Ten acneic

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Ten acneic: (4 din 8 voturi)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar.
M-ar tenta sa folosesc crema celltone (de aici: www.bestsellertv.ro/), pe baza de extract de melci care ar avea efect anti-acneic. Am auzit mai multe prietene vorbind despre ea, dar as vrea sa stiu dintr-o sursa sigura. Daca cineva chiar a folosit si a fost multumita de ea.
V-as ramane recunoscatoare.
fabiola_faby Avatarul lui fabiola_faby

6 mesaje
Oras: bucuresti

pentru ten gras si cosuri incearca zineryt!!!e foarte bun, am folosit si eu.
Raporteaza abuz de limbaj
stela_georgiana Avatarul lui stela_georgiana

6 mesaje

buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....

1 mesaj

zineryt am folosit si eu. Intr-adevar pentru cosuri e bunicel, dar nu imi place ce senzatie iti lasa dupa ce il aplici pe fata. Eu am si tenul gras, iar solutia asta e destul de uleioasa. Crema asta de care va zic are foarte multa reclama la televizor, insa nu stiu ce sa crd despre ea, daca chiar da roade. Nu stie nimeni?

1 mesaj

1 mesaj

puteti incerca si pe site-ul www.cosmetice-4u.eu.dati-i un mesaj dnei doctor Mirela Wagner pe site sau pe id de mess nu uitati sa specificati varsta si problema in cauza.sunt anumite produse si scumpe dar intradevar bune si cu rezultate incantatoare.nu ezitati daca vreti sa fiti ffff frumoase si ingrijite.

1 mesaj

De la: stela_georgiana, la data 2008-07-30 22:58:10buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....

vreau si eu acea reteta daca se poate. si eu am probleme cu acneea. si daca stii o vreo reteta si pt pistruii de pe fata. te pup si mersi!!
anca94 Avatarul lui anca94

5 mesaje
Oras: baia mare

Va rog frumos..daca stiti ce sa folosesc pentru a scapa de petele lasate in urma de acnee.. Sunt disperata!
deee_dee Avatarul lui deee_dee

3 mesaje

Buna! am si eu o mare problema cu tenul... gras si acneic...cosuri, puncte negre.. nu stiu ce sa ma mai fac.. am incercat tot felul de solutii, inclusiv zineritul, am fost la dermatolog de 2 ori dar tratamentul prescris nu a mers, am mers la cosmetica la extractie de puncte negre si tratamente faciale si nici de acolo nu se vede niciun efect... produse naturale sa nu mai vorbesc... dar de curand am mers la o doctorita homeopata care mi-a prescris niste pastilute pe care le iau zilnic si vad ca tenul meu e mai curat, au mai disparut din cosuri... sunt destul de multumita dar mereu e loc de mai bine:D
Deluxe Avatarul lui Deluxe

27 mesaje

Buna! am si eu o mare problema cu tenul... gras si acneic...cosuri, puncte negre.. nu stiu ce sa ma mai fac.. am incercat tot felul de solutii, inclusiv zineritul, am fost la dermatolog de 2 ori dar tratamentul prescris nu a mers, am mers la cosmetica la extractie de puncte negre si tratamente faciale si nici de acolo nu se vede niciun efect... produse naturale sa nu mai vorbesc... dar de curand am mers la o doctorita homeopata care mi-a prescris niste pastilute pe care le iau zilnic si vad ca tenul meu e mai curat, au mai disparut din cosuri... sunt destul de multumita dar mereu e loc de mai bine:D

Pai si nu ne spui si noua cum se numesc pastilutele alea???
Deluxe...;) http://www.breslo.ro/Shop/DoinaO.

1 mesaj

te rog sa-mi dai si mie reteta pt ten acneic........si dak poti si stii vreo reteta de pistrui ar fi bn.....id meu este nky_thebrunette....ms...
Fosta membra Kudika.ro
am inteles ca trebuie sa ma dau doar pe partea afectata cu zineryt....dar dak ma dau pe toata fata ce se poate intampla??

