Setari Cookie-uri

Fecioarele,pisaloage si egoiste?

Hmmm...am citit N articole in care toti se plang ca noi,fecioarele,am fi pisaloage,egoiste,cu un caracter teatral deosebit,critice etc...si asa a luat.o de buna fiecare

Intradevar suntem pisaloage,dar nu in tot timpul,avem si noi momente ca deh,da suntem egoiste doar prin simplul fapt ca ne place sa fim econome ,caracater teatral..aici nu pot sa afirm..falsitatea si fecioarele..nu prea le gasesc in aceeasi propozitie..acum tine si de caracterul fiecareia..critice? da suntem f critice..in special nu noi insine..si da umblam dupa perfectiune..dar mai intai de toate cautam perfectiunea in noi,nu avem mari pretenti ca restul sa fie perfecti
Nehotarate..hmm depinde aici,la unele se potrivesc..la altele nu..spre exemplu mie, mi s.ar potrivi de minune..pentru ca da,sunt ff nehotarata si imi schimb parerea de pe o zii pe alta...
Maniace cu ordinea..pfoaa...da ne place sa fie fiecare coltisor curat,lustruit,insa ordinea ne.o facem singure
Incapatanate..aici pot sa afirm..toate fecioarele cunoscute de mine sunt incapatanate,inclusiv eu,si da refuz sa recunosc ca am gresit pana in ruptul capului,dar bineinteles sunt constienta de greseala facuta..
Si lista ar continua... Oricum sunt mandra ca sunt fecioara, si repet asta ori de cate ori am ocazia
Traiasca fecioareleee
SimplePlan
Postat pe 25 Iulie 2008 22:22
Voi ce parere aveti?
SimplePlan
Postat pe 25 Iulie 2008 22:26
SimplePlan mie nu-mi place sa zic nimanui ce sa faca (si nu ma intereseaza ce fac altii) dar nici sa mi se spuna . Asta e catalogat drept egoism cand mie imi suna mai mult a personalitate . O viata avem nu vad de ce-am trai-o uitandu-ne in gura altora .Ba chiar e foarte rau ca exista astfel de persoane care-si pierd vremea dand indicatii altora .

Postat pe 25 Iulie 2008 22:33
De la: Marinela1989, la data 2008-07-25 22:33:07SimplePlan mie nu-mi place sa zic nimanui ce sa faca (si nu ma intereseaza ce fac altii) dar nici sa mi se spuna . Asta e catalogat drept egoism cand mie imi suna mai mult a personalitate . O viata avem nu vad de ce-am trai-o uitandu-ne in gura altora .Ba chiar e foarte rau ca exista astfel de persoane care-si pierd vremea dand indicatii altora .


