Setari Cookie-uri

Doar cu tine...sau...

Doar cu tine sau...si cu prietenii/prietenele tale?
Ce parere ai despre cei carora nu le ajunge iubitul/iubita?
Si ajung sa se dea si la prietenii/prietenele iubitului/iubitei?
Ti s-a intamplat asa ceva...ne povestesti experienta...?
remedii de la cunoscatorii care au trecut de fazele de genul asta...pentru cei ce ar putea da de asemenea "parteneri"
lookinforu
Postat pe 27 Iulie 2008 18:58
Nu mi se pare fair-play fiindca tin angajata intr-o relatie(buna pentru ei proasta pentru celalalt) o persoana care de cele mai multe ori are principii diferite . Merita parasiti urgent .Stii cand e ok ? Cand e de comun-acord adica eu ma uit -tu te uiti , eu fac-fa si tu

Postat pe 27 Iulie 2008 20:52
mi s-a intamplat si mie,am mai povestit la un topic asemanator,prietena mea cea mai buna se dadea la prietenul meu cu nesimtire,dar aici e si o parte amuzanta,toata lumea din jurul meu observase numai eu k proasta nu pt k nu banuiam eu k ea,prietena mea cea mai buna care stia cat tin la tipul respectiv,cate i-am trecut cu vederea si cat am suferit din cauza lui mi-ar putea face asa ceva...dar uite k a facut,amandoi au fost de vina si evident akm nu tin legatura cu niciunul din ei pt k mi-am dat seama k sunt 2 oameni de nimic,se merita unul pe altul.am suferit,nu pt el chiar daca tineam la el,mai rau m-a durut k m-a tradat ea,asta e...sper sa nu patiti asta niciodata dar dak vi se intampla va sfatuiesc sa nu suferiti k nu aveti pt cine ;),faceti ca mine,trimiteti copii la plimbare si sa fie "fericiti pana la adanci batraneti impreuna" =))
angel_05
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:14
ii omor pe amandoi dak se intampla asa ceva...nu am trecut prin asta si nici nu as vrea...dar dak se va intampla in ochii mei vor fii morti amandoi!!!!!
bruneagra25
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:40
Mie mi s-a intamplat ceva de genul acesta, acum cativa ani.. Mai exact, eu am fost "aia rea" :) Aveam o prietena care in acea perioada imi era o prietena chiar apropiata, fiind si colege de lucru.Ea, avea o relatie de aproximativ 3 ani.Ma rog.. mi-a placut tipul.. de cand l-am vazut prima data, fara sa il cunosc.Dupa ce ea a inceput sa lucreze cu mine, am vazut ca sunt impreuna, iar dupa ce am devenit si prietene, am aflat mai multe detalii despre relatia lor si mi-am luat total gandul de la el.. Cu trecerea timpului, el a devenit tot mai interesat de mine fara ca eu sa ii dau vreun motiv, semn, etc.Ma comportam f normal cu el, si il vedeam ca pe iubitul prietenei mele.. Am inceput sa vb mai mult, imi tot spunea ca vrea sa se desparta de ea dar nu stie cum, ca ea e asa, ca ea face nu stiu ce si asa mai departe.. Eu, proasta fiind, il credeam :) dar in acel punct, il consideram doar un amic, care nu are cu cine vb despre problemele lui. A trecut ceva vreme si el se apropia tot mai mult de mine cu aceleasi pretexte, pana cand intr-o seara acea prietenie s-a transformat in ceva mai mult.Am cedat pe moment, pentru ca.. intr-adevar imi placea tipul, si eram atat de naiva incat parca incepeam sa-l cred.. sau poate doar imi doream asta..In acea seara, avand multi prieteni comuni, am iesit impreuna, fara ea bineinteles.Ea stia ca el este acasa :) Si.. la un mom dat am ramas singuri.. ma rog.Ne-am sarutat doar, nu s-a ajuns mai departe.Eu incercam sa ii zic ca nu e bine ceea ce facem, ca ea este prietena mea, el imi spunea incontinuu sa o las pe ea de-oparte, ca ea nu conteaza, doar noi contam, si ca se va desparti de ea.Eu, sincer, nu imi doream lucrul acela..A doua zi, aveam de gand sa ma prefac ca nimic nu s-a intamplat, dar el a aparut in fata blocului meu de dimineatza, si ma ruga disperat sa cobor ca vrea sa ma vada.Am continuat tot asa, ca doi "indragostiti" care se intalnesc pe askuns.Seara cand ieseam de la lucru, iesea cu 5 minute mai repede din club si ma astepta in drumul meu spre casa pentru a ma conduce.Chestia asta s-a intamplat cateva zile, maxim o saptamana.Saptamana in care eu ii spuneam cu fiecare ocazie ca ceea ce facem nu e bine si ca trebuie sa ii punem punct aici..Doar ca, spuneam, atat.Nu eram foarte convingatoare :) In fine, ea a aflat, normal ca eu am cazut drept fiind singura vinovata, pe el l-a iertat :) Desi, in aceste zile am aflat ca nu am fost eu prima cu care el facea treaba asta.. Vreau sa zic ca.. ei sunt impreuna si astazi, si asta s-a intamplat cu aproximativ 5 ani in urma.. Nu arunc toata vina pe el, normal ca nu.Eu eram constienta de situatie, si cu toate acestea nu am zis nu.. Dar.. ziceti voi, vi se pare normal sa "il ierti" cand iti face una ca asta ? Eu una, nu as accepta asa ceva, oricat de mult l-as iubi.Pentru ca, daca il ierti odata, sigur o s-o faca si a doua oara si asta e valabil atat la barbati cat si la femei.Si in plus de asta, se mai strica si o prietenie.. Dar.. eu gandesc asa ca.. fiecare are dreptu sa incerce.. daca maine mie mi s-ar intampla asa ceva, ca prietenul meu sa se dea la prietena mea si sa mai si ajunga sa fie ceva intre ei, consider ca primul vinovat ar fii prietenul meu, pentru ca, in opinia mea, persoana de langa tine, care iti este cel mai aproape, si anume partenerul de viatza, el trebuie sa se gandeasca la tine mai mult decat oricine altcineva cand face asemena lucru.. Dar, cum zicea si bruneagra25 : in ochii mei ar fii morti amandoi !!!
EmaX
Postat pe 3 Februarie 2009 10:52
Si eu am patit-o si sincer am ramas cu sechele.Sunt mai sensibila.
alexia30
Postat pe 15 Februarie 2009 10:16
De la: bruneagra25, la data 2009-01-21 08:40:45ii omor pe amandoi dak se intampla asa ceva...nu am trecut prin asta si nici nu as vrea...dar dak se va intampla in ochii mei vor fii morti amandoi!!!!!







