Setari Cookie-uri

Cat timp acorda ei unei relatii

o prietena a mea are o relatie de peste un an cu un barbat ceva mai in varsta. se inteleg bine, in general, mai ales de cand s-au mutat impreuna, insa au intalnit aceeasi problema pe care am avut-o si eu in relatiile mele (mult mai scurte). tipul nu se tine intotdeauna de cuvant cand vine vorba de iesit in oras (in cluburi sau baruri) - nici cand propune el 'escapada' - sau se fereste a iesi cu ea si iese, in general, 'cu baietii'. pretextul lui e ca 'n-are chef'. este intr-adevar un motiv pentru ca tipa in cauza si noi, fetele in general, sa ne simtit vinovate sau ne-prezentabile? cum se pot rezolva lucrurile astea fara ca noi sa parem pisaloage?
Laurelin
Postat pe 25 Iulie 2008 21:28
, pai daca nu vrea sa iasa cu ea deloc, sa il lase balta. daca nu vrea sa iasa cu ea in lume sa se laude cu ea, sa o faca sa se simta bine si el la randul lui la fel, nu are rost sa se mai chinuie cu cineva care nu ii da atentie....e aiurea, stiu, dar barbatul cand iubeste vrea sa petreaca mult timp cu femeia de langa el, nu cu prietenii. nu zice nimeni sa se izoleze de ei, dar daca tot are o relatie sa fie responsabil si sa se comporte ca atare...
micky_ai
Postat pe 26 Iulie 2008 14:55
pai o avea si el nevoie de o femeie in casa pt curatenie,pt sex...parerea mea este sa plece de la el..asta este dezavantajul femeii daca este la el in casa..si nu stie sa se faca dorita...

Postat pe 26 Iulie 2008 18:26
mi-ar placea sa cred ca iesitzi si singure( cu prietenii, prietenele) de ei nu vor...........
le-ar placea sa creada ca va poate aduce o relativa dependentza de persoanele lor, care nu este rea intentzionata, insa asa se simt ei iubitzi

Animaa
Postat pe 27 Iulie 2008 11:38
De la: Animaa, la data 2008-07-27 11:38:20 mi-ar placea sa cred ca iesitzi si singure( cu prietenii, prietenele) de ei nu vor...........
le-ar placea sa creada ca va poate aduce o relativa dependentza de persoanele lor, care nu este rea intentzionata, insa asa se simt ei iubitzi



weeeeell da, eu ies singura, si o mai trag dupa mine. de curand insa s-au izolat in oraselul lui de bastina si ghici cat poate iesi donshoara noastra acolo da' las ca vine ea si facem un girl night prin cluburi.
Laurelin
Postat pe 27 Iulie 2008 12:45
dificila problema, cu atat mai mult cu cat trebuie rezolvata pe nesimtite, adica fara sa devii pisaloaga... barbatii in general nu prea raspund la cuvinte si rugaminti fierbinti, mai ales cand aud sintagma 'trebuie sa vorbim" sau "avem o problema" o rup la fuga...din punctul lor de vedere o problema exista doar cand au EI o problema, si pana cand nu ii doare pe ei n-o sa-si bata capul sa plece urechea la ce are de zis femeia...asa ca...la ei se aplica principiul"ce el iti face...inseamna k ii place"...aplicatie practica a principiului: prietena ta sa iasa cat de des poate, cu prietenele ei, daca nu are sa isi faca un set de prietene cat de repede, si sa se tina bine de planurile care nu-l includ pe el, pana cand el intelege singur cum e in pielea celuilalt (in speta:femeia uitata acasa) si isi cere singur "drepturile".ce sa faci...mai trebuie si cate un pic de educatie cu "baietii astia mari"...multa bafta la reeducat!
Freesia
Postat pe 23 August 2008 00:04
Daca ar iubi-o pe "prietena ta", nu ar iesi numai cu flacaii ... ar lua-o si pe ea macar in 80 % din cazuri, caci barbatul se faleste cu prada , nu?

