Setari Cookie-uri

Ten acneic

Buna! 70% din sanatatea tenului nostru sta in alimentatie, daca mananci numai prajeli, fast-food, bei cola...pb cu tenul nu dispar. Produsele despre care vorbiti sunt doar pentru a cosmetiza, ele ascund imperfectiunie tenului, nu le trateaza.Pt a avea un ten frumos tb intai sa urmezi un program de detoxifiere, combinat cu produse din plante care asigura tenului nutritie, practic ele trateaza si repara imperfectiunile tenului, sa bei multa apa(zilnic 30 ml pe fiecare kg corp, sa mananci sanatos, redus prajeli, fast-food, dulciuri procesate, mancare semipreparata.Rezultate se vad dar trebuie sa ai rabdare cu tenul tau pt ca pb lui nu au aparut intr-o saptamana si nici nu se poate sa fie tratat complet intr-o saptamana. Pt detalii www.wellnesstotal.ro si astept pareri, sunt dispusa sa discutam, adresa mea anaidaivanov@yahoo.com. Sa fiti frumoase!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:51
Acest produs este 100% natural si da rezultate ff bune.


DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com


romdesimed
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:28
buna ma numesc oana.si din pacate si eu am probleme cu tenul si nu stiu ce sa mai fac ce creme sa folosesc deoarece am cheltuit foarte multi bani si degeaba...va ror sami spuneti ce sa folosesc sa pot scapa de acnee id meu este oana_17_ds
oana_17_ds
Postat pe 11 Februarie 2009 13:12
Buna! O prietena de-a mea a folosit o crema naturala pentru cosuri, respectiv pete pe fatza....... a fost multumita datorita faptului ca in primul rand imperfectiunile erau acoperite si in al 2-lea rand ca acestea incepeau sa dispara. Daca doriti mai multe detalii ma puteti contacta la adresa adina_mihu_m@yahoo.com
adina_mihu_m
Postat pe 13 Februarie 2009 01:43
Buna . Si eu am avut aceasi probleme legate de acnee ca si tine,am incercat tot felul de retete naturiste,cu pastile,creme,etc..dar tot nu am reusit sa scap de cosuri.Acum sunt fff multumita pentru ca am reusit sa scap de cosuri,chiat si petele mi au disparut,sunt extrem de multumita.Eu am luat Acnezine,am auzit de la cineva si am zis de ce sa nu pot incerca si eu?am luat si acum sunt f multumita de rezultate.Eu am facut comnda online la www.tratament-antiacnee.ro. Daca doresti mai multe informati id meu este stoicavioleta80
gabriela_mary80
Postat pe 24 Februarie 2009 15:27
Nu e numai alimentatia , este si o dereglare hormonala ... acneea are atatea cauze incat e foarte usor sa zici k este una sau alta fara a merge la un medic..din pacate sistemul nostru e aiurea... Eu am o problema pe mandibula partea dreapta o eruptie urata dureroasa , sunt k niste noduli si daca nu m-as da cu fond de ten cred k lumea ar zice k sunt oparita...si nu am avut in halul asta in viata mea si am 25 de ani...insa recent am descoperit k pe langa alte probleme hormonale pe care le am , am si ovare micropolichistice...m-am apucat sa iau diane 35 citind foarte mult despre aceste pastile ( am mai luat 6 ani anticonceptionale asa k eu stiu riscurile insa eu nu am avut probleme de la ele ) si iau si liv 52 k sa protejez ficatul. Pentru fata folosesc apa micelara cu apa termala de la bioderma , crema care se da inainte de a te machia tot de la bioderma e antiacneica, mai am o crema tratament de la bioderma insa nu are nici un efect la acneea mea . Pentru ea seara folosesc antibiotic praf dau direct pe zona cu acnee si vreau sa zic k usuca cosurile pe care le am insa tot imi apar... O sa ajung iar la un doctor insa caut unul bun in bucuresti , eu vreau un endocrinolog sau ginecolog pe probleme de feritilitate . In constanta ti se zice k asa te-ai nascut ...in fine... asta e o alta poveste. Ah si sa nu uit k folosesc fond de ten normatent de la vichy care e super bun dupa parerea mea: acopera foarte bine , nu ingrasa tenul ...sunt tentata sa iau toata gama de la vichy pentru ten cu probleme insa nu stiu cat de eficiente vor fi ...mai ales k ele nu trec cu diane astea 35 care ar trebui sa rezolve ovarele si nici cu antibioticul asta...La diane scrie k in 3 luni apar efecte, eu nu am nici o luna...mai astept daca nu voi gasi eu un medic bun pana la urma . Am luat roaccutane si azitrox de la un dermatolog date cnd aveam 2 cosulete cei drept imi ieseau mai mereu si ma mancau dar nu aveam ce am acum ...si sincer nu a avut mare efect tratamentul ci din contra am facut o candidoza bucala din cauza antibioticului...deci eu de la 15 ani umblu prin medici nu pentru acnee pentru alte probleme dar sunt satula de ei ...AM ajuns sa ma tratez singura citesc despre produse , citesc forumuri ... Nu vreau sa jignesc , sunt si medici buni , insa eu sper sa gasesc unul din ei si care sa vrea sa se preocupe de problemele mele si nu sa imi zica ''asa te-ai nascut'' cred k sunt un pic offtopic :P .. Gata pa pa
alisika
Postat pe 3 Martie 2009 00:00
sall!dak nu te superi unde se gaseste de cumparat apa vie?Si eu am prb foarte mari cu tenul.te rog!ms