1 mesaj

buna.eu nici macar nu pot sa imi dau seama ce tip de ten am din cauza ca pielea e foarte sensibila,mai rosiatica si cateodata e grasa,vcateodata uscata si am si probleme cu cosurile.nu am foarte multe dar am tot timpul si arata destul de urat si trec greu.am ramas si cu niste urme.m-ar putea ajuta cineva cu experienta in cautarea unui remediu?
Fosta membra Kudika.ro
fata mea scumpa in situatia ta ma aflu si eu insa tenul meu este uscat. ce vezi tu la televizor(de ex celltone) este 85% minciuni + comisionul lor de 15% ! crede-ma k stiu ce zic!asadar nu-ti da banii pe minciunile altora k nu se merita! iti spune cineva kre le-a incercat pe toate! te pup si foloseste argila k este f buna!
Fosta membra Kudika.ro
De la: stela_georgiana, la data 2008-07-30 22:58:10buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....
Fosta membra Kudika.ro
scuze pt mesajul ala cu stela! nu aam vrut-e o greseala..chiar mi-as dori sa i-au legatura cu ea! id meu este ramona_via
iuliahd Avatarul lui iuliahd

7 mesaje
Oras: hunedoara

De la: yo_deea_07, la data 2008-07-25 14:38:34Am un ten acneic si gras. Am incercat tot felul de retete, dar in zadar.
M-ar tenta sa folosesc crema celltone (de aici: www.bestsellertv.ro/), pe baza de extract de melci care ar avea efect anti-acneic. Am auzit mai multe prietene vorbind despre ea, dar as vrea sa stiu dintr-o sursa sigura. Daca cineva chiar a folosit si a fost multumita de ea.
V-as ramane recunoscatoare.

Poti folosi un sapun natural de namol sau de argila...ambele sunt foarte bune...si eu d 1 an le folosesc si vreau sa zic k sunt foarte multumita...dk ai vrea sa incerci si u... ma poti contacta pe id-ul iulia_ursu_hd si vorbim...poti sa te faci si reprezentant...firma se numeste abc-cosnetics si se bazeaza pe gama de produse naturale
dana_ta Avatarul lui dana_ta

6 mesaje

eu cred ca v-ar ajuta mult ceva pastile sau unguent pe baza de isotretinion , dar mare grija la indicatii

1 mesaj

Eu am avut mari probleme legate de acnee. Le-am rezolvat cu ajutorul apei vii. M-am spalat de 3-4 ori pe zi cu ea si acnea a disparut. Iti recomand si tie. Am gasit informatie mai multa pe site-ul www.apa-vie-sanatate.com

1 mesaj

1 mesaj

ve spun o cosmeticiana superrrr.eu ma fac la ea de un an de zile,lucreaza la tineretului.am ajuns la ea printro prietena clienta dea ei si de atunci nu mai am nici o problema cu tenul
.nush din ce cauza acum un an de zile desi nu am avut niciodata probleme cu acneea imi aparusera niste eruptii pe fata ingrozitoare deci erau niste vulcani ingrozitori.nu stiam ce sa ma mai fac pentru ca imi facusem toate analizele la sange,ginecologie,la dermato tot tot si nimic nu imi gaseau nimic.cand am ajuns la ea eram varza deoarece mai fusesem si la dermato pe la timpuri si imi facusera o extractie de am zis k mor in urma carora ramasesem numai cu fata bombardata si coji enorme.
in fine tin sa spun k in 5 luni fata mea arata ca noua si are o mana asa de usoara atat la extractii(ca sa nu mai vorbim de masajul care il face) cat si la epilat.si de pensat si make-up nici sa nu mai vorbim.face niste sprancene siperbe arcuite,in colt ,vopsite criminal ; cat despre make-up asta-i cel mai atre.are cursuri de make-up artist!si cand te mai si gandesti ca este tanara si o tipa cu care poti vorbi orice probleme si spre deosebire de altele nu este deloc figuranta....mai ales la cate vedete iau trecut prin mana

1 mesaj

dak folosejti zynerit p portziunea fara cojuri apar dif forme de arsuri..ai grija!!

