Setari Cookie-uri

ce parere aveti de relatia femeia capricorn si barbatul pesti?

salut eu sunt o femeie capricorn care am o relatie cu un barbat pesti de un an jumate,mi-a fost greu la inceput pt ca nu reuseam sa il inteleg( avusese o relatie de lunga durata cu alta fata care dupa 5 ani i-a dat papucii) si era un pic distant si tot imi vorbea despre fosta lui relatie , pana cand i-am zis eu :gata, nu mai merge asa, pt ca eram geloasa,era ca si cum era la spovedanie si eu eram popa care-l asculta) cu timpul s-a schimbat, cred ca si-a dat seama ca a gresit si acum totul e perfect....in horoscop spune ca suntem perechea perfecta. voi ce parere aveti despre asta? putem avea o relatie stabila.....deja se gandeste sa ne casatorim si facem planuri pt viitor......un pupic dulce tuturor.
alinaydavid
Postat pe 28 Iulie 2008 18:56
Pai asta inseamna ca a gasit ceea ce cauta : stabilitate materiala si spirituala, multa iubire si intelegere din partea ta.Lucruri de care un peste are nevoie ca de APA ! Nu vad de ce ar trebui sa-ti faci griji...

Te pup, scumpa si ai grija de VOI !

Ally
:-D
Zahira83
Postat pe 5 August 2008 13:43
mersi mult pt ca mi-ai raspuns la intrebare.....acum sunt mai linistita..... te pup dulce
alinaydavid
Postat pe 7 August 2008 12:59
si eu sunt capricorn si am avut un prieten in zodia pesti si dupa 4 ani s-a hotarat sa ma insele k asa a condiserat k e mai bine....asta s-a intamplat la mine...a fost un caz...voi fiti ferici si iubiti-va mult
anibas
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:17
eu sunt momentan cu un baiat zodia pesti..si ma deranjeaza k nu prea comunica..eu sunt foarte vorbareata si spun ce mi place si ce nu..lui ii este mai greu sa vorbeasca deschis..tb sa ghicesc eu ce i place si ce nu..dar...sper sa fie bine pt k imi place mult d el:X
maddy20
Postat pe 21 Octombrie 2008 22:40
Si eu sunt capricorn si iubitul meu este pesti...la fel ca in relatia ta...prietenul meu a avut inainte o prietenie de 2 ani cu o fata si dupa despartirea de ea s-a inchis in el...mi-a luat mult timp ca sa pot sa il inteleg si sa il cunosc cat de cat...acum avem aproape trei ani impreuna cu toate ca ne cunoastem de 12...(vecini de bloc)... pot sa spun ca e jumatatea mea,ne intelegem din priviri cum se spune,iar comunicarea e f buna.ne iubim mult si pe zi ce trece ne este din ce in ce mai bine...stim ca nu ne putem continua viata unul fara celalalt si avem si noi planuri...este relatia perfecta...mai mult decat am visat...totul merge bine si pe plan financiar si afectiv...e un vis!!!
jowanna2006
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:53
De la: maddy20, la data 2008-10-21 22:40:29eu sunt momentan cu un baiat zodia pesti..si ma deranjeaza k nu prea comunica..eu sunt foarte vorbareata si spun ce mi place si ce nu..lui ii este mai greu sa vorbeasca deschis..tb sa ghicesc eu ce i place si ce nu..dar...sper sa fie bine pt k imi place mult d el:X




poti sa il determini sa vorbeasca ;)

Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:55
Si eu tin la un peste ..si e ciudat pentru ca nu suntem impreuna iar,el are prietena .Nu stiu de cat timp sau cat de mult tine la ea pentru ca nu vorbeste despre asta cand e cu mine si asta ma face curioasa si ma irira .
Am cautat pe o gramada de site-uri la compatibilitati capricorn-pesti si peste tot spune este una dintre cele mai bune compatibilitati iar,sansele ca relatia sa fie una frumoasa si durabila este de 9din 10.
Eu nu stiu ce sa ma fac ..pentru ca nu prea vorbeste iar cand vorbeste ..nu vorbeste despre ea!
In orice caz..pestele e cea mai buna alegere a capricornului fata
Astept si eu pareri ..chiar am nevoie