Postat pe 31 Martie 2009 15:01
va rog daca se poate sa imi spuneti cum pot scapa de semnele ramase in urma acneei.nu stiu ce sa mai fac.ajutati-ma
bebe_ingerasmic_yahoo_com
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:00
buna la toata lumea.daca imi puteti spune cum pot scapa de semnele ramase in urma cosurilor id meu este;bebe_ingerasmic va rog ajutati-ma
bebe_ingerasmic_yahoo_com
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:04
Buna ! Am si eu o problema cu tenu, imi apar tot felul de cosuri pe frunte si pe barbie , am fost la dermatolog si mi`a dat un tratament cu zynerit. Insa imi usuca fata si imi lasa cojite. E bine sa folosesc crema de galbenele pt a`mi inmuia fata ? Daca nu spuneti`mi dak merita sa continui tratamentul sau sa incerc sa fac altceva..
Ayffer
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:14
Buna fetelor

va recomand eu un tratament testat pe pielea mea si cu rezultate sigure

si eu am probleme cu acneea de foarte multa vreme si credeti-ma ca le-am incercat pe toate cum probabil ati facut si voi .. am fost inclusiv la pasteur sa vad daca am streptococ si nu am,,,am fost la dermatologi ... peste tot
Ceea ce era cel mai ciudat la mine era ca atunci cand luam antibiotice ma curatam si fata mea arata bine cum intrerupeam cum apareau din nou ... a fost un chin ... toti spuneau ca am strptococ si etc etc

m-a ajutat dzeu sa ajung la o cosmeticiana buna dar intradevar buna ( v-o recomand daca vreti ) si mi-a facut tratament pt tenul accneic cu Bruno vassari pe langa asta am utilizat acasa (si utilizez in continuare ) trei creme din aceeasi gama : un gel de curatare , o crema zilnica si o crema corectoare Corrective Cream care usuca accneea ... o aplic seara local pe cos si pana dimineata il usuca si credeti-ma rezultatele sunt fantastice .... super

n-am scapat total inca de problema insa fata mea arata incredibil fata de cum eram inainte ... cosmeticiana asta chiar m-a facut fericita ....

deci in cazul meu asta a fost solutia... sper sa mearga si la voi

va pup
kudika012172
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:59
De la: stela_georgiana, la data 2008-07-30 22:58:10buna ...te pot ajuta..eu sunt cosmeticiana..si iti dau o reteta naturista care da rezultate ..tr sa o faci timp de 6 saptamani o data pe saptamana,si apoi iti spun cu ce continui daca te intereseaza anunta-ma te pup....




buna...si eu as dori reteta, daca se poate:)
kudika005524
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:20
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 5 Mai 2009 16:16
Buna...am citit si eu mesajul tau si as fi interesata de aceasta retata...ti-as fi recunoscatoare daca m-si informa si pe mine.Multumesc
marla_alexa
Postat pe 15 Mai 2009 09:27
Pentru tenul meu acneic am folosit produsul retinol (sau retin A), pe care l-am luat de la farmacie. L-am folosit doar pana au disparut cosurile (trebuie sa fii atenta la aplicare deoarece in prima faza arata de parca iti arde piele si trebuie sa aplici cate o masca exfolianta mai des). Dimineata si seara folosesc: demachiant, toner si crema pt. ten gras de la Artistry. De 2 ori pe saptamana folosesc masti (una de argila si una exfolianta la o distanta de 2-3 zile intre ele). Sunt multumita de rezultate, dar trebuie sa fii constanta.
Incerc sa beau cat mai multa apa sau ceai (macar ca nu-mi place), am lasat-o mai moale cu prajelile si sucurile carbogazoase.La dulciuri inca n-am renuntat, dar le-am redus ca si cantitate.Incerc sa mananc cat mai sanatos. Mananc si cartofi prajiti, dar o data la cateva luni.
Mai apare cate un cos in anumite perioade ale lunii, dar nu mai am fata plina de buboi cu capete galbene.
Partea cu retinoul mi-a fost recomandata de un medic dermatolog, dupa ce m-a consultat.
simona_persa
Postat pe 15 Mai 2009 12:38
Pentru acnee eu am folosit si inca mai folosesc (pentru intretinere) Dr. Harris`Original Dermal Magic . Este un kit de tratament format dintr-un exfoliant si un gel hidratant.

La mine a avut rezultate exceptionale . Mi-au trecut atat cosurile cat si petele si cicatricile ramase de la acestea.

Produsul este fabricat in SUA si este pe baza de aloe vera, iarba de mare, macese salvie. Eu l-am folosit timp de 6 luni zilnic, iar acum il folosesc cam de 2-3 ori pe saptamana , conform instructiunilor.