1 mesaj

am folosit ji eu zynerit ji nu este cn jtie c..nu m a ajutat prea mult..aqm folosesc skinoren crema.hmm...nu este nici acesta f folositor..dar hai s fim serioji..cele mai bune retzete sunt cele naturiste.
Fosta membra Kudika.ro
www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Ca... Aici puteti vedea referinte despre mine.
Ofer consultanta in carti si tarot. Astept mesaje pe privat. Referinte:http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua -lui-Cassey.html... http://cassey-tarot.blogspot.com/ Magazin online de bijuterii si decoratiuni interioare: http://artbijoux.ablog.ro/ Vizionati "ZEITGEIST - ADDENDUM", ar trebui sa va dea de gandit...
Fosta membra Kudika.ro
nu te doare manutza sa faci copy paste??? ca ma uite de vreo 15 minute vad acelasi mesaj pe toate topicurile... te rog eu frumos inceteaza....
ca fac si eu ca tine.....
you can kiss my kitty ass
piscutza_pinky Avatarul lui piscutza_pinky

6 mesaje

draga mea IULIAHD ...am tenul cu pb de cand ma stiu si am incercat de toate! Experienta mi-a dovedit ca nu toate sunt bune. Produsele de la genul asta de 8989....nu sunt bune in marea majoritate, iar cele care sunt si aici ma refer la robotoi de bucatarie etc sunt la supra pret.
In primul rand, cumpara produse doar din farmacii, inclusiv cosmetice..eu deact sa imi cumpar un fond de ten "brand " prefer farmec, gerovital etc din farmacie...pt curatarea tenului foloseste sapun protex, gel ( acela nou cu pompita ) de la clerasil, baton corector stop acnee de la gerovital, si ZINERIT SOLUTIE.

daca deja ai pb mari ( cum am avut eu ), noaptea da-te cu MIBAZON - pe care o gasesti la faramciile veterinare la pretul de 4 lei...nu este o gluma, este foarte buna si aplicata in fiecare seara timp de mai multa vreme face minuni..

ca sfat : ia-ti adio de la demachiant ;nu te culcaa fara sa iti speli fata chiar daca nu ai fost machiata...lasa grasimile,bea 2 l de apa sau ceai (intreaba farmacistade ceaiuri de detoxifiere ) succes!

6 mesaje

exista site?
vreau si eu sapun cu namol

:))

6 mesaje

am gresit........mesajuleu era pt yodeea07
alexandraprecub Avatarul lui alexandraprecub

29 mesaje

Incearca Gama Revitol! Chir sunt bune produsele astea. Eu am incercat si pot sa zic ca aveam probleme foarte mari. Am facut un tratament de 4 luni si nici acum, cand ma uit in oglinda, nu-mi vine sa cred ca nu mai am nici un cos pe fata! Eu atunci am intrat pe un site www.revitol.ro. Mult success!

1 mesaj

Buna! 70% din sanatatea tenului nostru sta in alimentatie, daca mananci numai prajeli, fast-food, bei cola...pb cu tenul nu dispar. Produsele despre care vorbiti sunt doar pentru a cosmetiza, ele ascund imperfectiunie tenului, nu le trateaza.Pt a avea un ten frumos tb intai sa urmezi un program de detoxifiere, combinat cu produse din plante care asigura tenului nutritie, practic ele trateaza si repara imperfectiunile tenului, sa bei multa apa(zilnic 30 mlkg corp, sa mananci sanatos, redus prajeli, fast-food, dulciuri procesate, mancare semipreparata.Rezultate se vad dar trebuie sa ai rabdare cu tenul tau pt ca pb lui nu au aparut intr-o saptamana si nici nu se poate sa fie tratat complet intr-o saptamana. Pt detalii www.wellnesstotal.ro si astept pareri, sunt dispusa sa discutam, adresa mea anaidaivanov@yahoo.com. Sa fiti frumoase!
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: