Setari Cookie-uri

"baieti buni" si fete de care?

Am gasit urmatorul comentariu pe site pe care vreau sa-l propun sa imi spuneti ce parere aveti... articolul era al unui tip care s-a semnat lynx.

Articolul este:

Asa este!!Vas25 are dreptate!Si eu fac parte din acea categorie de barbati "baieti buni","cu suflet",care respecta femeia,etc dar, care in ziua de azi sunt interpretati exact invers de multe,multe femei care eu nu stiu din ce motive,cauta senzatii tari langa niste "dobitoci cu aspect"si pozitie(pe care daca ii intrebi care le sunt calitatile nu stiu sa iti raspunda) care nu merita dragostea femeilor!Departe de mine misoginismul dar parerea mea este ca va meritati soarta cele care nu stiti ce sa alegeti si nu alegeti cu mintea ci cu "ceea ce aveti in pantaloni".Adica?Vremurile de azi va avantajeaza atat de mult ca aveti voi impresia ca puteti face ce vreti voi dar consecintele acestei libertati "de a sorta,selecta pe cine considerati voi ca merita" vi le asumati!La fel si esecurile voastre!Iar asa cum spunea Vas25 mai inainte,VOI sunteti cele care vanati acum si nu barbatii!!Sunteti atrase de dobitoci si porci iar baietii/barbatii care merita si care ar face orice pt voi sunt singuri sau asa cum am descoperit in ultimul timp,barbatii cu suflet sunt apreciati doar cand aveti voi esecuri sentimentale sa va "linga voua ranile"!Ar fi bine sa functioneze regula "prost sa fii dar sa-ti revii",dar unele femei,pt ca viata e prea plictisitoare cu baietii buni(asa interpreteaza ele nestiind sa aprecieze)se intorc tot la "brute".Asa ca va faceti singure soarta si nu plang pe nimeni in situatia lor.Din pt de vedere al libertatii de a alege(dat din nastere de Dumnezeu)sunteti cu mult superioare barbatilor.De ce nu alegeti bine?Pentru ca va grabiti sa ajungeti "la placeri",nu?nu mai rezistati datorita conditionarii care se instaleaza in creier la nivel sexual si cedati!De aceasta cauza nu va mai apreciaza barbatul care ar merita sa va aibe!Barbatii dobitoci de care voi va plangeti iar care 99% din ei nu au calitati morale sa va poata intelege si aprecia nu v-ar astepta pe voi sa "le-o dati",ar pleca la altele,daca perioada de "testare" pe care voi ar tb sa o practicati ar dura mai mult.Deci,in concluzie,daca m-ati inteles cum trebuie,meritati ceea ce aveti,intelegeti chestia asta!Vreti barbati instinctivi,fara constiinta,ii aveti!Sa fiti fericite!!

