Setari Cookie-uri

prea mult folosita " feminitate"....

Ice Me,de ce te plangi?
Totul este asa cum trebuie sa fie,tu nu poti schimba nimic. Adica, doar nu crezi ca nu e exact asa si invers? Incearca sa te pui in locul unei femei si vei vedea ca exista aceleasi nemultumiri si din partea noastra. Sau mai bine vb despre subiectul asta cu amicii,poate ca asa o sa inelegi mai bine unele chestii.
Si deschide mai bine ochii in jurul tau,poate ca vei avea surprize placute.
Lydz
Postat pe 7 Septembrie 2008 23:47
Ice iti dau dreptate 90%. Toate femeile de care vorbesti tu exista si sincer ma deranjeaza si pe mine ca s-a format o intreaga patura sociala de ariviste, care culmea mai sunt si apreciate. Si eu le-as sui in primul tren inapoi spre coada vacii de unde au venit sa-si incerce norocul prin orasele mai mari. Dar atata timp cat televizorul si presa scrisa ridica in slavi niste foste panarame care s-au vandut scump(vezi Radulescu, Marin, Columbeanu etc) e normal ca multe fatuci mai reduse sa vrea sa ajunga ca ele. Daca maine incepe sa "se poarte" bibliotecara nemachiata, grasa si imbracata ca bunica le vei vedea pe toate uritindu-se masiv, mancand ca porcii si stand la coada la biblioteca ca sa fie vazute pe acolo. Cosmo va incepe sa scrie articole despre cum sa-ti inmultesti celulita, cum sa te machiezi ca sa para cearcanele mai mari, vor aparea peste tot diete de ingrasare, salile de forta se vor transforma in bufete cu dulciuri si grasimi iar clinicile de infrumusetare vor face lipoinsertii. Pseudobarbateii astia superficiali care sunt actual consumatori de pitipoance vor dori evident sa achizitioneze femeia trendy. Drept urmare isi vor lua niste masini mai serioase ca alea sport vor fi de tarani inculti si le vor insira tot in fata bibliotecii, vor inlocui ochelarii fitosi de soare cu unii de vedere, vor lua cea mai groasa carte si se vor preface ca cititul e preocuparea lor favorita dintotdeauna. Se vor uita cu mila si scarba la aia care n-au prins tendinta si continua ca niste prosti saraci sa se distreze la bamboo si sa-si bea cafeaua la ambiance, asta pana s-ar transforma subit tot dorobantiul in zona universitara. Tiganii burtosi si lantosi isi vor lua dictionare de aur iar cumparaturile de fite in strainatate se vor muta la oxford, la sorbona ca si destinatiile de vacanta de altfel.

Sa revin la subiect...clasificarea ta e singurul lucru care mi se pare gresit. Nu astea sunt femeile Romaniei. In primul rand sunt putine care au intre 18 si 25 de ani si pot adopta meseria de "nevasta de smecher wannabe". Majoritatea femeilor muncesc, castiga mai mult sau mai putin, au familii de care au grija, unele mai citesc o carte, altele mai vad o telenovela in functie de nivel, se ingrijesc cat pot avand in vedere timpul si bugetul limitat. Nu sunt nici super carieriste, nici super gospodine, nici materialiste, nici prea sentimentale. Probabil sunt cate putin din toate in functie de conjunctura. Intamplator lucrez la o firma cu mult personal si le vad in fiecare zi, le cunosc problemele si le admir pentru ca sunt capabile de a avea multe joburi full time in acelasi timp...sunt provideri, sotii, mame, instalatori, soferi, administratori in propria gospodarie, bucatarese, femei de serviciu, profesori particulari, medici generalisti, psihologi de ocazie etc. N-au auzit de bamboo, de fratelli, de vuitton si oricum daca aud li se par niste tampenii si nu pot concepe cum unii pot da pe doua sticle de champagne intr-o seara banii pe care ele ii castiga intr-o luna, dupa jumatate de viata de munca si ii strang pentru o mini vacanta cu familia.
In timpul liber cand ies la o cafea, la disco, la cumparaturi etc vad lumea asta superficiala pe care o descri tu. Dar mi se pare infinit mai mica si se invarte intre 4-5 strazi si 10 localuri din Bucuresti. Poti foarte bine sa-ti faci parul blond doar pentru ca te prinde culoarea, poti sa te duci la discoteca cu prietenii sa dansezi nu sa agati, daca iti sta bine poti sa-si pui o fusta scurta sau un decolteu in timpul liber, poti sa-ti pui silicon pentru un plus de incredere in tine nu ca sa te vinzi mai bine etc. Nu poti cataloga intreaga populatie feminina dintr-o perspectiva ingusta. Ai dreptate in legatura cu anumite tipuri de femei dar nu se impart toate in cele 3 categorii ale tale. E de ajuns sa privesti mai in ansamblu in jurul tau, cu mai putina superficialitate si vei vedea multimea care iese din tiparele enuntate de tine.
irinaandreia
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:54
raspunde-mi sincer , defapt nu mie .. tie ... daca exista 3 categori de femei ... tu cauti dragostea / jumatatea/ slujnica / etc ... in care dintre cele 3 crezi ca o vei gasi:D sorry dar te cam contrazici intr-o singura fraza .. acum .. ori ai patit-o rau , ori esti inconjurat de un cerc de prieteni cu multi bani si te simti complexat .

Trecand acum peste faza acida , care imi e foarte naturala , daca mai poti detalia putin psihologia fiecarui profil descris de tine am sa cred ca ai fost si femeie :d .

Fiecare traim cu sentimentele noastre pierdute in timp , vreme , complexe , frustrari ... get used to... si daca vrei ceva cu adevarat .. dar chiar cu adevarat gaseste .. lasa categoriile pe spatele psihologilor , sau poti deveni mai util .. categorii masculine cred ca ti-ar iesi mai bine .. stii mai bine ce simt ei :D si asa ne ajutam reciproc:P
succes
elenagheor
Postat pe 8 Septembrie 2008 21:31
De la: Lydz, la data 2008-09-07 23:47:36Ice Me,de ce te plangi?
Totul este asa cum trebuie sa fie,tu nu poti schimba nimic. Adica, doar nu crezi ca nu e exact asa si invers? Incearca sa te pui in locul unei femei si vei vedea ca exista aceleasi nemultumiri si din partea noastra. Sau mai bine vb despre subiectul asta cu amicii,poate ca asa o sa inelegi mai bine unele chestii.
Si deschide mai bine ochii in jurul tau,poate ca vei avea surprize placute.


nu te contrazic catusi de putin cand vine vb de barbati, dar sincer cred ca multi barbati incearca sa se schimbe datorita faptului ca femeile ( in general ) impun un gen de standard masculin absurd...
e putin diferita relatia impunerii de standard intre sexe deoarece in ceea ce inseamna moda feminina si dimensiuni standardul e impus de creatorii de moda care in general sunt gay ( statistic vb ), iar in cazul barbatilor standardele sunt impuse de femei.


ice_me
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:37
Am incercat o clasificare a barbatilor conform tabloidelor in ideea de a demonstra cat de superficial e sa ai incredere in ceea ce prezinta media de genul asta.
Sunt de acord cu tine ice_me ca frivolitatea e la moda si multe femei tinere o lasa sa le domine stilul de viata, dar ele formeaza doar o categorie. Restul habar n-au de continutul revistelor de gen, sau poate le rasfoiesc, dar nu le iau in seama. Au aparut prea multe, in toate gasesti cam aceleasi lucruri, sunt plictisitoare.
Poate moda hainelor este dictata de designeri, dar moda silicoanelor, de exemplu, nu e. De ce isi pun femeile silicoane? Pentru ca barbatii sunt atrasi de sanii mari. Poate sa imi explice o femeie pana oboseste ca si-a pus silicoane "pentru ea", "pentru ca nu se simtea bine in pielea ei", "pentru self-esteem". Motivatia subconstienta este tot atragerea barbatilor. Se uita la imaginea ei in oglinda si vede - ce? Ca nu e suficient de inteligenta, placuta, harnica, echilibrata, spirituala? Nu... vede ca sanii ei sunt prea mici. Isi pune silicoane. Devine cumva mai inteligenta, placuta, harnica, echilibrata, spirituala? Nu... dar atrage mai des privirile barbatilor. Poate daca acestia din urma nu ar sta mereu cu ochii pe picioarele si sanii femeilor, ele ar fi mai putin superficiale. Din pacate asa e lasat de la mama natura, barbatii aleg predominant vizual potentialele partenere. Stiu un proverb fff. adevarat, dupa parerea mea (e chinezesc, parca): Dragostea patrunde in inima barbatilor prin ochi si in inima femeilor prin urechi.
ctl
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:34
Ice man....ice man...tu vorbesti despre oameni diferiti. Sa fim seriosi ca barbatii care fac femeile sa "ii iubeasca" pt ca le iau rochite, bijuuri si alte stranganele se complac in situatie. Lor le place sa aiba o tipa imbracata bine, care arata bine si care le sta la picioare desi stiu k e "cumparata".
Baietii care nu fac chestiile astea pt k nu vor sau pt k nu au, nu umbla cu genul de fete PITZYponc
Cunosc si eu multe fete, cele mai multe folosite.....dar vb aia: CIN` SE ASEAMANA SE ADUNA!


Nu te mai plange atat k ai s o gasesti u pe aia a ta sa`ti rastoarne lumea si conceptiile.
Eu am iubit de 3 ani, are o sit. fin. normala, si totusi ne iubim f mult ..o s mergem la fac impreuna, o sa locuim impreuna....asa k ..uite un exemplu clar ca nu toate vor doar masini bani si sa fie sclave
Good luck in viitor ...
Cherry_bob
Postat pe 10 Septembrie 2008 19:57
ice . ice .

uite cum statea treaba - un sut in ... un pas in fatza daca ai suficient echilibru incat sa eviti sa-ti spargi buza :D

am incercat SUBTIL ... sa evidentiez ca ceea ce spui tu seamana (... ohhh doamne ... cat de mult seamana ... dar ce asemnanare ) cu "barbatii este niste porci " rostit raspicat de fiecare fustuta distrata de cate un tanar intr-o sambata noaptea .. dupa care nemaisunata :) lucrurile sunt cum sunt .. priveste din partea ta .. din papucii tai barbatesti marimea xy : cum ar suna pe blog din partea unei femei ce ai scris tu :D acum ma intelegi mai bine :) sunt convinsa :P
te expui , cauti unde nu e locul .. gasesti ceea ce ai cautat ... cauti unde trebuie cautat .. gasesti ceea ce vrei ... etc :D
elenagheor
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:12
ce tare a fost elena chiar k ar fi banal sa posteze una "barbatii sunt porci"...deci ...ce ar fi nou...multe am zice acum si`a dat seama
Si noi femeile sunt cam piggy uneori si ei barbatii...dar nu vrem sa recunostem ca la un momentdat cu totii ne`am comportat cam la fel ..asta e lumea in care traim..plina de "porcine roz"..ce dragutz
Cherry_bob
Postat pe 12 Septembrie 2008 10:05
eu unul v-as recomanda sa mergeti in baruri de rockeri, acolo sunt femei si frumoase si interesante, si mai ales inteligente.
zorba
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:08
De la: zorba, la data 2008-09-19 13:08:31eu unul v-as recomanda sa mergeti in baruri de rockeri, acolo sunt femei si frumoase si interesante, si mai ales inteligente.

nu ca as avea ceva cu rockerii.....dar din cati am cunoscut eu toti sunt niste betivani, ele niste betivance, iar inteligenta or avea..pe undeva..... Am cunoscut doar vreo2 fete rockeritze si in afara faptului k erau f ciudate altceva n`am remarcat deosebit la ele cu toate ca eu am pastrat o relatie normala....
Erau genul de tipe care aucm vroiau sa se taie...acum s educeau la o betie sa le treaca si tot asa....asta numesti u inteligenta?
Si vrei s azici k in barurile de rockeri gasesti fetele frumaose si destepte...wtf?
Cherry_bob
Postat pe 20 Septembrie 2008 18:31
De la: Escroaka, la data 2008-09-20 18:31:32
De la: zorba, la data 2008-09-19 13:08:31eu unul v-as recomanda sa mergeti in baruri de rockeri, acolo sunt femei si frumoase si interesante, si mai ales inteligente.

nu ca as avea ceva cu rockerii.....dar din cati am cunoscut eu toti sunt niste betivani, ele niste betivance, iar inteligenta or avea..pe undeva..... Am cunoscut doar vreo2 fete rockeritze si in afara faptului k erau f ciudate altceva n`am remarcat deosebit la ele cu toate ca eu am pastrat o relatie normala....
Erau genul de tipe care aucm vroiau sa se taie...acum s educeau la o betie sa le treaca si tot asa....asta numesti u inteligenta?
Si vrei s azici k in barurile de rockeri gasesti fetele frumaose si destepte...wtf?



nu generaliza, admit si ce ai spus tu, dar sunt si exceptii... am prietene care asculta rock, sunt frumoase, destepte, au o cariera stralucita, mai fac si ele cate un master la sorbona, isi mai deschid o firma, etc. daca numai maneliste cu bani ati intalnit problema voastra...

eu ascult muzica rock si jazz, spre deosebire de altii mai trec si pe la biblioteca dupa ce ies de la servici, mai vad si un film de calitate si nu ma consider un betivan ratat... nici cei care ma intalnesc...
zorba
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:13
si eu ascult rock... chiar si la varsta mea ... si jazz... si am o firma...
anul trecut am fost la concertele Alice Cooper si Marlyn Manson si cred ca 40% din spectatori erau trecuti de 35 ani. Fiica mea si prietenii ei sunt rockeri si sunt copii inteligenti, cu o viata normala. Poate putin teribilisti, dar asta tine de adolescenta. Deci n-as zice ca e vorba doar de niste exceptii.
ctl
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:31
De la: ice_me, la data 2008-07-25 17:44:35 Traim intr-o lume in care "feminitate" nu prea inseamna nimic... , sau poate ca gresesc?! Inseamna ceva! Inseamna investitii in silicon, in clolagel si in vopseua " blond platinat".
Sunt satul sa aud " vai ai auzit ce se poarta vara asta ?" De ce? Foarte simplu.... :
Timp de 3-4 luni revezi obsesiv " aceiasi femeie " doar ca unele sunt mai mult sau mai putin ajutate de "mama natura " sau dupa caz, de plastician. Aceleasi haine, aceleasi sandale, aceiasi freza, aceiasi poseta... Fetelor creierul vostru a incetat sa mai gandeasca?
Aud in sus si in jos de romantism, iubire si alte cuvinte MARI, dar oare stiti ce inseamna?...
Din cate stiu eu nu inseamna Mercedes, BMW sau Audi si nici contul in banca sau banii de buzunar care in 95% din cazuri dati de taticul sau mamica...
" E un dragut m-a scos in X club( de fitze)/ mi-a luat un telefon nou/ bijuteri/ rochite/ fustite etc. ce mult il iubesc "
- cred ca va regasiti
" ai vazut ce maina are( daca nu e una din marcile de mai sus e degeaba poate sa fie si Ferrari :)) )"
- si aici va regasiti
Daca asta inseamna iubire atunci prefer sa nu fiu iubit!!!
In orice loc mergi si sunt mai mult de una bucata femeie vei auzii la un moment dat macar o remarca referitoare la inegalitatea dintre sexe si faptul ca nu e echitabil si ar trebui sa fie egalitate...
Cele mai mari discriminari din istorie se fac in momentul in care se incearca combaterea discriminarilor.... asa zisii oprimatori devin oprimati.
S-au creat foarte multe reiste pentru femei. In principiu nu e un lucru rau, doar ca in toate gasesti exact aceleasi lucruri si aceleasi exemple de "femeie"
1. femeia de cariera- un fel de femeia care tinde sa devina pradator distrugand orice urma de "uman" din sufletul ei,
un fel de "robot" cu chip angelic
2. femeia amanta- pe romanseste zis o "pitzipoanca" in general pana in 25 de ani care nu stie cum sa-si gaseasca un "IRI" care sa o intretina
3. femeia sentimentala- un fel de "asa NU" un fel de "paria" al sexului feminin, o invechita, o femeie nesigura pe ea , o ramasita a trecutului feminin care trebuie ori convertita ori ostracizata...
In general in revistele voastre atat de faimoase si de iubite scriu tot felul de " frustrate" care in viata lor nu pot ajunge FEMEI sau niste gay care ei se cred mai femei decat o femeie...
Nu inteleg de ce va plangeti ca barbatii vor de la voi doar sex... cand voi vreti de la noi doar bani... De la inceputul omenirii a existat comert( poate fiind chiar prima meserie, nu aceeea de prostituata) , iar in vremurile noastre moderne cu " femei moderne" ( COSMO GIRLS) acesta este un nou comert :iubire pe bani. O forma de prostitutie mascata si ce e mai grav ca e o prostitutie nu doar fizica ci si sufleteasca.


..................................................
sa speram ca, dintre toate femeile, din aceasta "privilegiata" categorie nu fac parte mai mult de 25%
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 8 Octombrie 2008 00:01
Ice_me...bravo, imi place cum ai scris...si cu riscul de a se supara cele care se simt...ai mare dreptate! Moda: blond platinat+baiatul cu BMW+revista Cosmo+silicoane="romantism"...super tare
paula27
Postat pe 27 Octombrie 2008 08:11
De la: ice_me, la data 2008-07-25 17:44:35 Traim intr-o lume in care "feminitate" nu prea inseamna nimic... , sau poate ca gresesc?! Inseamna ceva! Inseamna investitii in silicon, in clolagel si in vopseua " blond platinat".
Sunt satul sa aud " vai ai auzit ce se poarta vara asta ?" De ce? Foarte simplu.... :
Timp de 3-4 luni revezi obsesiv " aceiasi femeie " doar ca unele sunt mai mult sau mai putin ajutate de "mama natura " sau dupa caz, de plastician. Aceleasi haine, aceleasi sandale, aceiasi freza, aceiasi poseta... Fetelor creierul vostru a incetat sa mai gandeasca?
Aud in sus si in jos de romantism, iubire si alte cuvinte MARI, dar oare stiti ce inseamna?...
Din cate stiu eu nu inseamna Mercedes, BMW sau Audi si nici contul in banca sau banii de buzunar care in 95% din cazuri dati de taticul sau mamica...
" E un dragut m-a scos in X club( de fitze)/ mi-a luat un telefon nou/ bijuteri/ rochite/ fustite etc. ce mult il iubesc "
- cred ca va regasiti
AUZI NENE CE ar fi sa nu mai ai tu clanta asa mare si sa iei lumea cu va regasiti sau creierul vostru nu mai functioneaza.!!!DAca tu cauti, si ca atare gasesti numai pisi....bafta ta ok???CA pana la urma daca barbatii nu ar vrea silicoane daca barbatii nu ar sta cu una cu bunastiinta ca sta cu el pt bani, dar deh e lucrata bine,,,nu cred ca ar mai fi atatea d'astea!! Si stii de ce m-ai enervat enorm???Pt ca eu is f f f f misogina si in afara de 2 tipe altele nu le suport exact din aceleasi motive date de tine DAR sunt si cateva exceptii...OK???DAca nu ma crezi pe mine ti-l dau pe pretenu meu la tel sa iti confirme!!!!Cand nu o sa mai cauti fotomodele ca partenere o sa descoperi ca mai exista si alt tip de fete ok????Sau tu esti ofticat ca tipele de genu ala is prea scumpe pt tine DE FAPT????CA sunt 100% sigura ca sunt si tipe ca mine pentru care banul nu are nici o inseemnatate si daca tipul nu are bani dar am eu ...ok care e problema ???tot acolo ajung ...adik la altii in buzunare....iubirea e iubire materialismul materialism!!!!Si cu superficialitatea e exact la fel!!!
" ai vazut ce maina are( daca nu e una din marcile de mai sus e degeaba poate sa fie si Ferrari :)) )"
- si aici va regasiti
Daca asta inseamna iubire atunci prefer sa nu fiu iubit!!!
In orice loc mergi si sunt mai mult de una bucata femeie vei auzii la un moment dat macar o remarca referitoare la inegalitatea dintre sexe si faptul ca nu e echitabil si ar trebui sa fie egalitate...
Cele mai mari discriminari din istorie se fac in momentul in care se incearca combaterea discriminarilor.... asa zisii oprimatori devin oprimati.
S-au creat foarte multe reiste pentru femei. In principiu nu e un lucru rau, doar ca in toate gasesti exact aceleasi lucruri si aceleasi exemple de "femeie"
1. femeia de cariera- un fel de femeia care tinde sa devina pradator distrugand orice urma de "uman" din sufletul ei,
un fel de "robot" cu chip angelic
2. femeia amanta- pe romanseste zis o "pitzipoanca" in general pana in 25 de ani care nu stie cum sa-si gaseasca un "IRI" care sa o intretina
3. femeia sentimentala- un fel de "asa NU" un fel de "paria" al sexului feminin, o invechita, o femeie nesigura pe ea , o ramasita a trecutului feminin care trebuie ori convertita ori ostracizata...
In general in revistele voastre atat de faimoase si de iubite scriu tot felul de " frustrate" care in viata lor nu pot ajunge FEMEI sau niste gay care ei se cred mai femei decat o femeie...
Nu inteleg de ce va plangeti ca barbatii vor de la voi doar sex... cand voi vreti de la noi doar bani... De la inceputul omenirii a existat comert( poate fiind chiar prima meserie, nu aceeea de prostituata) , iar in vremurile noastre moderne cu " femei moderne" ( COSMO GIRLS) acesta este un nou comert :iubire pe bani. O forma de prostitutie mascata si ce e mai grav ca e o prostitutie nu doar fizica ci si sufleteasca.

BERBEACA
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:50
De la: rosuveronika, la data 2008-08-18 19:29:55Mai exista bun simt sa stii. Uite eu spre exemplu prefer o reuniune de familie, un chef intre prieteni sau o iesire cu finii mei la un restaurant, decat sa merg cu "turma" la un club cu fite. Si mai cunosc o gramada de oameni care gandesc la fel ca mine. Poate nu umblii pe unde trebuie. Mai cauta. Bafta.

EU EU :DªDª:D:D...in afara de familie...care nu ca nu as baga-o eu in seama da din pacate e naspa...:(
BERBEACA
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:53
De la: Puffilici, la data 2008-08-19 00:57:41si te rog sa mai fii putin invidios ca eu conduc masinile alea de mai sus si pe deasupra am terminat prima pe lista 2 facultati la stat deci cum e cu teoria ta cu femeile? haha...ofticatilor ca tine nici nu trebuie sa le raspunzi, ai dreptate , oricum "saptamana oarba" dureaza la tn o vesnicie !

EE hai sa nu deschizi subiectu cu masinile te rog ca aici iese urat...vrei sa stii de ce oricum voi habar n aveti c e o masina si daca te intreb o chestie super simpla habar nu ai asa ca...shut up nu meritati ce aveti...asa ca barem taci..cat cu facultatea da si eu am auzit de copiat sau daca nu de copiat de tocit ca papagalu...etc multe lucruri nu le capeti printr/o foaie de hartie. Cand te-oi da tu cu masina ca tipa de la 4tuning festival atunci sa te dai mare ca conduci nu sh ce ....pana atunci pliscu mic'!
BERBEACA
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:57
De la: Iris4ever, la data 2008-08-19 13:00:431. femeia de cariera- un fel de femeia care tinde sa devina pradator distrugand orice urma de "uman" din sufletul ei,un fel de "robot" cu chip angelic



Nu-s de acord cu ce spune despre femeile de cariera

Poate ca fostul meu prieten ar putea fi de acord cu asta dar eu nu,el intotdeauna a avut de comentat cand ramaneam peste program la birou , cand in loc sa merg la o petrecere in familie preferam sa am o intalnire de afaceri sau cand a trebuit sa-l trimit singur in vacanta pentru ca eu lucram la un proiect important pentru compania la care eram angajata.

Diferenta este ca eu aveam 40 mil salariu iar el 7 milioane ,cheltuielile lunare ridicandu-se la vreo 20 de mil ......cand am fost pusa in situatia de a alege cariera sau pe el am ales cariera iar el s-a mutat la maica-sa








Si la batranete o sa te mangai cu bani copii o sa ii faci cu bani etc...banii nu is totu SI Eu as renunta la al de langa mine daca ar pune asta pe primul loc...ce ziceai tu ca faci ....mi-ar fi fost rusine sa povestesc asa ceva...da in fine...NUma bani aveti in cap uitati tot ce e important pe langa asta vai de capu vostru...
BERBEACA
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:02
De la: Escroaka, la data 2008-09-20 18:31:32
De la: zorba, la data 2008-09-19 13:08:31eu unul v-as recomanda sa mergeti in baruri de rockeri, acolo sunt femei si frumoase si interesante, si mai ales inteligente.

nu ca as avea ceva cu rockerii.....dar din cati am cunoscut eu toti sunt niste betivani, ele niste betivance, iar inteligenta or avea..pe undeva..... Am cunoscut doar vreo2 fete rockeritze si in afara faptului k erau f ciudate altceva n`am remarcat deosebit la ele cu toate ca eu am pastrat o relatie normala....
Erau genul de tipe care aucm vroiau sa se taie...acum s educeau la o betie sa le treaca si tot asa....asta numesti u inteligenta?
Si vrei s azici k in barurile de rockeri gasesti fetele frumaose si destepte...wtf?
Se refera la genul mai vechi nu imitatiile de acum probabil....ok???E o mare diferenta ...sormea e generatie veche de rokeri si are copil sot ...merge la concerte etc..soo...???Astia de acu is wannabe nu rockeri...da mai sunt si mici exceptii si culmea pe alea nu le vezi ca se imbraca numa in negru sau ca au oja neagra etc..nu doar is linistite si culmea...poti purta o conversatie normala cu ele slava domnului!!
BERBEACA
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:12
pt. ice me
Despre solidaritatea feminina .... hai sa fim seriosi... n-am vazut doua femei sa se suporte ... doar daca ele cred ca pot avea ceva avantaj din prietenia dintre ele...

Cred ca generalizezi mult prea mult..
Depinde despre ce fel de "prietenie" vorbim. Acelasi lucru se intampla si in cazul barbatilor care intra in competitie - chiar mai rau poate se mai si bat - femeile au "arma" barfei, dar stai linistit ca am intalnit si barbati care purtau vorba mai ceva ca cea mai barfitoare dintre femei...fatarnicie cat cuprinde..
Ce vreau sa-ti spun e faptul ca exista prietenii autentice intre femei ca si intre barbati toti suntem oameni si desi unii nu accepta asta, suntem la fel.
ocs
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:03
zorba sa nu mai spui niciodata asta !

eu unul v-as recomanda sa mergeti in baruri de rockeri, acolo sunt femei si frumoase si interesante, si mai ales inteligente.

NU au ce cauta acolo majoritatea celor care intra pe site-ul asta ! si oricum nu i-ar baga nici dracu' in seama decat eventual s-ar gandi cum sa-i dea afara mai repede...si n-ar iesi decat scandaluri... am fost martora la cateva...din pacate..sau nu...
Dar asta e ! Nu prea exista compatibilitate intre oamenii rock si cei non rock iar daca mergi doar la agatat acolo, nu ai nici o sansa.
Sunt sigura ca voi fi intrebata ce caut eu pe acest site iar raspunsul vi-l dau de pe acum - prima oara din greseala, datorita unei colege de birou apoi din curiozitatea de a vedea ce mai abereaza unii...si a quiz-urilor care sunt o slabiciune de-a mea..
ocs
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:18
e total aiurea sa emitzi ipoteze bazate pe date neconcludente.
nici macar nu e ceva general ce ai spus tu acolo. alea sunt "pitzipoance bamboo" si sunt o categorie de femei dar nu sunt toate femeile.
si nu stiu de ce iti bagi tu nasu in moda noastra? daca ai face shopping ai vedea ca e destul de greu sa gasesti haine mai speciale si de diverse tipuri. cretinii care aprovizioneaza tzara cu haine sunt vorbiti sa cumpere aceleasi lucruri degeaba ai un stil propiu si cauti ceva mai interesant. in magazine nu gasesti decat ce e pe trend. si daca ai "norocul" sa fi ceva mai implinita fizic atunci chiar se complica lucrurile pt ca masura cea mai mare (gasita ushor k daca cauti intens mai gasesti si x-urile) e L
si stiu ca zic o chestie care s-a mai zis dar: tu esti un barbat comun, banal, plictisitor... nu intri in targetul niciuneia din "fetele perfecte". asta nu te impiedica sa vrei si ti-e ciuda pe alti IRI ca ei pot sa le aiba. si asa ajungi sa manifesti un comportament specific masculin de care si mie mi-e scarba cum iti e tie de materialiste.
anarki91_myself
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:04
.....nu cred ca e mov....viata......e gri de fapt....si depinde doar de noi sa o facem mai alba(lumina) sau mai colorata(intuneric)....
the_one2
Postat pe 19 Februarie 2009 10:21
Se pare ca te preocupa in mod deosebit acest gen de femei. Observ ca stii foarte multe lucruri despre ele. Chiar crezi ca femeile de cariera nu au suflet? Nu prea cunosti sufletul femeii...
kudika046386
Postat pe 3 Iulie 2009 21:48
m-am prins...tu esti genul acela de tip care a trecut prin cateva dezamagiri cu "pitzi"...ai inteles tu ca doar amabalajul e de ele, asa ca ai incercat ceva ceva si cu astea "invechite"...dar ai observat ca ele nu prea au ambalajul asa "stralucitor" si atragator...si esti in deruta, sa alegi ambalajul sau continutul?
despre astea "carieriste" nici nu vorbesc...am o presimtire ca te-ai prins tu ca nu-ti place nici amabalajul nici continutul lor.
arhanghel
Postat pe 3 Iulie 2009 23:02
De la: anarki91_myself, la data 2008-12-17 15:04:04 daca ai face shopping ai vedea ca e destul de greu sa gasesti haine mai speciale si de diverse tipuri. cretinii care aprovizioneaza tzara cu haine sunt vorbiti sa cumpere aceleasi lucruri degeaba ai un stil propiu si cauti ceva mai interesant. in magazine nu gasesti decat ce e pe trend.


da, sunt total de acord cu tine aici, dar nu stiu cata lume stie ca cea mai mare parte din hainele din comert sunt luate de din asa-zisul complex "Europa" din Bucuresti sau din "Dragonul Rosu" unde culmea: sunt haine chinezesti si turcesti !
Eu am fost in Dragon, pt ca o verisoara de-a mea are magazin de haine si am vazut acolo ff multe modele de rochii, genti, bluze etc...pe care le-am vazut si in oras la mine la magazine mari si renumite si in acelasi timp la bazare si tot felul de tarabe, erau aceleasi produse
arhanghel
Postat pe 3 Iulie 2009 23:13
De la: ice_me, la data 2008-07-25 17:44:35 Traim intr-o lume in care "feminitate" nu prea inseamna nimic... , sau poate ca gresesc?! Inseamna ceva! Inseamna investitii in silicon, in clolagel si in vopseua " blond platinat".
Sunt satul sa aud " vai ai auzit ce se poarta vara asta ?" De ce? Foarte simplu.... :
Timp de 3-4 luni revezi obsesiv " aceiasi femeie " doar ca unele sunt mai mult sau mai putin ajutate de "mama natura " sau dupa caz, de plastician. Aceleasi haine, aceleasi sandale, aceiasi freza, aceiasi poseta... Fetelor creierul vostru a incetat sa mai gandeasca?
Aud in sus si in jos de romantism, iubire si alte cuvinte MARI, dar oare stiti ce inseamna?...
Din cate stiu eu nu inseamna Mercedes, BMW sau Audi si nici contul in banca sau banii de buzunar care in 95% din cazuri dati de taticul sau mamica...
" E un dragut m-a scos in X club( de fitze)/ mi-a luat un telefon nou/ bijuteri/ rochite/ fustite etc. ce mult il iubesc "
- cred ca va regasiti
" ai vazut ce maina are( daca nu e una din marcile de mai sus e degeaba poate sa fie si Ferrari :)) )"
- si aici va regasiti
Daca asta inseamna iubire atunci prefer sa nu fiu iubit!!!
In orice loc mergi si sunt mai mult de una bucata femeie vei auzii la un moment dat macar o remarca referitoare la inegalitatea dintre sexe si faptul ca nu e echitabil si ar trebui sa fie egalitate...
Cele mai mari discriminari din istorie se fac in momentul in care se incearca combaterea discriminarilor.... asa zisii oprimatori devin oprimati.
S-au creat foarte multe reiste pentru femei. In principiu nu e un lucru rau, doar ca in toate gasesti exact aceleasi lucruri si aceleasi exemple de "femeie"
1. femeia de cariera- un fel de femeia care tinde sa devina pradator distrugand orice urma de "uman" din sufletul ei,
un fel de "robot" cu chip angelic
2. femeia amanta- pe romanseste zis o "pitzipoanca" in general pana in 25 de ani care nu stie cum sa-si gaseasca un "IRI" care sa o intretina
3. femeia sentimentala- un fel de "asa NU" un fel de "paria" al sexului feminin, o invechita, o femeie nesigura pe ea , o ramasita a trecutului feminin care trebuie ori convertita ori ostracizata...
In general in revistele voastre atat de faimoase si de iubite scriu tot felul de " frustrate" care in viata lor nu pot ajunge FEMEI sau niste gay care ei se cred mai femei decat o femeie...
Nu inteleg de ce va plangeti ca barbatii vor de la voi doar sex... cand voi vreti de la noi doar bani... De la inceputul omenirii a existat comert( poate fiind chiar prima meserie, nu aceeea de prostituata) , iar in vremurile noastre moderne cu " femei moderne" ( COSMO GIRLS) acesta este un nou comert :iubire pe bani. O forma de prostitutie mascata si ce e mai grav ca e o prostitutie nu doar fizica ci si sufleteasca.




asa...le ai categorisit pe toate..mai ai? ..nu neg oarecum cele spuse de tine,insa e clar ca ai "antecedente",dar nu inteleg realul motiv al acestei postari.Cui vrei sa deschizi ochii,pe cn vrei sa avertizezi....lumea e constienta de aceste specimene cu siguranta.....exista uscaturi in orice padure.....cat despre femeile de cariera,eu una le apreciez foarte mult,deoarece au reusit sa abia succes intr-o lume in care barbatii inca considera ca EA,femeia trebuie sa aiba activitati casnice.
sunt optimista si sunt convinsa ca inca mai exista frumos,romantism,inteligenta....in plus fiecare avem greselile noastre si nu suntem in masura sa judecam!
:) poate te vei convinge si tu
sally
Postat pe 4 Iulie 2009 11:42
De la: arhanghel, la data 2009-07-03 23:13:45
De la: anarki91_myself, la data 2008-12-17 15:04:04 daca ai face shopping ai vedea ca e destul de greu sa gasesti haine mai speciale si de diverse tipuri. cretinii care aprovizioneaza tzara cu haine sunt vorbiti sa cumpere aceleasi lucruri degeaba ai un stil propiu si cauti ceva mai interesant. in magazine nu gasesti decat ce e pe trend.


da, sunt total de acord cu tine aici, dar nu stiu cata lume stie ca cea mai mare parte din hainele din comert sunt luate de din asa-zisul complex "Europa" din Bucuresti sau din "Dragonul Rosu" unde culmea: sunt haine chinezesti si turcesti !
Eu am fost in Dragon, pt ca o verisoara de-a mea are magazin de haine si am vazut acolo ff multe modele de rochii, genti, bluze etc...pe care le-am vazut si in oras la mine la magazine mari si renumite si in acelasi timp la bazare si tot felul de tarabe, erau aceleasi produse

fetelor,dar conteaza conduita,modul cum se aranjeaza acea rochie sa spunem,pe tine....cu toate astea ai putea sa ti personalizezi tinuta cu diverse accesorii....posibilitati exista :)......o haina nu o sa stea la fel pe toata lumea...
sally
Postat pe 4 Iulie 2009 11:46
Ai starnit un lung sir de polemici, si de ce sa nu recunoastem in mare parte ai dreptate, tin sa te contrazic vehement la ideea in care intre 2 fete dc nu e interes nu e nici prietenie adevarata, eu am o prietena adevarata, ne-am demonstrat reciproc prietenia una alteia, nu e nici o urma de indoiala.
As avea o intrebare pt tine.
Daca am un iubit cu masinile amintite de tine mai sus, si eu sunt blonda, natural dar si o mica parte vopsit pt ca am suvite ( partial blonda platinata din descrierea ta) m-ai incadra in categoria pitzipoancelor daca m-ai vedea pe strada, nu?
ctwmn
Postat pe 4 Iulie 2009 12:41
http://www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prea mult folosita " feminitate".... 128 De la: SweetDadyD 9 Septembrie 2009 09:02
O Întrebare cãtre fete 8 De la: kudika_993340 12 Februarie 2016 12:53
salutare...natiune.... 73 De la: felixcat 7 Noiembrie 2009 14:31
M-aº însura...dar...n-are cine mã lua.... 91 De la: yumalai 29 Martie 2010 10:20
oare sa renunt? 32 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:40