Postat pe 27 Decembrie 2008 13:14
De la: trageapa_lawc, la data 2008-12-27 13:14:41Si eu tin la un peste ..si e ciudat pentru ca nu suntem impreuna iar,el are prietena .Nu stiu de cat timp sau cat de mult tine la ea pentru ca nu vorbeste despre asta cand e cu mine si asta ma face curioasa si ma irita .
Am cautat pe o gramada de site-uri la compatibilitati capricorn-pesti si peste tot spune este una dintre cele mai bune compatibilitati iar,sansele ca relatia sa fie una frumoasa si durabila este de 9din 10.
Eu nu stiu ce sa ma fac ..pentru ca nu prea vorbeste iar cand vorbeste ..nu vorbeste despre ea!
In orice caz..pestele e cea mai buna alegere a capricornului fata
Astept si eu pareri ..chiar am nevoie

Postat pe 27 Decembrie 2008 13:21
e un dintre cele mai bune compatibilitati!
asa se zice..
eu am avut o relatie de 9 ani cu un barbat pesti si a fost extraordinar!
exista o comunicare super..
iar daca barbatul pesti a avut o relatie de lunga durata rar se mai deschide...
ei sunt foarte stabili si greu se mai deschid dupa ce au suferit..
deci :iubeste l tu..arata i tu intelegere..sigur te va iubi si el!
pupik
alinadanielalazar
Postat pe 29 Decembrie 2008 09:40
eu capricorn, el pesti.
peste-putin comunicativ, alunecos, tot timpul ai senzatia ca ascunde ceva, niciodata nu esti sigura de ceea ce simte cu adevarat.
relatia noastra de 8 ani, casatoriti de 4 ani....pestele nu stiu cat iubeste cat de fapt devine dependent afectiv de cel de langa iar la un moment dat se complace in relatie si nu mai lupta pt intretinerea ei atata timp cat ii e cald si bine.
ca si relatie de prietenie este excelenta dar capricornul este mult prea profund pt un peste.pestele daca are bani sa-si plateasca intretinerea, lui ii e suficient pt a fii fericit, capricornul are nevoie de dovezi permanente de iubire pe care pestele uita sa i le ofere pt ca pt el sunt mai importante lucrurile de suprafata decat profunzimea....si chiar daca simte lucrurile astea nu le exteriorizeaza(poate decat un pic la incepututl relatiei)
rubinian
Postat pe 12 Martie 2009 13:24
De la: paneasca, la data 2009-03-12 13:24:07eu capricorn, el pesti.
peste-putin comunicativ, alunecos, tot timpul ai senzatia ca ascunde ceva, niciodata nu esti sigura de ceea ce simte cu adevarat.
relatia noastra de 8 ani, casatoriti de 4 ani....pestele nu stiu cat iubeste cat de fapt devine dependent afectiv de cel de langa iar la un moment dat se complace in relatie si nu mai lupta pt intretinerea ei atata timp cat ii e cald si bine.
ca si relatie de prietenie este excelenta dar capricornul este mult prea profund pt un peste.pestele daca are bani sa-si plateasca intretinerea, lui ii e suficient pt a fii fericit, capricornul are nevoie de dovezi permanente de iubire pe care pestele uita sa i le ofere pt ca pt el sunt mai importante lucrurile de suprafata decat profunzimea....si chiar daca simte lucrurile astea nu le exteriorizeaza(poate decat un pic la incepututl relatiei)


Habar nu ai ce graiesti fata mea! Si scrii niste ineptii mai mari ca tine! Nu confunda caracterul general al zodiei cu traumele produse tie de vreun Peste, caci exceptii mereu sunt si vor fi. Nu exista nicidecum pe intreg esichierul zodiei, profunzime si meditatie mai profunda, decat la Pesti. Superficiali? De unde naibii ai scos-o? De aceea prea multi din marii ganditori ai lumii au fost Pesti? Si tot de aceea marii amanti/amante ai omenirii au fost tot Pesti? Sau ai impresia ca marii cuceritori/cuceritoare...reuseau sa faca asta ranjind tembel la oameni in stanga si-n dreapta? Fara o profunzime deosebita, mult desupra mediei, nu ai avea cum iesi in vreun fel in evidenta. N-ai avea cuim sa fii placut si sa fii iubit!
cristinarudi
Postat pe 12 Martie 2009 18:42
"fata mea" aici isi spune fiecare experienta cu un peste, nu vorbim despre marii cuceritori ,ganditori ai lumii sau amanti ai lumii, nici de caracterul general al zodiei.
daca tu ai tras concluzia ca am niste traume te inseli amarnic.
nu am afirmat nici ca toti nativii unei zodii sunt la fel, intotdeauna exista exceptii datorita mediului in care a trait fiecare, educatie..etc
nu am afirmat nici ca nu exista o profunzime intr-un peste dar daca o pastreaza doar pt el atunci...
daca tu ti-ai gasit fericirea intr-un peste sau ai o admiratie deosebita pt ei atunci iti doresc sa-ti mearga bine in continuare
rubinian
Postat pe 13 Martie 2009 09:17
De la: rubinian, la data 2009-03-13 09:17:02"fata mea" aici isi spune fiecare experienta cu un peste, nu vorbim despre marii cuceritori ,ganditori ai lumii sau amanti ai lumii, nici de caracterul general al zodiei.
daca tu ai tras concluzia ca am niste traume te inseli amarnic.
nu am afirmat nici ca toti nativii unei zodii sunt la fel, intotdeauna exista exceptii datorita mediului in care a trait fiecare, educatie..etc
nu am afirmat nici ca nu exista o profunzime intr-un peste dar daca o pastreaza doar pt el atunci...
daca tu ti-ai gasit fericirea intr-un peste sau ai o admiratie deosebita pt ei atunci iti doresc sa-ti mearga bine in continuare