Postat pe 26 Iulie 2008 07:21
cred ca respectivul a suferit mult de pe urma femeilor...ar tb a stie ca ink mai exista exemplare printre noi care cauta astfel de barbati, doar ca nu a gasit-o el ink pe cea potrivita lui...dar pe de alta parte are f mare dreptate, multe din noi facem greseala de a alege un barbat superficial care ajunge sa ne dezamegeasca, si eu am facut greseala asta, si refuzam sa vad ceea ce era evident...dar nu regret timpul petrecut cu el , deoarece am avut momente frumoase impreuna , regret doar ca nu am vrut sa vad de fapt realitatea si poate nu mai ma implicam emotional atat de mult...
asa "baieti buni" toate fetele la un moment dat vor un "baiat rau", dar daca stiti unde sa cautati le veti gasi si pe acele fete precum "ileana cosanzeana"...
mona_ghunim
Postat pe 26 Iulie 2008 10:30
baieti buni sau rai......fete bune sau rele....chiar mai conteaza?? fiecare alege ce vrea! stiu ce vrei sa evidentiezi gabriel aici, inteleg....dar nu e cazul sa judecam pe unii(unele) doar pt ca inca nu s-a gasit iubirea perfecta la care visezi sau visati voi, asa zisii baieti buni....nu zic nu, sunt si barbati simtiti si respectuosi care stiu sa iubeasca femeia...dar de ce nu sunt cu cineva? pt ca de cele mai multe ori femeile au tendinta sa aleaga un barbat puternic si hotarat, care sa "taie si sa spanzure" (in sensul bun) in familie, nu un baiat vesnic indragostit pe care femeia sa il conduca....e trist dar adevarat! asta nu inseamna ca acesti baieti nu isi vor gasi perechea, vor gasi intr-o zi o femeie demna de ei, o femeie inocenta si mai sensibila decat ei pe care o vor iubi si o vor proteja..pt ca exista si asa ceva!ziceti ca alegem ce e gresit in viata, dar nu e cazul sa va mai pese pentru ca fiecare plateste pentru greseala lui, actionam cum simtitm si cum gandim...nu ne lasam conduse da barbati, desi asa pare din afara, noi ii conducem pe ei in majoritatea cazurilor, si le gadilam orgoliul numai k sa para ei cei mai tari...noi chiar gandim cu creierul , si daca nu, platim! din asta facem experienta si vom sti la un moment dat pe cine vrem ca ales in viata noastra! don't worry, be happy!



P.S. Ganditi, analizati si rezolvati problemele voastre, nu pe ale altora......still, thank you for caring so much!
micky_ai
Postat pe 26 Iulie 2008 11:44
Am ajuns sa cred ca intotdeauna unul din parteneri mai devreme sau mai tarziu se va schimba sau cel putin va calca stramb ,chiar daca este o persoana care poate nu a avut asa noroc la fete ,atunci cand gaseste pe cineva care sa-l iubeasca si sa fie ok se poate produce si la el schimbarea ,poate incepe sa se simta "cocos" ca si cum gata si-a atins scopul,sa nu mai stie sa aprecieze..Ce spuneti de asta?!

Postat pe 26 Iulie 2008 21:46
oricat ne-ar placea sa credem ca numai caracterul,sufletul unei persoane conteaza,nu este asa...este adevarat ca sunt destule fete pentru care conteaza foarte mult ca un barbat sa arate cat mai bine,fara sa cantareasca prea mult caracterul lui,iar cei cu care Dumnezeu nu a fost asa de darnic in ceea ce priveste aspectul fizic raman singuri,indiferent de cat de buni ar fi si cat de generosi,sensibili,etc.totusi motivul pentru care "baietii buni"(nice guyz) raman singuri ar putea fi explikat.nu tine atat de mult de aspectul fizic precum credem..ci mai mult de atitudinea barbatului,sa aiba acel tupeu pozitiv,sa reuseasca sa cucereasca o femeie.pana la urma totusi tupeul acesta pozitiv se poate transforma in tupeu negativ,si acei barbati cuceritori vor continua sa cucereasca si alte femei(de aici si frustrarea femeilor-care se transforma in desconsiderarea barbatilor in general)baietii buni au prea mult bun simtz.asta ne dezavantajeaza din pakate de cele mai multe ori insa vestea buna este ca fiecare femeie dupa ce a avut parte de prea multe dezamagiri pe plan sentimental din cauza barbatilor "cuceritori",isi va da seama ca primordial este caracterul unui barbat pt o relatie stabila,fara a neglija totusi total aspectul fizic
cheers
razz
Postat pe 30 Iulie 2008 17:55
Baieti buni si fete curvuloance, zic eu.
Alea-s umblate si stiu sa faca si pe dracu-n patru cand gasesc unul bun sa -l tina langa ele.
Cate nu-s?? o ioi, mai mult de-o gramada
ErikaStefania
Postat pe 15 August 2008 17:27
De la: ErikaStefania, la data 2008-08-15 17:27:48Baieti buni si fete curvuloance, zic eu.
Alea-s umblate si stiu sa faca si pe dracu-n patru cand gasesc unul bun sa -l tina langa ele.
Cate nu-s?? o ioi, mai mult de-o gramada


