pana la sfarsit.. e o carte de nota 11, crede-ma

Fosta membra Kudika.ro
1. nu te priveste pe tine ce scriu eu pe forum, nu stii ce scriu, nu stii daca ceea ce scriu este adevarat, poate ca eud oar vreau sa ma distrez cu fomei fripte ca tine.
2. probabil ca ai terminat scoala de mult timp si de aceea ai ramas in urma cu ,,trendul'', cu programa, ca iar imi sari in cap :)) intelegi draguta, nu se mai studiaza numai marii clasici . D'oh
4. nu a zis nimeni ca citeste doar cartarescu, traiasca marele cartarescu, cel mai tare din parcare, URAAAA !!!! Nu a zis nimeni ca nu citeste si scriitorii clasici ! Nope...am zis doar ca este putin ciudat ca o persoana ,, citita'' asa cum esti tu sa isi dea cu parerea in asemenea hal despre un ,, prost'' care a scris niste carti, iar multi oameni le cumpara si apreciaza stilul abordat ( dupa parerea ta toti oamenii acestia ,,e prosti''.
5. De ce citesc cartarescu ? pt ca operele sale nu sunt comerciale, au un stil aparte, te transpun in atmosfera celor narate, te acapareaza, realizeaza un echilibru perfect intre sacru si prfan, realitate si irealitate, intre individul si universal. etc
6. Poti sa citesti macar ,De ce iubim femeile'' ( eu una mai recomand trilogia ,,Orbitor'', ,, Nostalgia'', ,, Travesti'', ,, Levantul''
8. Pacat de varsta ta, cartarescu are mare lipici la tineri, dar deh, acum poti sa ai orice varsta, dar sufletul si caracterul spun tot, chiar si cum scrii si cum te adresezi.
9. Te pup dulce si imi face mare placere ca ti irosesti timpul sa citesti ceea ce scriu pe forum.

LOVE U PISI !!!

Da sunt chiar batrana...ce pot sa zic...deci tu daca ai 22 d ani cred ca esti deja mumie...in fine.Nu imi place modernismul nici neomodernismul...Si nu vorbesc de studiat aici deci nu iti inteleg acest asa zis argument.
Am citit din el stai tu calma ...altfel nu vorbeam...!Nu mersi nu vreau sa ma pupi ca cine stie ma molipsesc de prostatita si mai stiu eu ce...si de citit ce scrii tu...crede/ma ca ma plictisesc prea tare la munca si de aia ma mai uit pe aici...asa ca nu te mai autoamagi cu cat de mare e gradul tau de inteligenta...ca s/ar putea sa ai o mare dezamagire cand o sa te trezesti la realitate!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: Georgia99, la data 2008-11-10 15:05:25daca vrei o sa iti fac si un rezumat al cartilor de cartarescu, iti trimit msj ;)

Nu cred ca iti permiti sa trimiti tu mesaje mai lungi de 200 de caractere...

1 mesaj

Mama, ce le place unora sa se bage in seama doar ca sa se certe

1 mesaj

De la: BERBEACA, la data 2008-11-11 11:05:531. nu te priveste pe tine ce scriu eu pe forum, nu stii ce scriu, nu stii daca ceea ce scriu este adevarat, poate ca eud oar vreau sa ma distrez cu fomei fripte ca tine.

LOVE U PISI !!!

Da sunt chiar batrana...ce pot sa zic...deci tu daca ai 22 d ani cred ca esti deja mumie...in fine.Nu imi place modernismul nici neomodernismul...Si nu vorbesc de studiat aici deci nu iti inteleg acest asa zis argument.
Am citit din el stai tu calma ...altfel nu vorbeam...!Nu mersi nu vreau sa ma pupi ca cine stie ma molipsesc de prostatita si mai stiu eu ce...si de citit ce scrii tu...crede/ma ca ma plictisesc prea tare la munca si de aia ma mai uit pe aici...asa ca nu te mai autoamagi cu cat de mare e gradul tau de inteligenta...ca s/ar putea sa ai o mare dezamagire cand o sa te trezesti la realitate!!