asta.i clar
SimplePlan
Postat pe 25 Iulie 2008 22:43
mda. si eu am vazut ca suntem catalogate drept cele mai pisaloage, egoiste, se zice ca am vorbi mult si prost, ca suntem perfectioniste, si muulte altele.. Hai sa fim seriosi, nu e nimeni perfect, iar zodia noastra e doar una mai...celebrala daca pot spune asa. Suntem sensibile si, da, suntem nehotarate. Avem totdeauna dreptate, pentru ca, asta e, sunt si oameni care gresesc extrem de rar, si lista ar putea continua :)
ralukiss
Postat pe 3 August 2008 23:43
nu ma intereseaza viata nimanui si nici daca are cineva de comentat la adresa mea ,cand ma apuca nervii fac curatenie generala chiar daca doar ce am terminat de sters praful,vorbesc mult,parca prea mult cateodata.. cer perfectiune numai de la persoana mea caci restul....sunt oameni mai si gresesc deci....am toata simptomele..sunt fecioara
me_laura
Postat pe 4 August 2008 19:40
Fecioarele sunt cele mai inteligente femei ale zodiacului! Au o intuitie desavarsita, control asupra tuturor lucrurilor din viata lor, orice actiune pe care o intreprinde o Fecioara nu va fi una fara izbanda! Sunt sotiile ideale, pot sustine, retine, elibera, adjudeca un barbat inaintea altor femei, pentru ca sunt si cele mai cerebrale fiinte, nu vor acctiona niciodata din instinct, pentru ca nu-si permit sa rateze. Gospodine de clasa, gazde perfecte, iar ca mame, copilul lor nu poate sa fie decat de la perfect in sus! Sunt mediatorii familiei, ... in concluzie, cina n-are o Fecioara prin preajma, il sfatuiesc sa incerce sa gaseasca, pt ca e nepretuita!
anca_v
Postat pe 5 August 2008 11:57
parerea mea este ca fecioarele sunt cele mai false si cele mai egoiste femei.am cunoscut aceste femei.si sunt celemai nesuferite femei
iepurasu26
Postat pe 14 August 2008 14:26
fecioarele????? colega mea de banca din liceu era fecioara....persoana mai egoista nu cred ca am intalnit si rautacioasa pe deasupra....intr-adevar cand o apuca facea curatenie generala, deci nu se dezminte de la caracteristicile zodiei...numai ca ... sfatul meu....evitati-le, pentru ca nu stiu cat de loiale sunt ca si prietene....
corin
Postat pe 14 August 2008 14:40
De la: iepurasu26, la data 2008-08-14 14:26:42parerea mea este ca fecioarele sunt cele mai false si cele mai egoiste femei.am cunoscut aceste femei.si sunt celemai nesuferite femei


falsE?nu stiu ce fel si tip de fecioare ai intalnit tu,dar caracteristica asta chiar nu se aseaza langa aceasta zodie poate iti da impresia de falsitate doar ca sunt nehotarate..cam foarte,si isi schimba imediat parerea..in rest falsitate..nu prea..mai ales cu persoanele kre merita nu ai sa vezi falsitate din partea unei fecioare
Si egoiste,suntem mai ales cu noi,si repet,egoiste in sensul econom,nu in viata personala...si da,poate si in viata personala cu persoanele kre nu merita nici 2 lei

Acum depinde si de caracterul fiecaruia..dar e una dintre cele mai proaste afirmatii falsi sunt toti la o adica
SimplePlan
Postat pe 14 August 2008 19:13
De la: corin, la data 2008-08-14 14:40:13fecioarele????? colega mea de banca din liceu era fecioara....persoana mai egoista nu cred ca am intalnit si rautacioasa pe deasupra....intr-adevar cand o apuca facea curatenie generala, deci nu se dezminte de la caracteristicile zodiei...numai ca ... sfatul meu....evitati-le, pentru ca nu stiu cat de loiale sunt ca si prietene....


Eu sunt fecioara,si fata de persoanele care au meritat am fost intotdeauna loiala ca prietena,si am facut tot posibilul sa avem o relatie de prietenie perfecta,cu sinceritati si alte cele..si inca rezista prietenia..intradevar la nervi si pe mine ma apuca sa fac curatenie generala chiar daca abia am terminat..dar nu intotdeauna depinde de starea in care sunt..uneori prefer sa stau in pat impreuna cu pachetelu de servetele langa mine ..si dai si plange

Egoiste??nu suntem..poate dam impresia din cauza ca suntem ff econome si ne doare sufletu sa aruncam cu banii in colo si incoace

rautacioasE?aici tine de caracter..:) mai putin de zodie..in ziua de azi cam toti avem rautate in noi indiferent daca suntem fecioare,raci,tauri,berbeci..etc etc..