Sunt de acord cu tine! Sti cum se spune... tot curvele ajung sa aiba casa buna.Baietii aceia buni probabil au fost si ei 'baieti rai'.Fiecare trece prin anumite etape ale vietii si mai ajunge si omu la maturizare...
corina_162000
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:58
pppfff eu sunt de parere ca noi femeile niciodata nu sunte-m multumite,niciodata nu ne ajunge ceea ce avem.ba e bun la pat dar nu e romantic,ba e romantic dar nu e bun la pat,ba e bun la pat si romantic dar nu e familist,ba are si pe dracu dar nu-l are si pe tacsu si tot asa.....parerea mea este ca trebuie sa trecem prin prea multe in viata ca sa intelegem ce vrem sau ce ne multumeste cu adevarat la partener(a),adica nu le putem avea pe toate asa ca tre sa ne gandim ce ne-ar multumi cel mai mult si acel lucru sa incercam sa-l obtinem ..asta e valabil si pt barbati.sunt si barbati care nu merita anumite femei si femei care nu merita anumiti barbati...acum cred ca fiecare cum are norocul sau cum il duce capul...
di_cristina
Postat pe 22 Octombrie 2008 03:50
LIFE SUCKS ....DEAL WITH IT.

nu intotdeauna primim ce vrem si nu intotdeauna viata se desfasoara asa cum ti-ai imaginat-o
anderson
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:55
iuby meu e asa un boooooou :D dar il ador! pt ca si eu sunt o juninca .. si mi`am gasit perechea
stati linistiti, oameni buni! fiecare om isi are perechea si intr`o zi si`o va gasi. postarea aceea e scrisa de un frustrat care nu e capabil sa tina o femeie langa el. a nu se intelege ca baietii buni sunt frustrati.. eu vorbeam doar de cel ce a scris postul citat.
asa cum sunt baieti buni, sunt si fete bune. pana la urma fiecare primeste pe cineva pe masura, chiar daca trecem prin multe incercari pana gasim persoana potrivita. dar shtiti si voi cum e... daca nu gusti amarul nu poti aprecia dulcele la adevarata lui valoare.
mainedimineata
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:20
credeam si eu ca sunt un magnet de ratati!dar uite k intr-o zi mi-am cunoscut si eu printul!lucrurile bune se intampla doar celor care stiu sa astepte!
deea_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:32
tot timpul baietii buni au parte de fete rele si invers,asa se intampla....viata e nedreapta

Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:43
De la: babbydoll, la data 2008-11-30 22:43:43tot timpul baietii buni au parte de fete rele si invers,asa se intampla....viata e nedreapta

... dar cel mai frumos e atunci cand un baiat rau este transformat intr-unul bun de o fata si viceversa...
Lucia1971
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:48
ar fi frumos,dar nu prea se intampla...de obicei persoanele bune tot timpul o musca...pana cand poate intr-o zi rasare soarele si pe strada lor si intalnesc persoana care sa ii merite...

Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:50
am ajuns sa cred ca viata mi-a dat cativa "purcelusi" k sa nu le zic mai urat, pt a ma ajuta sa apreciez persoana care o am acum langa mine!
deea_20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:54
Da este foarte adevarat..de cele mai multe ori se intampla asta...
Lumea este facuta din buni si rai...iar cei buni au parte de rai in speranta ca se poate schimba ceva...dar daca am fi buni cu toti...cum ar mai fi?
florentyna_ct
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:59
eu recunosc ca sunt o fata rea care are parte de un baiat bun

Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:01
De la: babbydoll, la data 2008-11-30 22:50:07ar fi frumos,dar nu prea se intampla...de obicei persoanele bune tot timpul o musca...pana cand poate intr-o zi rasare soarele si pe strada lor si intalnesc persoana care sa ii merite...