Este de nota 10+++

Poate fi achizitionat online si din ROMANIA..
kudika026211
Postat pe 15 Mai 2009 15:13
dak stie kre va vreun tratament pt semnele lasate in urma cosurilor va rog sa imi spuneti j mie k nj ce sa mai fac orice stiti k ma pote ajuta va rog sa-mi spuneti.plz poop
bebe_ingerasmic_yahoo_com
Postat pe 16 Mai 2009 18:49
buna am vazut mesajul tau si as fi interesata dak imi poti spune qm se numesc cele 3 tipuri de creme pe care le folosesti. am mare nevoie.multumesc poop
bebe_ingerasmic_yahoo_com
Postat pe 16 Mai 2009 18:58
salutare! si eu am avut timp de 3 ani de zile probleme cu tenul.....pe care deja toate cele care ati postat aici vreun comentariu le cunoasteti f bine....eu am incercat "n" dermatologi, zynerit, creme la greu, pastile etc...inclusiv cure de detoxifiere si diete stricte de alimentatie....din intamplare am ajuns la o alta cosmeticiana pt alte probleme(epilat, pensat si alte cele), oricum nu cele legate de ten...ea m-a sfatuit in primul rand sa renunt la fondul de ten care provoaca mari probleme tenurilor acneice...mi-a fost f greu dar am renuntat si in acelasi timp am folosit produse de curatare(gel de curatare, lotiune tonica sicrema pt ten gras) de la ELEA DERMACLAR....dupa cateva sapt deja tenul meu a cunoscut o alta fateta, deja incepuse procesul de curatare....parca nu aveam curajul de a ma bucura...in fine, dupa ce am renuntat la fondul de ten, foloseam numai pudra.... ar fi fost prea brusca miscarea, ca sa o pot efectua de prima data....dupa alte 2-3 luni, devenind clienta ei fidela m-a sfatuit sa renunt cu totul si cu totul la pudra, sa las fata sa respire siii fffffffffff important sa efectuez prcesul de demachiere atat dimineata cat si seara...demachierea sa se realizeze fffffffffff bine, sa nu mai ramana nici o urma de impuritate pe discul demachiant..simultan cosmeticiana a realizat niste tratamente f simple, extractie si 2 masti naturale,,, facute de ea in casa cu argila si nu mai stiu ce pt curatarea tenului....tratamentele le realizam aproape la 2 sapt...dupa ce au fost eliminati cosii urmeaza tratamentele de eliminare a cicatricillor, hidratare etc.....toate acestea au dus la rezultatele pe care le asteptam atat de tare.....f important este sa aveti grija de curatarea tenului, demachierea este vitala si mastile naturale....aveti grija de voi si rezultatele nu vor astepta sa apara!!! va pup si tineti minte...nu exista probleme, exista numai solutii pentru probleme!!!
coatina
Postat pe 17 Mai 2009 15:24
De la: simona_persa, la data 2009-05-15 12:38:04Pentru tenul meu acneic am folosit produsul retinol (sau retin A), pe care l-am luat de la farmacie. L-am folosit doar pana au disparut cosurile (trebuie sa fii atenta la aplicare deoarece in prima faza arata de parca iti arde piele si trebuie sa aplici cate o masca exfolianta mai des). Dimineata si seara folosesc: demachiant, toner si crema pt. ten gras de la Artistry. De 2 ori pe saptamana folosesc masti (una de argila si una exfolianta la o distanta de 2-3 zile intre ele). Sunt multumita de rezultate, dar trebuie sa fii constanta.
Incerc sa beau cat mai multa apa sau ceai (macar ca nu-mi place), am lasat-o mai moale cu prajelile si sucurile carbogazoase.La dulciuri inca n-am renuntat, dar le-am redus ca si cantitate.Incerc sa mananc cat mai sanatos. Mananc si cartofi prajiti, dar o data la cateva luni.
Mai apare cate un cos in anumite perioade ale lunii, dar nu mai am fata plina de buboi cu capete galbene.
Partea cu retinoul mi-a fost recomandata de un medic dermatolog, dupa ce m-a consultat.


