compatibilitate

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent compatibilitate: (1 din 2 voturi)

elyna21 Avatarul lui elyna21

9 mesaje

cat de mult se potriveste o berbecuta cu un peste?
Raporteaza abuz de limbaj
numai Avatarul lui numai

126 mesaje
Oras: baia mare

incearca.Nu cred in asemena chestii.sunt care se potrivesc si sunt care nu.Eu as intreba,cum se poptrivesteun fecior cu o leoaica?
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

dar (o) rac cu scorpion?
PisaRoz Avatarul lui PisaRoz

7 mesaje
Oras: bucuresti

De la: elyna21, la data 2008-07-27 18:30:08cat de mult se potriveste o berbecuta cu un peste?

BERBEC-PESTI: Brutalitatea, agresivitatea, dinamismul si firea exploziva a berbecului e prea mult pentru rafinatul, sensibilul si incetul peste. Berbecul va prelua conducerea de la inceput, punand piciorul in prag. Vor reusi impreuna doar in urma unui pact reciproc avantajos si daca vor dori sa faca compromisuri, incercand sa invete unul de la celalalt. Berbecul va trebui sa invete diplomatia si sa actioneze cu tact daca va dori sa aiba o relatie cu un peste.

asa s fie oare ? ;)
PisaRoz

7 mesaje

De la: numai, la data 2008-08-07 12:21:49incearca.Nu cred in asemena chestii.sunt care se potrivesc si sunt care nu.Eu as intreba,cum se poptrivesteun fecior cu o leoaica?

FECIOARA-LEU: Leul va dezavua fecioara deoarece aceasta este prea critica pentru el, iar in momentul cand va reusi sa devina mai cald si mai intelegator va infrange accentele dure si critice ale fecioarei. Sansele sunt mici ca leul sa domine fecioara si in acest fel sa preia rolul de conducator in relatie. Daca acest lucru se va intampla poate iesi o combinatie foarte buna. In acest caz fecioara se va mandri cu realizarile leului si va trebui sa-i cedeze cu totul conducerea.

deci trebuie sa o lasi p ea s ia deciziile
PisaRoz

7 mesaje

De la: karlla, la data 2008-08-12 20:32:12dar (o) rac cu scorpion?

ups .. aici nu'i d bine
RAC-SAGETATOR: Sansele de a fi impreuna sunt destul de mici pentru ca nestatornicia si inaxactitatea sagetatorului il poate rani in modul cel mai inocent pe rac. Sunt buni colegi de seviciu si prieteni si cam la atat se poate rezuma relatia dintre ei. Din punct de vedere sentimental, diferentele de mentalitate isi vor face treptat treptat aparitia ducant relatia intr-un impas greu de depasit. Racului nu-i va face placere punctul de vedere al sagetatorului asupra caminului si a relatiilor familiale.
PisaRoz

1 mesaj

mersi PisaRoz dar eu am intrebat de rac cu scorpion nu rac sagetator

1 mesaj

Rac si Scorpion? Apa lunatica si cascada-n miez de lume? Da, asta cautai de atâta timp si, daca ai ajuns pe pagina asta, probabil ca ai gasit în sfârsit : Scorpionul este una dintre cele mai bune combinatii pentru un Rac.

De ce oare? Pentru ca sunteti amândoi semne de Apa? Si de asta. Dar, si mai mult, pentru ca orice Rac cauta (constient sau nu) la celalalt dominarea si spiritul de conducere. Pentru ca Scorpionul este la fel de gelos ca si tine, poate chiar mai gelos. Pentru ca este patimas pâna la Dumnezeu si întelege mai bine decât oricine torentul de sentimente din sufletul tau.

Scorpionul este înarmat cu tot ce este necesar pentru a deschide o carapace de Rac. Energia excesiva pe care o emana, mai ales sexual si financiar, este un tonic binevenit pentru reticenta si rezerva ta. Amândoi sunteti sentimentali, emotivi, va lasati în voia valurilor si nu rareori am auzit spunându-se ca nu prea rezistati mult împreuna. Dar, cu capacitatea ta de întelegere, cu generozitatea caracteristica si blândetea care caracterizeaza orice nativ Rac, ai sa reusesti sa descoperi un univers fascinant : o Apa care nu numai ca te întelege, dar este si dispusa sa mearga pe drumul tau.
Bineînteles, Scorpionul o sa vrea sa stea la cârma si, bineînteles, are si el toanele lui. Dar, cum intuitia te ghideaza în viata, ai sa stii sa-l dezamorsezi exact atât cât trebuie. Mai negociati uneori, si nu uita sa mai lasi de la tine : de data asta chiar ca merita. De ce? Pentru ca Scorpionul acesta se va îndragosti de tine de 10 ori mai tare decât te vei îndragosti tu de el, si ca el întâlnesti doar unul într-o mie (sau o suta de mii?).