Si din moment ce pe ea o tine in casa si iese numai cu ei, si asta de atatea ori, e clar ca mai face si altceva pe langa banala bere ... o si insala . 100% guaranteed !

Mai iese omu la o bere/ o cafea dar de unul singur tot timpul?
Ia gandeste-te bine si asculta-ti instinctele !!!

Postat pe 9 Octombrie 2008 15:33
eu una patesc ceva asemanator. am o "relatie" de o luna de zile...dar mare lucru nu facem impreuna. iesim seara in oras undeva...vorbim de cateva ori la telefon...dar nu ma face sa cred ca nu mai poate fara sa ma vada. dimpotriva! :D e ciudata teraba! cand ne intalnim...se poarta super ok, dupa ce ne-am despartit...se lasa ceata:D
o sa mai am un pic de rabdare...nu zic nu:d dar pana cand..nu stiu.
iar de iesit....mai mult cu fetele imi fac planuri, ca nu se poate cu el. adica...daca e sa vina..bine, daca nu:D nu se omoara sa faca tot posibilul.
bafta fetelor! si deschideti ochii bine cand faceti alegeri. aici e marea noastra problema cred.
yrenne25
Postat pe 18 Octombrie 2008 14:25
De la: , la data 2008-10-09 15:33:18Daca ar iubi-o pe "prietena ta", nu ar iesi numai cu flacaii ... ar lua-o si pe ea macar in 80 % din cazuri, caci barbatul se faleste cu prada , nu?

Si din moment ce pe ea o tine in casa si iese numai cu ei, si asta de atatea ori, e clar ca mai face si altceva pe langa banala bere ... o si insala . 100% guaranteed !

Mai iese omu la o bere/ o cafea dar de unul singur tot timpul?
Ia gandeste-te bine si asculta-ti instinctele !!!


am rupt-o cu amandoi, ca fata a facut urat la cat l-am criticat:D
oricum nu as accepta sa se poarte cineva astfel cu mine asta ca raspuns la presupunerea ta ca e vorba de mine
Laurelin
Postat pe 18 Octombrie 2008 17:34
Parca ma vad pe mine in locul tau Vrenne25! Am avut siu eu un iubit la fel, exact la fel se comporta! Si stii la ce am ajuns? N- atrecut mult timp sa pina sa-mi spuna ca nu ma iubeste, n-a reusit sa se indragosteasca de mine, dar eu cred ca nici n-a incercat macar! Si pina la urma ne-am despartit!
Dar intr-un final mi-am gasit marea iubire si m-am casatorit. Si acum mai tinem legatura cu fostu, dar deja nu mai conteaza nimic pentru mine, cu toate ca imi parea ca s-a sfirsit lumea in momentul cind ne-am despartit!
Dar macar apreciez faptul ca a fost sincer!
nykarosu
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:32
De la: , la data 2008-10-09 15:33:18Daca ar iubi-o pe "prietena ta", nu ar iesi numai cu flacaii ... ar lua-o si pe ea macar in 80 % din cazuri, caci barbatul se faleste cu prada , nu?

Si din moment ce pe ea o tine in casa si iese numai cu ei, si asta de atatea ori, e clar ca mai face si altceva pe langa banala bere ... o si insala . 100% guaranteed !

Mai iese omu la o bere/ o cafea dar de unul singur tot timpul?
Ia gandeste-te bine si asculta-ti instinctele !!!


in sfarsit si cineva care gandeste p'aicea. O logica 'la rece'!

Bravo, mai deschide-le ochii ''domnisoarelor'' acestea,
ca or vedea ele dupa ce vor mai avea si vre-un prunculet
''CAT'' o sa le mai bage-n seama domnii lor.
Ei uite de-aia trebuie sa NU te mariti, domnisoara; si de aceea trebuie sa faci COPII atunci CAND TI-I VEI PUTEA CRESTE SINGURA (mai ales financiar)
BAZA IN BARBATI ESTE ...