Am folosit si eu retin A 2 luni dar am renuntat deorece imi facea mai mult rau decat bine. M-a ajutat sa scap de punctele negre de pe obraz dar nu am avut in viata mea atatea puncte albe cate am avut in acea perioada. Nici acum nu mi-au disparut complet petele. Plus ca aveam fata rosie si iritata desi foloseam foarte putin si ma dadeam cu crema hidratanta. Am citit insa despre multe persoana care l-au folosit cu foarte mult succes. Este eficient, din cate stiu, in tratamentul acneei nodulochistice, datorita exfolierii profunde pe care o realizeaza. De asemenea este foarte eficient in prevenirea si tratarea ridurilor si in indepartarea petelor si cicatricilor lasate de acnee. Este foarte important insa ca in timpul tratamentului cu retin sa se evite expunerea la soare si sa se foloseasca o crema cu factor de protectie ridicat. Personal, prefer Zinerytul folosit impreuna cu lotiunea micelara Sebium de la Bioderma si cremele Sebium mat dimineata(crema coloranta) si sebium hydra seara (reparatorie).
De asemenea pentru petele lasate de acnee sunt Cicalfate de la Avene si Cicaderm de la Ivatherm, ambele pe baza de apa termala.
rosebud
Postat pe 17 Mai 2009 22:35
Pentru a scapa de petele lasate de acnee va recomand ceva ce folosesc si eu de ceva vreme si este excelent. Este vorba despre o sauna faciala. Prin intermediul aburilor, te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee de puncte negre si de alte probleme inestetice de pe fata. Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte. Tenul tau va deveni fin, proaspat si revigorat. Sauna faciala poate fi efectuata si cu infuzie de ceai sau cu diferite uleiuri eterice.
Daca va intereseaza, acesta este site-ul de unde mi l-am comandat: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
Merita incercat!
kudika006707
Postat pe 17 Mai 2009 22:42
O varianta ar fi o trusa cosmetica pentru ten acneic.. eu am folosit una cu succes.. acasa, practic.. kaelyndra@yahoo.com daca vreti sa stiti cum se numeste.. nu pot sa-i fac reclama aici..
KALI03
Postat pe 18 Mai 2009 08:19
buna ziua...as vrea sa stiu si eu reteta naturista pt ten acneic.Multumesc
Bogdan09
Postat pe 18 Mai 2009 12:03
Am avut si eu probleme cu tenul si am mers la un dermatolog care mi-a recomandat un antibiotic, o lotiune antiacneica de la Elmiplant, Zynerit si............o viata sexuala activa(aveam ten acneic pe baza unei dereglari hormonale de la 14-18 ani a fost un calvar, dar odata inceput tratamentul medicamentos), care includea si un anticonceptional totul a inceput sa dispara si tenul sa mi se curete.
Succes
geanina85
Postat pe 18 Mai 2009 15:30
as vrea si yo reteta...pls....am si yo aceeasi problema...nici nush ce sa mai folosec... m-am km saturat.... ast rasp ..pls...o zi buna
kudika026936
Postat pe 18 Mai 2009 16:52
incercati cu incredere pudra de baneocin,eu nu mai am delok cosuri iar fratele meu avea si mai multe acum au disparut si nu costa mai mult de 5 lei:*aeti incredere
kudika027233
Postat pe 26 Mai 2009 14:14
La orice plafar sau farmacie gasesti pastile de zinc simplu,de la walmark.Ajuta enorm eu am acum tenul perfect si eram groasznica acum un an.Nu te speria in 2 luni,maxim,iti trec.Un pic ai grija la alimentatie:NU cartofi prajiti si prajite si NU produse ff dulci!
the_criss_chick
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:50
vreau si eu aceasta reteta te rog;;) pls pls
andr3u7zaa
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:11
Am aflat si eu de la o colega de gama Iwostin Purritin, special pentru ten cu probleme. Am incercat de la ei un gel de curatare, pe care acum il folosesc zilnic.
ira09
Postat pe 11 Septembrie 2009 12:26
Fetelor eu am scapat de dureroasele cosuri cu ajutorul tratamentului cu Acnezine de la Revitol. Acest tratament consta in: Crema Acnezine de la Revitol si Pastilele Acnezine de la Revitol. Va spuns, sincer, ca scapti si de cosuri si de pete chiar si de cicatricile cauzate de acnee. Va las id-ul meu daca doriti sa stiti mai multe detalii: oana_eu2009
si site-ul: http://www.revitol.ro/product/overview/Acnezine_Acne_Solution/
V-am pupacit
O zi buna
scumpica20
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
numai suport acneea 15 De la: aleexa29_yahoo_com 11 Februarie 2016 18:11
Puncte negre!! 9 De la: alexandragru 10 Februarie 2016 09:53
ginecolog bun in bucuresti 1 De la: dorinita_no_1 22 August 2009 15:48
cuperoza 4 De la: kudika413086 12 Iunie 2012 17:46
tratament cuperoza 3 De la: Inna30 26 Februarie 2010 17:10