Câteva avertismente : Scorpionul are adesea un eu foarte fragil. Poate sa treaca peste multe, dar nu uita! Este razbunator, asa ca ai grija : un Scorpion care s-a simtit tradat n-o sa stea sa plânga si sa se smiorcaie! Problema este ca, desi Scorpionul este dur pe dinafara, pe dinauntru este fragil, vulnerabil si foarte sensibil. Trebuie sa fii foarte atent, ca sa vezi unde este limita : unde începe sa fie Scorpionul el însusi. Dar, cu intuitia ta... nu-mi fac probleme. Un singur lucru : orice, dar ORICE ai vrea sa spui, gândeste-te de 10 ori înainte de a deschide gura. Fiindca ce le ai tu cu tinerea de minte, dar ce le are Scorpionul!

7 mesaje

De la: karlla, la data 2008-08-18 09:36:22 mersi PisaRoz dar eu am intrebat de rac cu scorpion nu rac sagetator

ups .. mii d scz .. data viitoare am s fiu mult mai atenta :*
PisaRoz

1 mesaj

MULTUMESC !anca016 ai dreptate este intru totul adevarat ,cat despre rezistat impreuna nu stiu ;! suntem casatoriti de 15 ani avem 2 copii minunati impreuna sper sa rezistam s ne ducem relatia in continuare pana la adinci batrineti multumesc inca o data
Anissia27 Avatarul lui Anissia27

391 mesaje
Oras: timisoara

nu p;ot sa cred!! voi chiar nu terminati cu prostiile astea??
Oana 2704
Etherial Avatarul lui Etherial

5 mesaje

nu stiu. incearca si cauta pe acvaria.ro despre compatibilitate.
dar o geamana cu un varsator?
Fosta membra Kudika.ro
anca vad ca esti experta.o fecioara cu ce zodie pe compatibila?astept.
flory20 Avatarul lui flory20

1 mesaj

eu rac...el leu...ce spuneti??

1 mesaj

nu sunt experta,eu decat i-am raspuns lu karla;pt k nu-mi place cand cnv intreaba si nu i se raspunde.Eu am cautat pe google....pt ai raspunde in rest sunt la fel ca alti nu stiu....

1 mesaj

Nativul Fecioara are relatii bune cu nativii din zodii de pamant, la fel ca si el: zodia Taur, zodia Capricorn si cu cei nascuti in zodii de apa: zodia Scorpion, zodia Rac, dar mai putin cu nativul din zodia Pesti, care este diametral opusa zodiei Fecioara. Din cauza acestor diferente, relatiile cu cei nascuti in zodia Pestilor pot fi foarte contradictorii, caracterizate mai mult de complementaritate decat de compatibilitate.

(-) Cele mai deficitare relatii le are cu nativii din zodia Gemenilor si zodia Sagetatorului.
Fosta membra Kudika.ro
De la: aanca016, la data 2008-08-22 17:32:01Nativul Fecioara are relatii bune cu nativii din zodii de pamant, la fel ca si el: zodia Taur, zodia Capricorn si cu cei nascuti in zodii de apa: zodia Scorpion, zodia Rac, dar mai putin cu nativul din zodia Pesti, care este diametral opusa zodiei Fecioara. Din cauza acestor diferente, relatiile cu cei nascuti in zodia Pestilor pot fi foarte contradictorii, caracterizate mai mult de complementaritate decat de compatibilitate.

(-) Cele mai deficitare relatii le are cu nativii din zodia Gemenilor si zodia Sagetatorului. multumesc.
Fosta membra Kudika.ro
Berbec-Pesti. Foc si Apa. Dupa ce o sa scoti aburi un timp, o sa fugi epuizat, fiindca Apa asta are un fel aparte de a se revarsa încontinuu...

Nativului Pesti îi place ca partenerul lui sa fie puternic : bun, pe asta o ai. Nu vrea sa deþina controlul : înca un punct câstigat. Nu îi place sa ia hotarâri : ai zice ca este perechea perfecta pentru tine. DAR...

Nativul Pesti este dedicat celorlalti, personalitatea lui este aproape volatila, este altruist si capabil de sacrificii enorme. Asta e frumos, si sigur te va fascina lumea lui interioara, numai ca este cam prea des cu capul prin nori, iar chestia aia cu sacrificiul de sine o sa te calce pe nervi când o sa vezi cum îi lasa pe ceilalti sa profite de el, fara sa spuna nimic. Iar daca ai sa încerci sa îi spui asta, ori o sa ridice din umeri (ce îi pasa lui de chestii de astea lumesti), ori o sa înceapa sa-ti explice ca nu conteaza, ca pe el îl intereseaza binele pe care l-a facut, nu ce-a primit în schimb. Ehei, cam aici începe Berbecul sa spuna STOP. Pestele se ocupa de salvarea omenirii, dar Berbecul este semnul lui "EU, eu, eu primul"... Se spune ca Pestele are sufletul batrân si ca întelege toata durerea lumii, ca are o lumina interioara, dar toate chestiile astea care-l intereseaza pe el tie ti se par de-a dreptul bizare, daca nu chiar nesanatoase.
Daca ai pus ochii pe un Peste, tine minte sa fii tu însuti : nativul Pesti adora spiritul viu, agresivitatea si optimismul Berbecului. Iar daca ai sa vrei un raspuns cinstit, poti sa fii sigur ca-l vei avea, fiindca Pestele întelege foarte bine natura umana. Din pacate, uita adesea sa traiasca (sau sa revina) pe Pamânt ca toti ceilalti si o sa te scoata din sarite destul de repede, epuizându-ti energia.

Daca ai sa fii în stare de putina rabdare din când în când, nativul Pesti va fi multumit. Dar, în timp, o sa te exaspereze aceasta eterna victima a universului, careia în plus îi mai si place sa stea acasa sâmbata seara, în loc sa mearga la vreo petrecere. Iar nativul Pesti se va simti neglijat, fiindca în adâncul sufletului este foarte posesiv, o calitate care pe tine te cam terorizeaza.

Berbecul nu este o zodie prea subtila, asa ca vei sesiza târziu ca Pestele cel sensibil s-a saturat în sfârsit. Adesea prea târziu, când acesta din urma a si plecat. Pentru a nu se mai intoarce. Oricum, ar fi sfârsit prin a-ti face viata mult mai dificila : Focul nu poate coborî în adâncurile Apei fara a se stinge.

O relatie care promite mult si poate debuta adesea furtunos, dar în care nici unul nu va fi satisfacut dupa un timp, când atractia noului s-a sfârsit.

numai Avatarul lui numai

126 mesaje
Oras: baia mare

pt pisa roz:merci pentru sfat.
Fosta membra Kudika.ro
multumesc, anca.
yourfear Avatarul lui yourfear

1 mesaj
Oras: brasov

Foarte bine se potrivesc...
ElenaElle Avatarul lui ElenaElle

6 mesaje

Buna!eu ce ma fac sunt gemeni,iar partenerul este scorpion...nu ne potrivim de niciun fel....asta am citit peste tot...si adevarul e ca ne certam fffffffff des....dar nu renuntzam unul la altul....chiar dak zicem noi k "de maine o terminam".....nu putem...a2 zi tre sa ne vedem.....ce sa fac sa fie totul bn..km sa il atrag mai mult.....pwp
Fosta membra Kudika.ro
anca, am intrebat de fecioara ca fata mea este fecioara..insa eu si sotul meu suntem varsatori.......ce zici.n-am gasit nicaieri ceva despre aceeasi zodie-----eu in luna ianuarie, el in februarie..ce zici..te astept, desi este cam tarziu..au trecut 16 ani de cand suntem impreuna si cu bune si cu rele...nu e nimic perfect..dar cel putin stiu ca neintelegerile sunt din cauza zodiei
nicoletta2008 Avatarul lui nicoletta2008

2 mesaje
Oras: alba-iulia

...nu prea stiu ce sa cred....in toate horoscoapele citite nu merge relatia berbec-rac...si totusi ne intelegem bine...credeti ca nu va merge?

1 mesaj

un fecior cu o leoaica??? am 2 cunostinte el fecioara si ea leu...nasol...nu se inteleg deloc...si daca o sa intrii pe un site sa citesti de curiozitate o sa vezi ce scrie...dar nu se stie niciodata...multa bafta
greenish Avatarul lui greenish

1 mesaj

Nicoletta,
Pe langa faptul ca berbec-rac este un cuplu care isi face rau singur, conteaza si alt fel de compatibilitati. Ce vreau sa spun este ca ar trebui sa citesti despre ziua in care te ai nascut si zodiacul floral si arboricol. Sunt foarte importante, din ce am observat eu la persoanele din jurul meu. Dupa ce citesti, trebuie sa decizi daca aveti cu adevarat lucruri in comun.
Fosta membra Kudika.ro
as vrea sa imi spuneti si mie daca stiti m-ai bine relatia dintre mine scorpion si ea taur cum este ?si m-ar interesa si daca ascendentul joaca un rol important in cazul compatibilitatii.
sem
anka8333 Avatarul lui anka8333

3 mesaje

m-ar interesa relatia dintre o femeie varsator si un barb fecioara dac are vreun viitor
dolceK Avatarul lui dolceK

149 mesaje

ea balanta-el berbec?