Si ai cam exagerat la faptul ca fecioarele trebuiesc evitate...acum na..depinde ce persoane ai intalnit

oricum,in fata celor care au meritat ne.am comportat de minune..deci..cu bune cu rele..traiasca zodia..si chiar va doresc sa aveti parte macar de o fecioara adv in viata k merita

SimplePlan
Postat pe 14 August 2008 19:18
De la: Ralukiss, la data 2008-08-03 23:43:29mda. si eu am vazut ca suntem catalogate drept cele mai pisaloage, egoiste, se zice ca am vorbi mult si prost, ca suntem perfectioniste, si muulte altele.. Hai sa fim seriosi, nu e nimeni perfect, iar zodia noastra e doar una mai...celebrala daca pot spune asa. Suntem sensibile si, da, suntem nehotarate. Avem totdeauna dreptate, pentru ca, asta e, sunt si oameni care gresesc extrem de rar, si lista ar putea continua :)


Mai,am citit multe articole si alte chestii..daca am sta sa catalogam asa..orice om..poate am gasi rautate si egoism in orice persoana indiferent de zodie..asta e..astea suntem:) si vom fi noi sa fim sanitareee
SimplePlan
Postat pe 14 August 2008 19:21
De la: anca_vasile, la data 2008-08-05 11:57:22Fecioarele sunt cele mai inteligente femei ale zodiacului! Au o intuitie desavarsita, control asupra tuturor lucrurilor din viata lor, orice actiune pe care o intreprinde o Fecioara nu va fi una fara izbanda! Sunt sotiile ideale, pot sustine, retine, elibera, adjudeca un barbat inaintea altor femei, pentru ca sunt si cele mai cerebrale fiinte, nu vor acctiona niciodata din instinct, pentru ca nu-si permit sa rateze. Gospodine de clasa, gazde perfecte, iar ca mame, copilul lor nu poate sa fie decat de la perfect in sus! Sunt mediatorii familiei, ... in concluzie, cina n-are o Fecioara prin preajma, il sfatuiesc sa incerce sa gaseasca, pt ca e nepretuita!


frumos spus
SimplePlan
Postat pe 14 August 2008 19:35
...DA!!!Asa sunt fecioarele, fie ca sunt ele femei, fie ca sunt barbati!!!
blindgirl
Postat pe 19 August 2008 15:17
ei bine...eu sunt fecioara...si intotdeauna am avut prieteni...apropo...sa va zic ceva...prieteniile nu cad asa..din cer..dak pui suflet..si incerci sa te implici cu adevarat..nu cred k conteaza neaaparat de zodie...cea mai buna prietena a mea e capricorn...si eu fecioara...conform zodiacului..ar trebui sa ne impungem..dar nu..ma inteleg de minune cu ea...de vreo 4 ani..si vom fi prietene mult timp...e adevarat..k uneori poate k ma enervez.dar ce om in ziua de azi nu se enerveaza? si nu ar trebui sa cataloghezi toate fecioarele..dupa una singura...asa cum nici trandafirii nar trebui sa fie uratzi..dak teai intzepat in unul singur..nu??ma bucur din plin de zodia mea...si multzi zic k sunt o perfectzionista..poate din cauza asta toata clasa vine la mine knd e vorba de teme ...si...nu ma laud...ci..pur shi simplu..asta e avevarul
iwi
Postat pe 20 August 2008 11:29
TOT LA PAREREA MEA RAMAN CA SUNT EGOISTE SI FALSE.NU INCAPE INDOIALA
iepurasu26
Postat pe 20 August 2008 16:32
buna fetelor!
eu nu sunt fecioara ,sunt o berbecuta,dar am o relatie cu o fecioara.la prima vedere ai spune ca aceasta relatie nu va functiona,la fel am crezut si eu,dar el este atat de atent la nevoile mele,stie cum sa tempereze impulsivitatea caracteristica mie(si a tuturor berbecilor),ma completeaza,avem ce invata unul de la celelalt.
este adevarat ca este putin mai mult obsedat de curatenie(comparativ cu alti barbati)dar asta nu ma deranjeaza,din contra ,ma ajuta si imi face placere sa ma ajute.
ideea este ca fecioara este (poate)cea mai compatibila zodie cu un berbec cu toate ca pe unde am citit despre compatibilitatea berbec-fecioara nu ni se dadea nici o sansa.