Nici macar nu aveam nevoie sa cunosc pe cineva in Pesti, eu fiind nascuta in aceasta zodie...Si orice ai spune, e o zodie de romantici, de idealisti si de iubitori. Daca nu pot fi intuiti si simtiti din timp, (cand sunt lasati sa cada in cotidian), devin plati si inchisi si par comozi. Sa nu intelegi cumva ca am atacat asa... din rautate, dar faceai o ,,fresca'' nedreapta si superficiala Pestilor. Pe mine una, ma deranjeaza cand multi ne judeca atat de superficial, incat ajungem sa trecem noi drept superficiali...(cum e descris voalat si mestesugit acolo, departe de-a fi pe placul cuiva, orice zodie va fi fiind acela). Pestii nu pot fi superficiali. Doar atunci cand a murit ceva in ei. Si chiar si atunci, nu e vina lor, ci a celui care n-a observat ca mor incet!
Multa dragoste iti doresc si pace in inima!
cristinarudi
Postat pe 13 Martie 2009 17:42

Salut,
parerea mea e ca nu rebuie sa iti pese de parerile altora daca vrei ca relatia ta sa aiba valoare, deoarece nu exista 2 oameni la fel asa ca nu ai cum sa te iei dupa alte persoane cu aceeasi combinatie de zodii !!
Daca esti intradevar indragostita, simti atractia necesara si el la fel nu exista nimeni care sa simta mai bn ce se petrece intre voi dapoi sa hotarasca sau sa spuna pareri..
Ia-ti viata in proprile maini si nu uita o realtie de dragoste e numai intre 2: deci asta inseamna ca numai si numai voi 2, nimeni altcineva..si asta asa sa fie mereu..si nu te lua dupa zodii caci cu totii oameni suntem deci..n-are rost sa te macini pe parerea altora care pot fii sinceri sau nu, nu-i asa?
eh, iubeste cat ai pe cine si de esti sau ai ocazia sa fii iubita!!!
pupici
Karla
dezsi_dianna
Postat pe 26 Mai 2009 16:50
Sa shtii ca suntetzi o pereche chiar potrivita,deoarece am shi eu un prieten foarte de multzi ani shi ne impacam de minune,capricornii in genere sunt nishte oameni deshteptzi,buni la inima,jalnici shi intotdeauna au avut darul de a explica de atzi da un sfat la vreme.La rindul lor shi peshtii ei sunt nishte oameni asha care fug acolo unde se simt bine dar sunt nishte oameni extraordinari,peshtii shi capricornii se caracterizeaza unuii pe altzii..cum e unul asha shi celalalt,ei au totul in comun shi nu cred ca ar trebui sa-tzi faci griji bucurate in fiecare zi ca suntetzi impreuna shi va fi tot ok............................
kudika052480
Postat pe 11 August 2009 10:18
asa spune horoscopul,intr-adevar:ca sunteti perechea perfecta.iti doresc din tot sufletul sa fie asa.si eu am avut pana in aprilie 2009,o relatie cu un barbat din zodia pesti si eu sunt tot capricorn.pot sa iti spun ca ma bucur ca a plecat la mama lui de care este inca dependent ,in primul rand financiar. problema era ca eu am copii si el nu a avut niciodata si nici nu-si doreste si nu a inteles faptul ca dragostea materna e una si dragostea dintre barbat si femeie cu totul altceva.imi reprosa tot timpul ca imi iubesc doar copiii si ca pe el nu l-as iubi,ceea ce ,in cele din urma s-a si intamplat ;pt. ca atat m-a sacait cu asta ca ma adusese la exasperare.la mine nu a mers cu toate ca la inceput totul era perfect. Dar asta nu inseamna ca la voi nu va merge. Nu conteaza zodia,pana la urma ,ci omul si educatia.Iar, e foarte important cat de mult e dispus fiecare sa-l inteleaga pe celalalt si asta tine de cat iubeste fiecare.Cel cu care am fost eu se iubea atat de mult pe sine ca nu mai incapea o alta iubire in asa-zisa lui inima.Cu toate ca teoretic ma iubea rau de tot.Atat de mult ca dupa ce a plecat de lan mine s-a dus imediat sa fac sex cu o fosta .Asa ca :c'est la vie.

