Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA /Barbatul BALANTA

Ce parere aveti? Se zice ca nu sunt sanse dar....
laura31c
Postat pe 25 Iulie 2008 23:08
nu cred ca merge!balanta este o zodie tare dificila!dominatoare si capricioasa!si foarte nehotariti sunt barabtii balanta!iar fecioarele sunt foarte hotarite!asa ca..
alinadanielalazar
Postat pe 2 August 2008 13:53
pestii sunt buni pentru femeie scorpion si fecioare:P

Postat pe 3 August 2008 10:53
sunt fecioara...am avut o rel cu o balanta care era f nehotarat
am mai incercat cu o balanta si intr-adevar nu a mers relatia :( in orice caz atractia la inceput e mare, doar ca ei nu prea stiu ce vor.
ca amant e super
Dorysutza
Postat pe 19 August 2008 05:11
Buna ! Am citit ce ati scris cele care ati avut relatii cu barbati balanta....Si eu cunosc o balanta :minunata persoana ,pe care o respect si o admir deopotriva, eu sunt fecioara, cred ca poate exista o relatie frumoasa si de dragoste ...eu o astept sa se implineasca si afectiv ...militez pentru astfel de relatie si cred ca este posibila..
irina_matem
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:29
Da cred ca ar merge . Doar ca Balantelor le place prea mult sa fie in centru iar fecioarele sunt mai linistite, le place sastea mai pe langa casa.
laura31c
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:05
buna,si noi suntem o balanta (eu) si o fecioara (el). Avem o relatie minunata de 10 ani. Pur si simplu e o completare reciproca. Desi acum dupa atatia ani functionam dupa numitori comuni. Ma bucur sa spun ca facem o echipa grozava in toate. Succes si altora
LIVOTA
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:57
Normal ca barbatii balanta sunt nehotarati nu dau nici o sansa rel fecioara balanta ceea ce`i cel mai dureros e k nu`s fideli pe langa multe altele asa k no chance...next :)
juls
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:09
aveti mare dreptate barbatii balanta nu sunt fideli...eu sunt fecioara si am stat cu o balanta multisor...app 8 luni si cv...dar s-a sfarsit knd nu am mai putut rabda eu....k si rabdarea mea are un sfarsit
alexutza_yoyo
Postat pe 12 Aprilie 2009 16:59
Eu sunt intr-o relatie cu un barbat balanta si ....se apropie de sfarsit povestea noastra. Nu ne potrivim din multe puncte de vedere. El e mereu pe drumuri, nu-i place sa stea acasa, invoca tot felul de motive, ca e un om fff ocupat iar timpul nu-i permite sa vina acasa inainte de ora 19,00, in weekend isi gaseste intotdeauna motive de plecare. Eu nu mai pot accepta idee de a fi singura in fiecare zi. In plus, el are o impresie atat de buna despre el si despre tot ceea ce face......de ma inebuneste. Toata lumea din jurul lui e proasta, el are intotdeauna dreptate si numai el face lucrurile asa cum trebuiesc facute, nu greseste niciodata. In legatura cu fidelitatea......nu-i un barbat fidel, nu-i un barbat de casa,, nu-i un om care sa-si doreasca o familie, respectiv un copil. Eu sunt sigura ca este cel mai egoist barbat din tot zodiacul. Iar daca ai nevoie de ajutor din partea lui......ar fi bine sa iti treaca ideea ca ar putea sa faca ceva pentru tine. Sau daca va face, iti va cere sa-l ovationezi si sa recunosti ca numai el e cel care a putut face posibil sa.....nu stiu ce. E un barbat in care nu poti avea incredere...iar la capitolul prieteni sta foarte prost, nu isi face prieteni pentru ca nu poate conversa cu ei ....el fiind cel mai destept, toti sunt inferiori lui. Oribil om
kudika029977
Postat pe 5 Iunie 2009 10:47
hmmm...eu sunt leu si stau cu o balanta de 5 ani...la inceput a fost mai dificil dar am stiut ce am vrut si am luptat iar acum e super!!! nu l-as da pt nimic in lume!!! in plus am citit k scriati ceva de egoism...balanta mea pot sa zic k nu e egoista...e atent cu mine imi face cadouri fara sa fie vreo zi speciala,tot timpul a fost langa mine cand am avut nevoie ( chiar dak eram certati sau despartiti) nu e intradevar prea romantic dar e bun....
bruneagra25
Postat pe 5 Iunie 2009 10:52
NU AI CE FACE DE STAI SI SUPORTI ASA UN BARBAT! VIATA NU SE OPRESTE DOAR LA EL SI BARBATI MAI SUNT IN LUMEA ASTA!