Visati si imbatati-va cu apa rece!

Dragostea tine pana-n 3 ANI.
Iar daca nici in astia trei NU te iubeste ... Iar un anumit respect trebuie sa existe din start, caci DOAR ACESTA VA MAI RAMANE si cu ajutorul acestei 'bune cresteri' & respect 'treceti Dunarea' in momentele mai dificile; caci daca dragoste NU e, CE mai e?


Va imbratisez, si la mai multa incredere si PRIETENIE intre voi, fetelor! TOTDEAUNA vin vremuri cand aveti nevoie de ajutorul unei prietene ...
Simply_i
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:00
De la: yrenne25, la data 2008-10-18 14:25:26eu una patesc ceva asemanator. am o "relatie" de o luna de zile...dar mare lucru nu facem impreuna. iesim seara in oras undeva...vorbim de cateva ori la telefon...dar nu ma face sa cred ca nu mai poate fara sa ma vada. dimpotriva! :D e ciudata teraba! cand ne intalnim...se poarta super ok, dupa ce ne-am despartit...se lasa ceata:D
o sa mai am un pic de rabdare...nu zic nu:d dar pana cand..nu stiu.
iar de iesit....mai mult cu fetele imi fac planuri, ca nu se poate cu el. adica...daca e sa vina..bine, daca nu:D nu se omoara sa faca tot posibilul.
bafta fetelor! si deschideti ochii bine cand faceti alegeri. aici e marea noastra problema cred.


EXACT: Deschideti ochii ... ca tot degeaba!
Am citit undeva pe aicea, un mare adevar: ''Toti baieti sunt RAI pentru ca noi NE PURTAM FRUMOS cu ei!''
Ia, tratati-i dupa cum merita, dupa cum va trateaza si ei, si NU MAI ASTEPTATI ca ... SI, MAI ALES, NU ''AVETI RELATII'' PREA GRABNICE!!! Nu va pot astepta, sa plece! Lumea-i LARGA! Cine va IUBESTE, va asteapta SI O VIATA

'Easy Come, Easy Go!'
Simply_i
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:14
poate ar trebui sa discute c el despre prob asta...k dak a ales sa fie iubitalui nu ar trb sa se fereask d nimeni si ar trb sa mearga peste tot cu ea...si dak nu face asta inseamna k este o prob de comportament din partea ei...sau k nu s ar integra in grupu lui..orice motiv ar avea dare p prob grava...si inetrvine monotonia..
adynutza_bombon
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:28
pey....nuj daca m ai este valabil topicul dar...........parerea mea este ca el nu ia ff serios relatia lor. se poate sa ma insel,dar asa se lasa de inteles din comportamentul lui.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 9 Martie 2009 12:21
nu stiu nici eu daca mai e valabil topicul...dar "relatia" mea cu individul e de mult...vorba lui JUSTIN TIMBERLAKE "dead and gone" :) si sa nu credeti ca am regrete in acest sens!! ba dimpotriva!! crede cineva ca se merita sa-ti pierzi vremea cu un individ care nu-ti acorda decat ocazional "pretioasa" lui atentie? NO WAY !
acum...altele sunt subiectele care ma framanta..ca viata iti ofera multe surprize...
va pup ! si sa ne fie bine fetelor !
yrenne25
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:28
"Cat timp acorda ei unei relatii" ??
vreo 2 ore....pe saptamana!
wella
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:04
cat au ei chef..mai depinde si ce sentimente nutreste pentru tine k persoana,sa nu zic iubita k e prea mult..se pare!!1
Lis
Postat pe 7 Mai 2009 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45
conteaza daca partenerul este cu mult mai inalt decat tine? 33 De la: love_is_precious 14 Iunie 2010 09:18
vreau sa ma insor 8 De la: kudika_976166 3 Decembrie 2014 15:34
Ce parere aveti ? .... 88 De la: Miss_Y 9 Februarie 2014 13:58
Relatie 64 De la: Ioana_pisica 14 Noiembrie 2012 13:18