iti doresc multa bafta!
niko3girl
Postat pe 11 August 2009 15:48
aceasta relatie poate fi un vis.....mie una nu mi-a placut la el pt ca era cu mai multe fete oarecum....sa se puna bine cu toti...niciodata nu spunea si sustinea ceea ce gandea de fapt...deci o oarecare nesinceritate....pe mine ma deranja aspectul acesta pt ca nu ma sustinea knd era cazul,azi zicea una si alta facea si ma punea uneori chiar pe locul 2.azi spunea despre unul ca nu ii e prieten,cand a doua zi sarea pt el si ma dadea deoparte....depinde si de caracterul omului....in orice vis se poate ascunde si cate un "monstrulet" :))totusi bafta,merita incercat,e o experienta unik...pur si simplu te va ameti :P
camy_doll
Postat pe 14 August 2009 11:29
am avut si eu, capricorn, o relatie cu un barbat pesti... ceva s-a schimbat la el destul de repede... cam dupa prima luna nu a mai fost acelasi, nu mai era la fel de iubaretz, la fel de grijuliu cu mine... l-am lasat in pace, a zis k e prea stresat si de aia... insa nici dupa ce a trecut stresul nu si-a revenit... am incercat sa-i fiu aproape mereu, sa fiu eu cea care-l intelege, il puneam tot timpul pe el pe primul plan, abia ma mai gandeam la mine... intradevar era greu sa vb cu el... trebuia sa ghicesc ce-i place, ce nu-i convine, de ce e suparat... cand il deranja ceva, nu-mi zicea nimic, se supara, si dk il intrebam ce are, de ce e suparat, nu vroia sa vb... imi spunea sa-l las in pace... am incercat sa-l fac sa comunice cu mine, sa nu se mai inchida in el... am reusit cat de cat...
insa partea prosta e k au aparut niste probleme, niste schimbari de planuri... si in loc sa gandeasca pt doi, adica sa ma includa si pe mine in planurile lui, se gandea doar la el... avand anumite discutii, a inceput sa dea vina pe mine pentru tot ce se intampla, fiind constient de faptul k decizia initiala am luat-o impreuna... si totul facusem pentru el, sa-i fie mai mult lui bine, gandind k dk ii e lui bine, restul nu mai conteaza... si cel mai rau a fost cand a inceput sa-mi vorbeasca urat, sa ma jigneasca foarte tare... cu toata durerea in suflet, stiind k am facut anuminte sascrificii pt el, a trebuit sa pun punct relatiei noastre... pt k eu asa nu vreau sa mai traiesc... fara nici o satisfactie din partea celuilalt, eu doar sa dau si sa primesc mai nimic...
a fost primul barbat peste cu care am avut de-a face... insa nu l-am putut intelege pe deplin... e complicat, ciudat... a avut si partile lui bune... insa poate prea putine...
floare_de_colt
Postat pe 7 Octombrie 2009 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Gemeni si barbatul Balanta, sunt sau nu compatibili? 13 De la: gabriela67 20 Noiembrie 2010 17:03
NU va mai luati dupa vechile ZODII 23 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 14:42
care este relatia intre femeia gemeni si barbatul rac? 5 De la: kudika044235 6 Iulie 2009 09:48
el balanta ea varsator ce ziceti? cum e la voi? 8 De la: reactie_ 29 Septembrie 2009 09:37
me 3 De la: kudika_nikole 18 Decembrie 2011 21:35