eu zic sa te duci putin pe acasa la ai tai, sa ii rogi sa te mai educe o data. Eu nu ma dau inteligenta, eu doar ti-am corectat stilul dea critica niste oameni care au facut ceva in viata. Am zis ca esti batrana pt ca asa reiese din stilul tau antisocial, acum sincer, zici ca esti la menopauza, acum pacat de varsta ta. Chit ca ai citit din el, chiar trebuia sa iti gasesti alt mod mai inteligent de a-ti expune parerile. Uite ca si eu ma plitisesc uneori dar doamne fereste sa citesc mesajele unor frustrate, prefer sa vad un film, sa citesc, sa umblu cu prietenii, prietenul, tu uita-te in gradina altora ca la tine se pare ca nu vezi nimic.

LOVE U SO MUCH PISSY ! Iti promit ca nu te molipsesti cu prostatita ( vezi ca nu ti-a iesit cuvantul, prostatiat vine de la prostata einstein :))))) ), insa pot sa iti aduc niste paraziti de la facultate, ce prferi, taenia solium, sahinata, entamoeba hystolitica sau hymenolepis nana ? Hai spune ca imediat iti aduc pisi !

Miau ! :*:*:*:*
Fosta membra Kudika.ro
De la: Georgia99, la data 2008-11-10 15:03:58Nu ai tu treaba cu personalitatea noastra, tu invata sa fii mai prudenta, rezervata, educata..lasa topicurile alea in care se face misto , alea sunt glume, asta e topic serios si tu ai un stil de 1, 2 lei !

LOVE U SO MUCH PISI !!!

P.S : scuze ca initial te-am crezut mai in varsta, m-am uitat apoi la profilul tau...God ! 21 de ani ???? de ani lumina poate

Mama te-ai uitat la profilul meu:))) cred ca tu esti aia care isi ocupa timpul cu mine daca ai ajuns sa imi vizionezi datele personale...e grav...ai gura un pic cam mare ...si pana la urma...nu stiu de ce zici ca am eu un stil de 2 lei ca...tu ai sarit ca o adevarata catza..... '21 de ani ???? de ani lumina poate' partea asta zice tot despre inteligenta ta :)) Problema ta e ca oricat te-ai eschiva...daca nu te simteai cu musca pe caciula nu ziceai nimik ...dar te-ai atacat destul de tare ceea ce imi demonstreaza ca ...am mare dreptate cu ce zic...io zic sa nu mai vb FARA SA STII despre educatia mea si alte chestii de genul...dar de fapt genul tau de persoana..da mereu cu clanta chiar daca habar nu are pe ce lume e...

1 mesaj

Dar halatul??? Cat e HALATUL?????
Fosta membra Kudika.ro
De la: crista_galli, la data 2008-11-11 11:27:40Dar halatul??? Cat e HALATUL?????

crista hai ca-i mai tare aia in care spune ca se lanseaza pe piata modei
cu camasi de forta pt vacante
Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
Fosta membra Kudika.ro
De la: crista_galli, la data 2008-11-11 11:08:37Mama, ce le place unora sa se bage in seama doar ca sa se certe

Eu doar mi-am zis parerea si atat ...ca nu au fost alte persoane de acord si m-au balacarit doar pentru ca nu il suport pe Cartarescu...scuza-ma nu e vina mea! Eu am zis ce am citit mai nou si ce m-a impresionat pentru ca eu imi tot cumpar carti noi ..atunci cand am timp si imi permit.dar nu toate astea noi ma impresioneaza. Si culmea sunt foarte interesata de scriitorii romani dar sincer mie nu imi place ce am citit pana acum...am vrut anul trecut sa imi cumpar o carte..Scandurica...parea interesanta, dar cand am citit ceva mai mult din ea....am lasat/o inapoi pe raft. La fel am cumparat una fara sa o analizez prea bine si acasa am avut o dezamagire...Ceva ce mi-a placut ...si am citit-o de vreo 5 ori e Memoriile unei gheise. Am vrut sa mai cumpar carti asemanatoare dar ...cand gaseam nu aveam destui bani la mine...NU mai zic ce am de gand si ce planuri am ca iar imi sare donsoara cu chef de cearta in cap si...chiaar mi-e sila de ea....la varsta mea...in ani lumina nu imi permit sa ma mai stresez
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina: