Setari Cookie-uri

Ten acneic

Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar.
M-ar tenta sa folosesc crema celltone (de aici: http://www.bestsellertv.ro/), pe baza de extract de melci care ar avea efect anti-acneic. Am auzit mai multe prietene vorbind despre ea, dar as vrea sa stiu dintr-o sursa sigura. Daca cineva chiar a folosit si a fost multumita de ea.
V-as ramane recunoscatoare.

Postat pe 25 Iulie 2008 14:38
pentru ten gras si cosuri incearca zineryt!!!e foarte bun, am folosit si eu.
fabiola_faby
Postat pe 29 Iulie 2008 22:42
buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....
stela_georgiana
Postat pe 30 Iulie 2008 22:58
zineryt am folosit si eu. Intr-adevar pentru cosuri e bunicel, dar nu imi place ce senzatie iti lasa dupa ce il aplici pe fata. Eu am si tenul gras, iar solutia asta e destul de uleioasa. Crema asta de care va zic are foarte multa reclama la televizor, insa nu stiu ce sa crd despre ea, daca chiar da roade. Nu stie nimeni?

Postat pe 31 Iulie 2008 09:47



Postat pe 4 August 2008 14:23
puteti incerca si pe site-ul www.cosmetice-4u.eu.dati-i un mesaj dnei doctor Mirela Wagner pe site sau pe id de mess nu uitati sa specificati varsta si problema in cauza.sunt anumite produse si scumpe dar intradevar bune si cu rezultate incantatoare.nu ezitati daca vreti sa fiti ffff frumoase si ingrijite.

Postat pe 4 August 2008 22:33
De la: stela_georgiana, la data 2008-07-30 22:58:10buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....

vreau si eu acea reteta daca se poate. si eu am probleme cu acneea. si daca stii o vreo reteta si pt pistruii de pe fata. te pup si mersi!!

Postat pe 17 August 2008 13:12
Va rog frumos..daca stiti ce sa folosesc pentru a scapa de petele lasate in urma de acnee.. Sunt disperata!
anca94
Postat pe 18 August 2008 12:40
Buna! am si eu o mare problema cu tenul... gras si acneic...cosuri, puncte negre.. nu stiu ce sa ma mai fac.. am incercat tot felul de solutii, inclusiv zineritul, am fost la dermatolog de 2 ori dar tratamentul prescris nu a mers, am mers la cosmetica la extractie de puncte negre si tratamente faciale si nici de acolo nu se vede niciun efect... produse naturale sa nu mai vorbesc... dar de curand am mers la o doctorita homeopata care mi-a prescris niste pastilute pe care le iau zilnic si vad ca tenul meu e mai curat, au mai disparut din cosuri... sunt destul de multumita dar mereu e loc de mai bine:D
deee_dee
Postat pe 26 August 2008 21:33
[quote name=\'deee_dee\' date=\'2008-08-26 21:33:57\']Buna! am si eu o mare problema cu tenul... gras si acneic...cosuri, puncte negre.. nu stiu ce sa ma mai fac.. am incercat tot felul de solutii, inclusiv zineritul, am fost la dermatolog de 2 ori dar tratamentul prescris nu a mers, am mers la cosmetica la extractie de puncte negre si tratamente faciale si nici de acolo nu se vede niciun efect... produse naturale sa nu mai vorbesc... dar de curand am mers la o doctorita homeopata care mi-a prescris niste pastilute pe care le iau zilnic si vad ca tenul meu e mai curat, au mai disparut din cosuri... sunt destul de multumita dar mereu e loc de mai bine:D [/quote]



Pai si nu ne spui si noua cum se numesc pastilutele alea???
Deluxe
Postat pe 5 Septembrie 2008 15:12
te rog sa-mi dai si mie reteta pt ten acneic........si dak poti si stii vreo reteta de pistrui ar fi bn.....id meu este nky_thebrunette....ms...