Nu stii, sa râzi, sau sa plangi !

Adevarul e ca, avem de-a face cu un alt exemplar care nu intelege fenomenul asta, pe care -paradoxal- toti au IMPRESIA ca il inteleg. Nici pe departe..

Postat pe 16 Februarie 2009 00:23
am eu o "prietena" care m-a scapat de vreo 2 relatii......am crezut mereu ca a fost ceva aiurea cu tipii respectivi si ei i-au facut avansuri tipei si am aflat pana la urma de la un al treilea tip(cu care am avut o relatie de 3 ani)ca nu numai o data tipa a incercat sa il "corupa"....el nu a cedat,ma iubea atunci si sincer tipa nici nu prea era genul lui....in fine,eu una nu as putea privi un baiat care are o relatie cu o prietena de-a mea ca pe o posibila relatie/aventura........
pr1mav3ra
Postat pe 16 Februarie 2009 13:45
De la: pr1mav3ra, la data 2009-02-16 13:45:50am eu o "prietena" care m-a scapat de vreo 2 relatii......am crezut mereu ca a fost ceva aiurea cu tipii respectivi si ei i-au facut avansuri tipei si am aflat pana la urma de la un al treilea tip(cu care am avut o relatie de 3 ani)ca nu numai o data tipa a incercat sa il "corupa"....el nu a cedat,ma iubea atunci si sincer tipa nici nu prea era genul lui....in fine,eu una nu as putea privi un baiat care are o relatie cu o prietena de-a mea ca pe o posibila relatie/aventura........


nici eu, cu toate ca am fost pusa si in siuatia de a o face pe naiva, care nu intelege, la avansurile partenerilor prietenelor mele, nu as putea faca asta niciodata. Dar sunt fete care nu doar ca pot, le si face placere sa stie ca l-au furat de la alta, ca cum ar castiga o competitie, ca si cum faptul ca "el" le-a ales pe ele, le face superioare celeilalte fete abandonate.
Am avut si eu un astfel de exemplar de "prietena" care se gudura pe langa fostul meu prieten (intre timp nu mai tin legatura nici cu ea, nici cu el), dar nici ei nu au fost impreuna deloc.
Aladiah
Postat pe 16 Februarie 2009 13:53
remedii pt asa ceva nu exista! cand esti pus in fata situatiei nu stii cum sa reactionezi! am avut o prietena, cea mai buna prietena, era prietena mea din copilarie si era mereu atrasa de toti prietenii mei...am considerat ca e o copila(ea fiind un pic mai mica decat mine) si nu am considerat-o niciodata o amenintare. Doar era prietena mea cea mai buna, nu? Dar am invatat ca nu tre sa ai incredere in nimeni. Ma indragostisem lulea de un tip, ma tot suna, nu stiam cine e, pana ne-am intalnit si l-am placut din prima clipa. Dupa vreo 2 luni de relatie a devenit distant, nu ma mai ducea seara acasa, iar prietena mea vroia tot timpul sa mai ramana un pic...Ciudat pt ca mergeam tot timpul impreuna acasa.Ea avea si ea prieten in aceeasi gasca. In fine...am aflat intr-un final ca se intalnesc pe ascuns, m-am despartit de el imediat ce am aflat, chiar de ziua lui. A fost foarte dureros pt mine. Eram chiar foarte indragostita si am suferit mult. Ei au ramas impreuna, dar relatia nu a durat mult. Apoi el m-a cautat din nou, dar eu nu am mai vrut sa fim impreuna si din pacate...la scurt timp dupa...el a avut un accident de masina si a murit. Am regretat apoi enorm ca nu am profitat de o a doua sansa pt ca eu inca nu il uitasem...asta e viata! Si culmea, ca EA nu s-a considerat vinovata si nu si-a cerut macar scuze, si au trecut 4 ani de atunci! Parerea mea, dupa ce am trecut prin toate astea...ca nu el a fost vinovat, vinovata a fost ea pt ca s-a dat la el si pt ca a facut asta fara nici un regret! Acum ea e cu un tip, care e tot un fost iubit de al meu, sunt de vreo 3 ani impreuna si cateodata ii mai scoate ochii cu mine... asta spune tot!
needles_and_pins
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poveste de dragoste cu un condamnat 353 De la: serdan 4 Aprilie 2011 18:15
cum sa cuceresti si mai ales cum sa tii un peste linga tine? 8 De la: d3vil_me1923 22 Mai 2011 02:36
Sueta pentru femeile casatorite care vor un alt barbat! 43 De la: marco918 25 Iulie 2010 23:07
ziua barbatului 23 De la: cristi_nne 7 Mai 2009 13:58
vreau un sfat 11 De la: dyanna19890 16 Aprilie 2010 21:42