dany837
Postat pe 5 Iunie 2009 10:53
Balanta cu care sunt acum e ok deocamdata. Se aude ca sunt 2 zodii total diferite si ca nu suntem compatibili. Balanta mea este de casa dar e prea cicalitor . In cazul asta nu vreau sa ma intreaca pe mine la cicaleala., doar sunt fecioara
laura31c
Postat pe 5 Iunie 2009 16:20
Din intamplare am ajuns aici si trebuie sa recunosc, am fost foarte amuzat pt ca fiind un el si balanta.. nu prea se leaga unele detalii si caraterizari! nu cred ca este o chestie generala cu balantele sau alte zodii.. dar nu mai dezvolt pt ca ar fi prea subiectiv
Sfatul meu pt fete si femei, alegeti-va iubitii respectati-i si daca va simtiti bine, pot sa fie si capricorni dungati
Darius_
Postat pe 6 Februarie 2013 00:26
eu sunt fecioara si sunt cu o balanta de 5 ani ... aparent totul este ok comunicarea exista, rel intime sunt ok ... darrr e foarte nehotarat ..eu trebuie sa iau horararea in tot( unde mergem, ce facem ...si chiar si in situatii dificile>.) ceea ce devine foarte enervant .. ma respecta si ma iubeste foarte mult is doreste sa fiu mereu in preajma lui peste tot chiar si cand iese cu baietii, timpul liber ii petrece cu mine nu pot sa ma plang .. Dar e si foarte indiferent ,nu e romantic deloc e plictisitor, trebuie sa ii amintesc ca e ziua mea sau ziua noastra sau ziua indragostitiilor si atunci poate imi ia o atentie ceva, o floare ..POATE( desii stie ca eu mereu fac un gest oricat de mic ar fi ) .. de gesturi romantice nici nu mai vb ..nu exista decat daca preiau eu initiativa cu o cina si un vin bun ..sau etc... Totul e aparent perfect si totusi nu e deloc( de ex ieri a fost 14 feb ... si a fost o zi banala in care nu mi-a facut nici o urare nu mi-a dat nici o floare nimic nici un gest cat de mic o decalratie ceva nu stiu..a fost una din cele mai urate zile doar sa plang mi-a venit ).....incep sa cred ca relatia este spre sfarsite ...desii nu stiu cum ar primii vestea asta de la mine, ar fi un soc pt el .... ca probabil se asteapa sa il cer eu de sot sau sa ii zic ca sunt gravita ...mda e trista situatia ca il iubesc mult si nu e usor ..
mariane14
Postat pe 15 Februarie 2013 17:22
De la: mariane14, la data 2013-02-15 17:22:48eu sunt fecioara si sunt cu o balanta de 5 ani ... aparent totul este ok comunicarea exista, rel intime sunt ok ... darrr e foarte nehotarat ..eu trebuie sa iau horararea in tot( unde mergem, ce facem ...si chiar si in situatii dificile>.) ceea ce devine foarte enervant .. ma respecta si ma iubeste foarte mult is doreste sa fiu mereu in preajma lui peste tot chiar si cand iese cu baietii, timpul liber ii petrece cu mine nu pot sa ma plang .. Dar e si foarte indiferent ,nu e romantic deloc e plictisitor, trebuie sa ii amintesc ca e ziua mea sau ziua noastra sau ziua indragostitiilor si atunci poate imi ia o atentie ceva, o floare ..POATE( desii stie ca eu mereu fac un gest oricat de mic ar fi ) .. de gesturi romantice nici nu mai vb ..nu exista decat daca preiau eu initiativa cu o cina si un vin bun ..sau etc... Totul e aparent perfect si totusi nu e deloc( de ex ieri a fost 14 feb ... si a fost o zi banala in care nu mi-a facut nici o urare nu mi-a dat nici o floare nimic nici un gest cat de mic o decalratie ceva nu stiu..a fost una din cele mai urate zile doar sa plang mi-a venit ).....incep sa cred ca relatia este spre sfarsite ...desii nu stiu cum ar primii vestea asta de la mine, ar fi un soc pt el .... ca probabil se asteapa sa il cer eu de sot sau sa ii zic ca sunt gravita ...mda e trista situatia ca il iubesc mult si nu e usor ..


