Setari Cookie-uri

hobbi-urile barbatilor!!!

Fetelor, ce ma fac daca omul cu care urmeaza sa ma casatoresc areun hobby...care nu-mi convine? POKERUL!!! Si pierde nopti, zile jucand cu prietenii lui...pe bani bineinteles. Adevarul e ca de cele mai multe ori castiga bani frumusei si n-a pirdut niciodata mai mult decat banii pe care i-a avut la el, dar totusi ma deranjeaza foarte tare! Ce pot sa fac in cazul asta? Am discutat cu el...si imi spune k ii place foarte mult, k asta e unul dintre hobby-urile lui..si k nu pot sa-i impun sa se lase de el.
Ce ma sfatuiti sa fac?
cookie-tatata
Postat pe 28 Iulie 2008 09:29
zi mersi ca nu te-nseala si-ti aduci bani!!plus ca te trateaza ca o printesa.
femeile, eterne nemultumite!!

Postat pe 28 Iulie 2008 09:32
Sa zic mersi k nu ma inseala???????????
Din punctul asa de vedere sunt mai flexibila....stiu k vi se aprind calcaile repede dupa niste craci...si i-am dat cale libera..atata timp cat nu aflu, si nu simt o neglijenta pentru mine.
cookie-tatata
Postat pe 28 Iulie 2008 09:52
Ce pot sa spun...?pasiunile pentru jocurile astea sunt periculoase...drumul lor este descendent si mai devreme sau mai tarziu situatia se agraveaza...
Din pacate mare lucru nu poti sa-i faci...incearca sa-ti gasesti si tu un "hobby" care sa-ti pape serile si noptile si poate isi pune si el semne de intrebare...
copilfrumos
Postat pe 28 Iulie 2008 10:06
ok. si care-i nemultumirea ta!!!? ca-mi scapa! adica ai parte de lucruri la care alte femei doar viseaza si tot nemultumita esti?
preferai sa faca altceva? de pilda , sa colectioneze corcoduse fleoscaite, capace de la sticle de bere de 2 litrii, sau sa-si fac un album cu femeile pe care le-a cotarcit, chibrite consumate...etc!
in locul tau ii recomandam sa participe la turnee de poker, daca a mancat rahat cat era mic si se pricepe.

Postat pe 28 Iulie 2008 10:09
sfatul meu este sa inveti pokerul astfel incit intr-o buna zi sa vada ca tu joci chiar mai bine decit el . cred ca ar trebui sa te bucuri ca totusi are un hobby "barbatesc",daca te inveti poate va dori sa joace cu tine toata noaptea si nu cu altii, cistigi teren, plus ca te va indragi si mai mult pentru ca il intelegi ,il apreciezi si imparti cu el ceea ce lui atit de mult ii place.

Postat pe 8 August 2008 09:23
jocul de carti, daca e jucat pe bani, nu e o gluma. E ca un drog. Se creaza dependenta.Poate ca azi iti aduce bani, dar maine...poate trebuie sa inceapa sa vanda din casa ca sa isi plateasca datoriile. Gandeste-te bine...Ma mir ca ceilalti au luat-o in gluma. ependenta de jocuri de noroc e un viciu. Te rog sa te interesezi. Eu cunosc familii care au avut de suferit din cauza asta si au divortat.

Toate bune!
luv4ever77
Postat pe 28 August 2008 11:40
Paraseste-l ... jocurile de noroc creaza dependenta ... vei suferi mai tarziu cu siguranta
florinbb
Postat pe 28 August 2008 16:08
drastice sfaturi..........fiecare are un hobby.....nu trebuie sa ne impuna nimeni sa-l lasam..........invata sa traiesti cu ceea ce ii place ..ma gandesc atunci cand l-ai cunoscut tot hobby-ul asta il avea deci....dc incerci acum sa il schimbi?....

Postat pe 28 August 2008 16:12
celia , nu cred ca sunt prea drastice sfaturile ...am auzit de cazuri in care s`a pierdut casa , masina , toti banii la poker...si mai mai ca unii si`ar amaneta si nevasta pt viciul asta pacatos! Nu e de gluma cu jocurile de noroc...
Kittynelle
Postat pe 31 August 2008 13:15
are dreptate pufilici.am avut o colega de scoala care a ramas in strada si ea si mama ei din cauza ca tata ei juca pocker.intr-un final acesta a fost omorat de ceva tigani cu care juca.deci nu e de gluma.
witcher
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:56
http://www.gandul.info/sanatatea/dependenta-de-jocuri-de-noroc-poate-fi-tratata-cu-pastile-antialcool.html?3891;2751558
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Octombrie 2008 03:59
inca odata spun: nu am nimic impotriva hobbyurilor, dar nu pe bani...hobbyul e inofensiv atat timp cat nu-i afecteazã pe ceilalti, dar in cazul asta mai devreme sau mai tarziu lucurile se complica. Au fost persoane care s+au sinucis datorita faptului ca au pierdut la carti.

Asa ca...take care!
luv4ever77
Postat pe 16 Octombrie 2008 01:22
mda,cu jokurile de noroc nu e de glumit...daka joaka pe sume mici ca un hobby mai mult atunci e ok,dar dak sumele sunt mai consistente atunci nu e in regula.e un viciu si asta...bine ca yo nu il am
razz
Postat pe 17 Octombrie 2008 02:02
si eu sunt pasionata de poker
si mai consider ca un jucator bun de poker nu este numai cel care castiga, ci si cel care care stie sa-si administreze banii inteligent (bankroll management). Iubitul tau pare un jucator de poker bun, ti-as recomanda sa nu-ti mai faci atatea griji.

Postat pe 17 Octombrie 2008 13:58
Si cei care au jucat poker intr-un turneu vreodata sau intr-o masa cash stiu ca pokerul NU este un joc de noroc (sau nu numai de noroc, care sa zic ca conteaza cam 20%). Intreb si eu ce a mai intrebat cineva o data: daca pokerul este un joc de noroc, atunci cum se face ca mereu sunt aceleasi fete la mesele finale ale turneelor?

Plus ca mai este un principiu pe care orice om cu minte il urmeaza: nu juca mai mult decat iti permiti sa pierzi.

Cei care au pierdut casa si masina asa nu au minte....si nu stiu nici sa joace poker calumea:p

Postat pe 17 Octombrie 2008 14:02
cine garanteaza ca se va opri la timp? Poate fi ca un drog...sa speri ca mereu vei castiga. Asa, ca si joc e la fel de inofensiv ca si canasta, whist sau alt joc. Daca, insa, devine un hobby...
luv4ever77
Postat pe 18 Octombrie 2008 22:13
Eu cred ca totul e in regula atat timp cat pokerul e intr-adevar un hobby si nimic mai mult, cat joaca de amuzament asa cum poate si tu, tot de amuzament, sa zicem ca bei intr-o seara ceva mai mult (nu stiu ce hobby-uri ai tu si de asta am dat acest exemplu cam neinspirat insa la indemana oricui). Nu e cazul de masuri extreme de genul desparte-te de el, joaca si tu poker etc. Tu trebuie sa analizesi situatia foarte, foarte bine si sa iti lamuresti tie insati daca pentru viitorul tau sot pokerul e un hobby sau un viciu care a pus stapanire pe el, din ghearele caruia nu se mai poate smulge. Si de asta iti vei da seama din atitudinea lui, din actiunile sale (ar fi bine sa il vezi si tu macar o data la masa de poker cu prietenii lui), nu din ceea ce-ti spune (e posibil ca nici macar el sa nu fie constient ca de fapt nu el stapaneste pokerul ci pokerul il stapaneste pe el).
a_linutza_4you
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:36
pokerul?un adevarat hobby.Insa dupa cum s-a mai spus acest hobby este ca un cutit cu doua taisuri.Toata chestia e ca trebuie sa stii cand sa te opresti la timp.Viciu,hobby nici nu stiu exact cum sa-i zic.Eu nu numai ca sunt pasionata de sportul asta dar al si practic.Am cont si pe net joc si real( in cazinouri mai putin )acasa ,se intampla asta cu prieteni.Am o camera special amenajata ptr poker...masa de joc,valize cu jetoane ce mai..tot tacamul.Asa ca eu iti recomand sa-l lasi sa joace si nu-ti mai fa atatea probleme.Atata timp cat el e un tip calculat chiar e k.Sigur ca ai putea si tu sa joci poker macar asa ca sa ai habar despre ce este vorba in propozitie si poate ca dupa aia nu ai sa -ti mai pui problema asa cum ai pus-o pana acuma.
otylya27
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:23
Hello, nu stiu daca te-ai maritat sau nu, nu stiu daca te mai intereseaza raspunsul la intrebarea ta. Jocurile de noroc sunt periculoase in momentul in care creeaza adictie. Adica omul nu poate sa se abtina. Pierde, continua sa joace, face datorii, mai castiga... dar pentru el jocul devine un mod de viata si-i acapareaza viata.
Daca e doar un hobby, atunci poate sa se abtina de la anumite partide. Tu trebuie sa-ti dai seama daca e prins de microb in sensul rau sau daca e doar un hobby asa cum joaca altii fotbal sau tenis.
sophie
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:46
De la: otylya27, la data 2008-10-26 14:23:11pokerul?un adevarat hobby.Insa dupa cum s-a mai spus acest hobby este ca un cutit cu doua taisuri.Toata chestia e ca trebuie sa stii cand sa te opresti la timp.Viciu,hobby nici nu stiu exact cum sa-i zic.Eu nu numai ca sunt pasionata de sportul asta dar al si practic.Am cont si pe net joc si real( in cazinouri mai putin )acasa ,se intampla asta cu prieteni.Am o camera special amenajata ptr poker...masa de joc,valize cu jetoane ce mai..tot tacamul.Asa ca eu iti recomand sa-l lasi sa joace si nu-ti mai fa atatea probleme.Atata timp cat el e un tip calculat chiar e k.Sigur ca ai putea si tu sa joci poker macar asa ca sa ai habar despre ce este vorba in propozitie si poate ca dupa aia nu ai sa -ti mai pui problema asa cum ai pus-o pana acuma.


Cand trec prin Brasov, te anunt si incingem o partida

Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:15
De la: cookie-tatata, la data 2008-07-28 09:29:51Fetelor, ce ma fac daca omul cu care urmeaza sa ma casatoresc areun hobby...care nu-mi convine? POKERUL!!! Si pierde nopti, zile jucand cu prietenii lui...pe bani bineinteles. Adevarul e ca de cele mai multe ori castiga bani frumusei si n-a pirdut niciodata mai mult decat banii pe care i-a avut la el, dar totusi ma deranjeaza foarte tare! Ce pot sa fac in cazul asta? Am discutat cu el...si imi spune k ii place foarte mult, k asta e unul dintre hobby-urile lui..si k nu pot sa-i impun sa se lase de el.
Ce ma sfatuiti sa fac?
si sotul meu joaca o data pe saptamna cu amicii lui,si eu am fost suparata la inceput dar mi-am dat seama ca fiecare are dreptul sa aiba un hobby .ASA CA EU IES CU FETELE LA O CAFENEA LA BARFA.
nor_pufos
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:27
Dupa parerea mea toti barbatii se uita la fotbal, funduri, bere si in portofel! POate ca sunt cam rea, dar fara ei nu se poate! Parafrazand: "Barbatii sunt niste porci, dar sunt dulci!"
alinal
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:05
Incearca sa gasesti pe cineva ....altcineva
Stii, ceea ce la inceput þi se pare ca poti trece cu vederea, mai apoi incepi sa detesti....muuult
Sa fi iubita
laremi01
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat va rog 6 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:27
Un sfat! 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:44
Foarte indragostita de un barbat casatorit - Ce sa fac? 73 De la: acum-sunt-eu 1 Septembrie 2013 22:53
Vi se pare normal? 21 De la: kentfarafiltru 26 Decembrie 2009 11:51
ce vor femeile? 35 De la: alegro6543 28 Noiembrie 2010 21:22