Setari Cookie-uri

Cicatrici post-acneice

Am avut o acnee destul de urata - am scapat pe parcurs de ea,dar nu de tot - inca imi apar bube in special in perioada mentruatiei sau la ovulatie.Am ramas insa cu cicatrici/pete rosii mici,hiperpigmentare post-acneice in regiunea obrajilor,destul de inestetice.
Momentan folosesc Contractubex,dar nu sunt foarte multumita.De aceea as vrea sa rog pe cele care se regasesc intr-o situatie asemanatoare daca imi pot recomanda o crema,tratamente naturiste,ceva,care le-a ajutat,care le-a ameliorat vizibil cicatricile.
Legat de peelingurile chimice si alte procedee din astea,am inteles ca prezinta unele riscuri si sa nu mai vorbim de faptul ca sunt destul de costisitoare(sedintele pot ajunge pana la 4000-5000 RON,ceea ce nu imi permit deocamndata).
CristiannaS
Postat pe 13 Septembrie 2015 20:41
ai dreptate
kudika_991915
Postat pe 13 Septembrie 2015 20:44
Am avut ocazia sa teste produsele fito-dermatocosmetice din gama Life-flo. Sincer, nu am mai folosit niciodata astfel de produse, asa ca domnisoara de la magazin a fost foarte draguta fost foarte draguta si mi-a povestit cam ce contine fiecare in parte si cum poate fi folosit. Pana la urma, m-am oprit la cele 4 produse: KUKUI PURE SPECIAL OIL, SALICYLIC ACID 2% spray, TAMANU PURE SPECIAL OIl si VITAMIN B-12 CREAM.
Pentru problemele tale recomand cu mare incredere acest magazin unde ai sa gasesti produse speciale pentru tine. La o prima opinie ti-as recomanda Tamanu oil, eu il folosesc de ceva timp si este extraordinar

Contine ulei pur de tamanu, provenit din cultura organica, obtinut prin presare la rece
Componentele bioactive sustin regenerarea tesuturilor si redau aspectul catifelat al pielii
Principiile active, precum acizi grasi, imbunatatesc textura pielii


Daca vreti sa vizitati magazinele Secom, sa stiti ca au un personal foarte bine pregatit. Doamnele de acolo sunt foarte dragute si gata sa va raspunda la orice intrebare legata de frumusete/sanatate.
emoticon smile

‪#‎buzzzecom‬
Alexandra_Arteni_1
Postat pe 8 Aprilie 2016 19:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
semnele dupa varicela 2 De la: kudika_965434 15 Mai 2014 14:03
Creme fara parfum? Mi-a recomandat medicul dermatolog 9 De la: kudika076021 21 Octombrie 2009 15:05
cosmetice 4 De la: awesome 5 Mai 2010 15:57
vopsirea genelor 12 De la: kudika_961276 15 Aprilie 2014 15:57
Pata rosie pe obraz ! 2 De la: kudika495232 17 Decembrie 2012 21:32