Balantele sunt de fel mai reci in ale romantismului dar daca ai totusi o cultura a relatiilor si persoana de langa tine impulsioneaza repetat, numai de lene sa nu raspunzi sau sa-i faci pe plac, cu fiecare ocazie..chiar si un mic gest! Depinde de la om la om, cum se manifesta dar ce pot sa spun e ca suntem foarte spontani :)
Asadar, daca el nu mai are chef de relatie n-o sa spuna dar daca tu ii dai de inteles ca nu prea va mai vedeti viitorul impreuna..din spontaneitate teoretic stie ce trebuie facut sa te pastreze, daca isi mai doreste! Doar sa nu incerci sa-l faci gelos, ori poate nici la asta el n-o avea reactie..
Darius_
Postat pe 16 Februarie 2013 16:35
buna ziua! sunt un barbat balanta si eu am avut niste probleme cu femeia fecioara! pur si simplu am ramas fara idei in legatura cu reimpacarea noastra! intr-adevar am jignit-o fara sa vreau dar cand stai 1-2 luni sa te impaci cu ea si fecioara nu da nici un semn de viata atunci orice om se poate enerva! i-am spus cat poate sa tina in ea aceste suferinte desii ea ma iubeste stiu sigur...si nu vrea cu nici un sens sa se impace cu mine! cand o caut pe fb sau sms imi raspunde greu,cand vroiam sa o scot afara sa se mai recreeze imi spunea ca se baga la somn etc. mai exista vreo sansa de impacare cu fecioara ? i-am spus ca se poate si o a 2 -a sansa in viata...desii ea nu doreste! "nu recupera gunoiul ce l-ai aruncat de mult timp" cam asta inteleg eu la ea! astept cateva sfaturi din partea d-neavoastra!
Dobre_Alexandru_1
Postat pe 29 Septembrie 2013 10:32
Fecioara este foarte capricioasa si nu prea stie ce vrea in iubire. Sunt astrolog de aproape 8 ani si iti pot spune ca nu trebuie generalizat. Nu toate persoanele care au soarele intr-o anumita zodie sunt asa. General pot spune ca fecioara cu balanta se potrivesc mai ales ca barbatul balanta este foarte calm si delasator si fecioara este exact contrariul. Cumva tu sau ea aveti saturn in scorpion? Sau venus? Oricum, eu iti zic sa nu renunti si sa te gandesti ca oricum si voi balantele aveti perioade in care alegeti pru si simplu sa "va simtiti rau" si sa-i ocoliti pe ceilalti. Sper ca te-am lamurit. Daca vrei sa vorbim mai multe, in detaliu, te rog sa-mi trimiti mesaj pe privat.
emiliss
Postat pe 2 Octombrie 2013 11:26
Sunt barbat balanta si am impresia ca femeile din zodia fecioara sunt persoane reci si distante privind din exterior. Deci tocmai asta este lucrul de care are nevoie mai putin barbatul balanta.. de respingere sufleteasca . Personal cred ca cele doua zodii ar fi parteneri de afaceri minunati sau orice altceva dar in nici intr-un caz o relatie!
kudika_939461
Postat pe 26 Octombrie 2013 23:21
Daca iti pui problema astfel, in functie de luna in care s-a nascut fiecare, sigur nu sunt sanse. Probabil selectia naturala va lovi pe cel putin unul din voi (pe tine), nu dintr-un ghinion, ci pentru ca asa au vrut stelele, deci relatia nu va avea un viitor.
baiatul_anonim
Postat pe 27 Octombrie 2013 02:21
Intreba cineva daca exista potrivire intre femeie fecioara si barbat balanta .

Ar exista dar problema e ca fecioara are nevoie de prea mult timp pana sa decide sa spuna da sau nu . Pana ajunge femeia din fecioara sa spuna da , alta i la si suflat pe barbatul balanta .
Femeile cu experienta stiu un lucru si foarte adevarat:
-Barbatul balanta este un amant excelent . Deci , daca suntem fustangi , nu noi suntem problema ,in relatia femeie din fecioara si barbat din balanta , problema sunteti voi ca nu va grabiti sa puneti mana pe noi si sa ne "exploatati" la maxim.
kudika_1037731
Postat pe 2 Iulie 2019 08:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: miss_darine 17 Noiembrie 2009 22:11
compatibilitati zodiacale plus un exemplu care trebuie citit de toti curiosii ))) 130 De la: alyceee 9 August 2010 15:02
Cadou pt sefu !!!! 29 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 09:01
Eu RAC el LEU 1 De la: FilipAna 20 Noiembrie 2009 11:19
ce parere aveti de barbatii pesti? 228 De la: 24 Octombrie 2018 03:48