Postat pe 9 Noiembrie 2008 14:37
am inteles ca trebuie sa ma dau doar pe partea afectata cu zineryt....dar dak ma dau pe toata fata ce se poate intampla??
radadela
Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:23
buna.eu nici macar nu pot sa imi dau seama ce tip de ten am din cauza ca pielea e foarte sensibila,mai rosiatica si cateodata e grasa,vcateodata uscata si am si probleme cu cosurile.nu am foarte multe dar am tot timpul si arata destul de urat si trec greu.am ramas si cu niste urme.m-ar putea ajuta cineva cu experienta in cautarea unui remediu?

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:51
fata mea scumpa in situatia ta ma aflu si eu insa tenul meu este uscat. ce vezi tu la televizor(de ex celltone) este 85% minciuni + comisionul lor de 15% ! crede-ma k stiu ce zic!asadar nu-ti da banii pe minciunile altora k nu se merita! iti spune cineva kre le-a incercat pe toate! te pup si foloseste argila k este f buna!
ramona_via
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:27
De la: stela_georgiana, la data 2008-07-30 22:58:10buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....
ramona_via
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:29
scuze pt mesajul ala cu stela! nu aam vrut-e o greseala..chiar mi-as dori sa i-au legatura cu ea! id meu este ramona_via
ramona_via
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:33
De la: yo_deea_07, la data 2008-07-25 14:38:34Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar.
M-ar tenta sa folosesc crema celltone (de aici: http://www.bestsellertv.ro/), pe baza de extract de melci care ar avea efect anti-acneic. Am auzit mai multe prietene vorbind despre ea, dar as vrea sa stiu dintr-o sursa sigura. Daca cineva chiar a folosit si a fost multumita de ea.
V-as ramane recunoscatoare.




Poti folosi un sapun natural de namol sau de argila...ambele sunt foarte bune...si eu d 1 an le folosesc si vreau sa zic k sunt foarte multumita...dk ai vrea sa incerci si u... ma poti contacta pe id-ul iulia_ursu_hd si vorbim...poti sa te faci si reprezentant...firma se numeste abc-cosnetics si se bazeaza pe gama de produse naturale
iuliahd
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:58
eu cred ca v-ar ajuta mult ceva pastile sau unguent pe baza de isotretinion , dar mare grija la indicatii
dana_ta
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:01
Eu am avut mari probleme legate de acnee. Le-am rezolvat cu ajutorul apei vii. M-am spalat de 3-4 ori pe zi cu ea si acnea a disparut. Iti recomand si tie. Am gasit informatie mai multa pe site-ul http://www.apa-vie-sanatate.com

Postat pe 17 Decembrie 2008 09:32
De la: stela_georgiana, la data 2008-07-30 22:58:10buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....

Postat pe 17 Decembrie 2008 22:12
ve spun o cosmeticiana superrrr.eu ma fac la ea de un an de zile,lucreaza la tineretului.am ajuns la ea printro prietena clienta dea ei si de atunci nu mai am nici o problema cu tenul
.nush din ce cauza acum un an de zile desi nu am avut niciodata probleme cu acneea imi aparusera niste eruptii pe fata ingrozitoare deci erau niste vulcani ingrozitori.nu stiam ce sa ma mai fac pentru ca imi facusem toate analizele la sange,ginecologie,la dermato tot tot si nimic nu imi gaseau nimic.cand am ajuns la ea eram varza deoarece mai fusesem si la dermato pe la timpuri si imi facusera o extractie de am zis k mor in urma carora ramasesem numai cu fata bombardata si coji enorme.
in fine tin sa spun k in 5 luni fata mea arata ca noua si are o mana asa de usoara atat la extractii(ca sa nu mai vorbim de masajul care il face) cat si la epilat.si de pensat si make-up nici sa nu mai vorbim.face niste sprancene siperbe arcuite,in colt ,vopsite criminal ; cat despre make-up asta-i cel mai atre.are cursuri de make-up artist!si cand te mai si gandesti ca este tanara si o tipa cu care poti vorbi orice probleme si spre deosebire de altele nu este deloc figuranta....mai ales la cate vedete iau trecut prin mana

Postat pe 21 Decembrie 2008 13:33
dak folosejti zynerit p portziunea fara cojuri apar dif forme de arsuri..ai grija!!

Postat pe 23 Decembrie 2008 19:38
am folosit ji eu zynerit ji nu este cn jtie c..nu m a ajutat prea mult..aqm folosesc skinoren crema.hmm...nu este nici acesta f folositor..dar hai s fim serioji..cele mai bune retzete sunt cele naturiste.

Postat pe 23 Decembrie 2008 19:41
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:58
nu te doare manutza sa faci copy paste??? ca ma uite de vreo 15 minute vad acelasi mesaj pe toate topicurile... te rog eu frumos inceteaza....
ca fac si eu ca tine.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:02
draga mea IULIAHD ...am tenul cu pb de cand ma stiu si am incercat de toate! Experienta mi-a dovedit ca nu toate sunt bune. Produsele de la genul asta de 8989....nu sunt bune in marea majoritate, iar cele care sunt si aici ma refer la robotoi de bucatarie etc sunt la supra pret.
In primul rand, cumpara produse doar din farmacii, inclusiv cosmetice..eu deact sa imi cumpar un fond de ten "brand " prefer farmec, gerovital etc din farmacie...pt curatarea tenului foloseste sapun protex, gel ( acela nou cu pompita ) de la clerasil, baton corector stop acnee de la gerovital, si ZINERIT SOLUTIE.

daca deja ai pb mari ( cum am avut eu ), noaptea da-te cu MIBAZON - pe care o gasesti la faramciile veterinare la pretul de 4 lei...nu este o gluma, este foarte buna si aplicata in fiecare seara timp de mai multa vreme face minuni..

ca sfat : ia-ti adio de la demachiant ;nu te culcaa fara sa iti speli fata chiar daca nu ai fost machiata...lasa grasimile,bea 2 l de apa sau ceai (intreaba farmacistade ceaiuri de detoxifiere ) succes!
piscutza_pinky
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:01
exista site?
vreau si eu sapun cu namol


:))
piscutza_pinky
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:15
am gresit........mesajuleu era pt yodeea07
piscutza_pinky
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:16
Incearca Gama Revitol! Chir sunt bune produsele astea. Eu am incercat si pot sa zic ca aveam probleme foarte mari. Am facut un tratament de 4 luni si nici acum, cand ma uit in oglinda, nu-mi vine sa cred ca nu mai am nici un cos pe fata! Eu atunci am intrat pe un site www.revitol.ro. Mult success!
alexandraprecub
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:21
Buna! 70% din sanatatea tenului nostru sta in alimentatie, daca mananci numai prajeli, fast-food, bei cola...pb cu tenul nu dispar. Produsele despre care vorbiti sunt doar pentru a cosmetiza, ele ascund imperfectiunie tenului, nu le trateaza.Pt a avea un ten frumos tb intai sa urmezi un program de detoxifiere, combinat cu produse din plante care asigura tenului nutritie, practic ele trateaza si repara imperfectiunile tenului, sa bei multa apa(zilnic 30 mlkg corp, sa mananci sanatos, redus prajeli, fast-food, dulciuri procesate, mancare semipreparata.Rezultate se vad dar trebuie sa ai rabdare cu tenul tau pt ca pb lui nu au aparut intr-o saptamana si nici nu se poate sa fie tratat complet intr-o saptamana. Pt detalii www.wellnesstotal.ro si astept pareri, sunt dispusa sa discutam, adresa mea anaidaivanov@yahoo.com. Sa fiti frumoase!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ma fac cu cearcanele?? 8 De la: pamela_1 2 Iulie 2009 10:26
acneea si semnele ei 3 De la: sirghea 3 Octombrie 2010 15:38
Progesteron foarte mic ! 6 De la: mihaela_bobaru 9 Aprilie 2009 16:50
Cuperoza-Tratament cu laser? 7 De la: andre1000 17 Aprilie 2009 20:03
Ten prea gras 6 De la: kudika494965 7 August 2012 13:00