Postat pe 20 August 2008 17:19
Fecioara
- feminitate
- timiditate
- egoism uneori
- perfectiune
- loiale
- inteligente
- in general hotarate (mai exista si exceptii )
- cerebrale



bluechild
Postat pe 20 August 2008 19:48
nush altii kum sunt dar eu poate sunt pisaloaga si irascibila uneori dar cei kre au ajuns sa ma kunoask au zis despre me k am un suflet bun.nici de prieteni nu ma plang k am fff multi chiar si prieteni adevarati ink din kopilarie.faza k fecioarele ar fi econoame nici asta nu se aplik in kzul meu.pt k sunt chiar ffff cheltiutoare.egoista nici atat...din ce am dau si celor kre nu merita....asa k depinde....dak kunosti o singura persoana apartinand unei zodii nu ai kum sa ti formezi o impresie...cine caracterizeaza o persoana dupa zodie e superficial.
ubita_m
Postat pe 21 August 2008 13:10
haha.... fecioarele..:) sunt dragute, vorbarete, critice cu TOATA LUMEA (ceea ce nu imi place prea mult) .. La fel ca si celelalte zodii au si calitati si defecte.:) Eu sunt gemeni cu ascendent in fecioara (asta inseamna jumate - jumate:) nu e rau.. dar putea fi si mai bine:P In fine... voiam doar sa felicit fecioarele care au scris mai sus .. pt increderea pe care si-o acorda:) Pana la urma asta conteaza cel mai mult:)
Ciao!