Lucia1971
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:02
De la: Lucia1971, la data 2008-11-30 23:02:07
De la: babbydoll, la data 2008-11-30 22:50:07ar fi frumos,dar nu prea se intampla...de obicei persoanele bune tot timpul o musca...pana cand poate intr-o zi rasare soarele si pe strada lor si intalnesc persoana care sa ii merite...






Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:03
nu cred ca "baietii buni " din zilele nostre vor intelege vreodata ce-i in sufletul unei "fete rele".
In realitate nimeni nu este pe de-a intregul bun sau rau.
Ceea ce numeste autorul articlolului "baieti buni" cred ca sunt in realitate baieti introvertiti. Si calitatea asta provine in general din educatie, insa ar fi eronat sa generalizez. Am vazut si baieti mega-educati (scoliti bine si familiarizati cu bunele maniere) care se comporta absolut aiurea cu cei din jur.
ecce_cortex
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:02
De la: babbydoll, la data 2008-11-30 22:43:43tot timpul baietii buni au parte de fete rele si invers,asa se intampla....viata e nedreapta

Parerea mea e ca lucrul asta confirma legea contrastelor care se atrag. :D
ecce_cortex
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:03
De la: babbydoll, la data 2008-11-30 23:01:00eu recunosc ca sunt o fata rea care are parte de un baiat bun


idem

Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:05
ahh......baieti buni si fete ........nebune
morticia_adams
Postat pe 13 Februarie 2009 15:50
Toti barbatii ar fi multumita cu o femeie rau de buna
Petek
Postat pe 15 Februarie 2009 17:41
Cred ca sa uitat prea mult la serial...nu exista baieti buni...
BogdanPaul
Postat pe 27 Februarie 2009 09:38
De la: BogdanPaul, la data 2009-02-27 09:38:28Cred ca sa uitat prea mult la serial...nu exista baieti buni...
ecce_cortex
Postat pe 27 Februarie 2009 23:47
De la: deea_20, la data 2008-11-30 22:32:54credeam si eu ca sunt un magnet de ratati!dar uite k intr-o zi mi-am cunoscut si eu printul!lucrurile bune se intampla doar celor care stiu sa astepte!

o Doamne. iti doresc sa te tina.
~
Flying to Mars
steal, dont caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare
ecce_cortex
Postat pe 27 Februarie 2009 23:52
De la: ecce_cortex, la data 2009-02-27 23:52:09
De la: deea_20, la data 2008-11-30 22:32:54credeam si eu ca sunt un magnet de ratati!dar uite k intr-o zi mi-am cunoscut si eu printul!lucrurile bune se intampla doar celor care stiu sa astepte!

o Doamne. iti doresc sa te tina.
~
Flying to Mars
steal, dont caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare
tare...
BogdanPaul
Postat pe 28 Februarie 2009 06:21
ce spui de o tura de sex in fiecare zi

Postat pe 17 Martie 2009 19:26
De la: Lucia1971, la data 2008-11-30 22:48:28
De la: babbydoll, la data 2008-11-30 22:43:43tot timpul baietii buni au parte de fete rele si invers,asa se intampla....viata e nedreapta

... dar cel mai frumos e atunci cand un baiat rau este transformat intr-unul bun de o fata si viceversa...


Da il transformi , il faci om si apoi se duce la alta ..si aia il ia de bun ...si tu ramai ca proasta si cu increderea inselata si cu timpul pierdut ..dar viata este atat de frumoasa ...la dracu !
__LL__
Postat pe 17 Martie 2009 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia mea 68 De la: Micaell 11 Ianuarie 2012 14:05
Cine e Gheorghe? 9 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 17:34
Am gresit eu cu ceva, ajutati-ma!!! 23 De la: kudika1993 23 August 2010 15:27
Care e diferenta intre un Casanova si un tanar obisnuit ? 84 De la: Lucia38 14 August 2009 19:10
La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente! 14 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 09:08