Postat pe 21 August 2008 21:04
Vreau sa zic ca barbatii fecioara sunt deosebiti de femei si e o mare diferenta.Cu barbatii ma inteleg perfect sunt cei mai buni prieteni ai mei,dar femeile..........o luam cu bunica mea:Doamne ce femeie!niciodata nu recunoaste ce a spus,chiar daca au trecut doar cateva minute,se contrazice tot timpul,ea e cea mai desteapta,este incapatanata chiar si cand nu are dreptate.Si eu sunt incapatanata dar cand am dreptate tac din gura(eu sunt taur).Unde m-am angajat era o fata care se certa cu toata lumea,nu se intelegea cu nimeni,m-am imprietenit cu ea dar eu eram singura ei prietena deoarece n-o suferea nimeni,guraliva fara motiv,si cu sefii fara sa aiba dreptate,si cu colegii la fel.Rea,perversa,n-am mai intalnit asa ceva in final si cu mine si-a dat arama pe fata chiar daca eu am ajutat-o mereu.Toate femeile fecioare pe care le-am intalnit au fost toate la fel.Nu mai vreau prietene fecioare,fug de ele.Asta e parerea mea si din pacate poate nu sunt toate la fel dar din cauza majoritatii toate sunt catalogate asa.Am auzit foarte multa lume care spune ca femeia fecioara e cea mai rea si parsiva zodie,dar de barbati nu e acelasi lucru.
raluca_sarbu
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:04
adik c???acum daca unii intalnesc una ,2 ,sau mai multe persoane( s zicem dar nu cred) egoiste ,false ,sau mai stiu eu cum trebuie toate s fie asha???deci clar falsitatea nu are ce cauta la zodia asta....incapatanarea clar!!!nu sh de egoism ce s zic..aici nu mi pot da cu parerea...toti suntem egoisti...dar de exemplu s a mentionat cum k fecioarele ar fii ordonate...la mine nici gand nu se potriveste ...hmmm per total ash zice k e o zodie foarte buna...chiar din cele mai bune... shi nu fiindca eu sunt fecioara ...doar k eu am cunoscut foarte multe persoane in aceasta zodie shi park imi dadeam seama imediat k is in aceasta zodie...in rest c s zic ...intradevar fecioarele nu suporta nedreptatea shi in general iau atitudine!!!!
HannaH_RaluK
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:54
fecioarele rulzzzzz
dupa parerea mea,fecioara are un spirit critic foarte bine dezvoltat,pe care-l aplica atat asupra activitatilor sale cat si a celor din jurul sau...niciodata nu e multumita de sine sau de ceilalti,dar accepta realitatea nepierzandu-si optimismul...nu veti auzi niciodata de la ea ca renunta...
doreste ceva mult mai bun de la viata si tot timpul vrea sa ajute,insa niciodata nu se uita pe sine ...de aici si acel egoism ,,nevinovat"
...e foarte calma,se enerveaza foarte greu ..dar si atunci cand izbucneste,mai bine nu ai sta in calea ei
mai cred ca pt fecioare nu exista ,,a doua sansa",din moment ce ai gresit,ea nu mai priveste inapoi...si spera spre ceva mai bun...
..fascinata de relatiile dintre oameni,cauta sa fie vazuta cat mai bine..sa aiba o imagine de invidiat,eleganta,cu trasaturi fine...nu ai cum sa nu observi prezenta unei fecioare ;)
eii bine ...fiecare dintre noi are si defecte,iar fecioara nu face exceptii de la acestea ...incapatanata,guraliva,niciodata nu recunoaste cand greseste chiar de ii dem ca n-are dreptate,ea tot pe a ei o tine ..te enerveaza cu indiferenta de care da dovada..ii place sa fie ironica,ii place sa te vada cum te ataci singur cu ajutorul cuvintelor ei...si nush daca poate fi considerat un defect,dar eu asa consider..atunci cand iubeste,ofera tot ce poate oferi ..si stiti voi,uneori iubim pe cine nu trebuie :| ..dar nu-i nimic caracteristic unei adevarate fecioare,ne ridicam singurele si mergem mai departe ;)
wild_angel
Postat pe 4 Septembrie 2008 12:39
feciarele rulzzzzzzzzz...aveti dreptate...eu cel putin nu ma consider pisaloaga si egoista......suntem semne de pamant..mai cerebrale....dar pisaloage sau egoiste..NEVER...EU UNA SUNT O PERFECTIONISTA.....imi place ordinea curatenia..dar nu sunt obsedata...uneori sunt zgarcita..si cu toane..dar imi trece repede..sunt atenta la detalii...si nu sunt o zvapaiata..........decat at cand situatia o cere..mai trebuie sa-mi mai permit si eu un moment de nebuneala......nu?.....oricum nu va faceti griji ptr ce zic unii si altii..las"sa zica...cine ii asc?...poate ca in opinia lor fecioarele asa sunt..dar noi stim care ii adevarul....va pup si aveti grija de voi.......si ptr cele care inca nu si-au sarbatorit ziua ..un sincer la multi ani.......
butterly
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:39
eu una n-am o parere prea buna despre fecioare!prea sacaitoare!si n-as vrea sa fiu barbat si sa am aproape o femeie fecioara!sacaitoare...enervante...cicalitoare...
megeo
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:52
De la: dragu_adriana, la data 2008-08-20 17:19:15buna fetelor!
eu nu sunt fecioara ,sunt o berbecuta,dar am o relatie cu o fecioara.la prima vedere ai spune ca aceasta relatie nu va functiona,la fel am crezut si eu,dar el este atat de atent la nevoile mele,stie cum sa tempereze impulsivitatea caracteristica mie(si a tuturor berbecilor),ma completeaza,avem ce invata unul de la celelalt.
este adevarat ca este putin mai mult obsedat de curatenie(comparativ cu alti barbati)dar asta nu ma deranjeaza,din contra ,ma ajuta si imi face placere sa ma ajute.
ideea este ca fecioara este (poate)cea mai compatibila zodie cu un berbec cu toate ca pe unde am citit despre compatibilitatea berbec-fecioara nu ni se dadea nici o sansa.



si una din prietenele mele cele mai bune e berbec! si ne intelegem super ;)
chestiile astea cu compatibilitatea sunt relative.

Apropo, e un topic (deschid chiar de mine :D) legat de compatibilitatea fecioara-berbec ;)
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 09:35
Tin sa precizez ca intr-o reletie o fecioara este oricum doar sacaietoare nu.Intr-o relatie cu un barbat fecioara nu critica direct si este tot timpul atenta la nevoile partenerului.Si ar fi frumos sa nu se mai generalizeze si sa nu se mai faca afirmatii doar pe baza a ceea ce auzim de la altii.
iulia75
Postat pe 24 Septembrie 2008 09:39
Da, parerea mea este ca in general femeile din fecioara sunt extrem de rautacioase, egoiste si invidioase. Si nu spun acest lucru doar ca sa ma aflu in treaba, ci ca urmare a experientei pe care am avut-o in relatiile cu persoane din aceasta zodie. De subliniat ar fi si faptul ca aceste persoane sunt periculoase, joaca teatru si fac rau oamenilor, sunt ipocrite si chiar malefice.Si cand te gandesti ca pe unii chiar reuseste sa ii pacaleasca, jucand un rol si pozand in pesoane de treaba...
vio280276
Postat pe 4 Octombrie 2008 17:37
Ma repet, nu generalizati.Persoane rele ,ipocrite si asa mai departe gasesti in toate zodiile .Si eu am cunoscut oameni nascuti in alte zodii de care nu pot sa spun nimic bun si asta ce inseamna ca toti oamenii din zodia respectiva sunt la fel.
iulia75
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:54
Nu sunt nici pisaloage nici egoiste...Cunosc destule persoane fecioare,si chiar nu au aceste caracteristici...Sunt fecioara,dar nu am aceste caracteristici...Da sunt o perfectionista,si daca vreau sa fac ceva,trebuie sa tinda spre perfect...Dar sunt perfectionista doar cu mine si doar cu ce fac eu...Nu caut oameni perfecti in jurul meu,pt ca eu nu sunt perfecta,dar si pt ca perfectiunea ma plicitiseste enorm.Sunt rationala,si pun ratiunea inainte de sentimente,asta pt ca sunt realista,si ratiunea ma ajuta sa nu sufar aiurea,nici sa nu ma arunc aiurea cu capul inainte intr-o situatie din care stiu ca o sa ies prost.Dar in acelasi timp sunt capabila de lucruri spontane.fecioarele stiu sa se ditreze,stiu sa fie serioase in acelasi timp.stiu sa se descurce,si nu prea au nevoie de ajutorul celor din jur.Da,intradevar,nu prea recunosc atunci cand gresesc,sunt incapatanata,si daca am spus adio! cuiva,nu ma mai intorc niciodata.Si fecioarele sunt persoane visatoare,si fecioarele sunt romantice,numai ca isi gasesc foarte greu persoanele in care sa aiba incredere.O fecioara nu iubeste asa pur si simplu,si daca o face nu o arata pana nu e sigura ca persoana respectiva nu simte la fel.Probabil ca suntem mai complicate,si de aceea se generalizeaza,dar ce stiu sigur e ca 0 fecioara NU E RAUTACIOASA,NU E FALSA,NU E PISALOAGA,NU E EGOISTA!....Asta depinde de fiecare in parte!Suntem si bune si rele,dar oare nu fiecare dintre noi e?
Galvanise
Postat pe 10 Octombrie 2008 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul din zodia Berbec 11 De la: Marius_Dragutzzu_1 16 Ianuarie 2014 22:10
femeia din zodia gemeni 32 De la: grace009421 1 Iunie 2011 16:45
Ce imi puteti spune despre barbatul Pesti? 44 De la: kudika096594 5 Iunie 2011 18:40
El,fecioara,eu,rac! 1 De la: kymyc 21 Mai 2009 10:41
ce se poate face pt k " pestisoarele"s iubeasca mai mult? 10 De la: andreea121 11 Septembrie 2009 13:36